Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-07, 20:56   #571
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Niby tak, ja tak mówię, że pandemia że moja branża cały czas nie działa więc nie powinno to bardzo dziwić, ale jednak dziwi :/

Siabra czy dobrze zrozumiałam że straciłaś pracę? Jakoś wcześniej mi umknęło, bardzo mi przykro
Nightwish też współczuję że nie przeszłaś tamtej rekrutacji, tyle czasu już jesteś w tej firmie i na logikę lepiej wziąć Ciebie na to stanowisko niż kogoś z zewnątrz.

Ja miałam od początku roku 23 rozmowy o pracę, wszystkie na stanowiska związane z moja poprzednia praca i umiejętnościami które już mam, na takie ogolne typu "żeby się tylko gdzieś zaczepić, przeczekać i cokolwiek zarobić" w rodzaju doradca klienta, infolinia, sprzedaż już od stycznia nawet nie wysyłam CV bo na ponad 300 wysłanych w ubiegłym roku nikt się z takich ogłoszeń do mnie nie odezwał więc dałam sobie spokój.

Na te 23 rozmowy dostałam 6 ofert pracy, wszystkie odrzuciłam bo były moim zdaniem nieuczciwe - umowy zlecenia a praca na etat, 3/4 etatu i 3/4 minimalnej krajowej, staż zamiast etatu itp. oraz:
Hit numer 1 - umowa o pracę ale zawierana z inną spółka a na umowie stanowisko "obsługa magazynu" bo ta inna spółka na taką działalność jest zarejestrowana a faktycznie mialabym być projektantem w ich głównej spółce. ( )
Hit numer 2 - piękna siedziba firmy, świetnie rozegrana rozmowa, obowiązki jak pode mnie szyte, projekt testowy wyszedł świetnie, kilka dni oczekiwania i zaproszenie na podpisanie umowy. Jadę szczęśliwa ale już po godzinie wracam bo na umowie pół etatu i kasa już nie ta co na rozmowie (3800 netto) a 1050 zł na pół etatu bo "taka jest polityka firmy, chcemy mieć pewność że wybrany kandydat w 100% odnajdzie się na stanowisku i zgra z zespołem, po 12 miesiącach umowa jest przedłużana i jest to cały etat i pieniążki takie jak mówiliśmy tylko musimy wiedzieć że pracownik jest ich warty".
AHA.

Jestem już całkowicie załamana, zdegustowana i zgorzkniała od tego wszystkiego
No ale szukam dalej
hej hej już prostuję, bo zaszło nieporozumienie w moim poprzednim poście pisałam, że ogólnie źle się czuję bez pracy i wspominałam czas po zwolnieniu ze żłobka. W DPSie pracuję niezmiennie
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 16:54   #572
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez rybeczkawizaz Pokaż wiadomość
Fenenna podziwiam Cie naprawdę , hit nr 1 to już jest podsumowanie wszystkigego w pigułce ; /

3/4 etat za minimalną ,all right : )

życze najlepszego , głownie chyba szczęścia ,mam nadzieję ze niedługo masz kolejną rozmowę no i trzymam kciuki : )
Dziękuję

Ja po prostu nie moge uwierzyć że jak już ktoś się mną poważnie zainteresuje i dochodzi do propozycji pracy to to musi być zawsze Janusz. Jakie jest prawdopodobieństwo że dostanie się 6 ofert i wszystkie będą tak beznadziejne że nawet na siłę nie idzie którejś wybrać?
Już zaczynam podejrzewać że stałam się tak zwanym "człowiekiem któremu zawsze wiatr w oczy" a bardzo nie chcę taka być


Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
Eh, ale Januszyzm. Piszcie takim Januszom opinie na gowork, można to zrobić anonimowo. Niech wszyscy wiedzą, że to Janusze.
Od dłuższego czasu piszę opinie. Bez jadu i zbędnych uniesień ale wyczerpująco i konkretnie opisuję jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna oraz propozycja firmy

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Miałam dziś kolejną rozmowę i znów czuję frustrację. Mam jakiś duży problem z wpasowaniem się w oczekiwane odpowiedzi. Bez sensu...
Jest o wiele trudniej znaleźć pracę teraz, gdy mam już fajne doświadczenie, niż kilka lat temu gdy zaczynałam.
Trzymam mocno kciuki żebyś znalazła nową lepszą pracę

