Bezwzględne dożywocie tak czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-06, 13:24   #1
wredna_ruda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 21

Bezwzględne dożywocie tak czy nie?


Nie dawno Ziobro podpisał ustawę o bezwzględnym dożywociu gdzie odbywający kare nie ma możliwości ubiegania się o przedwczesne zwolnienie. Jesteście za takim modelem, który zaostrza kary dla okrutnych zabójców?Inne państwa n Norwegia jest za tym aby każdy miał szanse resocjalizacji i powrotu na wolność przykład Breivika, dostała 21 lat więzienia o ile się nie mylę za zabicie kilkudziesięciu osób.Polacy byli większości oburzeni takim wyrokiem.Was jak by spotkała sytuacja w której komuś z waszych bliskich ktoś odebrał życie jakie było by stanowisko?
wredna_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 14:16   #2
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez wredna_ruda Pokaż wiadomość
Nie dawno Ziobro podpisał ustawę o bezwzględnym dożywociu gdzie odbywający kare nie ma możliwości ubiegania się o przedwczesne zwolnienie. Jesteście za takim modelem, który zaostrza kary dla okrutnych zabójców?Inne państwa n Norwegia jest za tym aby każdy miał szanse resocjalizacji i powrotu na wolność przykład Breivika, dostała 21 lat więzienia o ile się nie mylę za zabicie kilkudziesięciu osób.Polacy byli większości oburzeni takim wyrokiem.Was jak by spotkała sytuacja w której komuś z waszych bliskich ktoś odebrał życie jakie było by stanowisko?

jestem za. Moja opinia jest taka, ze są jednostki, ktore nie poddadzą się resocjalizacji.


Przykład sprzed kliku dni- facet siedzi za kratami za zabójstwo, wychodzi na wolność i zabija swoja dziewczynę i jej dziecko.
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 14:24   #3
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
jestem za. Moja opinia jest taka, ze są jednostki, ktore nie poddadzą się resocjalizacji.


Przykład sprzed kliku dni- facet siedzi za kratami za zabójstwo, wychodzi na wolność i zabija swoja dziewczynę i jej dziecko.
:yes:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 14:55   #4
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Jestem za.
Myślę, że to trochę ukróci tę patologię z Gostyninem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2019-11-06 o 19:21
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 15:03   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Tak, jestem za.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 15:26   #6
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez wredna_ruda Pokaż wiadomość
Nie dawno Ziobro podpisał ustawę o bezwzględnym dożywociu gdzie odbywający kare nie ma możliwości ubiegania się o przedwczesne zwolnienie. Jesteście za takim modelem, który zaostrza kary dla okrutnych zabójców?Inne państwa n Norwegia jest za tym aby każdy miał szanse resocjalizacji i powrotu na wolność przykład Breivika, dostała 21 lat więzienia o ile się nie mylę za zabicie kilkudziesięciu osób.Polacy byli większości oburzeni takim wyrokiem.Was jak by spotkała sytuacja w której komuś z waszych bliskich ktoś odebrał życie jakie było by stanowisko?
moim zdaniem nie każdy zasługuje na taki przywilej i jestem zdecydowanie za bezwzględnym dożywociem
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 15:53   #7
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 644
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Zdecydowane tak.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-06, 16:24   #8
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez wredna_ruda Pokaż wiadomość
Nie dawno Ziobro podpisał ustawę o bezwzględnym dożywociu gdzie odbywający kare nie ma możliwości ubiegania się o przedwczesne zwolnienie. Jesteście za takim modelem, który zaostrza kary dla okrutnych zabójców?Inne państwa n Norwegia jest za tym aby każdy miał szanse resocjalizacji i powrotu na wolność przykład Breivika, dostała 21 lat więzienia o ile się nie mylę za zabicie kilkudziesięciu osób.Polacy byli większości oburzeni takim wyrokiem.Was jak by spotkała sytuacja w której komuś z waszych bliskich ktoś odebrał życie jakie było by stanowisko?
Nie każdego da się zresocjalizować, a wypuszczenie najgorszych psycholi po prostu stwarza zagrożenie dla innych.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 16:24   #9
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Jestem za.


