Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-17, 21:17   #4681
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 047
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Misseczka Poka¿ wiadomo¶æ
To mój pierwszy dzieñ starañ, wiêc proszê oceñcie i zmieñcie b³êdy, bo na pewno s±. Jestem otwarta na sugestie

Redukcja

I - owsianka z kakao, cynamonem oraz wkrojonym jab³kiem. Robi³am pierwszy raz, wiêc ugotowa³am z jednej szklanki p³atków, ale nie mog³am wcisn±c wiêc pó³ na jutro zostawiam.
+ pasek czekolady mlecznej, z musu, mam niedocukrzenie

II - warzywa na patelniê Hortex orientalne, tak pó³ paczki

III - Tu niestety, pulpet z miêsa mielonego, gdy¿ musia³am dzi¶ to zje¶c by siê nie zmarnowa³o planowa³am zgrillowany filet z kurczaka. Do tego ry¿ br±zowy pó³ torebki i ¶wie¿y ogórek

IV - wie¶niak z pomidorem
pó¼niej znowu jab³ko, poczu³am, ¿e mi siê w g³owie krêci i pomy¶la³am, ¿e od braku cukru

V - grahamka z twarogiem pó³t³ustym zrobionym z rzodkiewk± i szczypiorkiem oraz chud± wêdlin± na wierzchu.
Teraz marchewka

Nie pijê do poszczególnych dañ, gdy¿ nie lubiê popijac posi³ków. W ci±gu dnia pi³am kawê, herbatê bez cukru, wodê oraz herbatê zielon±.

My¶la³am, ¿eby tego wie¶niaka na IV zamienic na te warzywa z Hortex, a na podwieczorek zrobic jajecznicê, albo mo¿e jajecznicê na kolacjê, a grahamki na podwieczorek.
Ocenicie proszê?
Misseczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:25   #4682
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Misseczka Poka¿ wiadomo¶æ
Ocenicie proszê?
Szklanka szklance nierówna, wiêc nie wypowiem siê co do tej ilo¶ci p³atków - ale mnie chyba ciê¿ko by³oby zje¶æ tak± ilo¶æ (a rano mog³abym wci±gn±æ konia z kopytami). Generalnie w moim odczuciu 4-6 ³y¿ek plus dodatki typu owoc, NNKT i inne bajery jest ok - ale ja nie jestem absolutn± wyroczni± Owsianka na mleku?
Jajecznicê to mog³a¶ sobie zrobiæ do tej mieszanki Hortexu, bo to nie jest posi³ek. I te¿ nie by³oby wcale za du¿o.
Nie wiem czy ja ostatnio mam obsesjê, czy jeste¶ kolejn± osob±, u której niw widzê w jad³ospisie t³uszczy. W ogóle Bo tak poza tym jest ca³kiem ca³kiem. Miêso mielone to nie trucizna, naprawdê na redukcji nie trzeba je¶æ wy³±cznie chudego miêsa itp.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:35   #4683
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

popatrzycie? (¶niadanie kijowe, wiem, poza tym po raz pierwszy od 3 miesiêcy zjad³am bu³kê i jogurt )
kiepska redukcja
I. 1,5 grahamki + jogurt naturalny
II. przek±ska - banan
III. placuszki: rozgnieciony banan, jajko, wiórki kokosowe, sma¿one na oleju kokosowym + trochê borówek
trening si³owy + 20 minut szybkiego marszu na bie¿ni
IV. banan zaraz po wyj¶ciu z si³owni
V. 40 minut po si³owni sa³atka - sa³ata lodowa, pomidorki koktajlowe, ogórek, oliwki, pier¶ z kurczaka z patelni grillowej, oliwa z oliwek.
zetuzetia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:40   #4684
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Poka¿ wiadomo¶æ
popatrzycie? (¶niadanie kijowe, wiem, poza tym po raz pierwszy od 3 miesiêcy zjad³am bu³kê i jogurt )
kiepska redukcja
I. 1,5 grahamki + jogurt naturalny
II. przek±ska - banan
III. placuszki: rozgnieciony banan, jajko, wiórki kokosowe, sma¿one na oleju kokosowym + trochê borówek
trening si³owy + 20 minut szybkiego marszu na bie¿ni
IV. banan zaraz po wyj¶ciu z si³owni
V. 40 minut po si³owni sa³atka - sa³ata lodowa, pomidorki koktajlowe, ogórek, oliwki, pier¶ z kurczaka z patelni grillowej, oliwa z oliwek.
O, i jak wysz³y placuszki?
Nooo, kiepska niestety. T³uszcze (mówi³am co¶ o obsesji? ) w dwóch posi³kach, niewiele warto¶ciowego bia³ka, poza grahamk± wêgle wy³±cznie proste... No i przy tym wszystkim ilo¶ciowo wydaje mi siê po prostu ma³o.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:44   #4685
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
O, i jak wysz³y placuszki?
Nooo, kiepska niestety. T³uszcze (mówi³am co¶ o obsesji? ) w dwóch posi³kach, niewiele warto¶ciowego bia³ka, poza grahamk± wêgle wy³±cznie proste... No i przy tym wszystkim ilo¶ciowo wydaje mi siê po prostu ma³o.
Zazwyczaj jem 5 porz±dnych posi³ków i wtedy wychodzi ilo¶ciowo w porz±dku (tak przypuszczam), dzisiaj mi siê trochê posypa³o .
Podpowiesz, jakie s± ¼ród³a 'dobrego' bia³ka? Nie jem w ogóle nabia³u i mam problem z bia³kiem.
Do tej pory dwa moje posi³ki to by³y sa³atki, do których dodawa³am jako ¼ród³o bia³ka kurczaka/³ososia/jajko, ale po 3 tygodniach takiego jedzenia mam chwilowy przesyt.
(co do t³uszczów, to dziêki Tobie i czytaniu tego, co tu piszesz, dodajê olej nawet do koktajlu ze szpinaku, banana i kiwi - kokosowy albo lniany )

