Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :) - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-11, 22:09   #4081
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
Grita, gratulacje ! Tak myślałam ze urodzisz wcześniej



Melduje sie ze szpitala - przyjęli mnie w innym, z tego wszystkiego dostałam ciśnienia 170/130, caly zbijali a dodatkowo założyli cewnik foleya.. Skurcze były ale przeszły, jutro od rana oxy!



Podczytuje na bieżąco!

Kciuki na jutro!
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:11   #4082
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to jest z tym miejscem w dzien sie tylko wypychal a teraz to jak by szaleju się najadl ponad godzine gmeral po pecherzu i po sciegnach w pachwinach az mi cwirki w oczach stawaly. Teraz juz sie troche uspokoil ale dalej trenuje kunk fu naszczescie nie na pecherzu 😂
Dopiero w tym tyg zaczelam tak bolesnie odczuwac te wygibasy.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ochhh nie wspomnę co on mi tam rękami robił w Bożenie, aż w sklepie musiałam się zatrzymać i postać chwilę przy tż.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:14   #4083
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
Poduszka motylek, coś takiego:
http://s33.dawandastatic.com/Product...455600-466.jpg

Ja kupiłam do wózka, bo podobno przydaje się jak się jeździ po wertepach. Łagodzi wstrząsy, główka się nie telepie na wszystkie strony
Motylki takie do wózka widziałam, chodziło mi o takie typowo do łóżeczka, ale teraz zobaczyłam ze kosztują 250 zł i generalnie chyba to jest wciskanie kitu rodzicom że bez tego dziecku będzie się działa krzywda.




Cytat:
Napisane przez CienSkrzydla Pokaż wiadomość
Mam tusz i podkład z pudrem 2w1, zobaczymy czy się przydadzą

Eee... A tą lewatywe robicie w domu jak się zacznie czy dopiero w szpitalu?
Okazało się ze mam w apteczce eneme... Jeszcze po tacie została (tatuś zmarł rok temu a przez pewien czas musieliśmy mu takie cuda podawać i zostaly).
Przynajmniej nie trzeba kupić.
Tylko kiedy zrobić? O.o

Ja też biorę tylko tusz i podkład, wypryszczyło mnie ostatnio a już miałam taką ładną cerę, bo jak siedzę ciągle w domu to się nie maluję

Enemę mam ale chyba nie zrobię u mnie w szpitalu nie robią a w domu to chyba nie będę umiała ani wiedziała kiedy zrobić boję się że zrobię jak będzie fałszywy alarm i tylko sobie zaszkodzę :/




Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Ja uważam że nakładki się przydadzą. Ja nie zrobię dwójki na Małysza po porodzie.
Też biorę nakładki, nie wyobrażam sobie "2" bez nakładki


Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
W między czasie czytam książkę: Położna 3550 cudów narodzin, szkoda, że nie trafiłąm na nią wcżeśniej.

Na YouTube jest program o Jeanette, polecam fajnie opowiada jak to wprowadziła rewolucję z kładzeniem od razu dziecka na brzuchu mamu i kontaktem skóra do skóry




Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
Nom, ale ona pracuje tylko już jako prywatna położna
Moja przyjaciółka z nią rodziła, bardzo się ceni ale i jest w tym co robi na prawdę dobra
I jeśli rodzi się z nią na żelaznej to traktują Cie zupełnie inaczej

Też chciałam z nią rodzić jak miałam w planach Żelazną podobno mega konkretna babka




Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dzisiaj nie rodzę bo mój mąż poszedł na piwo :

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Uuu to zaciskaj nogi Mój od 15 sierpnia ani kropli, czuwa ustaliliśmy że na miesiac przed porodem już nie pije
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:15   #4084
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Urodzić dziecko, mąż ma prawo wziąć na ciebie opiekę po porodzie maks do 2 tygodni
Tylko że lepiej nie brać ciągiem, bo wtedy te 14 dni liczy się z weekendami. Lepiej brać kilka razy zwolnienie, bo wtedy można prawie do trzech tygodni dociągnąć.

Mały w domu ciągle śpi Ja mam kryzys, bo krocze mnie ciągle boli i nie mogę siedzieć normalnie. Do tego piersi mnie bolą i są twarde. Źle mi.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:21   #4085
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Powinnam spać póki i Mały śpi, ale jakoś z emocji nie mogę Boli mnie trochę obkurczajaca się macica, Ale jeszcze do wytrzymania.



