Mamusie styczniowe cz. 4 - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-16, 07:03   #1681
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

O to musze tez sie za to wziąć koniecznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 07:47   #1682
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja robie tak jak malaja, dawałam jedna miarke 2,resztę 1 i co kilka dni zwiększam ilość miarek 2, a zmniejszam 1.
Banan u nas robi furorę. aż sam złapał za łyżeczkę i wciskal do buzi.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 08:16   #1683
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Coma - moja skończyła pół roku i stopniowo do 1 dodaje już 2
My pół roku kończymy w poniedziałek i zastanawiam się jak to mieszać?

W takim razie wyjmę z zapasów bboxa, ciekawa jestem jak będzie z tego pił.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Ja robie tak jak malaja, dawałam jedna miarke 2,resztę 1 i co kilka dni zwiększam ilość miarek 2, a zmniejszam 1.
Banan u nas robi furorę. aż sam złapał za łyżeczkę i wciskal do buzi.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Czyli też tak zacznę od przyszłego tygodnia

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Czy któraś z Was ma Tulę? Czy inne nosidło?
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 08:21   #1684
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
My pół roku kończymy w poniedziałek i zastanawiam się jak to mieszać?



W takim razie wyjmę z zapasów bboxa, ciekawa jestem jak będzie z tego pił.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------







Czyli też tak zacznę od przyszłego tygodnia

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Czy któraś z Was ma Tulę? Czy inne nosidło?
Tak nam mówiła pediatra na ostatnim szczepieniu, bo o to pytałam. Gdyby od razu zmienić na 2 to może mirc problem z brzuszkiem.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 09:31   #1685
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
My pół roku kończymy w poniedziałek i zastanawiam się jak to mieszać?

W takim razie wyjmę z zapasów bboxa, ciekawa jestem jak będzie z tego pił.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------




Czyli też tak zacznę od przyszłego tygodnia

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Czy któraś z Was ma Tulę? Czy inne nosidło?
Ja mam z luna Dream. Ale u nas na nosidlo za wcześnie bo to dopiero jak usiądzie stabilnie. Mąż się nie może doczekać
Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Wlansie czytam blw i z tego, co ja właśnie zrozumiałam, to można podawać wszystko z wyłączeniem tych orzechów itd. Dlatego pytałam, czy podajcie wszystko, czy po kolei jednak. No nic, podam kilka razy warzywa i owoce samodzielne, póki co nie było żadnych innych reakcji więc chyba jest git.
A kaszkd na noc wlansie niby żehy lepiej spał, ale jak nasz i tak śpi to po co. Nawet bym się bała, że skoro to bardziej syte i cięższe niż mleko, to że wlansie będzie się budził
Zaczęłam biegać! Ale mam problem z lekkim nietrzymaniem moczu po porodzie co wyszło wlansie przy bieganiu, dobrze że początki to marszobiegi, to nie wróciłam z mokrym tylkiem

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
To ja bym z tym bieganiem się na chwilę wstrzymała i np. Przez 2-3 tygodnie skupiła się na ćwiczeniach wzmacniających MDM. Szkoda sobie powiększyć problemy.

Ja wczoraj drugi raz biegałam. Ale założyłam nie tej biustonosz i mnie cycki bolały. Ale dałam radę. Ale zaczynam lekko. Na początku marszobieg 3 km.

My już po wizycie. Mały miał szczepienie. Waży nie całe 7 kg i ma 68 cm. Więc malutki ale wagowo w 25 centulu a wzrost między 25 a 50. Serio nie wygląda na chudzielca mamy skierowanie do ortopedy ma jutro bo będę próbować załatwic skierowanie na rehabilitacje na pakiet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 09:36   #1686
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Ja mam z luna Dream. Ale u nas na nosidlo za wcześnie bo to dopiero jak usiądzie stabilnie. Mąż się nie może doczekać To ja bym z tym bieganiem się na chwilę wstrzymała i np. Przez 2-3 tygodnie skupiła się na ćwiczeniach wzmacniających MDM. Szkoda sobie powiększyć problemy.

Ja wczoraj drugi raz biegałam. Ale założyłam nie tej biustonosz i mnie cycki bolały. Ale dałam radę. Ale zaczynam lekko. Na początku marszobieg 3 km.

