Boicie sie samotności?Pozostania bez partnera? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-09, 15:58   #61
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Boicie sie samotnosci?Pozostania bez partnera?

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Tak, tego, że nie zdążę wychować dzieci też się boję.
Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja tak mam. To chyba jest wpisane w macierzyństwo i tyle.
Regularnie robię jakieś tam podstawowe badania profilaktyczne, ale i tak co jakiś czas łapie mnie kilkudniowy schiz, że może np rozwija się u mnie jakiś rak, którego nie wykryją na wczesnym etapie, a moje dzieci nie mają nawet 5 lat. Albo przezywam strasznie wypadki typu pijany kierowca wjeżdżający w pieszych na chodniku. Oczywiście ten strach nie paraliżuje mnie życiowo, ale cały czas gdzieś tam z tyłu głowy mam ten lęk.
Po cichu liczę, że chociaż trochę odetchnę jak będą nastolatkami, ale moja mama mi mówiła, że ten lęk nigdy nie opuszcza człowieka. Choć podobno jak poszłam na studia itd to jakoś trochę wyluzowała, obawiała się już tylko tego, że coś mi się może stać, natomiast nie bała się, że jeśli odejdzie to ja sobie nie poradzę.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 16:54   #62
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Boicie sie samotności?Pozostania bez partnera?

Dla mnie jednym z powodów, dla których nie chce mieć dzieci to właśnie ten lęk o nie. Martwię się nawet o chłopaka, kiedy np. nie ma go dłużej niż zwykle, wcześniej to samo miałam z przyjaciółką kiedy jeszcze z nią mieszkałam, a co dopiero o dzieci. Do tego widze, jak właśnie moja mama się o mnie ciągle martwi. Podziękuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 18:29   #63
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Boicie sie samotności?Pozostania bez partnera?

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja tak mam. To chyba jest wpisane w macierzyństwo i tyle.
Regularnie robię jakieś tam podstawowe badania profilaktyczne, ale i tak co jakiś czas łapie mnie kilkudniowy schiz, że może np rozwija się u mnie jakiś rak, którego nie wykryją na wczesnym etapie, a moje dzieci nie mają nawet 5 lat. Albo przezywam strasznie wypadki typu pijany kierowca wjeżdżający w pieszych na chodniku. Oczywiście ten strach nie paraliżuje mnie życiowo, ale cały czas gdzieś tam z tyłu głowy mam ten lęk.
Po cichu liczę, że chociaż trochę odetchnę jak będą nastolatkami, ale moja mama mi mówiła, że ten lęk nigdy nie opuszcza człowieka. Choć podobno jak poszłam na studia itd to jakoś trochę wyluzowała, obawiała się już tylko tego, że coś mi się może stać, natomiast nie bała się, że jeśli odejdzie to ja sobie nie poradzę.
Mam tak samo. Widzę też, że moi rodzice, mimo, że cała trójka dzieci jest już dawno dorosła i samodzielna, to się martwią. wiem, że mi to nie przejdzie, będą tylko dochodzić nowe rzeczy. Tak już mają rodzice.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;83468411]Dla mnie jednym z powodów, dla których nie chce mieć dzieci to właśnie ten lęk o nie. Martwię się nawet o chłopaka, kiedy np. nie ma go dłużej niż zwykle, wcześniej to samo miałam z przyjaciółką kiedy jeszcze z nią mieszkałam, a co dopiero o dzieci. Do tego widze, jak właśnie moja mama się o mnie ciągle martwi. Podziękuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Martwienie się o różne rzeczy to sprawa naturalna, chyba, że staje się chorobą, wtedy trzeba iść do specjalisty.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 19:39   #64
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Boicie sie samotności?Pozostania bez partnera?

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Martwienie się o różne rzeczy to sprawa naturalna, chyba, że staje się chorobą, wtedy trzeba iść do specjalisty.
I ja wolę tych rzeczy doświadczać jak najmniej.
Tak samo, jak nie chciałabym mieć kierowniczego stanowiska bo to byłby dla mnie za duży stres i odpowiedzialność, tak samo nie chcę mieć dzieci.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 20:44   #65
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Boicie sie samotności?Pozostania bez partnera?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;83471856]I ja wolę tych rzeczy doświadczać jak najmniej.
Tak samo, jak nie chciałabym mieć kierowniczego stanowiska bo to byłby dla mnie za duży stres i odpowiedzialność, tak samo nie chcę mieć dzieci.[/QUOTE]

Jeśli tak bardzo się przejmujesz takimi rzeczami to rzeczywiście lepiej nie decyduj się na dziecko i piszę to oczywiście bez żadnej złośliwości. Widzę po znajomych, których rodzice bardzo się martwili i ich tym obarczali, że mają duże trudności w życiu, boją się nawiązywać głębsze znajomości, boją się zakładać rodziny itp. Niestety ale jeśli taki przesadny lęk za bardzo oddziałuje na życie to lepiej najpierw to przepracować, a dopiero potem brać się właśnie np. za zakładanie rodziny.

