Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-11, 12:34   #151
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
jak brałaś antybiotyk bez osłonki to niby mogło.. zwłaszcza że masz już osłabiony organizm.. nie wierzę, żeby nie mieli ŻADNYCH probiotyków dla kobiet! rany, może niech Ci ktoś wyśle pocztą?
a chłopak już ok?
kurcze, trudno powiedzieć czy to teraz grzybek, bakterie czy... nic i w głowie Ci siedzi. w posiewie moczu wcześniej jaka bakteria wyszła? może lek był źle dobrany?
powaznie, tutaj nie ma zadnych probiotykow ! w necie znalazlam tylko ten lek o nazwie Femibion Flor Intim, moj Tz udal sie z tym do apteki i babka powiedziala mu, ze jakos od miesiaca ten probiotyk juz nie jest produkowany i ze nie maja zadnego podobnego leku, czyli nie maja probiotykow w ogole -.- i cokolwiek szukam w googlach po niemiecku to owszem, ifnormacje jakies sa ale probiotykow nie ma wcale, a w PL bede dopiero pod koniec pazdziernika.
w ogole nie mam pojecia co leczyc, co jest u mnie chore. czy ukl. moczowy czy cos z pochwa. czy zrobic badanie ogolne moczu czy znowu badanie na czystosc pochwy. albo to i to. ehh...

Cytat:
Napisane przez monciakrk Pokaż wiadomość
Może kuracja zbyt krótko trwała.
objawy 'przeziebionego pecherza' zaczelam odczuwac juz w trakcie kuracji a nie po. a lek bralam prawie 2 tyg.
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 13:21   #152
ona321
Raczkowanie
 
Avatar ona321
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 172
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez agattee Pokaż wiadomość
powaznie, tutaj nie ma zadnych probiotykow ! w necie znalazlam tylko ten lek o nazwie Femibion Flor Intim, moj Tz udal sie z tym do apteki i babka powiedziala mu, ze jakos od miesiaca ten probiotyk juz nie jest produkowany i ze nie maja zadnego podobnego leku, czyli nie maja probiotykow w ogole -.- i cokolwiek szukam w googlach po niemiecku to owszem, ifnormacje jakies sa ale probiotykow nie ma wcale, a w PL bede dopiero pod koniec pazdziernika.
w ogole nie mam pojecia co leczyc, co jest u mnie chore. czy ukl. moczowy czy cos z pochwa. czy zrobic badanie ogolne moczu czy znowu badanie na czystosc pochwy. albo to i to. ehh...



objawy 'przeziebionego pecherza' zaczelam odczuwac juz w trakcie kuracji a nie po. a lek bralam prawie 2 tyg.
to dziwne ze takich rzeczy nie ma ;/

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

A ja mam inne pytanie czy jak badałam pod kontem grzybow odbyt ( mialam wymaz patyczkiem z odbytu) i nie wyszly w wynikach grzyby to mimo wszystko moge miec je w kale? Bo nie wiem czy mi warto badac kał pod tyk kontem ;/ ?
ona321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:01   #153
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez ona321 Pokaż wiadomość

A ja mam inne pytanie czy jak badałam pod kontem grzybow odbyt ( mialam wymaz patyczkiem z odbytu) i nie wyszly w wynikach grzyby to mimo wszystko moge miec je w kale? Bo nie wiem czy mi warto badac kał pod tyk kontem ;/ ?
o, a jak sie dokladnie nazywa to badanie? po prostu 'badanie odbytu pod katem grzybow'? moze ja tez sobie zrobie, najlepiej zrobilabym wszystkie mozliwe, na mocz, pochwy, to czemu nie kalu, moze i w tym tkwi problem

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

i robilas to badanie normalnie w jakism laboratorium? mialas skierowanie czy placilas, jesli tak to ile ?
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:10   #154
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

i tak kefir sie skonczyl zostal probiotyk z tabletkach i rumianek ;p a masc clotrimazolum sie gdzies zapodziala w domu ;/
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:19   #155
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Dobrze że się zapodziała, bo na ulotce Clotrimazolum jest wyraźnie napisane, że może być otwarta naście dni, a później wyrzucona. Raczej nie powinno być szkoda wydania dosłownie kilku groszy na tą maść

na mnie Clotri słabo działa dlatego mam Pimafocort i jak dla mnie jest niezastąpiona, a świąd i zaczerwienienie znika prawie od razu. Tyle że jest ona trochę droższa i na receptę.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 15:25   #156
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez ona321 Pokaż wiadomość
to dziwne ze takich rzeczy nie ma ;/

