Problem ;;; mąż i prasowanie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-31, 08:05   #61
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Suszarka to najlepszy wynalazek na świecie. Ta automatyczna. Według mnie pracować należy jedynie męskie koszule i garnitury (czyli nie mój problem), ja żadnych innych ciuchów nie prasuje. Raz na rok może coś dosłownie, jakiś obrus na święta.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 08:07   #62
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
Raczej po prostu normalnego

To też, ale porządnego w znaczeniu porządnickiego, nie olał sprawy i nie będzie chodził w pogniecionych ubraniach, tylko sam sobie wypracuje.
Mój mąż też prasuje, ale tylko wtedy kiedy naprawdę musi, normalnie to chodzi w nieuprasowanych, jak ja.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 08:55   #63
enzunio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 067
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

ee

Edytowane przez enzunio
Czas edycji: 2014-08-30 o 23:05
enzunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 19:35   #64
paulinakkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 33
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Jak to nikt nie lubi prasować?? halllo! ja kocham prasowanie!! przyślijcie mi swoje ubrania
paulinakkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 17:55   #65
Terrence
Raczkowanie
 
Avatar Terrence
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 427
GG do Terrence
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

My nic nie mamy podzielone, jak nam się chce, to sprzątamy, jak nam się nie chce, to jest burdel, nic nie prasujemy, grunt to się dobrać. Mąż pranie uwielbia robić, ale nie lubi zmywać, więc częściej zmywam. Po pracy nie prasowałabym za nic, nawet w tygodniu sprzątam, dla mnie szkoda życia na takie czynności, no ale jak ktoś lubi mieć na co dzień porządek i wszystko na cacy to nie ma wyjścia, musi harować
Terrence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 23:53   #66
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość
My nic nie mamy podzielone, jak nam się chce, to sprzątamy, jak nam się nie chce, to jest burdel, nic nie prasujemy, grunt to się dobrać. Mąż pranie uwielbia robić, ale nie lubi zmywać, więc częściej zmywam. Po pracy nie prasowałabym za nic, nawet w tygodniu sprzątam, dla mnie szkoda życia na takie czynności, no ale jak ktoś lubi mieć na co dzień porządek i wszystko na cacy to nie ma wyjścia, musi harować
U nas podobnie. Ale po roku mieszkania razem samo się ustaliło, co kto woli. Bez problemów. Mój facet odkurza i myje podłogi, ja przygotowuję pranie i układam potem, ścieram kurze. Do zmywarki i po zmywaniu - to już, jak wyjdzie, a prasowanie? Mnie wychodzi lepiej, wiec czasem mojemu coś wy prasuję, ale absolutnie nie mam takiego obowiązku.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 15:56   #67
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Dzięki ci Wizażu! Olśniło mnie, że kurtka w pralce na wypranie czeka. Dziś kolega mnie uświadomił, że on nie wyjdzie w niewyprasowanych dżinsach, bo nie wypada. Prasuje sam.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-12, 16:17   #68
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Wiele kobiet w dłuższych związkach albo małżeństwch zaczyna narzekać, że to czy tamto musi robić, bo chłop nie chce, bo chłop twierdzi że to robota dla bab! Tylko ja się pytam: po co od początku związku nadskakiwałaś takiemu i wszystko robiłaś Ty, nienawidziłaś prasować ale mu prasowałaś - nie dziw się więc, że się facet przyzwyczaił i teraz od Ciebie tego oczekuje.
Dla mnie takie nadskakiwanie, robienie Panu rzeczy których się po prostu niecierpi to desperacja jakaś. nie wiem kobiety się boją, że jak nie będą wypełniać "obowiązków kobiety" to zostaną same czy co??

U mnie nie ma starodawnego podziału ról i nie będzie. Prasować nienawidze, mój facet też, więc każdy prasuje sobie lub jeśli razem mamy coś do wyprasowania przed wyjściem to któreś prasuje. Raz ja raz on.
Ja sprzątam łazienke, facet pokój. Facet też odkurza zawsze i przeważnie on zmywa. Ja lubie gotować i lepiej gotuje niż partner więc gotuje - ale gary po gotowaniu mnie nie interesują.
Teraz chwilowo nie pracuje, więc większość rzeczy robie w domu ja - ale wynika to po prostu z braku pracy.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 17:50   #69
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Wiele kobiet w dłuższych związkach albo małżeństwch zaczyna narzekać, że to czy tamto musi robić, bo chłop nie chce, bo chłop twierdzi że to robota dla bab! Tylko ja się pytam: po co od początku związku nadskakiwałaś takiemu i wszystko robiłaś Ty, nienawidziłaś prasować ale mu prasowałaś - nie dziw się więc, że się facet przyzwyczaił i teraz od Ciebie tego oczekuje.
Dla mnie takie nadskakiwanie, robienie Panu rzeczy których się po prostu niecierpi to desperacja jakaś. nie wiem kobiety się boją, że jak nie będą wypełniać "obowiązków kobiety" to zostaną same czy co??