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
hej hej już prostuję, bo zaszło nieporozumienie w moim poprzednim poście pisałam, że ogólnie źle się czuję bez pracy i wspominałam czas po zwolnieniu ze żłobka. W DPSie pracuję niezmiennie
Uff
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 12:36   #573
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Co myślicie o ofertach pracy bez podanej stawki? Cała lista wymagań itd. a o zarobkach nic...
(mimo, że jestem raczej pewna przedłużenia umowy w lipcu, patrzę czasem, czy coś ciekawego się nie pojawia, dziś właśnie ogłoszenie bez stawki. Czy to jakaś tajemnica? ..)

Mam jeszcze pytanie dot. Waszych współpracowników. Czy macie w swoich zespołach osoby, które się zupełnie nie sprawdzają, nie starają, z nikim nie dogadują?
Mamy u nas taką dziewczynę - pielęgniarkę, pracującą 7 miesiąc. Mimo, że z innymi pielęgniarkami tylko sobie przekazujemy dyżur i na co dzień współpracujemy z opiekunkami, to jednak nawet tak ograniczony kontakt z tą osobą jest dobijający.
Babka starsza ode mnie 10 lat, pracowała w zawodzie, a zachowuje się tak, jakby była świeżynką tyle co po studiach. Poziom wiedzy zero, poziom zaangażowania minus 10, w kontaktach z dziewczynami - masakra jakaś (kłóci się, obraża, jest bardzo pretensjonalna, jeśli potrzebuje pomocy, to nie prosi o nią, a wymaga, każdą sprawę załatwia przez dyrekcję...). Dla mnie najgorsze jest to, że nie pracuje w gabinecie, szczerze to nie wie nawet jak on wygląda za bardzo, bo była tam raz, z dyrektorką, żeby pokazać swoje pretensje znacznie starszej koleżance... Nie można się z nią zamienić, bo ona nie pójdzie na gabinet, nie można jej ściągnąć do pracy w kryzysowej sytuacji, bo nie zna gabinetu i nie chce poznać. Nie interesuje jej praca tam, nawet w wolnej chwili nie podejdzie i otwarcie mówi, że "jej do gabinetu wołami nie zaciągniemy". Duży błąd robi dyrekcja, bo jej nie pisze dyżurów gabinetowych (oczywiście podwójnych z inną pielęgniarką, żeby się wdrażała, na spokojnie). Pytam jej o coś co dotyczy chłopaków z którymi ona pracuje, na grupie leżącej - albo nie wie, albo mówi że np. jakiegoś syropu nie podajemy choć mamy podawać. Pytam "miał XY zabieg? A ta patrzy na mnie jak na debilkę...Bo o co ja się w ogóle pytam.
Wiem, ulało mi się, ale takiej osoby jak żyję nie widziałam...
p.s. Jest niechlujna - mundurek wymięty, spodnie zamiast białych jakieś getry kolorowe, włosy jakby piorun strzelił, otwiera napoje przeznaczone dla chłopaków i pije z gwinta...
__________________
Książkoholiczka

Edytowane przez siabra
Czas edycji: 2021-05-10 o 12:49
siabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 17:35   #574
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Oczywiście, brak stawek to standard. Niedawno rozpoczęłam pracę i tu akurat widełki były podane.
Ale byłam na kilku rozmowach, nadal na nie chodzę i nie dość, że muszę kombinować i się zwalniać z pracy to najczęściej jestem bardzo rozczarowana jak przychodzi do rozmowy o wynagrodzeniu. Totalne marnowanie czasu każdej ze stron.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 19:28   #575
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Co ciekawe zauważyłam, że zdecydowanie więcej widełek płacowych przy ogłoszeniach jest na OLX niż na pracuj-pl. A wydaje się, że to właśnie pracuj przoduje w nowoczesnym podejściu do rekrutacji i stawianiu na partnerstwo w tym procesie. A tu właśnie na OLX większa transparentność w tym zakresie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 19:55   #576
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Nigdy nie zdarzyło mi się aplikować na ogłoszenie z widełkami, bo nigdy takiego z interesującym mnie stanowiskiem nie znalazłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 22:16   #577
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja wracam do Was po dłuższej przerwie jako poszukująca pracy już za chwilę.