A co do placuszków, to raz na jaki¶ czas na pewno bêdê je robiæ. Je¿eli kto¶ lubi smak kokosa, to na pewno bêd± mu smakowa³y . Dodatkowy plus - bardzo szybko siê je robi.

To poproszê jeszcze o ocenê jutrzejszej redukcji
I. p³atki owsiane + mus z banana, borówek, nasion chia, oleju kokosowego, do tego jajko
II. sa³atka- sa³ata lodowa, rukola, pomidorki kokt., ogórek, oliwki, pier¶ z kurczaka + oliwa z oliwek
III. makaron z broku³em + ³y¿ka mas³a, pier¶ z kurczaka z patelni grillowej, warzywa polane oliw±
IV. koktajl - szpinak, banan, kiwi, trochê kaszy jaglanej, nasiona chia, guarana, olej kokosowy
V. sa³atka z sma¿onymi na oliwie z ³y¿k± mas³a krewetek.

Edytowane przez zetuzetia
Czas edycji: 2014-03-17 o 21:55
zetuzetia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:52   #4686
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
jak dobrze tolerujesz, to daj np. ³y¿kê

tu by siê przyda³y t³uszcze - mówi³a¶, ¿e wolisz chleb smarowany twarogiem, ale jakby np. sypn±æ na ten twaróg nieco siemienia lnianego?

Zgadnij, jakiego sk³adnika mi w sporej czê¶ci posików brakuje Widzê znowu dzieñ nabia³owy, ale skoro tak nie jest na co dzieñ, to dajê spokój. W obiedzie przyda³oby siê nieco wêgli z³o¿onych.
1. Nie wiem w³a¶nie jak tolerujê Dam ³y¿kê i zobaczê co wyjdzie. Po prostu nie wiedzia³am ile tego mogê daæ.

2. Jest majonez, nie starczy? Siemiê lniane dawa³am sporadycznie do koktajlów. Jak wprowadzam nowo¶ci do czêstszego u¿ytku to nie chcê dawaæ ich du¿o jednocze¶nie ¿eby sprawdziæ czy nowa rzecz mi nie szkodzi w takich ilo¶ciach wiêc póki co eksperymentujê tylko z wiórkami. A mo¿e po prostu kupowaæ chleb/bu³ki z jakimi¶ ziarnami typu s³onecznik, dynia, itd.?

3. Nie, to ju¿ bardziej dzieñ jak co dzieñ (gdy wracam do siebie po poprze obiadowej bo jak wcze¶niej to zamiast III ¶niadania by³by obiad a potem podwieczorek). Czasem zjem na kolacjê miêso z piersi indyka lub kurczaka a czasem nie (i wtedy s± np. jajka, czasem ryby, serki wiejskie, serki homogenizowane, jogurty, twarogi, wêdliny [takie kanapkowe] z twarogiem [do tego wszystkiego rzecz jasna jakie¶ warzywa, pieczarki czasem owoce itp.]).

Wêgle do obiadu: tu zaczynaj± siê schody. Jem je do¶æ rzadko od kilku lat. Ziemniaków (takich ugotowanych do zjedzenia na talerzu, w zupie albo jako placki ziemniaczane mog± byæ) raczej nie jem, kaszê jem maksymalnie kilka razy w roku, makaron ujdzie ale te¿ nie zjem go nie wiadomo ile je¶li do tego ma doj¶æ to miêso i warzywa w takich ilo¶ciach które zwykle zjadam, czasem zjem tortillê czy nale¶niki, bardzo lubiê pyzy dro¿d¿owe (ale te¿ do¶æ dawno nie jad³am nadawa³yby siê w ogóle?). Czasem "czyszczê" talerz maczaj±c kromkê chleba w tym co na nim zosta³o Szczerze mówi±c gdybym musia³a dodawaæ wêgle to albo wola³abym na kolacjê albo kosztem np. trochê mniejszej ilo¶ci miêsa na obiad. Nie jestem workiem bez dna, przyzwyczai³am siê ¿e samo miêsa i warzywa s± wystarczaj±ce: to automatycznie jak co¶ dodajê to co¶ innego siê ilo¶ciowo redukuje.
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:53   #4687
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Poka¿ wiadomo¶æ
Zazwyczaj jem 5 porz±dnych posi³ków i wtedy wychodzi ilo¶ciowo w porz±dku (tak przypuszczam), dzisiaj mi siê trochê posypa³o .
Podpowiesz, jakie s± ¼ród³a 'dobrego' bia³ka? Nie jem w ogóle nabia³u i mam problem z bia³kiem.
Do tej pory dwa moje posi³ki to by³y sa³atki, do których dodawa³am jako ¼ród³o bia³ka kurczaka/³ososia/jajko, ale po 3 tygodniach takiego jedzenia mam chwilowy przesyt.
(co do t³uszczów, to dziêki Tobie i czytaniu tego, co tu piszesz, dodajê olej nawet do koktajlu ze szpinaku, banana i kiwi - kokosowy albo lniany )