Tusia, mój mówi podobnie. Że żadnej traumy nie ma, a najgorszy był widok jak mnie boli a on nie może nic zrobić, a nie widok krwi czy wychodzącego Małego. Jak mi go położyli wzruszył się i płakał jak bóbr



Misiskuku,mocne kciuki za jutro!! Trzymaj się, dużo sił!



Rybulka, U mnie bardzo pomogło to, że na wywoływanie szłam z 6 cm rozwarciem I krótka szyjka. A położna co jakiś czas na skurczu pomagała się szyjce rozwierac i szybko szła akcja. No i drugi poród z reguły jest szybszy, mam nadzieję, że i tak będzie u Ciebie!



Jeszcze raz dziękuję za gratulacje



Właśnie słychać płacz nowonarodzonego dziecka, sama słodycz

A propos pierwszego placzu. Wychodzac z kliniki dostalismy od nich kilka prezentow, m.in. zdjecia z kangurowania i przecinania pepowiny oraz CD z odciskiem stop dziecia i nagraniem dzwiekowym tego, co sie dzialo od momentu, gdy pojawila sie glowka az do przeciecia pepowiny cudna pamiatka!!

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Ale sie dzis wylazilam po sklepach, obeszlam castorame, leroya i jeszcze na dokladke ikea. Lacznie 4h. Nogi wchodza mi do doopy. Jutro pewnie nie bede umiala chodzić....

Grita gratulacje!!

Jutro, to pewnie urodzisz ;-)

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Tylko że lepiej nie brać ciągiem, bo wtedy te 14 dni liczy się z weekendami. Lepiej brać kilka razy zwolnienie, bo wtedy można prawie do trzech tygodni dociągnąć.

Mały w domu ciągle śpi Ja mam kryzys, bo krocze mnie ciągle boli i nie mogę siedzieć normalnie. Do tego piersi mnie bolą i są twarde. Źle mi.

Mnie tez piersi bola, schladzanie troche pomaga.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:22   #4086
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Tylko że lepiej nie brać ciągiem, bo wtedy te 14 dni liczy się z weekendami. Lepiej brać kilka razy zwolnienie, bo wtedy można prawie do trzech tygodni dociągnąć.

Mały w domu ciągle śpi Ja mam kryzys, bo krocze mnie ciągle boli i nie mogę siedzieć normalnie. Do tego piersi mnie bolą i są twarde. Źle mi.
U mojego męża niestety to nie przejdzie bo pracuje w systemie 4 zmianowym i czy święta czy weekendy jak zmiana mu wypada musi iść.
Więc on ciągiem będzie brał.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:22   #4087
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Mnie dzisiaj też mały nie oszczędza, wierci się ogromnie. Wbija mi się boleśnie w żebra

Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
Nom, ale ona pracuje tylko już jako prywatna położna
Moja przyjaciółka z nią rodziła, bardzo się ceni ale i jest w tym co robi na prawdę dobra
I jeśli rodzi się z nią na żelaznej to traktują Cie zupełnie inaczej
Tak, tak, wiem. Nawet chyba w tej książce pisała, że już tylko prywatnie. Kobieta z prawdziwym powołaniem do swojego zawodu

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
(...)
Rybulka, U mnie bardzo pomogło to, że na wywoływanie szłam z 6 cm rozwarciem I krótka szyjka. A położna co jakiś czas na skurczu pomagała się szyjce rozwierac i szybko szła akcja. No i drugi poród z reguły jest szybszy, mam nadzieję, że i tak będzie u Ciebie!

Jeszcze raz dziękuję za gratulacje

Właśnie słychać płacz nowonarodzonego dziecka, sama słodycz
No, ciekawa jestem jak to będzie u mnie