Obecnie do końca maja jestem na wypowiedzeniu, od przyszłego tygodnia mam 2 tygodnie urlopu i heja, jestem bezrobotna ponownie.

Złożyłam wypowiedzenie przed majówką. Nie wytrzymałam już tego co się u nas działo. Zdałam służbę, owszem, ale co z tego jak roboty tyle że cały marzec i prawie cały kwiecien mam nadgodziny, za darmo oczywiście.
Nikogo nie interesowało to ile kto siedzi, ma być zrobione, zero pomocy, ciągłe ochrzany. Szefowa była na zwolnieniu 2 miesiące więc był spokój, ale za to zastępca była straszna, nie wiem czy nie gorsza.
Taki był stres i presja że w święta się rozchorowałam i byłam 2 tyg na zwolnieniu, żałowałam, że tylko tyle. A po powrocie na dzień dobry całą robota na biurko od nowa, psychicznie stwierdziłam, że tego nie wytrzymałam. Do tego przed świętami wróciła szefowa, chwilę był spokój i znowu zaczęło się czepianie się, ochrzany i oficjalnie powiedziała mi jak znowu się do czegoś przyczepiła że mam spore braki i że nie wystawi mi pozytywnej oceny i nie mam co liczyć na przedłużenie umowy.
A i tak bym nie chciała.

Zatem odliczam czas tylko do pon czy wtorku i ide na urlop, a moje sprawy nie wiem kto weźmie, bo do dziś nie było tematu...a ja znowu zaczęłam się stresować ile tego jest i ile muszę ogarnąć przez następnych 4/5 dni mimo, że powinnam być już spokojna i mieć wywalone.

A na urlopie zaczynam poszukiwania pracy, jak mi wystawi negatyw to faktycznie w urzędzie już nie mam co szukać, ale trudno, chyba żałować nie będę.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-11, 07:32   #578
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Co ciekawe zauważyłam, że zdecydowanie więcej widełek płacowych przy ogłoszeniach jest na OLX niż na pracuj-pl. A wydaje się, że to właśnie pracuj przoduje w nowoczesnym podejściu do rekrutacji i stawianiu na partnerstwo w tym procesie. A tu właśnie na OLX większa transparentność w tym zakresie.
Masz rację, w sumie nigdy nie zwróciłam na to uwagi, ale jeśli już są widełki w ogłoszeniach to częściej faktycznie na OLX.
Brak widełek to u nas standard, ciekawe kiedy nadejdą te czasy, że będą pisać możliwe zarobki

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie dot. Waszych współpracowników. Czy macie w swoich zespołach osoby, które się zupełnie nie sprawdzają, nie starają, z nikim nie dogadują? (...)
Jest niechlujna - mundurek wymięty, spodnie zamiast białych jakieś getry kolorowe, włosy jakby piorun strzelił, otwiera napoje przeznaczone dla chłopaków i pije z gwinta...
Luźna babka no

Chyba w każdej firmie zdarza się taka osoba. Strasznie ciężko się z nią współpracuje. Ja miałam taką koleżankę, akurat merytorycznie ona nie jest zła i zachowuje się też normalnie, ale jest po prostu człowiekiem problemem. Jak dostaje nowe zadanie, to ona nigdy nie wie jak coś zrobić, więc biadoli i biadoli, nigdy nie ma ochoty tego robić, zawsze wszystko jest złe, głupie i ona nie widzi sensu (np. dla nowych pomysłów), wszyscy ogólnie są źli i cały świat przeciwko niej.

Netya, przykro to słyszeć. Ale uważam, że dobrze zrobiłaś. Nie można pozwolić sobie, żeby się nerwowo wykańczać w robocie, zwłaszcza, jeśli nie jesteś pod ścianą i możesz w spokoju szukać czegoś innego nie pracując.