My już po wizycie. Mały miał szczepienie. Waży nie całe 7 kg i ma 68 cm. Więc malutki ale wagowo w 25 centulu a wzrost między 25 a 50. Serio nie wygląda na chudzielca mamy skierowanie do ortopedy ma jutro bo będę próbować załatwic skierowanie na rehabilitacje na pakiet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, że dziecko musi siedzieć, omawiałam to ostatnio z fizjo. Rozglądam się w temacie zawczasu
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:26   #1687
dusia_tcv
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 785
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
My pół roku kończymy w poniedziałek i zastanawiam się jak to mieszać?

W takim razie wyjmę z zapasów bboxa, ciekawa jestem jak będzie z tego pił.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------




Czyli też tak zacznę od przyszłego tygodnia

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Czy któraś z Was ma Tulę? Czy inne nosidło?
Tem bbox jest dobrym pomysłem my na razie obcinamy słomkę i wkładamy do zabawkowej filiżanki jak już sobie będzie radził bez problemu to mamy kubek momma ze słomką
dusia_tcv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 10:58   #1688
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

A te kubmi bbox to właśnie polegają na ciągnięciu przez słomke tak? Dajecie wode z tych kubków? Muszę zamówić w takim razie i będziemy próbować tylko zastanawiam się co tam dawać, bo ona pije tylko moje mleko z piersi i innych napojów nie potrzebuje
U nas dzisiaj przesiadka na wózek spacerowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Dusia bardzo mocno trzymam kciuki żeby wszystko z małym wróciło do normy. Już jest na szczęście lepiej, więc może teraz powoli się wszystko wyprostuje. Ściskam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 11:04   #1689
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja była u mnie pani od chust i nosideł to mowila ze według najnowszej wiedzy jeżeli dziecko przewraca się na boki to znaczy ze ma już dość silne mięśnie miednicy żeby nosić w nosidle. Oczywiście tym dobrym, ergonomicznym i regulowanym przeznaczonym właśnie dla dzieci nawet od 5 miesiąca. Ten pas między dogami jest wtedy od kolanka do kolanka tak jak w chuście.



Co do mieszania mleka ja po prostu zmieszałem cała paczkę 1 z 1/3 dwójki, a do następnej jedynki dosypie resztę.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 11:26   #1690
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Wiem, że dziecko musi siedzieć, omawiałam to ostatnio z fizjo. Rozglądam się w temacie zawczasu
Najlepiej to pojechać sobie do sklepu jakiegoś u przymierzyć. Taka opcja idealna. Albo zobaczyć czy są jakieś spotkania chustowe i wtedy dziewczyny przynoszą nosidla i mozna przymierzyć do dziecka. Mnie tula nie przekonała bo była źle dopasowana na szerokość. Ale mam koleżanki którym pasują. Ta luna jest regulowana i jest spoko. Wzięłam bo była w promocji. Bardzo mi pasowała kavka ale szkoda mi było kasy bo to jakieś 400 zł. A teraz bym chyba uszyla u kogoś z chusty.
Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
A te kubmi bbox to właśnie polegają na ciągnięciu przez słomke tak? Dajecie wode z tych kubków? Muszę zamówić w takim razie i będziemy próbować tylko zastanawiam się co tam dawać, bo ona pije tylko moje mleko z piersi i innych napojów nie potrzebuje
U nas dzisiaj przesiadka na wózek spacerowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Dusia bardzo mocno trzymam kciuki żeby wszystko z małym wróciło do normy. Już jest na szczęście lepiej, więc może teraz powoli się wszystko wyprostuje. Ściskam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak nie dajesz jeszcze jedzenia to na siłę z bidonu nie podawaj jak zaczniecie rozszerzanie to do posiłku daje się picie. Najlepiej ja początku wodę żeby się dziecko nauczyło. Mój starszy w sumie nadal tylko wodę i mleko pije. Żadnych herbatek, soczków czy kompotow . Pewnie jak pójdzie do żłobka to się zmieni :p
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Ja była u mnie pani od chust i nosideł to mowila ze według najnowszej wiedzy jeżeli dziecko przewraca się na boki to znaczy ze ma już dość silne mięśnie miednicy żeby nosić w nosidle. Oczywiście tym dobrym, ergonomicznym i regulowanym przeznaczonym właśnie dla dzieci nawet od 5 miesiąca. Ten pas między dogami jest wtedy od kolanka do kolanka tak jak w chuście.