A co do placuszków, to raz na jaki¶ czas na pewno bêdê je robiæ. Je¿eli kto¶ lubi smak kokosa, to na pewno bêd± mu smakowa³y . Dodatkowy plus - bardzo szybko siê je robi.
Te¿ nie jem nabia³u. Tylko ¿e ja jestem z tych, którzy mogliby na ka¿dy posi³ek je¶c miêso Generalnie oprócz miêcha jem jaja i str±czki. Sporo bia³ka jest te¿ w zbo¿ach (niby traktuje siê je jak ¼ród³o wêgli, ale warto o tym pamiêtaæ) i w orzechach (znowu - "efekt uboczny" ).
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 21:57   #4688
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ nie jem nabia³u. Tylko ¿e ja jestem z tych, którzy mogliby na ka¿dy posi³ek je¶c miêso Generalnie oprócz miêcha jem jaja i str±czki. Sporo bia³ka jest te¿ w zbo¿ach (niby traktuje siê je jak ¼ród³o wêgli, ale warto o tym pamiêtaæ) i w orzechach (znowu - "efekt uboczny" ).
Ja mam plan zacz±æ sma¿yæ pier¶ z kurczaka na zapas, ¿eby zawsze móc j± dodaæ do sa³atki .
O orzechach bêdê pamiêtaæ
(edytowa³am poprzedni post, mo¿esz spojrzeæ?).
zetuzetia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:57   #4689
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Poka¿ wiadomo¶æ
popatrzycie? (¶niadanie kijowe, wiem, poza tym po raz pierwszy od 3 miesiêcy zjad³am bu³kê i jogurt )
kiepska redukcja
I. 1,5 grahamki + jogurt naturalny
II. przek±ska - banan
III. placuszki: rozgnieciony banan, jajko, wiórki kokosowe, sma¿one na oleju kokosowym + trochê borówek
trening si³owy + 20 minut szybkiego marszu na bie¿ni
IV. banan zaraz po wyj¶ciu z si³owni
V. 40 minut po si³owni sa³atka - sa³ata lodowa, pomidorki koktajlowe, ogórek, oliwki, pier¶ z kurczaka z patelni grillowej, oliwa z oliwek.
A¿ siê dziwiê ¿e do kolacji banana nie da³a¶
Powaga nie mam nic do bananów na redukcji, sam wypijam jogurt z bananem po bieganiu, bo uwa¿am to za wspania³y izotonik. Mimo wszystko staram siê nie je¶æ wiêcej ni¿ jeden (od ¶wiêta dwa) banan dziennie. S± przecie¿ jeszcze inne owoce i ¼ród³a wêgli

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:59   #4690
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
A¿ siê dziwiê ¿e do kolacji banana nie da³a¶
Powaga nie mam nic do bananów na redukcji, sam wypijam jogurt z bananem po bieganiu, bo uwa¿am to za wspania³y izotonik. Mimo wszystko staram siê nie je¶æ wiêcej ni¿ jeden (od ¶wiêta dwa) banan dziennie. S± przecie¿ jeszcze inne owoce i ¼ród³a wêgli

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a rzeczywi¶cie, bardzo bananowy dzieñ mi wyszed³ . Zwykle jem w³a¶nie jednego, do koktajlu, ale dzisiaj wyj±tkowo mi wpada³ w rêkê, zw³aszcza, ¿e lodówka zaczyna ¶wieciæ pustkami i mia³am ma³y wybór, je¿eli chodzi o jedzenie (drugi jad³ospis, który wstawi³am, jest du¿o bardziej zbli¿ony do tego, co jem na co dzieñ )

Edytowane przez zetuzetia
Czas edycji: 2014-03-17 o 22:01
zetuzetia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 22:01   #4691
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzie¶ pod stolic± ;)
Wiadomo¶ci: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Spróbuj wrapu z siemienia, albo chlebka orzechowego, doskonale zastêpuj± mi pieczywo.
Spróbujê na pewno, jak poczujê potrzebê czego¶ takiego. Poza tym dostanê nied³ugo na urodziny Kuchnia bez pszenicy, wiêc bêdê próbowaæ innych potraw.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, ¿e prze¿yjesz!" A nie, przepraszam... zjad³a¶ jogurt.


