Maszyna do szycia - pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-15, 13:25   #1
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788

Maszyna do szycia - pomoc


No właśnie. Przypadkiem na allegro znalazłam mini kompaktową maszynę do szycia, podaję link do wglądu: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=51457915
Zastanawiam się czy jest sens takie coś w ogóle kupować. Nie zajmuje się szyciem, w sumie to nie szyje, ale pod wpływem jakis czas temu założonego nowego forum "zrób to sama" nachodzą mnie pewne chęci
Poza tym przydałoby się takie urzadzonko do zszycia, przyszycia, zaszycia...
Tylko powiedzcie mi co o tym myślicie. A może któraś z Was posiada takie cudo? Czy to działa? I czy nadaje się jako maszyna do szycia dla początkujęcej ?
Z pozdrowieniami

Edytowane przez GLINKA121
Czas edycji: 2010-02-17 o 22:04 Powód: zmiana tytułu
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 14:10   #2
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Question Dot.: Mini maszyna do szycia- jest sens?

Też się zastanawiam, czy taka maszyna w ogóle coś szyje... Niech odezwą się dziewczynki, które posiadają takie małe cudo lub barachło ;-). Doradźcie, czy warto się w taką maszynkę zaopatrzyć, czy to wywalenie pieniędzy
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 18:26   #3
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Mini maszyna do szycia- jest sens?

ja mam taką mała z rosmanna. radzi sobie z podwinięciem spodni czy bluzek, wiadomo ze takim maleństwem nie bedzie sie szyc Bog wie czego tylko tak awaryjnie
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 18:27   #4
gosa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 28
Dot.: Mini maszyna do szycia- jest sens?

Nie miałam możliwości spróbować tego urządzenia, ale spotkałam się z opiniami , że właściwie nadaje się tylko do przyszycia, zaszycia , aby coś uszyć w miarę znośnie potrzeba niestety maszyny do szycia .Zresztą , te 4 paluszki jako zasilanie trochę mnie przeraża ;-)))
Ale to tylko moja opinia, nie miałam przyjemności używać osobiście ,powtarzam tylko , co usłyszałam na jej temat.
gosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 20:24   #5
kimen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5
Smile Dot.: Mini maszyna do szycia- jest sens?

Właśnie Dzisiaj Taką Dostałam W Prezencie Tylko Innej Firmy. Szyje Super, Ale Tylko ściegiem Podstawowym. Ale Wkońcu To Tylko Mini Maszyna...
kimen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 10:06   #6
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Mini maszyna do szycia- jest sens?

Hmmm no i nie wiem. Bo te paluszki jako zasilanie rzeczywiście mnie również rozwaliły
Chyba jednak na razie dam sobie spokój z mini maszyną, bo boję się że wyrzucę pieniążki w błoto.
Ale nadal czekam na opinie, szczególnie użytkowniczek
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 12:35   #7
kimen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5
Smile Dot.: Mini maszyna do szycia- jest sens?

ta maszyna ma też zasilacz sieciowy, a dodatkowo ma możliwość zasilania na 4 baterie...
kimen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-06, 09:46   #8
lilka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 56
Zwykla maszyna do szycia

Czesc, potrzebuje bardzo prostej porady, bo dopiero zaczelam interesowac sie szyciem. Chcialabym wiedziec jakie materialy moze szyc zwykla maszyna do szycia. Najbardziej jestem ciekawa czy cos elastycznego da sie nia szyc...bo cos mi sie wydaje ze nie bardzo. Dziekuje za pomoc
lilka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 11:30   #9
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Smile Dot.: Zwykla maszyna do szycia

jezeli posiadasz różne ściegi to owszem.do szycia dzianin wystarczy zygzak(ten najmniejszy lub średni).trzeba kupić igłę kulkową,żeby nie robiła dziur,a do podwijania dołu,pach tyłu lub przodu możesz kupić podwójną igłę.na wierzchu będą 2 stebnówki,a pod spodem zygzak i dzięki temu tkanina po podwinieciu nadal będzie elastyczna.pozdrawiam.
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 18:13   #10
lilka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 56
Dot.: Zwykla maszyna do szycia

dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
lilka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 18:07   #11
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Stara maszyna do szycia

Dziewczyny! Mam w domu starą maszynę do szycia, taką niemiecką, którą chowa się do środka i później jest takim stoliczkiem. Ma fajne nogi, kute metalowe i blat z ciemnego drewna trochę zniszczony. I chciałabym jakoś ją przerobic macie może jakieś pomysły? Ja pomyślałam, żeby zrobić na niej takie "przecierki" ze złotej farby...
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-11, 18:09   #12
Nefretete1001
Raczkowanie
 