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
A propos pierwszego placzu. Wychodzac z kliniki dostalismy od nich kilka prezentow, m.in. zdjecia z kangurowania i przecinania pepowiny oraz CD z odciskiem stop dziecia i nagraniem dzwiekowym tego, co sie dzialo od momentu, gdy pojawila sie glowka az do przeciecia pepowiny cudna pamiatka!!
Wow! Jaki świetny pomysł Pamiątka przepiękna na całe życie
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-11, 22:24   #4088
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Tylko że lepiej nie brać ciągiem, bo wtedy te 14 dni liczy się z weekendami. Lepiej brać kilka razy zwolnienie, bo wtedy można prawie do trzech tygodni dociągnąć.
Nie będziemy kombinować bo on ma taką umowę ze ja się aż boję o jego wypłatę jak weźmie ta opiekę plus ojcowski... zawsze tak jest przy jego L4, urlopach itp.
Ale czyli mogą to L4 wypisać w szpitalu przy wypisie?

meneq jak to odcisk stop na cd? Nie rozumiem.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:25   #4089
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
U mojego męża niestety to nie przejdzie bo pracuje w systemie 4 zmianowym i czy święta czy weekendy jak zmiana mu wypada musi iść.
Więc on ciągiem będzie brał.

Ciesz sie, ze w ogole bedzie mial urlop!! U nas noe ma opcji i juz widze, ze ciezko bedzie
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:26   #4090
petel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 237
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Gratulacje wszystkim mamusiom nie odzywalam się, bo wciąż próbowałam nadrobić, a nie mogłam się ogarnąć z rzeczami domowymi wciąż.
No i dziś na świecie pojawił się mój mały synek (2800 g, 47 cm)
petel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:28   #4091
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Nie będziemy kombinować bo on ma taką umowę ze ja się aż boję o jego wypłatę jak weźmie ta opiekę plus ojcowski... zawsze tak jest przy jego L4, urlopach itp.
Ale czyli mogą to L4 wypisać w szpitalu przy wypisie?

meneq jak to odcisk stop na cd? Nie rozumiem.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.

Odcisk jest na okladce do cd ;-)

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Cytat:
Napisane przez petel Pokaż wiadomość
Gratulacje wszystkim mamusiom nie odzywalam się, bo wciąż próbowałam nadrobić, a nie mogłam się ogarnąć z rzeczami domowymi wciąż.
No i dziś na świecie pojawił się mój mały synek (2800 g, 47 cm)

Gratuluje!! Malenki, ale tylko troche mniejszy od mojego dziecia
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-11, 22:29   #4092
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Nie będziemy kombinować bo on ma taką umowę ze ja się aż boję o jego wypłatę jak weźmie ta opiekę plus ojcowski... zawsze tak jest przy jego L4, urlopach itp.
Ale czyli mogą to L4 wypisać w szpitalu przy wypisie?

meneq jak to odcisk stop na cd? Nie rozumiem.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Myślę, że nie powinni robić problemu.

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Ciesz sie, ze w ogole bedzie mial urlop!! U nas noe ma opcji i juz widze, ze ciezko bedzie
Ależ ja się cieszę Przynajmniej nie zostanę z tym wszystkim sama...
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:30   #4093
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Myślę, że nie powinni robić problemu.



Ależ ja się cieszę Przynajmniej nie zostanę z tym wszystkim sama...

to dobrze
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:30   #4094
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez petel Pokaż wiadomość
Gratulacje wszystkim mamusiom nie odzywalam się, bo wciąż próbowałam nadrobić, a nie mogłam się ogarnąć z rzeczami domowymi wciąż.
No i dziś na świecie pojawił się mój mały synek (2800 g, 47 cm)
Gratulacje !
Kruszynka
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:44   #4095
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Ale sie dzis wylazilam po sklepach, obeszlam castorame, leroya i jeszcze na dokladke ikea. Lacznie 4h. Nogi wchodza mi do doopy. Jutro pewnie nie bede umiala chodzić....

Grita gratulacje!!
też nałaziłam się po sklepach, i wczoraj i dzisiaj. Ale dzięki temu mamy zapasy jedzonka.
Ale też trochę rzeczy i do szpitala i po porodzie.

Ach i przyszło moje zamówienie, kupiłam kilka pieluszek wielorazowych bo naczytałam się, że kilka sztuk takich warto tez mieć. I zakochałam się w nich, te kieszonki są cudowne

Przyszły też i pieluszki dla noworodka, jejku jak jedną wyjęłam, to się zdziwiłam, że to takie małe. Taka mała dupka będzie??


Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dzisiaj nie rodzę bo mój mąż poszedł na piwo :

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
mój ma teraz zakaz picia alkoholu ale też nie rodzę, bo poszedł spotkać się z kolegami


aaaaa ale mi brzuszek twardnieje, a i miałam dzisiaj kilka straszaków, aż się wystraszyłam bo ja naprawdę jeszcze nie gotowa.
Choć jak dzisiaj byłam w kilku sklepach, to tęskno mi się zrobiło za normalnymi ubraniami, nie ciążowymi.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Cytat:
Napisane przez petel Pokaż wiadomość
Gratulacje wszystkim mamusiom nie odzywalam się, bo wciąż próbowałam nadrobić, a nie mogłam się ogarnąć z rzeczami domowymi wciąż.
No i dziś na świecie pojawił się mój mały synek (2800 g, 47 cm)
Gratulacje !!!!
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 22:50   #4096
CienSkrzydla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 303
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja jestem chyba jakaś nieprzytomna i do mnie nie dotarło ze grita pojechała rodzic. Gratulacje!

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

I ze misiskuku pojechała do szpitala tez jakoś do mnie nie dotarło... chyba zepsuł mi się mózg.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Mój też się zepsuł bo nie zarejestrowalam tego faktu
Grita gratki!!!
Misiskuku kciuki!!!


Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Ja już nie wiem co robić, przecież aktywność dziecka nie powinna martwić. Mam te skurcze, twardy brzuch a do tego on tak się wierci, że aż łzy mam w oczach.
Posiedziałam w wannie pół godziny i było lepiej. Przecież nie będę w niej spać.
Ale jestem marudna
Mój dziec też się wierci jak szalony...



Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dzisiaj nie rodzę bo mój mąż poszedł na piwo :

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Bunt na pokładzie



Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
A propos pierwszego placzu. Wychodzac z kliniki dostalismy od nich kilka prezentow, m.in. zdjecia z kangurowania i przecinania pepowiny oraz CD z odciskiem stop dziecia i nagraniem dzwiekowym tego, co sie dzialo od momentu, gdy pojawila sie glowka az do przeciecia pepowiny cudna pamiatka!!

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------




Jutro, to pewnie urodzisz ;-)

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------




Mnie tez piersi bola, schladzanie troche pomaga.
O raaaany!!! Słodko!



Cytat:
Napisane przez Rybulka Pokaż wiadomość
Mnie dzisiaj też mały nie oszczędza, wierci się ogromnie. Wbija mi się boleśnie w żebra
Mój chyba chce wyjść przez gardło bo coraz wyżej się wspina



Cytat:
Napisane przez petel Pokaż wiadomość
Gratulacje wszystkim mamusiom nie odzywalam się, bo wciąż próbowałam nadrobić, a nie mogłam się ogarnąć z rzeczami domowymi wciąż.
No i dziś na świecie pojawił się mój mały synek (2800 g, 47 cm)
Ale kruszynka!!! <3


Nie wiem czemu ale ciągle w myślach mówię na Fabiana Falbanka xD źle ze mną! Oj źle...
CienSkrzydla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 00:00   #4097
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
też nałaziłam się po sklepach, i wczoraj i dzisiaj. Ale dzięki temu mamy zapasy jedzonka.

Ale też trochę rzeczy i do szpitala i po porodzie.



Ach i przyszło moje zamówienie, kupiłam kilka pieluszek wielorazowych bo naczytałam się, że kilka sztuk takich warto tez mieć. I zakochałam się w nich, te kieszonki są cudowne



Przyszły też i pieluszki dla noworodka, jejku jak jedną wyjęłam, to się zdziwiłam, że to takie małe. Taka mała dupka będzie??









mój ma teraz zakaz picia alkoholu ale też nie rodzę, bo poszedł spotkać się z kolegami





aaaaa ale mi brzuszek twardnieje, a i miałam dzisiaj kilka straszaków, aż się wystraszyłam bo ja naprawdę jeszcze nie gotowa.

Choć jak dzisiaj byłam w kilku sklepach, to tęskno mi się zrobiło za normalnymi ubraniami, nie ciążowymi.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------





Gratulacje !!!!

U nas nawet niektore z najmniejszego rozmiaru sa za duze.
Wczoraj przyjechala tesciowa odwozac starsza corke i tez mam zapasy jedzenia, ze lodowka w szwach peka
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 02:25   #4098
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

A ja co 3 h karmie mała tym mlekiem tutejszym i co 3 h podłączam się do laktator a i robie 775533 . Wiec snu zostaje mi pomiędzy ze 2 h.