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

A ja mam inne pytanie czy jak badałam pod kontem grzybow odbyt ( mialam wymaz patyczkiem z odbytu) i nie wyszly w wynikach grzyby to mimo wszystko moge miec je w kale? Bo nie wiem czy mi warto badac kał pod tyk kontem ;/ ?
znalazłam jeszcze coś takiego: http://www.apothekenbote.at/nahrungs...-14-stuck.html
http://www.alpharm.com/product_info....cts_id=3005096
z tego co widzę to też szczepy 'lacibiosowe'
w ogóle po tych aptekach jak patrzę, to są jakieś "bakterien"

co do badania pod kątem grzybów wymazu z odbytu to mi się wydaje, że tak jesli to był wymaz ze skóry w okolicach odbytu. jeśli chcesz dokładnie wiedzieć czy masz grzybicę przewodu pokarmowego to lepiej próbkę kału

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
na mnie Clotri słabo działa dlatego mam Pimafocort i jak dla mnie jest niezastąpiona, a świąd i zaczerwienienie znika prawie od razu. Tyle że jest ona trochę droższa i na receptę.
na tak tylko pimafucort jest sterydową maścią i tym bardziej nie powinno się często stosować.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 15:31   #157
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
na tak tylko pimafucort jest sterydową maścią i tym bardziej nie powinno się często stosować.
Wiem, ale jest bardzo skuteczna i nawet nie trzeba jej stosować często i dużo
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 15:40   #158
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
znalazłam jeszcze coś takiego: http://www.apothekenbote.at/nahrungs...-14-stuck.html
http://www.alpharm.com/product_info....cts_id=3005096
z tego co widzę to też szczepy 'lacibiosowe'
w ogóle po tych aptekach jak patrzę, to są jakieś "bakterien"
ooo, wielkie dzieki ! popytam o nie
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 22:11   #159
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Dobrze że się zapodziała, bo na ulotce Clotrimazolum jest wyraźnie napisane, że może być otwarta naście dni, a później wyrzucona. Raczej nie powinno być szkoda wydania dosłownie kilku groszy na tą maść

na mnie Clotri słabo działa dlatego mam Pimafocort i jak dla mnie jest niezastąpiona, a świąd i zaczerwienienie znika prawie od razu. Tyle że jest ona trochę droższa i na receptę.
Była otwarta ledwie 5 dni na pewno nie naście
a co z oliwkami dla dzieci z neutralnym pH? Johnsons np.
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 08:20   #160
ona321
Raczkowanie
 
Avatar ona321
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 172
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

No i mam 2 pojemniczki do badania kału i co dalej?
warto na bakterie badac kał?
lub na pasożyty czy lamblie? ( bo tu nie mam żadnych larw czy jaj w kale).
Mnie tylko swędzi czasem odbyt i widze w nim czasem śluz.

A co do probiotyków co za zacofane apteki mamy, nic w nich nie ma ;/
ona321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 09:12   #161
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Dobrze że się zapodziała, bo na ulotce Clotrimazolum jest wyraźnie napisane, że może być otwarta naście dni, a później wyrzucona. Raczej nie powinno być szkoda wydania dosłownie kilku groszy na tą maść
A to novum jakieś
Wg ulotek (GSK, Hasco, Ziaja) można go używać do końca podanego terminu przydatności. Cytat z ulotki GSK: "Nie należy stosować leku Clotrimazolum GSK po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca". Oprócz tego jest tam mowa również o zalecanym okresie leczenia: 2 - 4 tygodni lub konkretnie 4 tygodnie. Więc skąd te "naście"? Poza tym, ile to tak właściwie? 11 czy 19 dni?

Ograniczenia czasowe w stosowaniu po otwarciu opakowania mają np. krople / maści do oczu oraz niektóre leki do nosa i są to zazwyczaj 3-4 tygodnie.
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 14:16   #162
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez pszczolka_maja1979 Pokaż wiadomość
A to novum jakieś
Wg ulotek (GSK, Hasco, Ziaja) można go używać do końca podanego terminu przydatności. Cytat z ulotki GSK: "Nie należy stosować leku Clotrimazolum GSK po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca". Oprócz tego jest tam mowa również o zalecanym okresie leczenia: 2 - 4 tygodni lub konkretnie 4 tygodnie. Więc skąd te "naście"? Poza tym, ile to tak właściwie? 11 czy 19 dni?