Avatar Nefretete1001
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
GG do Nefretete1001
Talking Dot.: Stara maszyna do szycia

hej Ja tez mam w domu taka maszynę moja mama wykorzystała jej blat oraz te piekne nogi jak kwietnik i teraz stoja na nim bujne kwiatki naprwde super to wyglada
__________________
Zapraszam na mojego bloga z moją skromna twórczością
http://nefretete1001.blox.pl/html
Nefretete1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 21:53   #13
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Stara maszyna do szycia

a moja ciocia z takich dwóch podstaw- tych metalowych nóg zrobiła sobie piękny bukowy stół. Budzi zachwyt wszystkich któzy ją odwiedzają z jednego pewnie tez da się zrobić
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 19:29   #14
wiola84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4
"Nowa" Was wita i... o maszyne pyta ;)



Witajcie kobietki
Od jakiegos czasu podgladam niesmialo Wasze rozmowy. A to na temat kosmetykow, fryzur, ciuszkow czy innych... Strasznie mnie wciagnelo to forum, mimo ze tylko ukradkiem tutaj spogladam i praktycznie nic sie nie odzywam
Tak bardzo mnie zarazilyscie tymi babskimi sprawami, ze i ja mam coraz wieksza ochote, zeby cos u siebie zmienic, zeby cos ze soba zrobic... Poki co jeszcze troszke brak mi odwagi. Ale w przyszlosci... kto wie...
Zastanawiam sie teraz dosc powaznie (i to tez pod Waszym wplywem :P) nad kupnem... maszyny do szycia
Powiedzcie mi prosze, kobitki kochane... czy warto??? Czy ja, ktora jeszcze do tej pory z maszyna do szycia nie miala stycznosci, dam sobie rade? Czy moglabym sie nauczyc samodzielnie szyc na maszynie? Czy potrzebne sa jakies kursy, szkoly? Nie mam bladego pojecia... A nie chcialabym zeby mi ta maszyna pozniej stala taka nieuzywana...
Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam!

wiola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 22:38   #15
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: "Nowa" Was wita i... o maszyne pyta ;)

Myślę,że to zalezy tylko od twoich chęci Ja mam maszynę od roku,nauczyłam się sama ja obsługiwać,szyć itd. I nie stoi nieużywana Podstawowe wskazówki ,takie jak przeznacznie sciegów,odpowiednie ustawienie itd znjadziesz w instrukcji obsługi.
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 08:55   #16
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: "Nowa" Was wita i... o maszyne pyta ;)

Dołączam się do pytania, bo ja też pod wpływem tego forum myślę o kupnie maszyny


Mam już na swoim kącie trochę przeróbek ręcznych zaczerpniętych także z Waszych pomysłów, za co bardzo Wam dziękuję

A jaką maszynę polecacie, no i ile kosztują, bo ja również nie mam bladego pojęcia.

Pozdrawiam.
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 10:54   #17
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: "Nowa" Was wita i... o maszyne pyta ;)

Ja również się dołączę. Do tej pory szyłam na starym Łuczniku u mojej mamy, ale planuję kupić własną maszynę - liczę na to, że jeśli będzie pod ręką, będę miała więcej okazji żeby coś nowego uszyć i w końcu dokonać poprawek w rzeczach, które od dawna na to czekają...
Robię reaserch przed zakupem i powtarza się porada, żeby koniecznie przetestować maszynę: wziąć ze sobą do sklepu skrawki materiałów, zwłaszcza trudnych do szycia (szyfon, satyna, jersey, dżins, polar - zależy czego się planuje używać) i wypróbować na nich ściegi. To pozwala poznać jaka jest kultura pracy danej maszyny - czy nam odpowiada, czy szyje się lekko i równo, nie zrywa się nić, cicho pracuje, łatwo ustawia się parametry ściegu itp. To są sprawy indywidualne, dla jednej osoby maszyna X może być świetna, a dla innej koszmarna. Trzeba znaleźć odpowiednią dla siebie.
Jeśli chodzi o ceny, to widziałam maszyny od ok. 300 zł w marketach (wyglądają na straszną tandetę), przez ok. 600 zł za nowego Łucznika, bliżej 1000 zł proste modele znanych europejskich i japońskich firm, aż do kilku tysięcy i więcej za komputerową maszynę haftującą. Jeśli nie przeszkadza nam robienie czegoś na około, np. szycie elastików i obrębianie dziurek zygzakiem, samodzielne nawlekanie nici i nawijanie szpuleczki, brak dostępu specjalistycznych akcesoriów (np. rozszerzany blat do pikowania, milion rodzajów stopek) i tym podobnych ekstrawagancji, spokojnie można się zmieścić w paru stówach. Im drożej, tym więcej gadżetów.
I moje pytanie na koniec: waham się między 2 modelami Husqvarny - Huskystar 215 i Scandinavia 100. Czy ktoś może coś powiedzieć o tych maszynach od strony praktycznej?
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 16:48   #18
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: "Nowa" Was wita i... o maszyne pyta ;)