---------- Dopisano o 03:22 ---------- Poprzedni post napisano o 03:19 ----------

Robie to na korytarzu na kanapie bo mam tak głośny laktator ze nie chce przeszkadzać dziewczynom w pokoju.

---------- Dopisano o 03:25 ---------- Poprzedni post napisano o 03:22 ----------

Patrze na 1 str i oczom nie wierzę ile już urodziło i part girl taka jest kochana i nawet mnie wpisała
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 04:50   #4099
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Karmisz tylko piersia?

---------- Dopisano o 03:02 ---------- Poprzedni post napisano o 03:01 ----------

My juz w domu
Ale fajnie!
Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Nasza bliźniakowa mama urodziła
Super, widziałam zdjęcia, aż mi się bliźniaki zamarzyły...
Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
oczarowana tez juz ma coreczke przy sobie
Gratki!
Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Mój mały od 23 do 5 wisiał na cycu Co go odkładałam to był ryk. Zasnęłam dopiero koło 5 jak go położyłam u siebie. Jestem fizycznie wrakiem człowieka. Jeśli będę musiała tu zostać kolejną noc to nie wiem jak sobie poradzę
Dasz radę!
Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Brrrr straszne To ja nie wiedzialam o tym pekaniu w srodku. Auc...
Mnie nie bolało, dowiedziałam się po fakcie
Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Iza te żele są w każdym sklepie i drogerii, my zwykle kupujemy przy okazji zakupów w rossmanie czy supermarkecie jak Carrefour czy Kaufland, tam też łatwiej o promocję i nie trzeba mówić pani z apteki co się chce są tez takie w wielkich opakowaniach chyba x Durexa które maja fajne zapachy, ale te zapachy potem nie chcą się zmyć i mój mąż biedny idzie do pracy a ręce mu pachną żelem intymnym wiec lepsze re bezzapachowe.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------


Ja tez myślałem ze tylko jakoś zewnątrz ale w sumie to logiczne.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Kupiłam w aptece przez neta i tylko muszę odebrać. Dzięki!!
Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
U mnie zapadła decyzja o wywoływaniu, rozwarcie na 3 palce, ale skurczy żadnych. Idę za jakiś czas na porodowke, będą podłączac oxy.
Trzymajcie kciuki!
Widziałam, że już po, więc kciuki nie potrzebne, gratki!!!

Cytat:
Napisane przez CienSkrzydla Pokaż wiadomość
ja mam rozstepy wokół pepka, nad pępkiem, na udach... Wyglądam jakby mnie ktoś pocial. A smarowalam czym się dało! I smaruje dalej...

Mam nadzieję ze z tą nauką to i nam łatwo pójdzie


Słodki, mały ssak <3 i co, wychodzicie dziś?



Ja to nazywam amnezja przedporodowa
W 3 miesiącu wiedziałam już wszystko, teraz nie wiem nic




My będziemy szczepic na nfz, nie chce dzieciątka atakować szczepionka w której jest tak dużo wirusów na raz jak w skojarzonych... Myślimy nad pneumo, rota ale w sumie zapytam położnej o radę

Też mam podobne plany przed porodem szczególnie kosmetyczka ale kurde co dzwonię to miejsc nie ma






Na tą niedzielę? To już prawie

Oby mój instynkt nie zawiódł






Też czasem kupując gumki czy żel czuje się zażenowana dlatego wysyłam Tzta

Też nie umiem inaczej myśleć niż właśnie przez takie mówienie do siebie w.myślach

Właśnie najbardziej się boję ze.czegoś zapomne i zrobię mu tym.krzywdę no ale mam nadzieję ze będzie ok

Najwidoczniej nasze mamy są z podobnej gliny ulepione. Moja wszystko wie lepiej







No... Niby wiedza jest.... A skleroza też






Podwójne szczęście







Przynajmniej mąż ma mile wspomnienia w pracy
Nie zrobisz krzywdy, nie martw się. Nie jesteś mamą Madzi

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Aaaaa Gratulacje!!!

To znak że poród blisko hehe
Napady wilczego głodu to oznaka ze organizm przygotowuje się do tego dnia.

Grita powodzenia Kochana ;*

Ja aaa tez. Juz bym chciała tulic takiego małego szkraba.