Co do mieszania mleka ja po prostu zmieszałem cała paczkę 1 z 1/3 dwójki, a do następnej jedynki dosypie resztę.
Szczerze mówiąc pierwsze słyszę. Sporo siedzę na grupach chustowych gdzie temat się pojawia. Są sytuacje gdzie nie da się w chuscie nosić bo np. Dziecko jest anty albo mama jest chora i nie jest w stanie zamotac to można dobrać nosidlo. Albo jak ktoś potrzebuje np. Do auta zanieść tylko to też bym nie lrzesadzala. Ale jak ktoś chce trochę więcej ponosić to jednak stabilny siad jest potrzebny. Tym bardziej że tu nie tylko o miednice a o cały kręgosłup chodzi i tworzące się wzorce ruchowe a nosidlo bardziej prostuje niż chusta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 11:55   #1691
ga_tita
Raczkowanie
 
Avatar ga_tita
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Spójrzcie sobie dziewczyny na fb mamafizjoterapueta albo na jej blogu, ona wrzucała filmik właśnie z obrotem z pleców na brzuch i opisywała krok po kroku jak to powinno wyglądać. Mój już teraz jak się wyćwiczył to tez już nie bierze tak główki do dołu przy obrocie, ale na początku jak to był dla niego mega wysiłek to wyraźnie tak robił. W druga stronę trochę mniej tak doginal te główkę i gorzej mu szły obroty wiec ćwiczyliśmy
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
dzięki, właśnie obejrzałam! i wygląda na to że mój mały kombinuje trochę inaczej przy tych obrotach
a czy jest tez taki filmik pokazujący obroty z brzuszka na plecy? szukam, szukam ale nie mogę znaleźć...

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Cześć!

Dawno mnie tu nie było.



U nas wszystko dobrze. Od tygodnia rozszerzam małemu dietę. Stosujemy BLW i właściwie to chyba jeszcze nic nie trafiło do brzucha.

Mały wciąż się przekręca z pleców na brzuch.

Karmię piersią i mało śpię w nocy bo są zazwyczaj 4 lub 5 pobudek.

hej miło Cię widzieć wpadaj częściej

Edytowane przez ga_tita
Czas edycji: 2019-07-16 o 12:02
ga_tita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 12:07   #1692
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Paula- no właśnie mam to na myśli że nie zawsze można i chce się motać w chustę bo to wymaga czasu i staranności, a są nosidła w których dziecko układa się jak w chuście i właśnie dla maluszków. Nie od pierwszych dni oczywiście ale doradca chustonoszenia mowila że właśnie jak obraca się na boki. Im dziecko starsze tym oczywiście inną pozycje powinno mieć w nosidle dlatego nie każde się dla każdego sprawdzi. W każdym razie specjalistą nie jestem wiec nie neguje, po prostu taką wiedzę miałam przekazaną



Ga tita właśnie tez nie znalazłam filmiku jak wyglada obrót z brzuszka na plecy. Tylko na tej lalce pokazane jest, a wolałabym zobaczyć jak robi to dziecko.



Ale mam dzisiaj dzień.. głowa boli, mała marudna, zupę przesoliłam, a na deser miała być beza, a wyszła pianka a la naleśnik- jajka mi się źle ubily
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...



Edytowane przez malajaa
Czas edycji: 2019-07-16 o 12:19
malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 12:56   #1693
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

O dzien bezy. Ja upieklam wczoraj wieczorem i odpoczywala cala noc. Wyglada zacnie. Bedzie na jutro.