Wiola maszyna jest prosta w obsludze jak budowa cepa
ja szyje bardzo dlugo, ale nauczylam sie sama. Kwestia checi i wytrwalosci.
No ale przy zakupie radze dobrze przemyslec co kupic: teraz sa bardzo fajne maszyny ale bywa ze niektorych bajerow nie potrzeba a szkoda wydawac kase na nie.
Kup maszyne dobrej firmy tak zeby mechanicznie byla wytrzymala, zeby miala spcjelany rodzaj szwu do dzianiny, cos w rodzaju overlocka - dobrze zeby na wyposazeniu miala szpulki dodtakowe wiecej niz jedna, stopke do zamkow bo to potem trudno dokupic. No i koniecznie, to tak profilaktycznie, dowiedz sie o najblizszy serwis - maszyne czasami trzeba wyregulowac - szkoda zebys miala daleko podrzoe z tego powodu. To sa moje sugestie.
Powodzenia w zakupie
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 20:59   #19
gabrysia183
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28
GG do gabrysia183
Dot.: "Nowa" Was wita i... o maszyne pyta ;)

Hm...To widzę że nie ja jedna tak "cichcem" podglądam rozmowy na tym forum od razu mi raźniej;p
Mam dokładnie taki sam zamiar-kupić maszynę do szycia i do tego nauczyć się na niej szyć Jestem dosyć wysoką osobą i ciężko jest mi kupić jakiekolwiek ubrania w "normalnych" sklepach. W firmowych, owszem i mogę się ubrać, ale za jaką cenę...? Szkoda gadać.

Póki co, dziś zaopatrzyłam się w "ilustrowany kurs kroju i szycia" Maggi McCorick Gordon Księgę przejrzałam i wydaję mi się że jest całkiem niezła - duże, czytelne obrazki, jasny i prosty język... Więc mam duuuuużą nadzieję, że mi się uda mimo że teraz te wszystkie wykroje mnie przerażają... Ale usiądę do książki i może wchłonę wiedzę
Pozdrawiam
gabrysia183 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-12, 21:35   #20
Queen_Mary
Raczkowanie
 
Avatar Queen_Mary
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 259
Smile Dot.: "Nowa" Was wita i... o maszyne pyta ;)

Widziałam cudowne, odlotowe rzeczy uszyte na "prymitywnych" maszynach i wychodzi na to, że człowiek się liczy nie technika i elektryka
Queen_Mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 23:56   #21
Kasjula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1
Dot.: "Nowa" Was wita i... o maszyne pyta ;)

A czy, któraś z Was wie może co to za maszyna o nazwie FIF. Jest taka do kupienia na Allegro za ok 300 zł. Całkiem nieźle zareklamowana, choć szczerze mówiąc nie do końca się na tym znam, bo też dopiero zamierzam się zabrać za szycie na "domowe potrzeby".
Kasjula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 17:38   #22
viola_88
Raczkowanie
 
Avatar viola_88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z domQ ;p
Wiadomości: 159
GG do viola_88
Dot.: "Nowa" Was wita i... o maszyne pyta ;)

Kupcie kupcie bo naprawde warto:P:P:P:P:P
__________________
viola_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 08:55   #23
iwusia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 12
Dot.: "Nowa" Was wita i... o maszyne pyta ;)

Maszynę zdecydowanie warto mieć!!!! Miałam kiedyś Łucznika, a ostatnio zaszalałam i kupiłam sobie coś lepszego - Łucznik nie spełniał już moich oczekiwań.

Szyć nauczyłam się sama, namiętnie korzystam z Burdy, stosując już coraz więcej własnych pomysłów. Polecam zacząć od Burdy "Szycie krok po kroku". Życzę powodzenia!!!
iwusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 11:09   #24
Ada.K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
overlok 4 i 5 nitkowy

Witam,
Jestem amatorką szycia i szyję dla własnych potrzeb.
Chcę zakupić maszynę do szycia ściegiem overlok. Nie wiem jednak czym różnią
się maszyny szyjące overlokiem 4 nitkowym od 5 nitkowych. Różnica w cenie nie jest znaczna, ale chciałabym dowiedzieć się czy overlok 5 nitkowy jest jakiś szczególny.