Dziewczyny mój mąż jednak uświadamia mi ze nie chce być ze mną przy porodzie. Nie powiedział mi tego wprost, ale żartuje ze wezmę sobie krzyżówki jakąś grę itp.
Jest mi przykro bo zostało nie wiele czasu a on sobie takie jaja robi.
Tak liczyłam na jego obecność...
Porozmawiajcie koniecznie!!!
Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Wychodzimy dzisiaj!
Super!!!
Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Czy mozna wyjsc ze szpitala z dzieckiem na wlasne zadanie?
Zawsze możesz wyjść na własne żądanie...
Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Dziewczyny które urodziły gratulacje !! Które są w dwupaku życzę owocnego wyprakowania !!

Ja coraz lepiej ale kupy boję się zrobić jak nie wiem co . Zatka m się na amen
Z mojego doświadczenia - pierwsza kupa to nic. Te po powrocie do domu to masakra
Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to mam przemyślenia na temat torby do porodu. 3/4 rzeczy w ogóle nie użyłam, mogłam się spakować do małej torby. Jak sobie teraz pomyślę ze brałam podkład do twarzy, 3 ręczniki albo 4 pary skarpetek to mi dupa ze śmiechu odpada. Albo nakładki na kibel haha co za bezsens.
Ja miałam szlafrok i używałam jako poduszki, chodziłam w nim 2x. I podkłady pod prześcieradło się nie przydały, za to miałam za mało koszul, bo 3 i poryczałam jedną

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Witajcie

Nie bede Was nadrabiac, bo nie mam szans.

Jesli następne kobitki sie rozpakowaly to gratuluje

My od wczoraj w domku, uczymy się siebie wzajemnie.

Mam pytanie do mamus, ktore juz urodzily, m.in. przez CC - czy tez czujecie jak Wam po porodzie opada zołądek, czy macie dusznosci od opadającej klatki piersiowej?
Ja co prawda sn ale nie czuję opadania żołądka, ale macicę czułam
Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Skoczyłam do apteki kupić sobie lewatywę okropieństwo, pakuję ją do torby.
Eee po ci lewatywa, ja zrobiłam kupę tuż przed porodem jak jeszcze skurczy nie miałam

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Ja tez nie kupuje lewatywy bo to u nas jedyne co w szpitalu dają



To Ty tak legalnie bez stresu będziesz siadała na kibelek w szpitalu?...
Papier można kłaść na deskę, robię tak wszędzie. Ja to o tyle dobrze miałam, że własna sala jedynka z łazienką.
Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Mały.na badaniach to wam pisze

Urodził się o 14:20, ma 3850 i 56 cm. Poszło migiem, bo.skurcze po oxy zaczęły się pisać o 13, więc za 1,5 godz już było po wszystkim. Musieli mnie wylyzeczkowac, bo część błon została w środku.
Wychodził z ręką przy główce,.więc położna mnie naciela, Ale mówiła że doslownie na 1 cm, bo zaczęłam pękać. Zaraz idę pod prysznic się ogarnąć, czuje się ok.
Mały jest przeslodki, chociaż troszkę krzykliwy jak.na razie
Gratuluję!

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
Grita, gratulacje ! Tak myślałam ze urodzisz wcześniej



Melduje sie ze szpitala - przyjęli mnie w innym, z tego wszystkiego dostałam ciśnienia 170/130, caly zbijali a dodatkowo założyli cewnik foleya.. Skurcze były ale przeszły, jutro od rana oxy!



Podczytuje na bieżąco!
Kciuki!!!
Cytat:
Napisane przez Mten Pokaż wiadomość
Nom, ale ona pracuje tylko już jako prywatna położna
Moja przyjaciółka z nią rodziła, bardzo się ceni ale i jest w tym co robi na prawdę dobra
I jeśli rodzi się z nią na żelaznej to traktują Cie zupełnie inaczej
Ale ona jest Polką? Kto to w ogóle jest??

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-12, 05:08   #4100
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
A ja co 3 h karmie mała tym mlekiem tutejszym i co 3 h podłączam się do laktator a i robie 775533 . Wiec snu zostaje mi pomiędzy ze 2 h.

