Uczulenie na farbe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-09, 12:44   #1
Katga
Raczkowanie
 
Avatar Katga
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 44

Uczulenie na farbe


Farbuje wlosy od prawie 10 lat, zawsze u fryzjera, najpierw uzywalismy Londy, potem Loreal Majirel. Zapragnelam miec ombre, a poniewaz moja dotychczasowa fryzjerka sie w tym nie sprawdzila to postanowilam poszukac innej. U obecnej uzywane sa farby Montibello, podczas 3 wizyty wystapilo u mnie silne uczulenie. Najpierw na glowie poczulam chlod, jakby farba zawierala nie wiem, mentol. Nim fryzjerka zdazyla polozyc calosc zaczelo mnie strasznie szczypac, zobaczylam, ze robie sie czerwona na twarzy wiec kazalam szybko farbe zmyc. Fryzjerka zapewnila, ze uzyla tej samej farby co poprzednimi razy, na 3% wodzie. Po powrocie do domu, wzielam lek na alergie i wapno i pieczenie glowy ustapilo, skora nie byla nawet czerwona, ale zauwazylam, ze sporo wlosow wypada. Moglam dostac reakcji uczuleniowej dopiero po 3 razie? I co mam teraz zrobic? Fryzjerka boi sie u mnie podjac juz farbowania, a ja nie moge tak chodzic, bo mam duzo siwych wlosow. Nie wiem czy moze wrocic do Loreal Majirel czy uzywac farb bez amoniaku? Dodam, ze po Londzie mialam kiedys taka sytuacje, ze po zmianie szaty graficznej farba miala tez bardziej intensywny zapach amoniaku, ktory podraznial moje drogi oddechowe i kaslalam, gardlo bylo zaczerwienione, ale szczypania skory nie mialam. Wtedy zmienilam farbe na Loreal i po niej nic mi sie nie dzialo.
Katga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 10:45   #2
Wiki2508
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na farbe

Ja też dostałam uczulenia na farbę u fryzjerki u której farbowałam już wiele razy. Skóra głowy bardzo swędziała przez dobry tydzień, później przy stosowaniu leków na alergię minęło. Już tam nie chodzę, chociaż uważam, że to nie wina fryzjerki. Włosy farbuje teraz sama w domu farbami bez amoniaku np. Garnier Olia i jest lepiej chociaż nadal po każdym farbowaniu czuje delikatne swędzenie. Myśle, że poprostu moja skóra głowy stała się bardzo wrażliwa. Używałam emiulsji Emolium do suchej skóry głowy i mogę polecić ją w 100% + delikatne szampony dla dzieci. I zawsze profilaktycznie biorę przed farbowaniem Calcium Teraz w trakcie farbowania nic nie czuje, delikatne swędzenie pojawia się np. 2 dni po farbowaniu ale nie trwa długo.
Wiki2508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 13:39   #3
Katga
Raczkowanie
 
Avatar Katga
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 44
Dot.: Uczulenie na farbe

U mnie nie bylo swedzenia tylko straszne pieczenie. Nie mam pewnosci czy to nie wina fryzjerki, a raczej praktykantki, bo farbe chyba praktykantka rozrabiala i nie wiem czy czegos nie pomylila. Zapisalam sie do najlepszego salonu w moim miescie, termin dopiero na lipiec, ale to w sumie dobrze, bo troche mi odpoczna wlosy. Wedlug fryzjerki z tego nowego salonu jak jej przedstawilam sytuacje to powiedziala, ze prawdopodobnie pomylono wody i uzyto mocniejszej:-/

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

A i tez sie zastanawiam czy teraz przed farbowaniem nie wziac jakiegos leku przeciwalergicznego i wapna. Zapisalam sie juz do innego salonu, pracuja na Lorealu, wczesniej nic mi nie bylo po farbach Loreala wiec jesli teraz jakas reakcja wystapi to znaczy, ze ze mna cos nie tak i bede musiala przejsc sie do alergologa chyba.
Katga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 17:36   #4
klaudia_jozwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na farbe

niestety niektóre farby/rozjaśniacze bardzo uczulają i nie ma tu znaczenia ich jakość/cena mnie np. uczula rozjaśniacz davinesa, a wella już nie - wydawało by się odwrotnie. Mój fryzjer zawsze najpierw robi test skórny zanim nałoży coś nowego
klaudia_jozwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 08:31   #5
LadyAneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 34
Dot.: Uczulenie na farbe

Według mnie nie warto ryzykować zdrowiem. Jeśli farby, które wymieniłaś jednak się nie sprawdzą to spróbuj jakichś łagodniejszych sposobów farbowania włosów np. henna.
LadyAneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 10:37   #6
Aliexpre1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na farbe

Moja mama miała uczulenie od lat, o którym nawet nie wiedziała. Była pewna, że jakieś takie pieczenie, czy podrażnienia to wynik jej słabej tolerancji na kosmetyki chemiczne i tak samo leczyła się wapnami i innymi pierdołami. Po x latach farbowania uczulenie objawiło się szokiem anafilaktycznym i wypadły jej wszystkie włosy. Musiala piękne, dlugie skrocic do irokeza żeby nie wyglądać jak po chemioterapii. Okazało się, że jest w 1% ludzi mocno uczulonych na chemię ( farby do włosów, dezodoranty, szampony). Włosy dorosły i nadal ma piękne, gęste i długie.
Aliexpre1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 11:18   #7
filiplayn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na farbe

czesc
filiplayn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 22:07   #8
Mia1612
Raczkowanie
 
Avatar Mia1612
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 299
Dot.: Uczulenie na farbe

Polecam farby ziołowe marki Orientana lub Sattva, albo też Khadi.
Mia1612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 13:51   #9
Katga
Raczkowanie
 
Avatar Katga
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 44
Dot.: Uczulenie na farbe

W lipcu jestem zapisana na sombre, do salonu gdzie uzuwaja Loreal Majirel. Uzywalam i nic mi sie wczesniej nie dzialo po tej farbie, ale szczerze to sie troche boje, wezme ze soba jakis lek na alergie i wapno. Zapisalam sie tez na testy, ale niestety dopiero na wrzesien mam termin w poradni dermatologicznej.
Katga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-19 14:51:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.