Mam dzis w odwiedzinach dwie kuzynki lat 5 i 7. Poowiem Wam, ze jest wesolo 😁



Zaraz bedziemy zajadac dynie pierwszy raz 😁

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

W temacie nosidla to bylam ciekawa firm jakie sa bo znalam tylko tule. Wezme pod uwage inne marki przy wyborze. Mi wlasnie zalezy glownie nad przenoszeniem malego do auta. Czasami musze podskoczyc do jakiegos sklepu. Nie ma sensu wyciagac wozka na 5 minut a fotelik nosic mi juz jest po prostuu ciezko nosic.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 13:25   #1694
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Szczerze mówiąc to jak ktoś nie chce np. Na wakacje gdzie się nie bierze wózka itp to nie warto przepłacać. Tula będzie ok. Albo właśnie szyte z chust są bardzo fajne. Na Facebooku jest sporo dziewiczyb które mają swoje firmy i szyja. Np. Blueberry, Angels creations. Jakby Wam się tego typu spodobały to mogę jeszcze sobie przypomnieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 13:39   #1695
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja nie myslalam o szytej. Raczej kupimy gotowa. Ktora moge przymierzyc.

Jak kupimy to mysle, ze wykorzystamy ja i na wycieczki (planujemy urlop jakis), czasami na spacery. Mysle, ze bedzie fajnym udogodnieniem.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 13:56   #1696
dusia_tcv
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 785
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Przed uszyciem czy kupnem chusty warto zobaczyć czy dziecku będzie to pasować bo ruchliwe dzieci mogą nie bardzo lubić ten sposób choć na upartego można dziecko zmusić i nauczyć z płaczem krzykiem ale można a po drugie są osoby mające problem z dolnym odcinkiem kręgosłupa i noszenie 7kg dziecka po prostu nie jest realne nie mówię o zwykłym strzykaniu tylko problemach z kręgosłupem


Tomek tak nie lubi spać nawet po 2godz ćwiczeń o tym nie myśli my już podajemy jogurciki mleko normalnie przeszliśmy na 2 co do posiłków uwielbia deserki ale te mleczne zamiast łyżeczki dostaje na szpatułkach sama bym na to nie wpadła Obiadki to najbardziej rosołek z kurczakiem i ryżem mu smakuje
dusia_tcv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 14:02   #1697
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma Tulę? Czy inne nosidło?
My mamy nosidło ergonomiczne Lenny Lamb, tylko nie takie normalne zapinane a trochę wiązane jak chusta (ale prostsze w użyciu). Od 4 miesiąca, ale ja kupiłam niedawno i właśnie kilka dni tenu poszłyśmy pierwszy raz do sklepu i na krótki spacer i mała była zachwycona Ale plecy bolą na dłuższą metę bo to jednak ciężar spory


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 14:47   #1698
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Dzisiaj wlasnie rozglądałam sie za nosidełkami i w szoku jestem ile to potrafi kosztować

U nas tez juz zamówiony bbox

Z tym mlekiem 1 i 2 bede robic jak malajaa, czyli na początek tak mieszać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 14:52   #1699
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Dzisiaj wlasnie rozglądałam sie za nosidełkami i w szoku jestem ile to potrafi kosztować

U nas tez juz zamówiony bbox

Z tym mlekiem 1 i 2 bede robic jak malajaa, czyli na początek tak mieszać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dlatego ja kupiłam od koleżanki używane ale jak nowe bo niewiele używała za 100 zł bo szkoda mi było za nowe 500 zł dać jak nie wiedziałam czy mała w ogóle będzie chciała się nosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 15:04   #1700
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
My mamy nosidło ergonomiczne Lenny Lamb, tylko nie takie normalne zapinane a trochę wiązane jak chusta (ale prostsze w użyciu). Od 4 miesiąca, ale ja kupiłam niedawno i właśnie kilka dni tenu poszłyśmy pierwszy raz do sklepu i na krótki spacer i mała była zachwycona Ale plecy bolą na dłuższą metę bo to jednak ciężar spory


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak się wprwicie trochę to na jakiś dłuższy spacer na plecach dużo lżej i plecy nie bolą a dziecko lepiej widzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 15:07   #1701
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Dlatego ja kupiłam od koleżanki używane ale jak nowe bo niewiele używała za 100 zł bo szkoda mi było za nowe 500 zł dać jak nie wiedziałam czy mała w ogóle będzie chciała się nosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Chyba na olx obczaje bo rzeczywiście nie wiadomo jak dziecko zareaguje. Moja jest dosc żywiołowa i moze byc jeden ryk w takiej nieruchomej praktycznie pozycji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 16:10   #1702
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Mąż namieszał mi w głowie. Na opakowaniu mleka 1 rozpisane jest karmienie na 1,2,3,4,5,6 miesiac, a na mleku 2 miesiac od 7. Czyli jak skonczymy pol roku to jeszcze cały miesiac pijemy 1?

