Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-10, 11:56   #1
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291

Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)


hejka mam glupie pytanie mam 23 lata ale sie panicznie boje denstysty a jednak musze wkoncu do niego isc bo mam duzo zebow do leczenia i mam pytanko czy plombowanie faktycznie az takl strasznir boli?ja sie samego zniczulenia boje tej okropnej strzykawki,i jeszcze jedno ma zeba ktory jest totalnir zepsuty praktycznie juz go nie ma a slyszalam ze jest mozliwosc odbudowac go czyto prawda?wiem najlepiej mi dentysta odpowie ale opoki co nie ide hehe buzka
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 13:23   #2
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Plombowanie ała?

Mam ten sam problem Złe doświadczenia z borowaniem sprawiły, że teraz leczę zęby z narkozie (chociaż wiadomo, że pojedynczego zęba nie ma sensu, bo narkoza jednak niesie za sobą ryzyko, trzeba być idealnie zdrowym i wybrać dobry gabinet, musi być anestezjolog). Rok temu, po dłuższym niechodzeniu do stomatologa (własnie przez strach) zrobiłam w narkozie 5 ubytków i miałam spokój. Teraz jednak znowu mam małą dziurkę w zębie i dwie stare plomby do wymiany, więc będę powtarzać zabieg.
Jeśli bardzo się boisz zastrzyków, to nie wiem co Ci poradzić. Ja na znieczulenie miejscowe mogłabym teoretycznie leczyć, ale tak się boję, że cały czas wydaje mi się, ze znieczulenie nie zadziała, będzie za słabe i zaboli (kiedyś tak mi się zdarzyło).
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 14:56   #3
evelak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 13
Dot.: Plombowanie ała?

ile kosztowal taki zabieg z narkozą ? też strasznie się boję
evelak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 15:02   #4
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Plombowanie ała?

W gabinecie, w którym ja się leczę, narkoza kosztuje 200zł. No, a plomby normalnie po 100zł każda (niestety, leczenie w narkozie nie jest refundowane, więc plomby są bez zniżki, ale wychodzi na jedno, bo bez narkozy do każdego zeba trzeba by brać znieczulenie miejscowie, wiec wiadomo). Nie wiem skąd jesteście, dziewczyny, ja jestem ze Śląska i znalazłam w Chorzowie taki gabinet dentystyczny - nazywa się "Stoma".
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 16:06   #5
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: Plombowanie ała?

Kiedyś jak miałam iść do dentysty to żeby nie słuchać jak wierci chciałam założyć walkmana na uszy tak się bałam,a teraz w ogóle Zastrzyk w moim odczuciu jest bardziej nieprzyjemny od samego borowania,dlatego leczyłam zęby bez znieczulenia.
A czy strasznie boli,to zależy jak wysoki ma się próg odczuwania bólu,jedni mogą ledwo wytrzymywać,a dla innych będzie to ból przeciętny.
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 16:27   #6
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Plombowanie ała?

jejku tylko mi nie mówcie o dentyście
Bo ja się boję iść, a w szczególności borowania i jak to boli Jam pare dziurek
No a chyba musze zmienić dentystę bo tam gdzie chodzę to straszne kolejki albo taka babka nie używa rękawiczek i jej ręce śmierdzą blleee
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 16:41   #7
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Plombowanie ała?

dziewczyny ,no co wy?ja bez znieczulenia nawet nie usiądę,ale wtedy nic nie boli.W gab.pryw gdzie chodzę igiełki są taki cieniutkie ,ze nic nie boli,pełen komfort,plomba 50 zł super. naprawde lepiej dać się ukłuć -to trwa 1 sekunde a potem borowanie i 10 minut pełen komfort ,tak sobie mówię
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 20:57   #8
pa-ti
Raczkowanie
 
Avatar pa-ti
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 396
Dot.: Plombowanie ała?