"Niech po¿ywienie bêdzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 22:01   #4692
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
1. Nie wiem w³a¶nie jak tolerujê Dam ³y¿kê i zobaczê co wyjdzie. Po prostu nie wiedzia³am ile tego mogê daæ.

2. Jest majonez, nie starczy? ¶lepy cz³owiek jestem, nie zauwa¿y³am majo - zwracam honor Siemiê lniane dawa³am sporadycznie do koktajlów. Jak wprowadzam nowo¶ci do czêstszego u¿ytku to nie chcê dawaæ ich du¿o jednocze¶nie ¿eby sprawdziæ czy nowa rzecz mi nie szkodzi w takich ilo¶ciach wiêc póki co eksperymentujê tylko z wiórkami. A mo¿e po prostu kupowaæ chleb/bu³ki z jakimi¶ ziarnami typu s³onecznik, dynia, itd.? rozumiem - spróbuj jak mówisz

3. Nie, to ju¿ bardziej dzieñ jak co dzieñ (gdy wracam do siebie po poprze obiadowej bo jak wcze¶niej to zamiast III ¶niadania by³by obiad a potem podwieczorek). Czasem zjem na kolacjê miêso z piersi indyka lub kurczaka a czasem nie (i wtedy s± np. jajka, czasem ryby, serki wiejskie, serki homogenizowane, jogurty, twarogi, wêdliny [takie kanapkowe] z twarogiem [do tego wszystkiego rzecz jasna jakie¶ warzywa, pieczarki czasem owoce itp.]).

Wêgle do obiadu: tu zaczynaj± siê schody. Jem je do¶æ rzadko od kilku lat. Ziemniaków (takich ugotowanych do zjedzenia na talerzu, w zupie albo jako placki ziemniaczane mog± byæ) raczej nie jem, kaszê jem maksymalnie kilka razy w roku, makaron ujdzie ale te¿ nie zjem go nie wiadomo ile je¶li do tego ma doj¶æ to miêso i warzywa w takich ilo¶ciach które zwykle zjadam, czasem zjem tortillê czy nale¶niki, bardzo lubiê pyzy dro¿d¿owe (ale te¿ do¶æ dawno nie jad³am nadawa³yby siê w ogóle? pyzy dro¿d¿owe? byle nie non stop, od czasu do czasu wszystko mo¿na). Czasem "czyszczê" talerz maczaj±c kromkê chleba w tym co na nim zosta³o Szczerze mówi±c gdybym musia³a dodawaæ wêgle to albo wola³abym na kolacjê albo kosztem np. trochê mniejszej ilo¶ci miêsa na obiad. Nie jestem workiem bez dna, przyzwyczai³am siê ¿e samo miêsa i warzywa s± wystarczaj±ce: to automatycznie jak co¶ dodajê to co¶ innego siê ilo¶ciowo redukuje.
Rozumiem o co chodzi z wêglami - sama musia³am siê w którym¶ momencie przestawiæ na jedzenie ich wiêcej i ciê¿ko by³o Nie mówiê, ¿e masz w siebie pchaæ wielkie porcje - najlepiej sama je wyczuj i stopniowo spróbuj wprowadziæ w³a¶nie jakie¶ kasze, ry¿ itp.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 22:05   #4693
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Rozumiem o co chodzi z wêglami - sama musia³am siê w którym¶ momencie przestawiæ na jedzenie ich wiêcej i ciê¿ko by³o Nie mówiê, ¿e masz w siebie pchaæ wielkie porcje - najlepiej sama je wyczuj i stopniowo spróbuj wprowadziæ w³a¶nie jakie¶ kasze, ry¿ itp.
O nie, ry¿ w ogóle odpada Kaszy nie dam rady je¶æ regularnie. Jem raz na jaki¶ czas bo nie przepadam za ni± a ry¿u nie lubiê w ogóle (tylko ugotowany i przerobiony na s³odk± zapiekankê, to jedyny wyj±tek ). Zatem do regularnego jedzenia u mnie w grê wchodzi tylko makaron
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 22:35   #4694
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez akot80 Poka¿ wiadomo¶æ
Spróbujê na pewno, jak poczujê potrzebê czego¶ takiego. Poza tym dostanê nied³ugo na urodziny Kuchnia bez pszenicy, wiêc bêdê próbowaæ innych potraw.
Ja te¿ sobie zamówi³em t± ksi±¿kê, mo¿e do koñca tygodnia bêdê móg³ podsun±æ Ci wiêcej pomys³ów

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 06:08   #4695
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 478
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje R :

