Nudna praca w której nic nie robię - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-18, 15:50   #1
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138

Nudna praca w której nic nie robię


Hej proszę o szczere opinie
chyba potrzebuję, żeby ktoś mnie, za przeproszeniem, kopnął w 4 litery, żebym zaczęła szukać nowej pracy


od września pracuję w firmie transportowej X. na początku jako asystent spedytora. na kwalifikacyjnej obiecywano cuda wianki m.i. że to stanowisko to przygotowanie pod pracę samodzielnego spedytora. w praktyce okazało się, że miałam dziennie średnio godzinę roboty (i pozostałe 7 gapienia się w ekran). Były rozmowy z kierownikiem, było zapewnianie że dostanę więcej zajęć. Potem mi wyznał, że miałam być pomocą dla spedytora X, ale okazało się, że spedytor X nie potrzebuje pomocy (czyt. "twoje stanowisko jest kompletnie niepotrzebne "). Zaproponowano mi pracę po prostu jako samodzielny spedytor. Też nie wypaliło, też miałam godzinę pracy dziennie.


Na koniec okresu próbnego usłyszałam, że nie mają wystarczająco klientów, żeby zapełnić mi czas pracy i zaproponowano przejście do innego działu, finansowego, też na stanowisko asystenta. Zgodziłam się, bo nie chciałam tracić pracy. W nowym dziale jest to samo (godzina roboty dziennie) i w dodatku z racji na specyfikę (księgowość) jest mega nudno.


Powinnam poczekać i zobaczyć jak to się rozkręci, czy może już teraz zacząć intensywnie szukać pracy? Jak myślicie?


Dziś miałam rozmowę kwalifikacyjną w bardzo poważne firmie, na której musiałam trochę podkoloryzować moje doświadczenie zawodowe, bo uświadomiłam sobie, że jakbym powiedziała, że "moja aktualna praca polega na grzebaniu w internecie przez 7h dziennie" to nikt by mnie nie brał na poważnie...


Jestem od kilku dni na home office przez remont w firmie i dopiero tutaj rzeczywiście widzę, ile pracuję, a ile to czas wolny i mnie to przeraża.
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-18, 17:36   #2
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Nudna praca w której nic nie robię

Kurcze ale jak to możliwe, że samodzielny spedytor ma godzinę pracy dziennie??

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-18, 17:53   #3
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138
Dot.: Nudna praca w której nic nie robię

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89470620]Kurcze ale jak to możliwe, że samodzielny spedytor ma godzinę pracy dziennie??

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


mało klientów/klienci wysyłający mało kontenerów...
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-18, 19:52   #4
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Nudna praca w której nic nie robię

To aż dziwne, że im się opłaca ciebie zatrudniać. Bliska mi osoba jest spedytorem i non stop maile, telefony, nawet po godzinach. Szukałabym czegoś innego i ten wolny czas wykorzystywała na naukę i wysyłanie cv.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-19, 01:12   #5
Rogatka_Ozdobna
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka_Ozdobna
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 125
Dot.: Nudna praca w której nic nie robię

Wykorzystaj ten czas do jakiegoś samodoskonalenia, poszerzania kompetencji. 7h wolnych w pracy, to dar z którego grzech nie skorzystać. Tylko rób to dyskretnie.
Rogatka_Ozdobna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-28, 16:41   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Nudna praca w której nic nie robię

Szukaj czegos innego i tyle. Zadna przyjemność siedzieć 7h i sie nudzic jak mops...

Ja jak pracowalam jako spedytor, to nie mialam czasami w co rece wsadzic. Non stop telefony, maile, to korek i kierowca nie zdarzy na rozladunek, to znow CMR sie nie zgadzaja, to zly towar, to cos tam. Serio, pracy bylo multum, mimo iz nie bylam jedyna osoba w biurze.
Czasem marzylam o tym, aby miec chociazby te godzine spokoju
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-11, 00:16   #7
kimi1000
Zakorzenienie
 
Avatar kimi1000
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 164
GG do kimi1000
Dot.: Nudna praca w której nic nie robię

Nie ma czegoś takiego, jak spedytor pracujący godzine dziennie.



No chyba, ze jest na urlopie albo samochody sa w kraju.
__________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni.

Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .


kimi1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-11, 15:59   #8
Ilfirin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 104
Dot.: Nudna praca w której nic nie robię

Miałam raz taką pracę w której nie robiłam praktycznie nic. Tragedia. Fakt że płacili przyzwoicie i niejeden byłby zadowolony że nie musi noc robić ale dla mnie to było męczące i czułam że cofam się w rozwoju. Dlatego po 3 miesiącach zrezygnowałam.