---------- Dopisano o 03:22 ---------- Poprzedni post napisano o 03:19 ----------

Robie to na korytarzu na kanapie bo mam tak głośny laktator ze nie chce przeszkadzać dziewczynom w pokoju.

---------- Dopisano o 03:25 ---------- Poprzedni post napisano o 03:22 ----------

Patrze na 1 str i oczom nie wierzę ile już urodziło i part girl taka jest kochana i nawet mnie wpisała

A piersia nie probujesz karmic?

---------- Dopisano o 06:08 ---------- Poprzedni post napisano o 06:05 ----------

Hej!
Wczoraj bylysmy na krotkim pierwszym spacerze, dzis juz normalnie cale przedpoludnie w parku spedzilysmy. Wczoraj mi dziewczynki daly ostra szkole, ale dzis jest sielanka i kby tak zostalo.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 05:16   #4101
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Nie miałam nic mleka. Plus płaskie brodawki , mała chciała ciagnac nie mogła złapać jak zaciumkala to nic nie leciało. Ona w placz ja stres.... jeszcze taka obolala nikt tu nie pomaga .....
Wiec jadę laktatorem żeby to mleko rozchulac.
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 05:19   #4102
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Nie miałam nic mleka. Plus płaskie brodawki , mała chciała ciagnac nie mogła złapać jak zaciumkala to nic nie leciało. Ona w placz ja stres.... jeszcze taka obolala nikt tu nie pomaga .....
Wiec jadę laktatorem żeby to mleko rozchulac.

I nie probujesz w ogole przystawiac? Sprobuj moze? Laktatorem pobudzasz i co, leci cos? To odciagniete tez podajesz?
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 05:19   #4103
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

No o 3 w nocy to aż 15 ml odciągnelam jestem taka zadowolona , znów siedzę z dojarka tylko teraz wezmę cały cyc 15 min. Nie chce mi się tych seri
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 05:21   #4104
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

To niezle Ci idzie! To Werce podajesz swoje tez? Wiem, ze w nocy ciezko, ale Twoj trud sie oplaci: hormony produkowane noca wplywaja na mlekoprodukcje
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 05:24   #4105
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
I nie probujesz w ogole przystawiac? Sprobuj moze? Laktatorem pobudzasz i co, leci cos? To odciagniete tez podajesz?
Tak podaje oczywiście taki cenny towar.
W domu poprzystawie narazie jest tak niech będzie . Za dużo tu stresu w tym szpitalu. ..

---------- Dopisano o 06:24 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
To niezle Ci idzie! To Werce podajesz swoje tez? Wiem, ze w nocy ciezko, ale Twoj trud sie oplaci: hormony produkowane noca wplywaja na mlekoprodukcje
Tak podaje oj ciężko mega niewyspanie ale dziewczyna obok karmi piersią i to takie szybkie proste .. ze tez musze sobie ulatwic
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 05:41   #4106
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Tak podaje oczywiście taki cenny towar.
W domu poprzystawie narazie jest tak niech będzie . Za dużo tu stresu w tym szpitalu. ..

---------- Dopisano o 06:24 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------


Tak podaje oj ciężko mega niewyspanie ale dziewczyna obok karmi piersią i to takie szybkie proste .. ze tez musze sobie ulatwic
Napewno dasz rade! Widać ze się mocno starasz! Mi też zajęło ze dwa dni zanim rozpoczęłam sama karmić. A jaki rozmiar ubiera sz dla werki? Bo ona spora tak jak i mój będzie więc rozmiarowo podobnie 56? Czy w 50 poszło?

Jak ja bym chciała juz Igora mieć przy sobie. ) tak opisujecie.

Wg miałam zapytać mam które juz urodziły dostalyscie w szpitalu paczkę z próbkami? Co dają teraz?
loudres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 06:09   #4107
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Tak podaje oczywiście taki cenny towar.
W domu poprzystawie narazie jest tak niech będzie . Za dużo tu stresu w tym szpitalu. ..

---------- Dopisano o 06:24 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------


Tak podaje oj ciężko mega niewyspanie ale dziewczyna obok karmi piersią i to takie szybkie proste .. ze tez musze sobie ulatwic

Swietnie, ze podajesz. Chetnie pije? Pewnie, z przystawianiem zrobisz jak zechcesz. Tak, kp to duza wygoda.