Ja kiedy mam umowiona wizyte u dentysty nastawiam sie psychicznie na straszny bol ... :P Jeszcze nigdy nie mialam leczonego zeba ze znieczuleniem a narkoza chyba w ogole nie wchodzi w gre. Bardzie wlasnie tej narkozy bym sie bala niz samego leczenia. Mysle, ze wiele zalezy od tego jak sie przygotujemy ...Przeciez ten bol przy borowaniu da sie wytrzymac. Zycze wszystkim, ktorzy panicznie boja sie dentysty zeby przelamali strach ... "co was nie zabije to wzmocni"
pa-ti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 21:17   #9
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Plombowanie ała?

hej dziewczyny, jestem dentysta i powiem wam jedno: nie ma sie czego bac!
dzisiaj priorytetem dla nas , lekarzy jest bezbolesna i mila dla pacjenta wizyta i mamy takie srodki by tak bylo sa znieczulenia, miejsca wklucia mozna znieczulic miejscowo i tez nie bedzie nic bolec musicie porozmawiac ze swoim dentysta, powiedziec, czego sie boicie, a napewno wszystko bedzie ok
zapomnijcie o starych czasach bolesnych wizyt u szkolnego dentysty i huczacych wiertel!
a im bardziej sie zwleka, tym wieksza wdziura i dluzsza wizyta
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 21:59   #10
mysza...
Raczkowanie
 
Avatar mysza...
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie / Dublin
Wiadomości: 97
Send a message via Skype™ to mysza...
Dot.: Plombowanie ała?

Ja miałam taki sam problem: paniczny strach przed dentystą . Ale już się z niego wyleczyłam a raczej moja nowa dentystka to zrobiła . Pół roku comiesięcznych wizyt, prawie tysiąc mniej w portfelu i już mam wszystkie ząbki wyleczone . Jeszcze tylko wybielanie i mogę pasty do zębów reklamować . Naprawdę nie ma co się bać . Wszystko zależy od naszego podejścia no i jeszcze podejścia dentysty . A znieczulenie to tylko 3 s. nieprzyjemnego uczucia i luzik . Nic Cię nie boli i siedzisz uciachana a dentysta sobie robi co ma do zrobienia . A jeśli boli to dentysta czeka dłużej albo daje jeszcze jeden zastrzyk. Jeżeli ząb jest bardzo mocno zepsuty to raczej nie da się go odbudować (rozumiem że chodzi Ci o korone). Sama tak miałam i musiałam się pożegnać z dwoma ząbkami . Ale u mnie to wyszło na dobre bo miałam lekko krzywe i teraz są już prościutkie . Powodzenia dziewczyny i pamiętajcie o pozytywnym nastawieniu. W końcu to tylko kilka wizyt i spokój .
__________________
Życie. Czasem człowiek zmienia zdanie, czasem zdanie zmienia człowieka.
https://instagram.com/annagujadhur/
mysza... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 08:30   #11
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291
Dot.: Plombowanie ała?

A dajcie spokoj hehe ja nie wiem jak ja pojde latami nie chodzilam wlasnie ze strachu a teraz sa tego skotki ze sie panicznie bojemam pare zebow do plombowania i jeden albo wyrwac chociaz wolalabym go ratowac o ile sie da bo nie sztuka wyrwac zeba niestety,u nas tez jest jeden gabinet gdzie robia pod narkoza ale durnie nie robia badan przed tym wiec wole nie ryzykoac zreszrta boje sie ze sie nie obudze a i cena tez nie mala
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 08:43   #12
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Plombowanie ała?

Myśle, że znieczulenie miejscowe jest jednak bezpieczniejsze niż narkoza, ale mimo to rozumiem ten paniczny strach i lepiej tak, niż wcale nie chodzic.
Ja oczywiście zaraz na wstepie dostaję znieczulenie, bo inaczej się dotknąć nie dam, jak mam isć do dentysty to już kilka dni wczesniej mam kompletnie zepsuty humor i denerwuje mnie byle co. Oczywiście, to przez to, że mam zle wspomnienia z dzieciństwa. Chociaz tez teraz jakiś rok temu zdażyła mi sie sytuacja, że miałam zęba leczonego kanałowo i robił to młody, niedoświadczony chłopak, zaraz po studiach, to mnie bolało strasznie, mimo 3 znieczuleń. Poza tym zestresowal sie prezze mnie(jestem okropnym pacjentem) aż mu ręce drzały.
Bez żalu zmienilam dentyste i teraz mam babkę, która nie wmawia mi, że nic nie bedzie bolalo, tylko od razu robi zastrzyk i tyle, poza tym jest kompetrentna na tyle, że nic mnie nie boli, więc jak na razie jestem zadowolona
Pozdrawiam.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 09:28   #13
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Plombowanie ała?