Gotuje na jutro zupkę na bazie dyni, z ziemniakiem i marchewką.
Na szpinakowej grupie na fb widzialam rozpiske, co dziewczyny podawaly w pierwszych dnaich, byla tam np. kasza gotowana pol na pol - mleko krowie i woda. Zawsze myslalam, ze krowie mleko mozna po roku, a niby gdy jest skladnikiem posilku to mozna szybciej.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 16:26   #1703
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Jak się wprwicie trochę to na jakiś dłuższy spacer na plecach dużo lżej i plecy nie bolą a dziecko lepiej widzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fakt, ale na razie wiązanie na plecach to dla mnie wyższa szkoła jazdy Ale liczę że się nauczę kiedyś
Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Mąż namieszał mi w głowie. Na opakowaniu mleka 1 rozpisane jest karmienie na 1,2,3,4,5,6 miesiac, a na mleku 2 miesiac od 7. Czyli jak skonczymy pol roku to jeszcze cały miesiac pijemy 1?

Gotuje na jutro zupkę na bazie dyni, z ziemniakiem i marchewką.
Na szpinakowej grupie na fb widzialam rozpiske, co dziewczyny podawaly w pierwszych dnaich, byla tam np. kasza gotowana pol na pol - mleko krowie i woda. Zawsze myslalam, ze krowie mleko mozna po roku, a niby gdy jest skladnikiem posilku to mozna szybciej.
Mi się wydaje że po skończonym 6 można bo dziecko wtedy jest już tak jakby w 7 miesiącu To jak z ciążą z 36+0 to zaczęty był 37 tydzień i tu działa tak samo. W końcu pierwszy miesiąc życia nie liczył się jako zerowy tylko pierwszy już od dnia narodzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 16:31   #1704
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Fakt, ale na razie wiązanie na plecach to dla mnie wyższa szkoła jazdy Ale liczę że się nauczę kiedyś Mi się wydaje że po skończonym 6 można bo dziecko wtedy jest już tak jakby w 7 miesiącu To jak z ciążą z 36+0 to zaczęty był 37 tydzień i tu działa tak samo. W końcu pierwszy miesiąc życia nie liczył się jako zerowy tylko pierwszy już od dnia narodzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też tak myslalam, ale ten moj maz lubi mi zawsze namieszac
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 18:11   #1705
dusia_tcv
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 785
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Mąż namieszał mi w głowie. Na opakowaniu mleka 1 rozpisane jest karmienie na 1,2,3,4,5,6 miesiac, a na mleku 2 miesiac od 7. Czyli jak skonczymy pol roku to jeszcze cały miesiac pijemy 1?

Gotuje na jutro zupkę na bazie dyni, z ziemniakiem i marchewką.
Na szpinakowej grupie na fb widzialam rozpiske, co dziewczyny podawaly w pierwszych dnaich, byla tam np. kasza gotowana pol na pol - mleko krowie i woda. Zawsze myslalam, ze krowie mleko mozna po roku, a niby gdy jest skladnikiem posilku to mozna szybciej.
Lepsze kozie mleko jak mogę polecić
1m do28stycznia 2m do 28lutego 3m do28marca 4m do 28kwietnia 5m do 28 maja 6m do 28czerwca 7m do 28lipca Czyli od28czerwca do 28lipca mamy 7miesiąc
No a z tym liczeniem to ja już głupia jestem i podaję tygodnie życia bo np fizjoterapełta mówi że mały mały jest już w 7miesiącu rehabilitant że to dopiero 6miesiąc Neurolog miesiąc temu tak samo liczył jak fizjoterapeuta i jeszcze mnie spytał czy pierwszy miesiąc życia liczę jako zerowy
A ja wiem że to 28tydzień życia i tego trzymam