Z tego co kojarzę Brevik nie dostał po prostu 21 lat. On dostał 21 lat z możliwością bezterminowego przedłużenia odbywania kary jeśli zaistnieją jakiekolwiek przesłanki, że stanowi zagrożenie. Czyli równie dobrze może siedzieć dożywocie. Z jednej strony państwo daje szansę na resocjalizację dla przestępców, ale też pamięta, że nie każdy zresocjalizować się musi. Myślę, że u nas taka furtka na przedłużenie kary też by się przydała, a nie ktoś dostanie 25 lat, kara minie, człowiek w ogóle się nie zresocjalizuje i każdy kto ma z nim styczność to widzi i wie, że najprawdopodobniej zrobi komuś krzywdę, ale wychodzi na wolność, bo kara minęła.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 17:02   #10
wredna_ruda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 21
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Generalnie nasze społeczeństwo ma dużą dozę ostracyzmu w sobie i najchętniej by takiego trynkiewicza lub matki co wyrzucają dzieci za okno spaliło na stosie.Ta ustawa wcale nie przyniosła pochwały wśród psychologów sądowych i społecznych było tym zażenowanych ujmując to mniej więcej tak"zła nie da się złem zwalczyć"
wredna_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 18:34   #11
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Jestem za.


Z tego co kojarzę Brevik nie dostał po prostu 21 lat. On dostał 21 lat z możliwością bezterminowego przedłużenia odbywania kary jeśli zaistnieją jakiekolwiek przesłanki, że stanowi zagrożenie. Czyli równie dobrze może siedzieć dożywocie. Z jednej strony państwo daje szansę na resocjalizację dla przestępców, ale też pamięta, że nie każdy zresocjalizować się musi. Myślę, że u nas taka furtka na przedłużenie kary też by się przydała, a nie ktoś dostanie 25 lat, kara minie, człowiek w ogóle się nie zresocjalizuje i każdy kto ma z nim styczność to widzi i wie, że najprawdopodobniej zrobi komuś krzywdę, ale wychodzi na wolność, bo kara minęła.
Dokładnie. W Norwegii jest inne podejście zupełnie. Dla nas niezrozumiałe. Brevika (czy jak on tam się teraz nazywa) nikt o zdrowych zmysłach z pierdla nigdy nie wypuści.

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez wredna_ruda Pokaż wiadomość
Generalnie nasze społeczeństwo ma dużą dozę ostracyzmu w sobie i najchętniej by takiego trynkiewicza lub matki co wyrzucają dzieci za okno spaliło na stosie.Ta ustawa wcale nie przyniosła pochwały wśród psychologów sądowych i społecznych było tym zażenowanych ujmując to mniej więcej tak"zła nie da się złem zwalczyć"
I cóż z tego? Odosobnienie to nie zło. Chronienie ofiar i społeczeństwa to nie zło. Wielu psychologów o własnym środowisku mówi też, że tam sporo osób samych jest do leczenia i coś z tego wynika? Problemem np. w latach 70-tych była niezachwiana wiara w resocjalizację. Kilku seryjnych zabójców na tym skorzystało.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-06, 18:39   #12
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez wredna_ruda Pokaż wiadomość
Generalnie nasze społeczeństwo ma dużą dozę ostracyzmu w sobie i najchętniej by takiego trynkiewicza lub matki co wyrzucają dzieci za okno spaliło na stosie.Ta ustawa wcale nie przyniosła pochwały wśród psychologów sądowych i społecznych było tym zażenowanych ujmując to mniej więcej tak"zła nie da się złem zwalczyć"
Ale przecież to nie chodzi o to, żeby na kimś się w ten sposób zemścić, tylko o to, żeby uchronić jego przyszłe potencjalne ofiary. Bo jednak jak ktoś jest seryjnym mordercą, który najpierw się nad swoimi ofiarami znęcał, a potem gotował z nich zupę, to raczej nie dlatego że nie wiedział, że źle robi. I raczej naiwnym byłoby wierzyć, że mu się zmieni od kilku zajęć resocjalizacyjnych z lepienia garnków w zakładzie karnym. W takim przypadku istnieje po prostu spore prawdopodobieństwo, że jak wyjdzie to zaciuka kogoś znowu. Niewypuszczanie go ma służyć ochronie ofiary.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dokładnie. W Norwegii jest inne podejście zupełnie. Dla nas niezrozumiałe. Brevika (czy jak on tam się teraz nazywa) nikt o zdrowych zmysłach z pierdla nigdy nie wypuści.
Norwegowie to raczej go wypuszczą. A chłop pewnie znowu kogoś zastrzeli i znowu będzie płacz.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 18:42   #13
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ale przecież to nie chodzi o to, żeby na kimś się w ten sposób zemścić, tylko o to, żeby uchronić jego przyszłe potencjalne ofiary. Bo jednak jak ktoś jest seryjnym mordercą, który najpierw się nad swoimi ofiarami znęcał, a potem gotował z nich zupę, to raczej nie dlatego że nie wiedział, że źle robi. I raczej naiwnym byłoby wierzyć, że mu się zmieni od kilku zajęć resocjalizacyjnych z lepienia garnków w zakładzie karnym. W takim przypadku istnieje po prostu spore prawdopodobieństwo, że jak wyjdzie to zaciuka kogoś znowu. Niewypuszczanie go ma służyć ochronie ofiary.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------