Ograniczenia czasowe w stosowaniu po otwarciu opakowania mają np. krople / maści do oczu oraz niektóre leki do nosa i są to zazwyczaj 3-4 tygodnie.
Proszę bardzo, żeby nie było że wzięłam to sobie z kosmosu, jest wyraźnie napisane
(z nastoma się pomyliłam, ale jest 28).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0620.jpg (105,0 KB, 83 załadowań)
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 20:19   #163
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

No widzisz, tylko że ja akurat o Aflofarm nie pisałam. Widać są słabiej konserwowane. Różnią się również substancjami pomocniczymi. Poza tym w necie funkcjonują sobie ich ulotki bez tego dopisku.
Ale dobrze, że się starasz i nawet fotkę zrobiłaś. Co konkret, to konkret. W końcu moderator jakiś poziom powinien prezentować.
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 21:28   #164
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Była otwarta ledwie 5 dni na pewno nie naście
a co z oliwkami dla dzieci z neutralnym pH? Johnsons np.
ponawiam pytanie? gdzies przeczytałam, ze grzybki nie lubią tlustego..?
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 09:38   #165
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

mi się wydaje, ze taka oliwka nie powinna zaszkodzić
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 09:49   #166
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

no malym dzieciom sie daje na podraznienia wiec czemu nie spróbować :P Mam jeszcze lekko czerwone wejscie a maść przepadła, rumianek sie skonczyl zostal probiotyk i oliwka.. to wystarczy przy zachowaniu oczywiscie zasad higieny? czy epiej zaaplikowac te globulki.. ?
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 14:56   #167
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

myślę, że jak masz tylko zaczerwienione wejście do pochwy, to ja bym sobie darowała już globulki. mi w pewnym momencie lekarz kazał odstawić wszystko co dopochwowe (nawet probiotyki stąd lacibios) a na podrażnienia też dobry jest alantan w maści lub kremie
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 17:11   #168
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

wiem, ze nie tutaj to pytanie ale skoro juz tu sie zaczelam udzielac z moim problemem to zapytam moze ktoras wie
jesli zrobie badanie ogolne moczu to jak wyglada wynik? czy robiac to badanie wynik ujawni czy mam jakies bakterie?
czy jesli bym chciala wiedziec, czy mam batkerie w ukl. moczowym to musialabym wykonac calkiem inne badanie np. badanie biochemiczne czy wlasnie wytarczy badanie ogolne?
szukam w necie i na kazdej stronie co innego.
myslalam rowniez, ze robiac badanie ogolne moczu jest w tym rowniez badanie bilirubina ale wchodzac na strone pewnego laboratorium widze, ze maja to oddzielnie. moze ktoras wie?
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 17:27   #169
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez agattee Pokaż wiadomość
wiem, ze nie tutaj to pytanie ale skoro juz tu sie zaczelam udzielac z moim problemem to zapytam moze ktoras wie
jesli zrobie badanie ogolne moczu to jak wyglada wynik? czy robiac to badanie wynik ujawni czy mam jakies bakterie?
czy jesli bym chciala wiedziec, czy mam batkerie w ukl. moczowym to musialabym wykonac calkiem inne badanie np. badanie biochemiczne czy wlasnie wytarczy badanie ogolne?
szukam w necie i na kazdej stronie co innego.
myslalam rowniez, ze robiac badanie ogolne moczu jest w tym rowniez badanie bilirubina ale wchodzac na strone pewnego laboratorium widze, ze maja to oddzielnie. moze ktoras wie?
Robiąc ogólne badanie moczu mogą wyjść Ci jakieś bakterie, ale będzie to określone na wyniku jako "liczne" bądź "nie liczne". Aby określić rodzaj bakterii w moczu, najlepiej jest zrobić po prostu posiew moczu.
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 17:29   #170
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

w bad.ogólnym moczu masz wynik ilościowy dotyczący bakterii, zaś jeśli chcesz wiedziec co to za bakterie to musisz zrobić posiew
ocenia sie obecnosc bilirubiny w moczu a mozna też we krwi
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 18:36   #171
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