Cytat:
Napisane przez asienka22
A dajcie spokoj hehe ja nie wiem jak ja pojde latami nie chodzilam wlasnie ze strachu a teraz sa tego skotki ze sie panicznie bojemam pare zebow do plombowania i jeden albo wyrwac chociaz wolalabym go ratowac o ile sie da bo nie sztuka wyrwac zeba niestety,u nas tez jest jeden gabinet gdzie robia pod narkoza ale durnie nie robia badan przed tym wiec wole nie ryzykoac zreszrta boje sie ze sie nie obudze a i cena tez nie mala
czuje sie wywolana do odpowiedzi . wlasnie przez ostatnie 3 tygodnie mialam przygody z dentystami i mam nadzieje, ze w przyszlym tygodniu bedzie koniec .

co do znieczulenia - ja jestem pacjentka, ktora dobrze znosi bol w czasie borowania, itd. jednak ostatnio mialam leczonego zeba kanalowo i oczywiscie, ze wzielam znieczulenie miejscowe - nie taki diabel straszny jak go maluja. tez balam sie tego uklucia igla, ale nie bylo tak zle. jesli mam porownywac uklucie igla na dole buzi i na gorze to zdecydowanie przyjemniejsze jest uklucie na gorze . wczoraj mialam znieczulenie miejscowe na dole i bylo gorzej, a musialam sie zdecydowac na takie znieczulenie, bo pani podcinala mi dziaslo kolo osemki, zeby zrobic jej miejsce. ponadto od razu chcialam, zeby zrobila mi mala dziurke w zebie obok, wiec 2 w 1 .

co do narkozy to nigdy jej nie mialam i mam nadzieje, ze nie skorzystam z tej opcji . dlatego asiu proponuje ci isc do dentysty i to jak najszybciej, bo im pozniej tym gorzej. oczywiscie sugeruje bardzo dobry gabinet stomatologiczny - teraz to podstawa.

a jesli chodzi o tego zepsutego zeba - jesli bedzie w stanie sie go uratowac to na pewno stomatolog zastosuje kanalowe leczenie. jednak piszesz, ze jest naprawde zle z nim, wiec nie wiem czy w takim normalnym gabinecie poradza sobie z kanalowym leczeniem. to zalezy ile kanalow ma zab, w jakim stopniu zab jest zezarty przez bakterie, itd. w wlasnego doswiadczenia wiem, ze w takim przypadku zwykle kanalowe leczenie nie skutkuje. ja wlasnie walczylam z takim zebem, ktory byl WIELKA NIEWIADOMA dla mojego centrum i kazali mi go rwac. jednak ja - inteligentna pacjentka znalazlam sobie sama endodnote (specjaliste od kanalowego leczenia), ktory uratowal mi tego zabka. jednak sa to juz koszty rzedu liczb trzy- ,czterocyfrowych , naprawde duzo to kosztuje!!! teraz mam jechac na wypelnienie i bedzie koniec. jednak jesli zab jest bardzo zniszczony to po takim kanalowym leczeniu lekarze sugeruja zalozyc korone na zabka - to jest wlasnie jego odbudowanie i najlepiej porcelane (to tez jest duzy koszt).

jakby cos to pytaj.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 18:57   #14
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Plombowanie ała?

a jak sądzicie Lepiej prywatnie czy państwowo ??
Bo ja na wakacje wyjerzdzam i jak się zapiszę to ta wiozyta będzi dopiero we wrześniu u państwowego a ja bym chciała mieć ząbki poleczone przed wyjazdem
A moża za granicą ?? Bo akurat wyerzdzam ?
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 19:03   #15
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Plombowanie ała?

Cytat:
Napisane przez nika135
A moża za granicą ?? Bo akurat wyerzdzam ?
Zagranica jest zwykle drożej, więc po co?
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 08:12   #16
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Plombowanie ała?

ja polecam zdecydowanie prywatnie.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 14:18   #17
Greta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Plombowanie ała?