I ¦ : 5 ³y¿ek p³. owsianych , jab³ko , kiwi, ³y¿ka migda³ów, 1/4 kostki twarogu, 4 ³y¿ki jogurtu naturalnego , 2 ¶liwki suszone, ³y¿eczka miodu
II ¦ : 2 kromki chleba razowego z ³y¿k± oliwy z oliwek + 2 jajka na miêkko + szklanka soku marchwiowego ( nie za du¿o tu t³uszczy ? i z ¿ó³tek i oliwa ? )
O : pier¶ z kurczaka, 1/2 woreczka kaszy jêczmiennej , gar¶æ szpinaku polana ³y¿k± oliwy z oliwek , kawa³ek fety, ogórki kiszone
P : kromka razowca z po³ow± twarogu wiejskiego + rzodkiew starta
K : dorsz ¶redni z piekarnika + sa³ata z ³y¿k± oliwy

Mo¿e byæ
__________________
62->61->60->59->58->57
OliwiaAnita jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 06:16   #4696
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzie¶ pod stolic± ;)
Wiadomo¶ci: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Ja te¿ sobie zamówi³em t± ksi±¿kê, mo¿e do koñca tygodnia bêdê móg³ podsun±æ Ci wiêcej pomys³ów
W Diecie bez pszenicy te¿ jest trochê przepisów, ale niektóre mi jako¶ nie podpasowa³y. Siemiê sam mielisz czy kupujesz mielone? Je¶li sam to czym?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, ¿e prze¿yjesz!" A nie, przepraszam... zjad³a¶ jogurt.


"Niech po¿ywienie bêdzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:26   #4697
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

no wlasnie tez sie naczytalam, trafilam na tak± stronkê z informacjami naukowymi ¿e pszenica jest przyczyn± wszelkiego z³a wspó³czesnego ¶wiata: chorób, agresji, alergii...zatrwa¿aj±ce... .postanowi³am podzieliæ to przez dwa, bo jestem podatna na takie ró¿ne nurty ;p ale zauwa¿y³am te¿, ¿e pod¶wiadomie prawie nie jem pszenicy - jedynie w makaronie! wiêc to jako¶ oddzia³ywuje na banie ;p poza tym zastanawiam siê te¿ zawsze - je¿eli chodzi o takie trendy typu ¿ycie bez pszenicy - o co mo¿e chodziæ z gospodarczego punktu widzenia, kto kogo chce wykluczyæ? bo na tym, ¿e niejedzenie pszenicy stanie siê "modne" niektóe gospodarki mog± traciæ grube miliony.. ;p kiedy¶ by³am ignorantk± polityczn± ale powoli przez t¿-a zaczynam siê wci±gaæ w my¶lenie antagonistyczne w stosunku do mediów i populistycznych teorii. kiedy¶ mia³am wszystko gdzie¶, dzi¶ zaczynam sama siê zastanawiaæ i szukaæ rzetelnej wiedzy... ok koniec wywodów ;p


dzisiejszy R

I - 3 kromki chleba orkiszowego, z ¿ó³tym serem i polêdwic±, stostowane na oliwie (powinny byæ jeszcze warzywa ale nic nie by³o co pasowa³o...pewnie szybko bede zaraz g³odna ;p)

II - roladka drobiowa z farszem marchewkowo-porowym, suróka z kapusty

III - 2 mandarynki, trochê kefiru

IV - kotlecik rybny z mintaja mielonego (polecam!kto¶ chce przepis?), puree z selera, surówka z pekinki

si³ka: barki i góne plecy, brzuch, zumba

V - kotlet rybny + kasza jaglana, surówka z pekinki
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-03-18 o 08:28
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:30   #4698
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
no wlasnie tez sie naczytalam, trafilam na tak± stronkê¿e pszenica jest przyczyn± wszelkiego z³a wspó³czesneog ¶wiata...zatrwa¿aj±ce.... postanowi³am podzieliæ to przez dwa, bo jestem podatna na takie ró¿ne nurty ;p ale zauwa¿y³am te¿, ¿e pod¶wiadomie prawie nie jem pszenicy - jedynie w makaronie! wiêc to jako¶ oddzia³ywuje na banie ;p poza tym zastanawiam siê te¿ zawsze - je¿eli chodzi o takie trendy typu ¿ycie bez pszenicy - o co mo¿e chodziæ z gospodarczego punktu widzenia, kto kogo chce wykluczyæ? bo na tym, ¿e niejedzenie pszenicy stanie siê "modne" iektóe gospodarki mog± traciæ grube miliony.. ;p kiedy¶ by³am ignorantk± polityczn± ale powoli przez t¿-a zaczynam siê wci±gaæ w my¶lenie antagonistyczne w stosunku do mediów i populistycznych teorii. kiedy¶ mia³±m wszystko gdzie¶, dzi¶zaczynam sama siêzastanawiaæ i szukaæ wiedzy... ok koniec wywodów ;p


dzisiejszy R

I - 3 kromki chleba orkiszowego, z ¿ó³tym serem i polêdwic±, stostowane na oliwie (powinny byæ jeszcze warzywa ale nic nie by³o co pasowa³o...pewnie szybko bede zaraz g³odna ;p)

II - roladka drobiowa z farszem marchewkowo-porowym, suróka z kapusty

III - 2 mandarynki, trochê kefiru

IV - kotlecik rybny z mintaja mielonego (polecam!kto¶ chce przepis?), puree z selera, surówka z pekinki

si³ka: barki i góne plecy, brzuch, zumba

V - kotlet rybny + kasza jaglana, surówka z pekinki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pszenica_orkisz a¿ musze siê wdro¿yæ w ten temat pszenicy Do tych co przeczytali ksi±¿kê, a jaki sk³adnik pszenicy dok³adnie chodzi? Czy¿by gluten ? Czy zawiera jeszcze co¶ ciekawego?