To ja jeszcze Wam powiem o mojej nowej pracy od maja zmieniłam firmę i póki co wszystko jest bardzo okej. Na razie codziennie mam szkolenia o każdym departamencie firmy, więc poznaję sobie w sumie jak ona funkcjonuje. Poznałam już część zespołu jak byłam w biurze a dzisiaj mamy oficjalne przywitanie mnie na Teamsach szef wydaje się super i ktoś w rodzaju koordynatora zespołu również. Także póki co nie wypadł żaden trup z szafy, czekam dalej
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2021-05-11 o 07:34
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-11, 08:19   #579
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
p.s. Jest niechlujna - mundurek wymięty, spodnie zamiast białych jakieś getry kolorowe, włosy jakby piorun strzelił, otwiera napoje przeznaczone dla chłopaków i pije z gwinta...
Macie w pracy określony dresscode? Że mundurek musi być wyprasowany, spodnie białe, włosy związane itp? Bo jeśli nie, to nikt nie istnieje po to, żeby spełniać twoje normy estetyczne.
Pije z gwinta i w tym jest problem czy pije z gwinta, zakręca i odkłada skąd wzieła? Bo jesli pije nieswoje, to problem oczywiście istnieje
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 16:10   #580
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Brak widełek to u nas standard, ciekawe kiedy nadejdą te czasy, że będą pisać możliwe zarobki
Mi na LinkedIn cały czas wyskakuje pytanie "Czy jesteś zainteresowany(-a) informacjami o wynagrodzeniu dla tego stanowiska?"... Nie wcale, po co mi wiedzieć ile mi dadzą?

Ogólnie odezwała się moja poprzednia firma. A w sumie to ja się pierwsza do nich odezwałam, ale nie mieli nic dla mnie więc odpuściłam temat. Aż do dzisiaj. Napisał do mnie dyrektor czy miałabym czas się spotkać w przyszłym tygodniu. Więc jest szansa, że zaproponują mi coś ciekawego i może tam wrócę. Śmieję się pod nosem że mają ostatnią szansę, bo do końca maja mam tylko 2 tygodnie wypowiedzenia, potem wbijam na miesięczny okres
Trochę poprawiło mi to humor, bo wczoraj dostałam pasek z obecnej firmy i delikatnie mówiąc wkurzyłam się Brakowało mi w wyliczeniach premii uznaniowej (jakieś 300zł, jak się później okazało brutto a nie netto). Ale okazało się, że moja firma jest na tyle uczciwa, że im więcej zarabiam tym więcej podatku odprowadzają. Więc w porównaniu z poprzednimi miesiącami dostałam 200zł brutto więcej, ale i odprowadzili 150zł podatków, ubezpieczeń itd więcej. Także poczułam ta premię jak nie powiem co
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 16:34   #581
katinak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 20
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
Ja wracam do Was po dłuższej przerwie jako poszukująca pracy już za chwilę.

Obecnie do końca maja jestem na wypowiedzeniu, od przyszłego tygodnia mam 2 tygodnie urlopu i heja, jestem bezrobotna ponownie.

Złożyłam wypowiedzenie przed majówką. Nie wytrzymałam już tego co się u nas działo. Zdałam służbę, owszem, ale co z tego jak roboty tyle że cały marzec i prawie cały kwiecien mam nadgodziny, za darmo oczywiście.
Nikogo nie interesowało to ile kto siedzi, ma być zrobione, zero pomocy, ciągłe ochrzany. Szefowa była na zwolnieniu 2 miesiące więc był spokój, ale za to zastępca była straszna, nie wiem czy nie gorsza.
Taki był stres i presja że w święta się rozchorowałam i byłam 2 tyg na zwolnieniu, żałowałam, że tylko tyle. A po powrocie na dzień dobry całą robota na biurko od nowa, psychicznie stwierdziłam, że tego nie wytrzymałam. Do tego przed świętami wróciła szefowa, chwilę był spokój i znowu zaczęło się czepianie się, ochrzany i oficjalnie powiedziała mi jak znowu się do czegoś przyczepiła że mam spore braki i że nie wystawi mi pozytywnej oceny i nie mam co liczyć na przedłużenie umowy.
A i tak bym nie chciała.

Zatem odliczam czas tylko do pon czy wtorku i ide na urlop, a moje sprawy nie wiem kto weźmie, bo do dziś nie było tematu...a ja znowu zaczęłam się stresować ile tego jest i ile muszę ogarnąć przez następnych 4/5 dni mimo, że powinnam być już spokojna i mieć wywalone.