Pozdrawiam
Ada
Ada.K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 12:06   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: overlok 4 i 5 nitkowy

5 nitkowy oprócz obrzucania materialu robi takze szew prosty jak zwykla maszyna .
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 14:53   #26
Rosarot
Raczkowanie
 
Avatar Rosarot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ze Swiata
Wiadomości: 41
Dot.: overlok 4 i 5 nitkowy

Ja mam 5 nitek. coverlock - do szycia t-shirtow
Rosarot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:27   #27
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: overlok 4 i 5 nitkowy

Cytat:
Napisane przez Rosarot
Ja mam 5 nitek. coverlock - do szycia t-shirtow
no to wyjasnilas róznice miedzy 4 a 5 nitkowym
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 15:34   #28
Ada.K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
Dot.: overlok 4 i 5 nitkowy

Paula78 - dzięki
Ada.K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 18:37   #29
Ada.K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
Dot.: overlok 4 i 5 nitkowy

Cytat:
Napisane przez Rosarot
Ja mam 5 nitek. coverlock - do szycia t-shirtow
Rosarot: możesz powiedzieć gdzie nabyłaś COVERLOCK i za jaką cenę? Ja w Pile mam niestety ograniczony dostęp to tych specjalistycznych maszyn. Oglądałam zaledwie 1 overloka 5-nitkowego i 4 maszyny ze ściegami overlokowymi.
Po przeprowadzonym wywiadzie w pasmanteriach i zakładach krawieckich okazało się, że ścieg który najbardziej mnie interesuje można uzyskać na maszynie 2-igłówce - cena około 2.700 zł za 2-3 rodzaje ściegów a overlock z 2-igłowką 3.500 zł 23 rodzaje ściegów

Jeszcze jedno czy zapis "ścieg 2-igłowy" jest równoznaczy z zapisem "możliwość pracy z 2 igłami". Wiem że to jest jakaś gra słów i dla profesjonalisty to pestka, ale okazało się że na 7 zapytanych krawcowych w moim mieście tylko jedna rozpoznała ścieg 2-igłowy (pokazany na załączniku), więc okazało się ze temat ogólnie jest skomplikowany Poza tym każdy producet inaczej określa paramatry maszyny.

W jednym sklepie miałam okazję obejrzeć kilkanaście rodzajów ściegów overlokowych wykonanych na prezentowaniej maszynie overlock 5-nitkowej - cena 2.700 zł ale nie było wśród nich ściegu 2-igłowego. Stąd pytanie czy każdy overlock 5-nitkowy wykona ścieg 2-igłowy, czy jest to poprostu inna maszyna?

Jeśli posiadacie próbki takich ściegów i możecie zamieścić ich zdjęcia byłam bym ogromnie wdzięczna lub jeśli znacie jakieś ciekawe strony dla laików o tej tematyce bardzo proszę o podanie adresów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2i_s-l.jpg (7,7 KB, 140 załadowań)

Edytowane przez Ada.K
Czas edycji: 2005-09-02 o 19:04
Ada.K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 12:59   #30
ka_thy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 12
Dot.: overlok 4 i 5 nitkowy

Ścieg o który pytasz to ścieg drabinkowy - może być dwu- lub trzyigłowy. Nie kazdy overlock pięcionitkowy taki ścieg posiada. Mój np. takiego nie ma. Z mojego rozeznania na rynku jest overlock Pfaffa - wspomniany wyżej COVERLOCK, jest Huskylock 936 Husqvarny, jest Elna 744, do obejrzenia tu:
http://www.toyota-maszyny.krakow.pl/.../overlocki.htm
A w ostatniej Burdzie wrześniowej jest reklama maszyn Łucznika, wśród których jest overlock ze ściegiem drabinkowym w cenie bodajże 1850 złotych.

W opisie Huskylock jest wspomniany ścieg dwuigłowy 3- i 6-milimetrowy. Domyślam się że jest to ścieg drabinkowy, podobnie jak trzyigłowy drabinkowy. Wymaganą szerokośc tego sciegu uzyskuje się przez odpowiednie położenie drugiej igły.

Ścieg drabinkowy to fajna sprawa, gdy ja kupowałam overlock też byłam napalona na taki ścieg ale niestety cena overlocka przekraczała moje możliwości finansowe.
ka_thy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-15 14:43:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.