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

A jad³ospis fajny, tylko czy nie jeste¶ g³odna po obiedzie?
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:41   #4699
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 3 741
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

szybkie pytanie - czy grochówka na obiad na redukcji mocno mi "zaszkodzi" ? tzn czy zaszkodzi spadkowi mojej wagi?

takie menu planujê na dzi¶:
7.30 - 5 ³y¿ek p³atków jêczmiennych + tarte jab³ko + cynamon
10.30 - 1 pod³u¿na kromka pe³noziarnistego + 2 plastry szynki + sa³ata + pomidor + feta + 2 mniejsze ogórki konserwowe
13.30 - miska zupy grochowej
16.30 - sa³atka z selerem naciowym i piersi± z kurczaka
19.30 - jajecznica z 2 jaj ze szczypiorkiem i mo¿e z pomidorem (chyba, tej kolacji jeszcze nie jestem pewna)

no i co powiecie na temat tego obiadu?
__________________
3.06.2010

Je¶li co¶ kochasz, pu¶æ to wolno
-je¶li wróci, jest Twoje,
-je¶li nie, nigdy Twoim nie by³o.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 09:03   #4700
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Martus9191 masz na my¶li który posi³ek?IV?

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pszenica_orkisz a¿ musze siê wdro¿yæ w ten temat pszenicy Do tych co przeczytali ksi±¿kê, a jaki sk³adnik pszenicy dok³adnie chodzi? Czy¿by gluten ? Czy zawiera jeszcze co¶ ciekawego?

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

A jad³ospis fajny, tylko czy nie jeste¶ g³odna po obiedzie?

noo- chleb z pszenicy orkisz te¿ akurat wyst±pi³ u mnie - bo t¿ kupowa³ i nie wiedzia³ ¿e orkisz to pszenica hihi i by³taki dumby z siebie ¿e nie mog³am mu powiedzieæ ¿e to pszenica ;D
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:14   #4701
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
Martus9191 masz na my¶li który posi³ek?IV?

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------




noo- chleb z pszenicy orkisz te¿ akurat wyst±pi³ u mnie - bo t¿ kupowa³ i nie wiedzia³ ¿e orkisz to pszenica hihi i by³taki dumby z siebie ¿e nie mog³am mu powiedzieæ ¿e to pszenica ;D
tak, IV

nie ma to jak T¯ na zakupy wys³aæ ale sporo osób o tym nie wie

a jak robisz rybne placuszki ? akurat od czwartku bêdzie promka na ryby mro¿one w Biedronce wiêc przyda siê fajny przepis
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:17   #4702
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pszenica_orkisz a¿ musze siê wdro¿yæ w ten temat pszenicy Do tych co przeczytali ksi±¿kê, a jaki sk³adnik pszenicy dok³adnie chodzi? Czy¿by gluten ? Czy zawiera jeszcze co¶ ciekawego?

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

A jad³ospis fajny, tylko czy nie jeste¶ g³odna po obiedzie?
Nie nie chodzi tylko o gluten.
Nie chodzi te¿ o te 20% innych bia³ek które wystêpuj± w pszenicy.
Przede wszystkim to nie jest ju¿ to samo zbo¿e co kiedy¶. Jej odmiany by³y hybrydyzowane, krzy¿owane i poddawane introgresji. A co najlepsze nikt nie sprawdzi³ jak te drastyczne zmiany w kodzie genetycznym pszenicy wp³yn± na ludzi. Uznano ¿e nie trzeba zlecaæ takich badañ

Pokrótce powiem tak pszenica jak i inne zbo¿a zakwaszaj± nasz organizm, zawarta w nich amylopektyna A (wêglowodan z³o¿ony) powoduje hu¶tawkê glikemiczn± oraz magazynowanie t³uszczu, a zwi±zki podobne do opiatów stymuluj± nasz mózg. Kiedy dodamy do tego wysoki indeks glikemiczny gotowych produktów piekarskich, oraz liczne dodatki, jak choæby enzymy grzybowe, które maj± poprawiæ konsystencje ciasta, to nasuwa siê pytanie czy naprawdê chleb jest dla nas taki dobry i niezbêdny?
Odstawi³em i wiem ju¿ napewno ¿e czuje siê znacznie lepiej. Co siê dzieje gdy zjem choæby jedn± kromkê -refluks i zgaga pojawiaj± siê natychmiastowo.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:33   #4703
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
tak, IV