Norwegowie to raczej go wypuszczą. A chłop pewnie znowu kogoś zastrzeli i znowu będzie płacz.
np. https://www.focus.pl/artykul/mowila-...ojego-kochanka

https://www.archiwumzbrodni.pl/dzisi...ad-jest-tatus/
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 18:53   #14
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87310283]np. https://www.focus.pl/artykul/mowila-...ojego-kochanka

https://www.archiwumzbrodni.pl/dzisi...ad-jest-tatus/[/QUOTE]

megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 20:41   #15
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez wredna_ruda Pokaż wiadomość
Nie dawno Ziobro podpisał ustawę o bezwzględnym dożywociu gdzie odbywający kare nie ma możliwości ubiegania się o przedwczesne zwolnienie. Jesteście za takim modelem, który zaostrza kary dla okrutnych zabójców?Inne państwa n Norwegia jest za tym aby każdy miał szanse resocjalizacji i powrotu na wolność przykład Breivika, dostała 21 lat więzienia o ile się nie mylę za zabicie kilkudziesięciu osób.Polacy byli większości oburzeni takim wyrokiem.Was jak by spotkała sytuacja w której komuś z waszych bliskich ktoś odebrał życie jakie było by stanowisko?
Ja jestem przeciwna tzw. bezwzględnemu dożywociu.
Obecne rozwiązanie ustawowe (tzn. dożywocie z możliwością przedterminowego warunkowego zwolnienia) jest IMO wystarczające. Stosowanie warunkowego to inna para kaloszy.
Działania ZZ jak zwykle pod publiczkę, przecież w Polsce problem nie polega na wypuszczaniu przedterminowo skazanych na dożywocie (brak jakiegokolwiek przykładu!), a towarzyszącej moratorium na karę śmierci możliwości skazywania najwyżej na 25 lat (w latach 90., przed wprowadzeniem kk z 1997), z czym wiąże się problem Gostynina.

Przecież warunkowe zwolnienie nie jest obligatoryjne, skazana na dożywocie osoba siedzi w więzieniu i może nigdy nie wyjść, chociaż taka szansa gdzieś się tli w dalekiej przyszłości. To może ją powstrzymać (wystarczy nawet że jakiś odsetek) przed nagannym zachowywaniem się w więzieniu. Bo i po cóż taka osoba miałaby cokolwiek robić czy kogokolwiek słuchać w więzieniu, gdy z góry wie, że nigdy, ale to nigdy już nie wyjdzie na wolność?

Btw większą karą jest pozostawienie w zasięgu wzroku marchewki, bez jakiejkolwiek obietnicy, że kiedyś będzie można po nią sięgnąć.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2019-11-06 o 20:46
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 21:43   #16
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Zależy.
Jeśli byłoby to tak zwane "zabójstwo w afekcie" to jest szansa na resocjalizację.

Natomiast jeśli ktoś jest w stanie zabić z zimną krwią, zaplanować morderstwo i wykonać je zgodnie z planem- jestem za bezwzględnym dożywociem. Od razu zaznaczam, że jestem przeciwna karze smierci, której (na szczęście) u nas nie wykonuje się.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 21:46   #17
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No ja też byłam w szoku..

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Zależy.
Jeśli byłoby to tak zwane "zabójstwo w afekcie" to jest szansa na resocjalizację.