U mnie nie ma starodawnego podziału ról i nie będzie. Prasować nienawidze, mój facet też, więc każdy prasuje sobie lub jeśli razem mamy coś do wyprasowania przed wyjściem to któreś prasuje. Raz ja raz on.
Ja sprzątam łazienke, facet pokój. Facet też odkurza zawsze i przeważnie on zmywa. Ja lubie gotować i lepiej gotuje niż partner więc gotuje - ale gary po gotowaniu mnie nie interesują.
Teraz chwilowo nie pracuje, więc większość rzeczy robie w domu ja - ale wynika to po prostu z braku pracy.


Dokładnie!!! Ja nauczyłam, sama wiem - biję się w pierś, też robię wyrzuty a potem myślę: Matka nauczyła, ja kontynuowałam to mam!
Cóż. Czasem weźmie się ten mój Mąż i spodnie uprasuje, bo to jedyny element garderoby, które po Jego prasowaniu można założyć
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 18:45   #70
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Też się zgadzam, ale ja nie uczyłam i nie uczę niczego takiego. Razem robimy wszystko. Albo jedno to, a drugie tamto. Albo na przemian. "Jedyny element garderoby, który po jego prasowaniu można nałożyć"? To niech pan nosi takie, jak wyprasował.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 21:15   #71
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

U mnie mężczyzna gotuje, chodzi czasem na zakupy, zmywa i hmm
... wynosi śmieci! Tak, to chyba tyle Ja wrzucam pranie do pralki (bo on nie wie co z czym), sprzątam łazienkę (zawsze), odkurzam, prasuje jego koszule bo on nienawidzi :p Wiele razy się o to kłóciliśmy i nie zmusiłam go do prasowania :c
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-12, 21:46   #72
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
U mnie mężczyzna gotuje, chodzi czasem na zakupy, zmywa i hmm
... wynosi śmieci! Tak, to chyba tyle Ja wrzucam pranie do pralki (bo on nie wie co z czym), sprzątam łazienkę (zawsze), odkurzam, prasuje jego koszule bo on nienawidzi :p Wiele razy się o to kłóciliśmy i nie zmusiłam go do prasowania :c
To mu nie prasuj koszul, jak nie chcesz. A jak chcesz, to prasuj z radością, ale nie rób kłótni. Bo po co, skoro potem zrobisz to, co do ciebie należy?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 21:55   #73
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Mój facet też nie umiał prasować, z żelaskiem wygladał jak dziecko we mgle. Był wychowany w domu gdzie mama robiła za niego wszystko, typowy dawny model rodziny. I przy mnie musiał się nauczyć, bo ja po prostu mu pokazałam jak ma to robić i że nie ma w tym filozofii. Kilka razy wyszedł z domu w pół pomietej koszulce i się w końcu nauczył.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 22:26   #74
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Problem ;;; mąż i prasowanie

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
To mu nie prasuj koszul, jak nie chcesz. A jak chcesz, to prasuj z radością, ale nie rób kłótni. Bo po co, skoro potem zrobisz to, co do ciebie należy?

Właśnie nie pamiętam kiedy ostatnio prasowałam, bo zazwyczaj było tak, że mnie o to pytał. Koszulę jedną lub dwie, góra cztery bo tylko tyle ma do pracy. Zakładam, że chodzi w pomiętej albo tak długo nosi aż jest czarna :p Przestałam się tym przejmować. No i prać też muszę przestać bo inaczej się nie da nauczyć. Nie mam już siły ^^
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 22:33   #75
Marcelina_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 13
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Mój mąż sam prssujee swoje ubrania, w pracy często koszulę. Dodatkowo treningu więc ma tego sporo gdy nie było dziecka to ja prasowalam bo stwierdziłam,ze jest on poniekąd moja wizytówka
__________________
Wybieram grupę Color!
Marcelina_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 22:34   #76
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Jak czytam, to gdybym była wierząca, to na kolanach bym poszła z pielgrzymką do Częstochowy, że mój chłop taki idealny.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 22:44   #77
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Jak czytam, to gdybym była wierząca, to na kolanach bym poszła z pielgrzymką do Częstochowy, że mój chłop taki idealny.