nie ma to jak T¯ na zakupy wys³aæ ale sporo osób o tym nie wie

a jak robisz rybne placuszki ? akurat od czwartku bêdzie promka na ryby mro¿one w Biedronce wiêc przyda siê fajny przepis

wiesz co puree z selera (korzenia) jest tak samo syc±ce jak puree ziemniaczane a przed si³owni± l¿ejsze jak dla mnie i przez to lepiej siê czujê æwicz±c i skacz±c

kotleciki rybne robiê tak: http://kuchniaagaty.pl/przepisy/kotleciki-rybne panierê w postaci i m±ki i bu³ki mo¿na darowaæ, obtoczyæ zp w siemieniu mielonym-fajne chrupkie wtedy s± tylko jak siê za du¿o da to lekko gorzkawe


Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Nie nie chodzi tylko o gluten.
Nie chodzi te¿ o te 20% innych bia³ek które wystêpuj± w pszenicy.
Przede wszystkim to nie jest ju¿ to samo zbo¿e co kiedy¶. Jej odmiany by³y hybrydyzowane, krzy¿owane i poddawane introgresji. A co najlepsze nikt nie sprawdzi³ jak te drastyczne zmiany w kodzie genetycznym pszenicy wp³yn± na ludzi. Uznano ¿e nie trzeba zlecaæ takich badañ

Pokrótce powiem tak pszenica jak i inne zbo¿a zakwaszaj± nasz organizm, zawarta w nich amylopektyna A (wêglowodan z³o¿ony) powoduje hu¶tawkê glikemiczn± oraz magazynowanie t³uszczu, a zwi±zki podobne do opiatów stymuluj± nasz mózg. Kiedy dodamy do tego wysoki indeks glikemiczny gotowych produktów piekarskich, oraz liczne dodatki, jak choæby enzymy grzybowe, które maj± poprawiæ konsystencje ciasta, to nasuwa siê pytanie czy naprawdê chleb jest dla nas taki dobry i niezbêdny?
Odstawi³em i wiem ju¿ napewno ¿e czuje siê znacznie lepiej. Co siê dzieje gdy zjem choæby jedn± kromkê -refluks i zgaga pojawiaj± siê natychmiastowo.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

dok³adnie o tym czyta³am - to nie jest ta sama pszenica, któr± uprawiali nasi przodkowie, i przez to wcale ju¿ nei jest taka "dobra" dla nas
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:41   #4704
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Górny¦l±sk
Wiadomo¶ci: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Mo¿e kto¶ zerkn±æ na dzisiejsze U?

I omlet kakaowy orkiszowy z ricotty (2 jajka, 25g m±ki orkisz. razow., kakao, 80g ricotty, ok. ³y¿eczki miodu) z wiejskim (2 ³y¿ki), kiwi, po³ow± gruszki i syropem z agawy
II zupa krem z soczewicy (30g soczewicy, marchewka, pietruszka), 2 ³y¿ki jogurtu, grzanka z razowca zapiekana z pesto z pietruszki (natka, garstka w³oskich, ³y¿ka oliwy, kawa³ek sera, czosnek)
III pó³ woreczka kaszy gryczanej, gulasz z podrobów (trochê zagêszczony m±k±), marchewka, pietruszka z bulionu
IV wiejski z bananem i siemieniem albo wiórkami
*trening: 1 godz bpu
V twaróg, kromka razowca z mas³em + warzywa pewnie
__________________

Wiesz, co jest najwa¿niejsze w ¿yciu? Mieæ cel. I d±¿yæ do jego spe³nienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczê¶liwia mnie.
Dziêki niemu mam poczucie, ¿e warto ¿yæ, mimo przeciwno¶ci.
Ale czêsto w±tpiê.
Bardzo czêsto.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2014-03-18 o 13:56
magda_lena40 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 12:59   #4705
AlwaysCocoChanel
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

wydaje mi sie ze twoj jadlospis zachowuje rownomierne proporcje wartosci odzywczych
AlwaysCocoChanel jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 13:40   #4706
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

No to Redukcja:

I: standardowa owsianka - 5³. p³atków, 1³. otr±b gryczanych, mleko, jab³ko, serek wiejski, i po ³y¿eczce - pestek dyni, s³onecznika i wiórków kokosowych
II: dwa spore nale¶niki (sma¿one na oleju kokosowym) z serkiem homo naturalnym i truskawkami
III: sa³atka - pó³ woreczka br±zowego ry¿u, tuñczyk, pomidory, papryka, cebula, troszkê kukurydzy z sosem na oliwie.
IV: jajecznica z dwóch jajek z warzywami i wêdzonym kurczakiem.