Wg mnie im młodszy człowiek powinien szukać i zmieniać pracę. W końcu trafia się na taką która naprawdę sprawia przyjemność.
Ilfirin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 20:23   #9
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Nudna praca w której nic nie robię

Cytat:
Napisane przez chitrv Pokaż wiadomość
Hej proszę o szczere opinie
chyba potrzebuję, żeby ktoś mnie, za przeproszeniem, kopnął w 4 litery, żebym zaczęła szukać nowej pracy


od września pracuję w firmie transportowej X. na początku jako asystent spedytora. na kwalifikacyjnej obiecywano cuda wianki m.i. że to stanowisko to przygotowanie pod pracę samodzielnego spedytora. w praktyce okazało się, że miałam dziennie średnio godzinę roboty (i pozostałe 7 gapienia się w ekran). Były rozmowy z kierownikiem, było zapewnianie że dostanę więcej zajęć. Potem mi wyznał, że miałam być pomocą dla spedytora X, ale okazało się, że spedytor X nie potrzebuje pomocy (czyt. "twoje stanowisko jest kompletnie niepotrzebne "). Zaproponowano mi pracę po prostu jako samodzielny spedytor. Też nie wypaliło, też miałam godzinę pracy dziennie.


Na koniec okresu próbnego usłyszałam, że nie mają wystarczająco klientów, żeby zapełnić mi czas pracy i zaproponowano przejście do innego działu, finansowego, też na stanowisko asystenta. Zgodziłam się, bo nie chciałam tracić pracy. W nowym dziale jest to samo (godzina roboty dziennie) i w dodatku z racji na specyfikę (księgowość) jest mega nudno.


Powinnam poczekać i zobaczyć jak to się rozkręci, czy może już teraz zacząć intensywnie szukać pracy? Jak myślicie?


Dziś miałam rozmowę kwalifikacyjną w bardzo poważne firmie, na której musiałam trochę podkoloryzować moje doświadczenie zawodowe, bo uświadomiłam sobie, że jakbym powiedziała, że "moja aktualna praca polega na grzebaniu w internecie przez 7h dziennie" to nikt by mnie nie brał na poważnie...


Jestem od kilku dni na home office przez remont w firmie i dopiero tutaj rzeczywiście widzę, ile pracuję, a ile to czas wolny i mnie to przeraża.
Ucz się ile możesz. Wykorzystaj, że pewnie masz dostęp do jakiś systemów i wiedzy i staraj się chłonąć wiedzę. Jak już wchłoniesz zmień pracę za +50% do zarobków.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 20:49   #10
Anna1522
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 96
Dot.: Nudna praca w której nic nie robię

Jeżeli zarobki są dobre to co jest złego w takiej pracy? Zawsze można chyba robić co innego w trakcie pracy.
Anna1522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 11:14   #11
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Nudna praca w której nic nie robię

Cytat:
Napisane przez Anna1522 Pokaż wiadomość
Jeżeli zarobki są dobre to co jest złego w takiej pracy? Zawsze można chyba robić co innego w trakcie pracy.
"Glupieje się", umykają umiejętności, które się miało, a teraz się nie wykorzystuje, traci się energię, chęć do życia po pracy, jest coraz większa blokada przed szukaniem nowej pracy (bo nie powie się, że w sumie to w obecnej pracy prawie nic nie robię, no i traci się rytm pracy i można mieć obawy przed nową, bardziej wymagającą pracą).
Żeby rzeczywiście robić jakies szkolenia, kursy, zgłębiać wiedzę specjalistyczną w trakcie pracy naprawdę trzeba mieć ogrom samozaparcia, którego większości osób brakuje (po co pracować czy uczyć się, jak można leniuchować).
O tym, że brak pracy w pracy to superopcja mówią chyba tylko osoby, które nigdy tego nie doświadczyły. Ja to miałam i już się nauczyłam, że to całkowicie bez sensu i trzeba szybko szukać czegoś nowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-21, 21:45   #12
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Nudna praca w której nic nie robię

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
"Glupieje się", umykają umiejętności, które się miało, a teraz się nie wykorzystuje, traci się energię, chęć do życia po pracy, jest coraz większa blokada przed szukaniem nowej pracy (bo nie powie się, że w sumie to w obecnej pracy prawie nic nie robię, no i traci się rytm pracy i można mieć obawy przed nową, bardziej wymagającą pracą).
Żeby rzeczywiście robić jakies szkolenia, kursy, zgłębiać wiedzę specjalistyczną w trakcie pracy naprawdę trzeba mieć ogrom samozaparcia, którego większości osób brakuje (po co pracować czy uczyć się, jak można leniuchować).
O tym, że brak pracy w pracy to superopcja mówią chyba tylko osoby, które nigdy tego nie doświadczyły. Ja to miałam i już się nauczyłam, że to całkowicie bez sensu i trzeba szybko szukać czegoś nowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to też miałam i to była najlepsza praca jaką sobie mogłam wyobrazić. Było mało roboty, więc wymyśliłam sobie różne optymalizacje, którymi się zajmowałam. Uczyłam się programować. Nikogo nie obchodzilam, więc mogłam swoje usprawnienia testować, bez ryzyka, że coś spieprzę.

Potem zmieniłam pracę na mocno techniczną. Nienawidziłam tamtej pracy, ale gdyby nie ta nuda moje życie wyglądałoby teraz inaczej - gorzej.

Sytuacja jest jaka jest. Od Ciebie zależy co z nią zrobisz.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-01, 20:55   #13
biedrooneczka17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 3
Dot.: Nudna praca w której nic nie robię

Autorko, zmieniłaś pracę na inną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedrooneczka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-01 21:55:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.