Kubeczek menstruacyjny - Facelle czy SelenaCup. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-16, 14:28   #1
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282

Kubeczek menstruacyjny - Facelle czy SelenaCup.


Cześć! Planuję przenieść się z tamponów na kubeczek menstruacyjny. Zastanawiam się nad tymi do kupienia w Rossmannie - Facelle bądź SelenaCup.

Zastanawiam się nad rozmiarem. Wg zaleceń producentów powinnam w obu przypadkach wziąć rozmiar M ze względu na wzrost (175cm), ale ja nigdy nie rodziłam dzieci. Nie jestem aktywna seksualnie, a z doświadczenia wiem, że jestem w miarę 'ciasna'. Często tampon OB ten duży powoduje u mnie dyskomfort.

Więc wzięłabym S, ale miesiączki mam dosyć obfite. Możecie doradzić?
Nie chcę brać na ślepo, bo nie chcę się zrazić. Jak też jest z miękkością? Słyszałam, że Selena jest wygodniejsza w użyciu.
Który kubeczek byłby odpowiedni na pierwszy raz przy dosyć obfitych miesiączkach?
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 19:51   #2
plaisanterie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 124
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - Facelle czy SelenaCup.

Chętnie poczytam opinie o kubeczkach,bo sama chcę się przerzucić z tamponów na tę metodę. Kupiłam kubeczek Perfect Cup i za miesiąc mam zamiar przetestować. Gdyby Cię interesowało, to na fb jest grupa i tam dziewczyny wymieniają się informacjami dotyczącymi wyborem rozmiaru, problemem z wkładaniem i wyciąganiem i innymi sprawami związanymi z różnymi kubeczkami.
plaisanterie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-03, 10:16   #3
magnersik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - Facelle czy SelenaCup.

Ja używam SelenaCup, rozmiar S. Nie rodziłam, współżyję regularnie, mam 169 cm wzrostu. Nie mam zbyt obfitej miesiączki, więc spokojnie mogę "wymieniać" kubeczek raz, lub dwa razy dziennie. Ale to wszystko kwestie bardzo indywidualne, możesz wejść na stronę Selena, tam jest dział FAQ - może akurat rozwieje jakieś pytanie Twoje wątpliwości, albo wysłać maila. Może Facelle ma też podobną stronkę?
magnersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-03 11:16:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.