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:03 ----------

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
Napewno dasz rade! Widać ze się mocno starasz! Mi też zajęło ze dwa dni zanim rozpoczęłam sama karmić. A jaki rozmiar ubiera sz dla werki? Bo ona spora tak jak i mój będzie więc rozmiarowo podobnie 56? Czy w 50 poszło?

Jak ja bym chciała juz Igora mieć przy sobie. ) tak opisujecie.

Wg miałam zapytać mam które juz urodziły dostalyscie w szpitalu paczkę z próbkami? Co dają teraz?

Tez chcialam o to pytac. Ja dostalam probke mleka i pieluszki oraz mase katalogow z odzywkami dla mam, mm i sloiczkami dla dzieci. Ale co najbardziej mnie zaskoczylo, to ze do probki mleka dolaczona byla ulotka z notka od mojego lekarza. Na samej gorze wydrukowane na tlusto: "W tej klinice propagujemy karmienie naturalne"!! Nastepny paragraf dlugi na pol strony traktowal o zaletach kp a nastepnie w dwoch zdaniach, wyjasnienie, ze jezeli z jakichs powodow karmic kobieta nie moze/nie chce to proponuje dany preparat, bo costamcostam. Wszystko opatrzone jego zdjeciem i podpisem. Normalnie szok
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 06:14   #4108
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Swietnie, ze podajesz. Chetnie pije? Pewnie, z przystawianiem zrobisz jak zechcesz. Tak, kp to duza wygoda.

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:03 ----------




Tez chcialam o to pytac. Ja dostalam probke mleka i pieluszki oraz mase katalogow z odzywkami dla mam, mm i sloiczkami dla dzieci. Ale co najbardziej mnie zaskoczylo, to ze do probki mleka dolaczona byla ulotka z notka od mojego lekarza. Na samej gorze wydrukowane na tlusto: "W tej klinice propagujemy karmienie naturalne"!! Nastepny paragraf dlugi na pol strony traktowal o zaletach kp a nastepnie w dwoch zdaniach, wyjasnienie, ze jezeli z jakichs powodow karmic kobieta nie moze/nie chce to proponuje dany preparat, bo costamcostam. Wszystko opatrzone jego zdjeciem i podpisem. Normalnie szok
Odciągnelam 30 ml jupi i Michał będzie dumny chętnie
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 06:43   #4109
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Za mną i dobra i ciężka noc. Mały w domu pięknie śpi (nie to co w szpitalu), ale w nocy wpadł w taką histerię, że wył dobrą godzinę. I jadł jak najęty. Teraz czekam aż się obudzi, bo piersi mam tak twarde i bolące, że zaraz chyba eksplodują. Zastanawiam się czy jednak nie kupić laktatora jakiegoś, żeby sobie ulżyć czy może to w końcu minie?
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 06:44   #4110
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. X :)

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Ja już nie wiem co robić, przecież aktywność dziecka nie powinna martwić. Mam te skurcze, twardy brzuch a do tego on tak się wierci, że aż łzy mam w oczach.
Posiedziałam w wannie pół godziny i było lepiej. Przecież nie będę w niej spać.
Ale jestem marudna
Ja mam tak już od kilku dni. Szczególnie dziś w nocy dał mi popalić bo budziłam się co ok. 2h bo plecy bolą, bo brzuch twardy i skurcze łapią. Do tego w czasie skurczu Mały tańczy makarene i wbija pięte z jednej strony a rękoma grzebie w Bożenie tak, że widzę gwiazdy...
Najbardziej ze wszystkiego męczą mnie te skurcze przepowiadające...


Cytat:
Napisane przez petel Pokaż wiadomość
Gratulacje wszystkim mamusiom nie odzywalam się, bo wciąż próbowałam nadrobić, a nie mogłam się ogarnąć z rzeczami domowymi wciąż.
No i dziś na świecie pojawił się mój mały synek (2800 g, 47 cm)

Gratulacje!!! Jaka kruszynka!!


Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Odciągnelam 30 ml jupi i Michał będzie dumny chętnie
Gratulacje! Jesteś bardzo dzielna! Ps. A próbowałaś chwilę odciągnąć mleko z piersi tak, żeby "wyciągnąć" brodawkę i przystawić szybko Dzieciątko do piersi?
__________________
30.12.2009 r.
30.12.2012r.
07.02.2015r.
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-18 06:07:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.