I jak?
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 14:52   #4707
forsvinn
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 884
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Maddie Poka¿ wiadomo¶æ
No to Redukcja:

I: standardowa owsianka - 5³. p³atków, 1³. otr±b gryczanych, mleko, jab³ko, serek wiejski, i po ³y¿eczce - pestek dyni, s³onecznika i wiórków kokosowych
II: dwa spore nale¶niki (sma¿one na oleju kokosowym) z serkiem homo naturalnym i truskawkami
III: sa³atka - pó³ woreczka br±zowego ry¿u, tuñczyk, pomidory, papryka, cebula, troszkê kukurydzy z sosem na oliwie.
IV: jajecznica z dwóch jajek z warzywami i wêdzonym kurczakiem.

I jak?
Kurczaka zajadasz do jajecznicy czy jako¶ go mieszasz z ciastem?

U mnie dzisiaj strasznie marnie ta R. Nie wziê³am rano portfela i dalej nie zrobi³am zakupów.

I ¶niadanie: kuskus na sojowym mleku z wiórkami kokosowymi, 2 kiwi, po³ówk± banana, ³y¿k± sezamu i kilkoma orzechami w³oskimi

II ¶niadanie: du¿a bu³a graham z sa³at±, szynk± i groszkiem

Obiad: pó³ banana + kurczak duszony w pomidorach z makaronem zwyk³ym (i know, my mistake)

Podwieczorek: jajecznica z dwóch jaj na oliwie z kie³bas± drobiow±, papryk±

Kolacja: Kurczak z sa³at±, groszkiem.
forsvinn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 15:02   #4708
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Mo¿e kto¶ zerkn±æ na dzisiejsze U?

I omlet kakaowy orkiszowy z ricotty (2 jajka, 25g m±ki orkisz. razow., kakao, 80g ricotty, ok. ³y¿eczki miodu) z wiejskim (2 ³y¿ki), kiwi, po³ow± gruszki i syropem z agawy
II zupa krem z soczewicy (30g soczewicy, marchewka, pietruszka), 2 ³y¿ki jogurtu, grzanka z razowca zapiekana z pesto z pietruszki (natka, garstka w³oskich, ³y¿ka oliwy, kawa³ek sera, czosnek)
III pó³ woreczka kaszy gryczanej, gulasz z podrobów (trochê zagêszczony m±k±), marchewka, pietruszka z bulionu
IV wiejski z bananem i siemieniem albo wiórkami
*trening: 1 godz bpu
V twaróg, kromka razowca z mas³em + warzywa pewnie
Ca³o¶æ fajna. Jedyne, do czego bym siê przyczepi³a, to nabia³ po treningu Co to w ogóle jest za trening, bo po skrócie nie kojarzê?

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez forsvinn Poka¿ wiadomo¶æ
Kurczaka zajadasz do jajecznicy czy jako¶ go mieszasz z ciastem?

U mnie dzisiaj strasznie marnie ta R. Nie wziê³am rano portfela i dalej nie zrobi³am zakupów.

I ¶niadanie: kuskus na sojowym mleku z wiórkami kokosowymi, 2 kiwi, po³ówk± banana, ³y¿k± sezamu i kilkoma orzechami w³oskimi

II ¶niadanie: du¿a bu³a graham z sa³at±, szynk± i groszkiem

Obiad: pó³ banana + kurczak duszony w pomidorach z makaronem zwyk³ym (i know, my mistake)

Podwieczorek: jajecznica z dwóch jaj na oliwie z kie³bas± drobiow±, papryk±

Kolacja: Kurczak z sa³at±, groszkiem.
Sio po zakupy! Wtedy bêdê siê w stanie ustosunkowaæ, bo teraz zapytanie "gdzie dobre wêgle" nie ma sensu, prawda?
Moja "obsesja t³uszczowa" trwa nadal - u Ciebie wytropi³am tylko w ¶niadaniu i w podwieczorku. Jak± masz oliwê? Bo z mojego stanu wiedzy wynika, ¿e nie ka¿da nadaje siê do sma¿enia.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 15:51   #4709
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Górny¦l±sk
Wiadomo¶ci: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Ca³o¶æ fajna. Jedyne, do czego bym siê przyczepi³a, to nabia³ po treningu Co to w ogóle jest za trening, bo po skrócie nie kojarzê?
dziêkujê chyba mam pier¶ z kury w lodówce, jak znajdê to podmieniê zamiast twarogu
bpu to zajêcia fitness: brzuch-po¶ladki-uda
__________________

Wiesz, co jest najwa¿niejsze w ¿yciu? Mieæ cel. I d±¿yæ do jego spe³nienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczê¶liwia mnie.
Dziêki niemu mam poczucie, ¿e warto ¿yæ, mimo przeciwno¶ci.
Ale czêsto w±tpiê.
Bardzo czêsto.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2014-03-19 o 07:50
magda_lena40 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-18, 19:41   #4710
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Meakayla Poka¿ wiadomo¶æ
Ja jad³am spaghetti w³asnej roboty http://zycienienabogato.blogspot.com...ner-today.html Ale przechodzê na dietê bia³kow± - przed latem
Tutaj wstawiamy ca³e jad³ospisy do oceny, a nie reklamujemy blogi
zetuzetia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:45.