Nie chcę też żeby moje posty o lęku o dzieci były odbierane jako zniechęcanie do macierzyństwa. Dla mnie macierzyństwo to coś pięknego i ten lęk wcale nie jest dla mnie wart porzucenia marzeń o dużej pełnej rodzinie bardzo bym chciała miec trzecie dziecko
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 21:44   #66
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Boicie sie samotnosci?Pozostania bez partnera?

byłam długo sama.
teraz ponad 2 lata jestem z moim tż, i mam nadzieję że to tak już zostanie.
tak boję się samotności, boję się że mogę zostać kiedyś sama.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 06:40   #67
elfik_
Rozeznanie
 
Avatar elfik_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 593
Dot.: Boicie sie samotności?Pozostania bez partnera?

A ja się wyłamię. Długo byłam sama i mi odpowiadało. Obecnie mam męża, ale czasem sobie fantazjuję o pobyciu singielką. Najczęściej jesteśmy razem, ale w perspektywie samotnego wieczoru, kiedy on gdzieś wychodzi cieszę się na spokojny wieczór z samą sobą. Nie boję się samotności, bo wierzę, że mając ukochaną pracę/pasję trudno jest cierpieć z samotności. W nosie mam co inni myślą, sytuacje życiowe często potrafią się zmienić diametralnie, zawsze można kogoś spotkać nowego, zawsze można też utracić.
elfik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-10, 07:09   #68
chanel100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 29
Dot.: Boicie sie samotności?Pozostania bez partnera?

Strasznie się tego boję... 40 lat i zero mężczyzny. Sama jestem od lat, wliczając w to nieudane kompletnie małżeństwo. Rozumię cię, kochana... Taka samotność przeraża.
chanel100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 12:25   #69
Nadzieja847
Raczkowanie
 
Avatar Nadzieja847
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 55
Dot.: Boicie sie samotności?Pozostania bez partnera?

Cieszę się na nowe i że będę miała okazję się wykazać będąc zależna tylko od siebie. Traktuję to jako kolejne wyzwanie, kolejny quest w życiu z którym sobie poradzę. Jednak jest to mocno podszyte strachem, bo kiedy nie będzie szło po mojej myśli to muszę mieć możliwość zapytania kogoś o radę itd. nie będę miała się na kim oprzeć. Ale patrząc na to ogólnie to z obecnym partnerem nie odczuwałam tego, że zawsze mi pomoże. Często mnie krytykował, unosił się, że wymyślam i raczej nie był wsparciem w problemach. Może nie chciał, może nie potrafił, ale wychodzę z założenia teraz, że on oczekiwał ode mnie 100% samodzielności i nie omylności.

Mała dygresja. Czy dla was zdanie "Sprzątaj, co masz innego do roboty" jest dopuszczalne? Bo już został nazwany szowinistą.

Czego najbardziej brakuje kiedy zostajesz singielką? Zapachu męskiego ciała, feromonów, testosteronu, endorfin, adrenaliny, dotyku ciała i to, że masz kogoś komu prowizorycznie wszystko możesz powiedzieć i kto powinien być twoim sojusznikiem i przyjacielem.

Jeśli to miałaś przez dłuższy czas i się do tego przyzwyczaiłaś.

Na szczęście mija z czasem
Nadzieja847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 12:31   #70
nicknickname
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 39
Dot.: Boicie sie samotności?Pozostania bez partnera?

Panicznie.
nicknickname jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 13:23   #71
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Boicie sie samotności?Pozostania bez partnera?

Boje sie samotnosci, ale nie na tyle zeby siedziec w beznadziejnym zwiazku. Nie lubie byc sama, lubie kochac i byc kochana, opiekowac sie soba wzajemnie, pomagac, dlatego samo bycie w zwiazku mi nie wystarcza, musi byc to zwiazek dobry i uczucie, szacunek ze strony drugiej osoby.
Najbardziej boje sie kiedy moj partner umrze i zostane sama, stara, niedolezna. Chyba psychicznie temu nie podolam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-18, 13:33   #72
Nella12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 21
Dot.: Boicie sie samotności?Pozostania bez partnera?

Bardzo sie boję. Bylam kiedys zareczona a potem 3 lata sama i było mi dobrze i nie myślałam o zwiazku. Postawiłam na siebie, na rozwijanie się, na zainteresowania. Teraz w styczniu osoba z bliskiej rodziny poronila i jakos moje myślenie się zmieniło. Mam prace pieniądze, zwiedzilam kilka państw i co z tego. Mam znajomych.Mam z kim wyjsc w weekend ale nie mam nikogo żeby po prostu zadzwonić i powiedzieć ze mi smutno i ze chce zeby mnie przytulił. Żałuję że bardziej się noe starałam w związkach, spotykaniu się, zawsze myślałam że jak nie ten to inny, po co sie martwić, randki na luzie. a moze właśnie przegapilam kogos z kim miałabym już dom i szczęście. Nawet jesli jeśli dzisiaj kogos poznam to i tak trzeba czasu żeby sie poznać. Nie zrobię sobie z nim dziecko bo czuje już chcialabym je mieć a nie bede dobrze znała tego faceta. Coraz częściej mysle ze bede samotna bo młodsza już nie będę i wiele sytuacji sama zniszczylam
Nella12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-18 14:33:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.