Ja kiedyś panicznie bałam się dentysty (wina szkolnej dentystki, bardzo bolesne leczenie), ale gdy zmieniłam dentystę na prywatnego - miałam wtedy ok. 15 lat, (bardzo miła oraz co dla też ważne gadatliwa i zabawna pani) przestałam się bać. Co więcej namówiłam moich braci (też mieli te same doświadczenia z tą samą szkolną dentystką) i dziś nie mają żadnych problemów. Rodzice to tylko odczuli po kieszeni, ale w ogóle bardzo się cieszyli, że ich pociechy (nastolatki wtedy) same chcą chodzic systematycznie do dentysty. Moim zdaniem najważniejszy jest wybór właściwego gabinetu.

I właśnie z tym wyborem mam problem obecnie. Od kilku lat mieszkam we Wrocławiu i nie mogę znaleźć dobrego gabinetu (takiego gdzie stomatolog (najlepiej kobieta), oprócz bycia kometentnym, będzie również miłą osobą, a zabiegi nie będą po wygórowanych cenach (dla mnie wygórowane to np. 1 zwykłe wypełnienie za 200-300 zł). Dla mnie ważny jest również czas oczekiwania na wizytę (zarówno po umówieniu się telefonicznym, jak i juz po przyjściu do gabinetu). Zdarzyło mi się, dwukrotnie, że po umówieniu się na wizytę musiałam jeszcze odczekać przed gabineten ok. 2 godz. słuchając jęków pacjenta przede mną. Nie mam tyle wolnego czasu.
To mój pierwszy post na Wizażu i nie wiem czy mogę poprosić o radę Wizażanki z Wrocławia, ale jesli tak proszę napiszcie, jakie miejsca polecacie we Wrocławiu oraz dlaczego. Z gory dziekuję!
Greta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 18:23   #18
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Plombowanie ała?

Dziękuję i chyba wybiorę się do prywatnego
Greta witaj na wizażu
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 19:45   #19
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Plombowanie ała?

Greta-zapraszam do siebietzn kliniki w ktorej przyjmuje
reklama na wizazu jest zakazana,, ale jakbys byla zainteresowana, to chetnie podam ci namiary na pw
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 09:23   #20
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Plombowanie ała?

Cytat:
Napisane przez nika135
jejku (...) musze zmienić dentystę bo tam gdzie chodzę to straszne kolejki albo taka babka nie używa rękawiczek (...) blleee
Przeraziło mnie to co napisałaś Kazdy lekarz ma obowiązek założenia rękawiczek jeżeli wykonuje jakikolwiek zabieg gdzie występuje ryzyko pojawienia się krwi lub innych płynów... Nie ze względów higienicznych ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych. i chodzi zarówno o zdrowie lekarza jak i pacjenta.
Juz kilka razy byłam świadkiem jak pielegniarka pobierała krew od osoby zakażonej zółtaczką bez rękawiczek!! "pani sie nie martwi. mam w tym wprawe".
W zyciu nie zgodziłabym się aby lekarz grzebał mi w ustach bez rękawiczek. Sama sobie mogę
Za tydzień czeka mnie wizyta u dentysty. Kiedys chodziłam do zwyklej przychodni i nie pamietam aby borowanie mnie bolało. Tym razem najprawdopodobniej jesli nie wyrywanie to leczenie kanalowe mnie czeka. A to pamiętam trochę boli (jak byłam mała miałam kanałowe).

Z dentystami nie mam dobrego doswiadczenia ale znalazłam ponoc dobrego w Bydgoszczy. Wszyscy mi go polecają Zobaczymy czy faktycznei jest taim dobrym specjalistą jak o nim ludzie mówią. Jedynie, co mi sie nie podoba to to, jakim jeździ samochodem, haha. (gabinet jest bardzo blisko mojego domu, połączony jest z ich domkiem).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:18   #21
AneciaG
Wtajemniczenie
 
Avatar AneciaG
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 2 069
GG do AneciaG
Dot.: Plombowanie ała?

Oj, ja to chyba też poszukam jakieś gabinetu gdzie pod narkozą leczą ząbki, bo niestety jak leże na fotelu to mdleję po kilka razy ze strachu. Panicznie się boję!
__________________
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, mmm, orły, sokoły, herosy!? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy!? - Jeeeee!
AneciaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 10:47   #22
Greta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Plombowanie ała?

Moriam dziekuję za namiary, ale to bardzo daleko od mojego miejsca zamieszkania. Po wizycie (leczenie, a nie przegląd tylko) lubię szybciutko wrócić do domu i dochodzić powoli do siebie po znieczuleniu.