Natomiast jeśli ktoś jest w stanie zabić z zimną krwią, zaplanować morderstwo i wykonać je zgodnie z planem- jestem za bezwzględnym dożywociem. Od razu zaznaczam, że jestem przeciwna karze smierci, której (na szczęście) u nas nie wykonuje się.
Karze śmierci ja także jestem przeciwna. A co do zbrodni w afekcie, to w takim przypadku nie dostaje się kary dożywotniego pozbawienia wolności
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 21:49   #18
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87310883]



Karze śmierci ja także jestem przeciwna. A co do zbrodni w afekcie, to w takim przypadku nie dostaje się kary dożywotniego pozbawienia wolności[/QUOTE]

Też prawda.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 22:23   #19
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Moim zdaniem powinniod razu skazywać na karę śmierci. Po co takich trzymać, szkoda naszej kasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-06, 23:09   #20
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez wredna_ruda Pokaż wiadomość
Generalnie nasze społeczeństwo ma dużą dozę ostracyzmu w sobie i najchętniej by takiego trynkiewicza lub matki co wyrzucają dzieci za okno spaliło na stosie.Ta ustawa wcale nie przyniosła pochwały wśród psychologów sądowych i społecznych było tym zażenowanych ujmując to mniej więcej tak"zła nie da się złem zwalczyć"

a co mamy pochwalic i poglaskac po glowce,ze kazdy moze miec gorszy dzien? Sa rzeczy, ktorych zdrowy czlowiek na umysle nie robi a jak zrobil to cos jest chyba na rzeczy i lepiej jak jest odizolowany
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 05:45   #21
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Jestem zdecydowanie za.
Dożywocie+ ciężka praca.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 07:43   #22
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez wredna_ruda Pokaż wiadomość
Generalnie nasze społeczeństwo ma dużą dozę ostracyzmu w sobie i najchętniej by takiego trynkiewicza lub matki co wyrzucają dzieci za okno spaliło na stosie.Ta ustawa wcale nie przyniosła pochwały wśród psychologów sądowych i społecznych było tym zażenowanych ujmując to mniej więcej tak"zła nie da się złem zwalczyć"
Tych samych psychologów, którzy nie potrafią wydać jednoznacznej diagnozy bohaterce ostatnich doniesień, Janinie, która siedzi w Gostyniu (Gostynie?) sama z ciężkimi przestępcami seksualnymi i innymi?

W wypadku Trynkiewicza akurat bardzo żałuję, że nie załapał się na karę śmierci. Niektórzy po prostu nie zasługują na to, żeby żyć.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 07:52   #23
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

W Gostyninie jest więcej osób, które wcale nie są tymi bestiami, które nie załapały się na karę śmierci.
To jest zwykły dupochron dla kierujących więzieniami i sędziów.
Przecież tam jest nawet koleś, który siedział za jakieś przestępstwa, wypuścili go, żadnego nowego nie popełnił, założył rodzinę, i go cofnęli do tego ośrodka (nie pamiętam nazwiska).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 08:23   #24
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez wredna_ruda Pokaż wiadomość
Nie dawno Ziobro podpisał ustawę o bezwzględnym dożywociu gdzie odbywający kare nie ma możliwości ubiegania się o przedwczesne zwolnienie. Jesteście za takim modelem, który zaostrza kary dla okrutnych zabójców?Inne państwa n Norwegia jest za tym aby każdy miał szanse resocjalizacji i powrotu na wolność przykład Breivika, dostała 21 lat więzienia o ile się nie mylę za zabicie kilkudziesięciu osób.Polacy byli większości oburzeni takim wyrokiem.Was jak by spotkała sytuacja w której komuś z waszych bliskich ktoś odebrał życie jakie było by stanowisko?
Jestem za. Nie wszystkie jednostki da się zresocjalizować. Niektórzy są tak głęboko zdeprawowani i są takimi recydywistami, że nic im nie pomoże na ewentualnej wolności.

Byłabym bardzo za bezwzględnym dożywociem jeśli chodzi o morderstwo, morderstwo ze szczególnym okrucieństwem czy też gwałt, ale tutaj nie ma żadnego gwarantu, że jeśli człowiek za czyn dostanie 15, 25 lat, ubiegały się o przedwczesne zwolnienie za bardzo dobre/wzorowe zachowanie i wyszedłby wcześniej na wolność to nie wiadomo czy kogoś nie pozbawi życia znów, kolejny raz zgwałci etc.

Zawsze byłam zdania, że potrzebna byłaby kara śmierci. Aby znów była przywrócona, jednak wielu ludzi twierdzi, że to niehumanitarne, a większymi zagrożeniami w kwestii kary śmierci byłyby na przykład źle wydawane wyroki. Ile było przypadków gdzie wykonano karę śmierci w przeszłości i skazano na nią jak się po na przykład latach okazano, niewinna osobę?

Więc jakoś tak cicho i osobiście myślę, że jednak kara śmierci nigdy w naszym kraju nie powróci. Kolejny zresztą dla wielu po aborcji i eutanazji temat, który jest tematem "tabu" plus skrajne emocje w społeczeństwie wywołuje.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 09:00   #25
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87310283]
https://www.archiwumzbrodni.pl/dzisi...ad-jest-tatus/[/QUOTE]


To że kobieta w wyniku potwornego dzieciństwa stała się kompletnie szalona, to jest dla mnie zrozumiałe.