dzieki wam bardzo, jestescie niezawodne
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 14:14   #172
molina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 121
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Może mi tu ktoś napisać czemu czasem badania nie wykazują tej choroby? a ona jest
molina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 21:19   #173
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez molina_ Pokaż wiadomość
Może mi tu ktoś napisać czemu czasem badania nie wykazują tej choroby? a ona jest
jakie konkretnie badania? cytologia, biocenoza, posiew?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:07   #174
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez molina_ Pokaż wiadomość
Może mi tu ktoś napisać czemu czasem badania nie wykazują tej choroby? a ona jest
Ale jakiej choroby? Grzybicy?? I jakie badania??I co znaczy,że JEST - rozumiem,że są charakterystyczne objawy kliniczne?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:16   #175
molina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 121
Question Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
jakie konkretnie badania? cytologia, biocenoza, posiew?
Posiewy / biocenoza

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Ale jakiej choroby? Grzybicy? I co znaczy,że JEST - rozumiem,że są charakterystyczne objawy kliniczne?

O tą chorobę mi chodzi. Dlatego jestem na tym forum.
No właśnie objawy niby są . Bo m.in. boli. Czytałam też tu kiedyś, że dziewczynę też tak pobolewało a wyniki były dobre. Wzięła jakąś szczepionkę na to i ból ustąpił.
Więc coś w tym wszystkim było na rzeczy.

Czemu mogą być objawy a mimo to w wynikach nic nie wyjdzie?
molina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 14:08   #176
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

wg mnie jeśli jest charakterystyczna grzybicza wydzielina, swędzenie itd to jeśli badanie jest poprawienie przeprowadzone, to musi wyjść. na dodatek w badaniu wziernikiem powinny być widoczne małe chociaż kolonie grzybów. jeżeli dokucza Ci tylko ból to może nie jest to grzybica? poszukaj innej przyczyny. przyczyn bólu pochwy jest od groma i ciut ciut... a w biocenozach jakie pH wychodziło? szczepionki głównie opierają się albo na zabitych szczepach patogenów lub czasem są to po prostu bakterie kwasu mlekowego - łykasz probiotyki ginekologiczne?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 15:55   #177
molina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 121
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
wg mnie jeśli jest charakterystyczna grzybicza wydzielina, swędzenie itd to jeśli badanie jest poprawienie przeprowadzone, to musi wyjść. na dodatek w badaniu wziernikiem powinny być widoczne małe chociaż kolonie grzybów. jeżeli dokucza Ci tylko ból to może nie jest to grzybica? poszukaj innej przyczyny. przyczyn bólu pochwy jest od groma i ciut ciut... a w biocenozach jakie pH wychodziło? szczepionki głównie opierają się albo na zabitych szczepach patogenów lub czasem są to po prostu bakterie kwasu mlekowego - łykasz probiotyki ginekologiczne?
W biocenozie u mnie nigdy nie badają pH. A o szczepionkę chodzilo mi wlasnie ta z "lizatami" tych zabitych patogenów. A probiotyki biorę. Więc jestem w kropce

A co powiesz na to, że kiedyś zrobiłam posiew i samą biocenoze . W biocenozie wyszły bakterie +++ a posiewach nic! (a posiewy robiłam z ciekoawości az w dwóch innych laboratoriach)

A teraz jestem w takiej sytuacji ze czułam sie zle a wyniki dobre. Dziwne.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

[QUOTE=flybird;36544177]wg mnie jeśli jest charakterystyczna grzybicza wydzielina, swędzenie itd to musi wyjść.

Tu też nie zawsze. Czasem są takie dziewczyny, że myślały ze już wmiarę o.k, objawów typowych brak a tu w badaniu wyszły .

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

w badaniu wziernikiem powinny być widoczne małe chociaż kolonie grzybów.