Edytowane przez dusia_tcv
Czas edycji: 2019-07-16 o 18:15
dusia_tcv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 19:24   #1706
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Paula dzięki, poczytałam trochę. Ale już dzisiaj tego problemu nie miałam, także nie wiem, może to jednorazowa akcja? W każdym razie, tak czy tak zadbamy o mdm.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 19:39   #1707
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Dziewczyny do kiedy trzeba tak mega uwazać na te bioderka ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 08:01   #1708
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Chyba na olx obczaje bo rzeczywiście nie wiadomo jak dziecko zareaguje. Moja jest dosc żywiołowa i moze byc jeden ryk w takiej nieruchomej praktycznie pozycji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój też jest skoczek i w miejscu nie ulezy że azz mam problem żeby pieluszke założyć. A w chuscie uwielbia. Czasem sobie trochę poskacze ale się uspokaja. Ale też przyzwyczajony od małego a wiem że trudniej się później zaczyna
Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Mąż namieszał mi w głowie. Na opakowaniu mleka 1 rozpisane jest karmienie na 1,2,3,4,5,6 miesiac, a na mleku 2 miesiac od 7. Czyli jak skonczymy pol roku to jeszcze cały miesiac pijemy 1?

Gotuje na jutro zupkę na bazie dyni, z ziemniakiem i marchewką.
Na szpinakowej grupie na fb widzialam rozpiske, co dziewczyny podawaly w pierwszych dnaich, byla tam np. kasza gotowana pol na pol - mleko krowie i woda. Zawsze myslalam, ze krowie mleko mozna po roku, a niby gdy jest skladnikiem posilku to mozna szybciej.
Nie wiadomo jak oni to liczyli. Ja pamiętam że mi położna mówiła że lepiej dłużej dawać 1 niż za wcześnie dać 2.
Cytat:
Napisane przez dusia_tcv Pokaż wiadomość
Lepsze kozie mleko jak mogę polecić
1m do28stycznia 2m do 28lutego 3m do28marca 4m do 28kwietnia 5m do 28 maja 6m do 28czerwca 7m do 28lipca Czyli od28czerwca do 28lipca mamy 7miesiąc
No a z tym liczeniem to ja już głupia jestem i podaję tygodnie życia bo np fizjoterapełta mówi że mały mały jest już w 7miesiącu rehabilitant że to dopiero 6miesiąc Neurolog miesiąc temu tak samo liczył jak fizjoterapeuta i jeszcze mnie spytał czy pierwszy miesiąc życia liczę jako zerowy
A ja wiem że to 28tydzień życia i tego trzymam
Koziego mleka do roku podawać nie można.
Krowiego do picia też nie tylko jako dodatek do potraw. Ryzowego chuba nawet dłużej z tego co pamiętam.
Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Paula dzięki, poczytałam trochę. Ale już dzisiaj tego problemu nie miałam, także nie wiem, może to jednorazowa akcja? W każdym razie, tak czy tak zadbamy o mdm.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Może być. Ja miałam po pierwszej ciąży taki okres. Przeszło na szczęście. A teraz mam czasem tak mokro że chyba bym nie trzymania moczu nie poczuła 🤦☠♀️🤦☠♀️
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Dziewczyny do kiedy trzeba tak mega uwazać na te bioderka ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na pewno najbardziej do czasu tej drugiej kontroli jak potwierdzone że wszystko ok. Czyli jakoś do 3 mca? A teraz z to w sumie oprócz tego że nie ciągnie za nogi przy przebieraniu to specjalnie nie uważam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 08:09   #1709
dusia_tcv
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 785
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Paula c.w mleko jako posiłek nie ale mleko do kaszki jak lekarz nie ma zastrzeżeń Tak Ja za to tak się dowiedziałam
dusia_tcv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 11:57   #1710
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

To w koncu, ktore to mleko 😂 Bo ja to myslalam, ze zadnego do roku nie mozna w ogole. 😉

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Dostalam wczoraj do testowania nosidlo od kolezanki. Moj synek urzadzal sobie heheszki jak go wkladalam i regulowalam. Na spacerze tylko glowka mu latala do zwiedzania. Mysle, ze chyba mozemy kupic nosidlo 😉
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-19 09:05:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.