Gdzie takich hodują? :p Moim zdaniem dużo daje środowisko rodzinne: jak tata autorytet wielki pan i mama służąca to syn ma to samo w głowie:/ u mnie tylko mama się zaharowywała za dwóch i mnie poganiała do porządków to i ja tak robię. Kaplica!
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 22:51   #78
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

To nie rób. Mój tata był z rodziny, w której ojciec pracował w kopalni a matka dwojgu synom służyła do tego stopnia, że im buty czyściła, że nie wspomnę o praniu, prasowaniu i takich tam.
Mama szybko to zmieniła...Obowązki były dzielone, a tata całe swoje życie
(40 lat) się tego trzymał i jej kawę i śniadanie do łóżka przynosił.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 23:00   #79
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

U mnie Tz od wielkiego dzwonu cos wstawi do pralki, o zmywamiu naczyn to chyba nawet nie pamięta jak to sie robi, ale wynosi śmieci
Obecnie nie pracuje, wiec mi to nie przeszkadza, ale zaznaczyłam,ze jak zacznę prace to nie ma czegoś takiego ze ja ugotowalam,ja pozmywalam, posprzatalam, wstawilam pranie ( nie prasuje ubrań,chyba ze potrzebują żelazko to wtedy " okazujnie "sięgam, większość ubrań po odpowiednim wytrzepaniu i powięszeniu nie Gnieźnie sie ) odkurzylam, zmylam podłogę, umylam okna, podlalam kwiatki itd itd.. Wtedy obowiązki bedą rozłożone na nas obydwoje.
Teraz- ja sie wszystkim zajmuje jesli chodzi o dom, pózniej juz tak nie bedzie bo nie cierpię sprzątać... A zwiazalam sie z pedantem jak se okazało xD



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-12, 23:09   #80
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Ale on się jż przyzwyczaił...Będzie trudno.
A mój ideał od początku się brał i nie pokazuje, jaki to jest wieli, że to robi. No ideał!
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 16:20   #81
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Moj TZ sam prasuje swoje koszule, nawet jak ja mam wiecej czasu a on robi to kosztem snu. Kilka razy mi proponowal bym go odciazyla, ale uparcie go utrzymuje w tym, ze nie umiem, ale przeciez moze zanosic do punktu gdzie prasuja. To on nie bo za drogo (biora chyba 2 euro za jedna koszule) i koniec koncow sam prasuje od razu 10 jesli nie kilkanascie tych koszul to ma spokoj czasem na dwa tygodnie bo w weekendy nie nosi koszul tylko tshirty. Bywa ze moje koszule tez wyprasuje, bo on chyba naprawde wierzy, ze nie umiem z tym ze rzadko nosze koszule tylko na niektore spotkania, ale jedna lub dwie wyprasowane przez TZta wisza w mojej szafie.

Oczywiscie inne rzeczy w domu juz robie normalnie. Ale wiem ze jak cos zaczne czy raz mu ustapie to on potem stale bedzie chcial.

Envoyé depuis mon GT-S5839i avec Tapatalk
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 19:11   #82
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Problem ;;; mąż i prasowanie

Ja z domowych zajęć uprawiałam tylko gotowanie w weekendy. I to wszystko. Reszta jakoś sama się robiła. Aż nagle niespodziewanie zmarła moja mama i zostałam z praniem, gotowaniem i prasowaniem oraz ojcem w depresji. Gotowanie z weekendowej przyjemności stało się obowiązkiem, przeczytałam instrukcje i opanowałam trudną sztukę sypania proszku do pralki i zaczęłam prasować koszule, bo nawet nie przyszłoby mi do głowy dać ojcu do ręki żelazko, bo zamyślał się i odpływał. Jeszcze by coś sfajczył.
Przez to wszystko u mnie w głowie zalęgło się przekonanie - "ja to zrobię lepiej". I niemal na własne życzenie stałam się służącą. Bo moja mama może nie wymagała, ale oczekiwała, że ojciec coś zrobi. A ja wszystko wzięłam na siebie. Błąd.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-14 20:11:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.