Jak zapobiegać rozstępom w ciąży? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-05, 22:13   #1
Mkropka98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2

Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?


No właśnie, na rynku można znaleźć całą masę produktów zapobiegającym rozstępom dla kobiet w ciąży. Ale czy rzeczywiście działają? Czy może każdą mamę czeka ten nieszczęsny widok "tygrysich pasów" a kosmetyki jedynie łagodzą następstwa rozciągającej się skóry? Jestem w piątym miesiącu ciąży i od początku smaruję (głównie brzuch) naprzemiennie oliwką Alterra i balsamem Lirene "będę mamą" z Rossmana. Jak na razie tygrysie pasy się nie pojawiły ale bardzo się ich obawiam 😱😓 Dajcie znać jak sobie z nimi radziłyście i czy udało się wam ich uniknąć 😊😊
Mkropka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 12:23   #2
Villga
Zadomowienie
 
Avatar Villga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 699
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

Z moich obserwacji wynika, że dużo zależy od indywidualnych skłonności. Ja smarując brzuch w ciąży oliwką i kremem dla mam uniknęłam rozstępów. Moja siostra robiła to samo i do 39 tyg.tez ich nie miała a w 40 tyg. wokół pępka, do końca brzucha zrobiło się jej mnóstwo rozstępów (fioletowe słońce, pisząc obrazowo...).
Villga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 08:37   #3
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

Ja chwilowo brzuch mam ładny, za to potrzaskały mi nogi. Po porodzie będę się rozglądać za jakimiś zabiegami, żeby doprowadzić nogi do porządku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 14:55   #4
Gnieszka69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 13
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

W sklepach jest masa środków na rozstępy w ciąży, a tak naprawdę wystarczy pamiętać o nawilżaniu jej regularnie i najlepiej dwa razy dziennie. Nawet zwykły balsam czy oliwka dadzą radę
Gnieszka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 16:53   #5
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

To prawda, wystarczy nawet bio-oil, tylko wszystko to wymaga konsekwentnego smarowania dzień w dzień (chyba dwa razy dziennie z tego co kojarzę) przez cały czas a nie że raz posmarujesz a 5 razy nie. Sama też miałam nieraz takie dni że ani ręką ani nogą nie chciało mi się ruszyć ale nie odpuszczałam sobie
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 22:30   #6
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

Cytat:
Napisane przez izyda30 Pokaż wiadomość
To prawda, wystarczy nawet bio-oil, tylko wszystko to wymaga konsekwentnego smarowania dzień w dzień (chyba dwa razy dziennie z tego co kojarzę) przez cały czas a nie że raz posmarujesz a 5 razy nie. Sama też miałam nieraz takie dni że ani ręką ani nogą nie chciało mi się ruszyć ale nie odpuszczałam sobie
ja się tym smarowałam 3 razy dziennie i miałam rozstępy, że hej jak się zaczęły pojawiać to kosmetyczka mi poleciła jakiś tam super hiper drogi krem, używałam, ale i tak rozstępów było co raz więcej.
Więc jak dla mnie te wszystkie kremy to jedna wielka ściema. Możliwe, że miałabym tych rozstępow wiecej jakbym sie nie smarowala, ale moja mama sie niczym w ciazy nie smarowala i byla dokladnie tak samo obsypana jak ja. Zarówno mi jak i jej oszczedzilo brzuch (ja mialam mocno wycwiczony przed ciaza, zero obwislej skory aktualnie), natomiast wysypalo nas na biuscie i tylku/biodrach.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 13:06   #7
Lela20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

Kolagen jest bardzo dobry na rozstępy, ujędrnia i uelastycznia, więc skóra na brzuchu też szybko się zregeneruje i dużym plusem jest to, że jest hypoalergiczny więc można go używać także do dbania o skórę maluszka jak już się urodzi ☺️

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7462127455
Lela20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-25, 11:50   #8
Martynamam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 86
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

Ja przez całą ciążę stosowałam Bio Oil i naprawdę ładnie się sprawdzał. Nie mam ani na brzuchu, ani na nogach żadnych rozstępów, a do tego skóra jest mega nawilżona!
Martynamam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-08, 11:05   #9
LadyFamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 46
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

Długo walczyłam aby ich uniknąć ale okazały się silniejsze ode mnie , poza tym znalazłam na stronie szkoły rodzenia prenalen że "aby zmniejszyć ryzyko powstania rozstępów w czasie ciąży warto kontrolować swoją dietę i spożywać produkty bogate w cynk. Pomocne będzie także odpowiednie nawilżanie i natłuszczanie specjalnymi kremami i oliwkami. Kosmetyki można delikatnie wmasowywać w ciało.

Niestety nie każdej Pani uda się uniknąć rozstępów, gdyż mają one podłoże genetyczne. Jeśli rozstępy wystąpiły u matki lub siostry bardzo możliwe, że wystąpią także u przyszłej mamy
__________________
Julek i Izu <3

Zagłosuj na "Położną na medal"!

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png

http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlbzmnqzoo.png
LadyFamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 10:20   #10
malinkka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 4
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

Czyli dobrze czułam, że nie tylko ciąża ma wpływ na moje rozstępy , genetyka wchodzi we wszystkie dziedziny mojego życia.
malinkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 12:52   #11
donata77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 15
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

Cytat:
Napisane przez malinkka86 Pokaż wiadomość
Czyli dobrze czułam, że nie tylko ciąża ma wpływ na moje rozstępy , genetyka wchodzi we wszystkie dziedziny mojego życia.

Zgadzam się w 100%, jak w Twojej rodzinie pojawiały się rozstępy to praktycznie pewne jest to że odziedziczysz skłonność do prążków, ale można im zapobiec, zresztą poczytaj tutaj https://strialys.pl/blog/rozstepy-w-...tepy-po-ciazy/

Edytowane przez donata77
Czas edycji: 2018-09-24 o 12:52 Powód: link
donata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-31, 00:03   #12
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

Czy któraś z was sprawdzała Bio-Oil, olejek na rozstępy i blizny? Znalazłam na doz i tak się zastanawiam czy wziąć sobie. Czerwone , świeże rozstępy to jedno ale gorzej z tymi które już zdążą się zadomowić heh
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 12:45   #13
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

Cytat:
Napisane przez MyaMK Pokaż wiadomość
Czy któraś z was sprawdzała Bio-Oil, olejek na rozstępy i blizny? Znalazłam na doz i tak się zastanawiam czy wziąć sobie. Czerwone , świeże rozstępy to jedno ale gorzej z tymi które już zdążą się zadomowić heh
Białe rozstępy to blizny - trzeba by robić zabieg laserowego usuwania...
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 18:07   #14
PolinkaMalinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 29
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

Ja w ciąży używałam na rozstepy serum z Bielendy – z tej serii Vege Mama,. Bardzo dobre i nie drogie kosmetyki
PolinkaMalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-12, 11:38   #15
czaroduszka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 504
Dot.: Jak zapobiegać rozstępom w ciąży?

Używam aktualnie olejku jojoba+czarnuszka+oliwka magnezowa, smaruje po suchym masażu szczotka. Od wewnątrz witamina C 10 g, MSM, cynk. Wit C i siarka wspomagają produkcje kolagenu i wzmacniają naczynia krwionośne. Wg badań dr Kellera rozstępy dzięki temu uniknione. Zobaczymy. Jestem w 27 tc.
czaroduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-12 12:38:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.