Ale ze ludzie _DZIECIACI_ wiązali sie z szalona i niebezpieczną, zamieszkiwali z nią wystawiając swoje dzieci na jej szaleństwo i zagrozenie z nim zwiazane i robili sobie z z taka osobą kolejne dzieci, to jest to jakaś nieogarnialna skala kompletnej ludzkiej głupoty.


Przecież ona swojego szaleństwa nie była w stanie ukrywać. Była na co dzień zaborcza, chorobliwie zazdrosna, kłótliwa, złośliwa, agresywna i co chwile wyczyniała jakieś zbrodnie z nożami, cieciem ludzi, zabijaniem, grozeniem i porywaniem.
A ci nic. Love krowe i kolejne bejbiki z pańcią. :/


A ze nie siedziała już po pierwszych wyczynach na OZ to tez dla mnie niewytłumaczalne.
Przeciez ona rzucała swoimi dziećmi i podkąłdała je pod pociag, cięła ludzi i zwierzęta nożami, a nie że miała sobie depresję czy jakies inne schorzenie niebezpieczne tylko dla niej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 10:50   #26
wredna_ruda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 21
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Kara śmierci w państwie demokratycznym raczej jest kontrowersyjnym pomysłem lecz ciągle działającym w nie których miejscach.Bezwzględna dożywocie jak już pisałam nie zostało przychylnie przyjęte przez osoby związane z więzieniem czy ich opiekunów.Pamiętam wywiad z pewna psycholog odnośnie breivika gdzie wypowiedziała się że to sukces społeczeństwa i tak dalej a psycholodzy muszą ocenić motywy zbrodni a nie człowieka.

Przy okazji zbrodni Wiśniewskiej jedna grupa właśnie psychologów w mediach wypowiadała się o niej jako "wampirzyca" "okrutna i zła".
Odzew innej grupy był natychmiastowy że tak nie wolno i do godzi w dobre imię wykonywanego zawodu jakim jest psycholog społeczny.

Generalnie przekaz jest taki że społeczeństwo jest za bardzo surowe i mściwe a tak nie powinno być.Ja tak podchodzić do niektórych morderstw nie potrafię podejść ze zrozumieniem może jestem złe ale jakoś nie.
wredna_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:23   #27
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez wredna_ruda Pokaż wiadomość
Generalnie przekaz jest taki że społeczeństwo jest za bardzo surowe i mściwe a tak nie powinno być.
Być może wynika to z tego, że rzeczywiste kary, jakie zasądzają sądy są czasami śmiesznie niskie i ludzie mają ogromne poczucie niesprawiedliwości.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 09:32   #28
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Jestem przeciw bezwzględnej karze dożywocia.

Czemu społeczeństwo ma płacić za życie bezwartosciowrj jednostki.

Jestem za karą śmierci dla takich jednostek, ludźmi czy3osobami ich nie nazwę.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 10:03   #29
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Jestem przeciw bezwzględnej karze dożywocia.

Czemu społeczeństwo ma płacić za życie bezwartosciowrj jednostki.

Jestem za karą śmierci dla takich jednostek, ludźmi czy3osobami ich nie nazwę.


I tak będzie płacić. Jeśli ktoś pracował w więzieniu, to po wyjściu należy mu się zasiłek dla bezrobotnych. Nie wiadomo, czy pracę znajdzie, ani na ile. A jak siedział długo, to może przejść na emeryturę. Jak nie znajdzie pracy, to znowu będzie ciągnąć inne zasiłki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 12:12   #30
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Bezwzględne dożywocie tak czy nie?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87328057]I tak będzie płacić. Jeśli ktoś pracował w więzieniu, to po wyjściu należy mu się zasiłek dla bezrobotnych. Nie wiadomo, czy pracę znajdzie, ani na ile. A jak siedział długo, to może przejść na emeryturę. Jak nie znajdzie pracy, to znowu będzie ciągnąć inne zasiłki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
Czegoś nie zrozumiałaś w mojej wypowiedzi, czy nie przeczytałaś do końca?

Prościej? Jednostki, które zrobiły coś takiego, że wg niektórych należy im się bezwzględne dożywocie, wg mnie należy wyeliminować, czyli zabić w świetle prawa zamiast utrzymywać.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 12:45:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.