A na urlopie zaczynam poszukiwania pracy, jak mi wystawi negatyw to faktycznie w urzędzie już nie mam co szukać, ale trudno, chyba żałować nie będę.
Współczuję. Odejście stamtąd to chyba najlepsze co mogłaś zrobić. W ten sposób można się wykończyć psychicznie.
Firma do której aplikowałam rok temu od jakichś 4 miesięcy na różnych stronach dodaje ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika. Zawsze mi się to wydaje podejrzane, bo albo oni mają takie wymagania albo warunki są kiepskie i ludzie nie chcą tam pracować.
katinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-12, 17:07   #582
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez katinak Pokaż wiadomość
Współczuję. Odejście stamtąd to chyba najlepsze co mogłaś zrobić. W ten sposób można się wykończyć psychicznie.
Firma do której aplikowałam rok temu od jakichś 4 miesięcy na różnych stronach dodaje ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika. Zawsze mi się to wydaje podejrzane, bo albo oni mają takie wymagania albo warunki są kiepskie i ludzie nie chcą tam pracować.
ale to w wyamaganiach mają takie podstawowe zadania,,czy np w dodatkowych wymogach jakies np mega kosmiczne programy które trzeba umieć (po spepcjalnych kursach
itp))?
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 17:20   #583
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez rybeczkawizaz Pokaż wiadomość
ale to w wyamaganiach mają takie podstawowe zadania,,czy np w dodatkowych wymogach jakies np mega kosmiczne programy które trzeba umieć (po spepcjalnych kursach
itp))?
Chyba chodzi o to ogłoszenie ciągle się powtarzające - nie mogą nikogo znaleźć lub nikt nie chce tam zagrzać miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 08:18   #584
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88696833]Macie w pracy określony dresscode? Że mundurek musi być wyprasowany, spodnie białe, włosy związane itp? Bo jeśli nie, to nikt nie istnieje po to, żeby spełniać twoje normy estetyczne.
Pije z gwinta i w tym jest problem czy pije z gwinta, zakręca i odkłada skąd wzieła? Bo jesli pije nieswoje, to problem oczywiście istnieje[/QUOTE]

Pije napoje/soki naszych podopiecznych, nie swoje.
Wyglądać też musimy schludnie, każda pielęgniarka ma białe spodnie i wyprasowaną górę. Nie możemy wyglądać niechlujnie, mając wizyty lekarzy, czy chociażby rodziców chłopaków (na grupę leżącą też przychodzą). Dyrektorka też się czepia za nieodpowiedni strój, ale widać do niej się jeszcze nie przyczepiła, co mnie bardzo dziwi. Taka osoba robi opinię całej kadrze pielęgniarskiej niestety, dlatego przeszkadza mi jej wygląd. Prywatnie może wyglądać jak chce i mi nic do tego.
__________________
Książkoholiczka

Edytowane przez siabra
Czas edycji: 2021-05-13 o 08:21
siabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 09:04   #585
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Pije napoje/soki naszych podopiecznych, nie swoje.
Wyglądać też musimy schludnie, każda pielęgniarka ma białe spodnie i wyprasowaną górę. Nie możemy wyglądać niechlujnie, mając wizyty lekarzy, czy chociażby rodziców chłopaków (na grupę leżącą też przychodzą). Dyrektorka też się czepia za nieodpowiedni strój, ale widać do niej się jeszcze nie przyczepiła, co mnie bardzo dziwi. Taka osoba robi opinię całej kadrze pielęgniarskiej niestety, dlatego przeszkadza mi jej wygląd. Prywatnie może wyglądać jak chce i mi nic do tego.
schludnie to akurat każdy sobie może definiować dowolnie, jeśli w pracy to tak istotne, to powinna być definicja i wtedy egzekwowanie tego jest uzasadnione.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 10:34   #586
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cześć dziewczyny ,
Cv z reguły robicie same ? Czy wspomagacie się jakimś portalem ?
Ja ostatnio robiłam przez pracuj.pl i CV wyszło dosyć fajnie, ale zdziwiły mnie poziomy języka.
Chce aplikować, gdzie jest wymagany angielski komunikatywny .
A na pracuj są 3 poziomy z tego co pamietam: podstawowy, średni i biegły, wiec zaznaczyłam średni.
Jak Wy byście na to spojrzała? Średni poziom chyba gorzej trochę brzmi jak komunikatywny.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 10:39   #587
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja robiłam w canvie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 10:39   #588
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja robię w Canvie, bardzo proste, są gotowe eleganckie szablony.
Dziwne, że na pracuj jest taki poziom języków. W zdecydowanej większości materiałów dot. CV czy rozmów kwalifikacyjnych jest mowa, żeby pisać je w skali A1-C2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 10:44   #589
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja przerabiałam jaki szablon, nie pamiętam skąd.