Drogie Wizażanki-Wrocławianki podpowiedzcie gdzie leczycie ząbki i czy jesteście zadowolone?
Greta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 16:45   #23
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Plombowanie ała?

Cytat:
Napisane przez Greta
Drogie Wizażanki-Wrocławianki podpowiedzcie gdzie leczycie ząbki i czy jesteście zadowolone?
Ja leczę w gabinecie "Stoma" w Chorzowie i jestsem bardzo zadowlona
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 00:09   #24
BuBu18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 221
Dentysta bez bólu..? :(

Zacznę od tego, że panicznie boję się dentysty. Mam dwa spore ubytki w zębach i wiem, ze to głupie, ale robię wszystko by uniknąć wizyty u stomatologa. Strasznie boje się bólu, to chyba przez to, że parę lat temu stomatolog leczył mi ząb kanałowo bez znieczulenia i ból był nie do zniesienia Jednak przez głupotę przebija ciut rozsądku i wiem, że im dłużej zwlekam z wizytą tym gorzej. Słyszałam o tym, że w nowoczesnych, prywatnych gabinetach dzięki nowoczesnej aparaturze można całkowicie zniwelować ból towarzyszący wizycie u dentysty.. Czy to prawda?
__________________
70 -> 69 -> 68 -> 67-> 66 -> 65-> 64 -> 63 -> 62 -> 61 -> 60 ->59 -> 58 -> 57
cel osiągnięty

BuBu18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 00:36   #25
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Dentysta bez bólu..? :(

Wiesz co ja mam ten sam problem jak mam isc do dentysty to brzuch mnie boli juz dwa dni wczesniej.Teraz musze isc bo jestem po ciazy i narobilo sie tam balaganu i trzeba to zrobic.Wiem ze musze pojsc i pojde ale nawet teraz jak o tym pomysle to mi slabo.No ale jesli nie pojde to wiem ,ze skonczy sie to zle wiec sie zmusze.Bylam w czasie ciazy bo sprzodu robila sie juz dziurka a glupio miec czarny usmiech wiec poszlam , mialam lekkie znieczulenie bo nie moglam miec silniejszego ale kompletnie nic nie bolalo.Choc wiem ,ze ze znieczuleniem nie boli to ja i tak cykam strasznie.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 00:49   #26
BuBu18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 221
Dot.: Dentysta bez bólu..? :(

Mi też na samą myśl słabo się robi, a jeśli chodzi o znieczulenie to samego zastrzyku też się panicznie boję. Ogólnie beznadziejny przypadek No i właśnie słyszałam o jakimś aparacie, który bezinwazyjnie znieczula. Słyszałam też o żelu zamiast borowania... I jeszcze o innych 'dziwactwach' Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Tak jak w tytule, czy jest możliwa wizyta u dentysty bez bólu?
__________________
70 -> 69 -> 68 -> 67-> 66 -> 65-> 64 -> 63 -> 62 -> 61 -> 60 ->59 -> 58 -> 57
cel osiągnięty

BuBu18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 08:40   #27
moskirz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 137
GG do moskirz
Dot.: Dentysta bez bólu..? :(

wystarczy dobrze podane znieczulenie i pacjent nawet nie kwiknie..

po podaniu ampułki ( czasem więcej.. czasem mniej) mamy znieczuloną ćwiartke buzi.. wtedy z jednego znieczulenia można już wszystko z tej ćwiartki zrobić ...
moskirz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 09:38   #28
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Dentysta bez bólu..? :(

Zajrzyj na stronę:
www.wand.pl

Po lewej stronie jest menu, zacznij od "Opinie użytkowników" a później przejdź do "Informacje dla pacjentów"
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 11:26   #29
BuBu18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 221
Dot.: Dentysta bez bólu..? :(

k-n, dzięki Kochana A orientujesz się może, ile takie znieczulenie kosztuje?
__________________
70 -> 69 -> 68 -> 67-> 66 -> 65-> 64 -> 63 -> 62 -> 61 -> 60 ->59 -> 58 -> 57
cel osiągnięty

BuBu18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 11:49   #30
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Dentysta bez bólu..? :(

ja tez radze wziac znieczulenie miejscowe i po bolu . koszt zwyklego znieczulenia to okolo 20-30 zl (zalezy od gabinetu). BuBu18 powodzenia .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-11 01:37:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.