A tu nie wiem o co ci chodziło

Edytowane przez molina_
Czas edycji: 2012-09-15 o 15:56
molina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 17:18   #178
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez molina_ Pokaż wiadomość
A co powiesz na to, że kiedyś zrobiłam posiew i samą biocenoze . W biocenozie wyszły bakterie +++ a posiewach nic! (a posiewy robiłam z ciekoawości az w dwóch innych laboratoriach)

A teraz jestem w takiej sytuacji ze czułam sie zle a wyniki dobre. Dziwne.
mialam to samo tylko, ze nie chodzi o bakterie a o paleczki kwasu mlekowego.

w badaniu na czystosc pochwy wyszlo, ze mam malo paleczek, a w posiewie (robionym w ten sam dzien) wyszlo ze mam NADMIAR

oczywscie grzybow i bakteri brak.
jedynie do teraz mecze sie z tym, ze boli mnie podczas wspolzycia i nie wiem co robic ani co jest tego powodem.
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 19:33   #179
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez molina_ Pokaż wiadomość
Posiewy / biocenoza

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Ale jakiej choroby? Grzybicy? I co znaczy,że JEST - rozumiem,że są charakterystyczne objawy kliniczne?

O tą chorobę mi chodzi. Dlatego jestem na tym forum.
No właśnie objawy niby są . Bo m.in. boli. Czytałam też tu kiedyś, że dziewczynę też tak pobolewało a wyniki były dobre. Wzięła jakąś szczepionkę na to i ból ustąpił.
Więc coś w tym wszystkim było na rzeczy.

Czemu mogą być objawy a mimo to w wynikach nic nie wyjdzie?
no ale konkretnie: boli i co jeszcze skoro napisałaś m.in? Ból nie jest zbyt charakterystyczny dla grzybicy - charakterystyczna jest serowata wydzielina, świąd.

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

[QUOTE=molina_;36546020]W biocenozie u mnie nigdy nie badają pH. A o szczepionkę chodzilo mi wlasnie ta z "lizatami" tych zabitych patogenów. A probiotyki biorę. Więc jestem w kropce

A co powiesz na to, że kiedyś zrobiłam posiew i samą biocenoze . W biocenozie wyszły bakterie +++ a posiewach nic! (a posiewy robiłam z ciekoawości az w dwóch innych laboratoriach)

A teraz jestem w takiej sytuacji ze czułam sie zle a wyniki dobre. Dziwne.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
wg mnie jeśli jest charakterystyczna grzybicza wydzielina, swędzenie itd to musi wyjść.
Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość

Tu też nie zawsze. Czasem są takie dziewczyny, że myślały ze już wmiarę o.k, objawów typowych brak a tu w badaniu wyszły .

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

w badaniu wziernikiem powinny być widoczne małe chociaż kolonie grzybów.

A tu nie wiem o co ci chodziło
Posiew mógł być nieprawidłowo pobrany/transportowany.

Czy dostałaś tylko posiew tlenowy? Być może beztlenowy coś by ukazał ale też powinny być wyraźne objawy.
Najlepiej zacząc od badania mikroskopowego w gabinecie - zobaczyć czy są strzępki Candida oraz komórki jeżowe.
Możesz też być na coś uczulona, ale jeśli dolegliwości bólowe lokalizują sie wewnatrz pochwy to nie będzie to alergia na środki higieny. Jeśli ból jest w samym przedsionku pochwy i nie ma tam widocznych zmian to może to vestibulodynia.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 22:26   #180
erythick
Raczkowanie
 
Avatar erythick
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Z Polski ;)
Wiadomości: 105
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

hej dziewczyny
sluchajcie jak lepiej stosowac czopki clotrimazolum? przed okresem czy po?
mam nietypowa sytuacje, poniewaz nie odczuwam aktualnie zadnych dolegliwosci zwiazanych z grzybica, ale lekarz przepisal mi te czopki, poniewaz trzy tygodnie temu mialam robiona cytologie a wyniki dopiero co odebralam i na podstawie wyniku - niewielkie pecherzyki, ktore jak okreslil lekarz byc moze wystepuja u mnie tak po prostu ALE woli "dmuchac na zimne". w nastepny weekend widze sie z chlopakiem i wiecie... a czytalam ze jednak lepiej wstrzymac sie z seksem kilka dni po kuracji. Co prawda biore tabletki anty, ale juz sama nie wiem... Zaraz po weekendzie z chlopakiem wypada mi krwawienie z odstawienia. kiedy zdecydowac sie na lek? na kontrol mam przyjsc w pierwszym/drugim tygodniu pazdziernika. Pierwszy raz mam taka sytuacje i nie wiem jak bedzie lepiej mi wykalkulowac...
W ogole jakie te czopki sa duze!
__________________
.
erythick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 10:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.