Co do poziomu języków to nawet na konsultacjach CV z pracuj.pl babeczka mi potwierdziła, że teraz powinno się pisać A1-C2, a nie podstawowy, średni, zaawansowany (czy biegły).
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie

Edytowane przez NightwishLove
Czas edycji: 2021-05-20 o 10:48
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-20, 11:00   #590
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Ja przerabiałam jaki szablon, nie pamiętam skąd.

Co do poziomu języków to nawet na konsultacjach CV z pracuj.pl babeczka mi potwierdziła, że teraz powinno się pisać A1-C2, a nie podstawowy, średni, zaawansowany (czy biegły).


Macie jakaś stronę do polecenia, abym mogła sprawdzić poziom języka ?
Zdaje sobie sprawę, ze to nie będzie 100% odzwierdlenie ale zawsze coś


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-24, 05:52   #591
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Macie jakaś stronę do polecenia, abym mogła sprawdzić poziom języka ?
Zdaje sobie sprawę, ze to nie będzie 100% odzwierdlenie ale zawsze coś


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Musiałabym sprawdzić w domu ale wydaje mi się że ja wpisałam w wyszukiwarkę taka frazę "test poziomujący z języka... " I weszłam w któraś ze stron, które się pojawiły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-24, 22:45   #592
Duchess_Of_York
Raczkowanie
 
Avatar Duchess_Of_York
 
Zarejestrowany: 2021-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 42
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ja robię w Canvie, bardzo proste, są gotowe eleganckie szablony.
Dziwne, że na pracuj jest taki poziom języków. W zdecydowanej większości materiałów dot. CV czy rozmów kwalifikacyjnych jest mowa, żeby pisać je w skali A1-C2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Canva, polecam Piękne CV mi wyszło.

Co sądzicie o zdjęciu w CV? Zawsze mnie uczono, że CV bez zdjęć są wywalane do śmieci. Dzisiaj spotkałam się z opinią odmienną - CV ze zdjęciami są wyrzucane do śmietnika. Powiedział mi to doradca zawodowy. Jaką macie opinię? Bo już nie wiem czy zdjęcie wywalić czy zostawić jak jest
__________________
październik 2019

I’m gonna take a little time
A little time to look around me
I’ve got nowhere left to hide
It looks like love has finally found me
Duchess_Of_York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 05:09   #593
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Duchess_Of_York Pokaż wiadomość
Canva, polecam Piękne CV mi wyszło.

Co sądzicie o zdjęciu w CV? Zawsze mnie uczono, że CV bez zdjęć są wywalane do śmieci. Dzisiaj spotkałam się z opinią odmienną - CV ze zdjęciami są wyrzucane do śmietnika. Powiedział mi to doradca zawodowy. Jaką macie opinię? Bo już nie wiem czy zdjęcie wywalić czy zostawić jak jest
Tak, ten doradca zna każdego HRowca i wie, że zawsze i wszędzie wyrzucają do kosza
Nie ma jednej zasady, ale trend w PL z tego co czytam i słucham jest cały czas taki, żeby zdjęcie było. Przy aplikacji do zagranicznych firm lepiej z niego zrezygnować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 07:41   #594
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak, ten doradca zna każdego HRowca i wie, że zawsze i wszędzie wyrzucają do kosza
Nie ma jednej zasady, ale trend w PL z tego co czytam i słucham jest cały czas taki, żeby zdjęcie było. Przy aplikacji do zagranicznych firm lepiej z niego zrezygnować.
Zgadzam się Oglądałam kiedyś webinary o szukaniu pracy, które były prowadzone przez rekruterki i w każdym z nich pojawił się temat zdjęcia w CV i tak jak squirrelqa mówi, w Polsce przyjęte jest, że CV jest w zdjęciu. Nie jest to obowiązek ani nic takiego, ale po prostu większość dokumentów ma zdjęcie a dzięki temu rekruterzy są w stanie później takie osoby skojarzyć.
Natomiast na zachodzie często w ogłoszeniu nawet jest wspomniane, żeby przesyłać dokumenty bez zdjęcia. Ale to też nie jest reguła w każdym kraju.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 12:56   #595
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Duchess_Of_York Pokaż wiadomość
Canva, polecam Piękne CV mi wyszło.

Co sądzicie o zdjęciu w CV? Zawsze mnie uczono, że CV bez zdjęć są wywalane do śmieci. Dzisiaj spotkałam się z opinią odmienną - CV ze zdjęciami są wyrzucane do śmietnika. Powiedział mi to doradca zawodowy. Jaką macie opinię? Bo już nie wiem czy zdjęcie wywalić czy zostawić jak jest
racja,,racja,z tym zdjeciem
przynajmniej dorardcy itd ze strony urzedu pracy wojwodzkiego czy powiatowego, nie przestają tego powtarzać ..sami tak juz mają zakodowane ; dd
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 13:45   #596
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Zdarzyło Wam się do tej samej firmy wysłać CV przez pracuj i olx ?
Aplikowalam na olx kilka dni temu i nie odczytali mojej wiadomości. Nie byli tez zalogowani od kilku dni. Jednak widzę, ze na pracuj cały czas dodają ogłoszenia na różne stanowiska. Jest sens wysłać na te samo stanowisko JesCze przez pracuj ?
Nie chce wyjść na desperatkę 🧐


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 14:15   #597
silly_sylwia
Raczkowanie
 
Avatar silly_sylwia
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 183
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Poczekaj lepiej. Tak na prawdę to wstawili pewnie ogłoszenie, poczekają aż ci co chcą wyślą CV i po tygodniu czy dwóch sprawdzają każdego i odpowiadają.
silly_sylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 15:54   #598
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Zdarzyło Wam się do tej samej firmy wysłać CV przez pracuj i olx ?
Aplikowalam na olx kilka dni temu i nie odczytali mojej wiadomości. Nie byli tez zalogowani od kilku dni. Jednak widzę, ze na pracuj cały czas dodają ogłoszenia na różne stanowiska. Jest sens wysłać na te samo stanowisko JesCze przez pracuj ?
Nie chce wyjść na desperatkę 🧐
Mi się zdarzyło wysłać na praca.pl a potem na to samo ogłoszenie na pracuj.pl. Nic oczywiście z tego nie wyszło a ja czułam się właśnie jak desperatka, ale z drugiej strony miałam też poczucie, że któraś z moich aplikacji powinna do nich dotrzeć i w razie czego będą widzieli, że mi bardzo zależy
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 17:03   #599
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Zdarzyło Wam się do tej samej firmy wysłać CV przez pracuj i olx ?
Aplikowalam na olx kilka dni temu i nie odczytali mojej wiadomości. Nie byli tez zalogowani od kilku dni. Jednak widzę, ze na pracuj cały czas dodają ogłoszenia na różne stanowiska. Jest sens wysłać na te samo stanowisko JesCze przez pracuj ?
Nie chce wyjść na desperatkę 🧐
Ja tak czasem aplikowałam na to samo stanowisko z różnych portali i z tego co pamiętam nigdy nic z tego nie wyszło - tzn nie zostało odczytane ani na pracuj ani na olx, teraz już jestem zrażona jak widzę to samo ogłoszenie na róznych serwisach, ale jakby mnie interesowało to i tak bym wyslała

Dziś znowu zmieniłam szablon mojego CV, jest tak minimalistyczne że az się zastanawiam czy czytelne
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 19:49   #600
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

W Polsce z tego co zauważyłam chcą CV z zdjęciem. Zagraniczne firmy wymagają bez zdjęcia o czym często informują. Miałam tak teraz w trakcie rekrutacji, rekruter poinformował, że jeśli wyśle CV ze zdjęciem zostanie automatycznie odrzucone.

Mi już mija 6 miesięcy w nowej pracy pracuje już kilkanaście tygodnie samodzielnie, zakres obowiązków jest sporo, więc jeszcze sporo rzeczy do nauki Szef mi się zmienił, ale na jeszcze lepszego
Udało się znaleść wreszcie mieszkanie i czekamy na decyzje kredytową, ciesze się, że zdecydowałam się zmienić prace, trzymam kciuki za Was dziewczyny, że się Wam udało
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:10.