Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?-ZBIORCZY- - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-20, 09:26   #31
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Chyba nienajlepszych miałaś lekarzy skoro , takie efekty są na skórze
lekarz to jedno, ale powinnaś wiedzieć że trądzik jest ciężką do wyleczenia CHOROBą, a nie defektem kosmetycznym (jak wiele dziewcząt myśli, nazywając kilka wyprysków trądzikiem ). Na jednych podziała jedna kuracja antybiotykowa, innym potrzebny Aknenormin czy Roaccutane.
Co do zwykłych kosmetyków - rzadko widzę by nastolatka bez problemów z cerą chciała używać czegokolwiek
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 20:23   #32
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Myszi mój post dotyczył wypowiedzi , w której nie pisano o większych probemach ze skórą, a kwasy nastolatki zamierzały raczej stosować jako kosmetyki , li tylko pielęgnacyjne.
ROZ-ter-KO,
Ja również napisałam, że decyzję o używaniu kwasów moim zdaniem powinno się podejmować w zależności od stanu skóry, a nie wieku.
Czyli nieważne ile ma się lat, ważne co się dzieje na naszej buzi.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 21:11   #33
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez agnieska
lekarz to jedno, ale powinnaś wiedzieć że trądzik jest ciężką do wyleczenia CHOROBą, a nie defektem kosmetycznym (jak wiele dziewcząt myśli, nazywając kilka wyprysków trądzikiem ). Na jednych podziała jedna kuracja antybiotykowa, innym potrzebny Aknenormin czy Roaccutane.
Co do zwykłych kosmetyków - rzadko widzę by nastolatka bez problemów z cerą chciała używać czegokolwiek
Owszem Agniesko , trądzik jest chorobą.
Przyczyny powstawania trądziku mają podłoże metaboliczne, hormonalne i są bardzo złożone, ich efektem jest nadprodukcja łoju - sebum w gruczołach łojowych, nadto nieprawidłowe i nadmierne rogowacenie ujść i przewodów wyprowadzających gruczołów łojowych , nadmierne rozmnażanie bakterii głównie jakiejś tam , nie pamietam nazwy oraz procesy zapalne w obrębie zatkanych gruczołów łojowych.
Aktualnie stosowanych jest wiele metod terapeutyczch. Ponieważ przyczyny i patologiczne reakcje organizmu będące objawami choroby nie są jednorodne, sposób leczenia dostosowuje się indywidualnie do potrzeb i reakcji chorego co słusznie zauważyłaś.
Każdy sposób jest dobry o ile prowadzi do celu.
Nie mniej owe wyśmiewane przez was powiedzenia lekarzy "po dziecku przejdzie" często się sprawdza, w związku z tym iż, koniec okesu dojrzewania, stabilizacja układu a także ciąża to wszystko wpływa na zmiany w układzie hormonalnym i często korzystnie właśnie na trądzik. Natomiast nie jest to wcale regułą, ja myśłą niektórzy.
Czasami lekarz uważa , iż nie warto podejmować leczenia.A jedynie dbać o higienę i czyszczenie skóry celem uniknięcia procesów infekcyjnych, Bo proces jest ewidentnie przejściowy. Czy słusznie czy nie w konkretnym przypadku , to inna sprawa.

Również druga rada dawana wam prze lekarzy a jak zuważyłam wyśmiewana tutaj, nie bierze się z niewiedzy ani ciemnoty , jak to sugerujecie. Owa rada wystawiania trochę buzi na słońce. Naukowo udowodnine jest , że działanie światła słonecznego ma silne właściwości bakteriobójcze, często tez obserwwano poprawę stanu skóry przy trądziku. wazne aby kapiele słoneczne stosować umiarkowanie i przy łagodnej operacji słonecznej, żeby nie zaszkodzić, istnieje zresztą nowatorska metoda leczenia oparta na tym spostrzeżeniu.
Metoda APC (acne photo-clearing) . Specjalna lmpa emituje światło koloru niebieskiego o długości fali 405-420 nm., które posiada jeszcze wszelkie właściwości bakteriobójcze promienowania ultrafioletowego, a nie ma już jego możliwości negatywnego wpływania na skórę. Światło niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku podobnie jak antybiityki ale bez ich skutków ubocznych.Bardzo dobre efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi. Nie można tej motody stosować w ciąży i przy nadwarażłiwości na światło czy u osób stosujących leki światło-uczulające .Zabiegi naświetlania nie są obciążone żadnymi objawami ubocznymi. Można je stosować w łączeniu z innymi metodami.

Córce mojej przyjaciółki pomogły regularnie przez kilka miesięcy pite zioła, a dziewczynie mojego syna niewiele pomogło ( ziół nie próbowała) chociaż od blisko dwóch lat lata po dermatologach oraz złuszcza skórę kwasami w gabinecie.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 22:00   #34
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

W większości się zgadzamy, a opinie lekarzy na chyba każdy temat są różne, łącznie ze słońcem. Ja największy wysyp miewałam właśnie przed samymi wakacjami, więc słońca o to nie posądzam, ale smażyć też się nie lubię. Ograniczenie różnego rodzaju pokarmów (słodycze, rzeczy pikantne, tłuste) też na wiele się nie zdało - trądzik nie zmniejszył się wtedy, gdy na 3 miesiące odstawiłam je całkowicie.
Blizny powstały nie od wyciskania, zastrzegam zresztą nie bardzo widze jak sprawdza się ta teoria, u mnie wyciskane czy nie -i tak zostawia ślad
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 22:46   #35
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Wierzę ,że bliżny nawet bez wyciskania się porobiły, bo przecież jakby nie było proces chorobowy dotknął skóry.
To już chyba tylko zostaje pocieszenie, że z wiekiem zazwyczaj i tak przemija.
Może spróbuj ziół.
Nie wiem jakie ta dziewczyna stosowała.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 09:20   #36
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

zioła są już zbędne, kończę kurację Aknenorminem, kwaszę się, filtruję, a zimą znów będzie seria TCA dzięki za rady i pozdrwiam
pz. kobieta zmienną jest -> avatar
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 14:53   #37
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Generalnie młoda skóra sama wykonuje wszystkie te czynności w naturalnym procesie odnowy i u nastolatek nie ma potrzeby wspomagania go. W procesie dbania o urodę nie należy zatracać zdrowego rozsądku.
Nie sądzę aby szczególnie nastolatce potrzebne było spłycanie zmarszczek, poprawa wchałaniania czy wspomaganie syntezy kolagenu.
jakoś nie zauważyłam, żeby skóra nastolatek sama radziła sobie z rozszerzonymi porami i zaskórnikami - wprost przeciwnie, myślę, że to najpopularniejsze problemy skórne właśnie wśród młodzieży, bo skóra zmniejsza wydzielanie sebum dopiero z wiekiem.

co do poprawy syntezy kolagenu, to wyraźnie napisałam, że dotyczy to tylko AHA w WYSOKICH stężeniach, czyli raczej nie kosmetyków do domowego użytku.

kwas salicylowy zawiera wiele kosmetyków do cery mieszanej i tłustej, młodej, do CODZIENNEJ pielęgnacji.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-31, 18:38   #38
salineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Za jakiś czas (pod koniec września) chciałabym iść do kosmetyczki na manualne oczyszczanie twarzy a po tym (lub przed?) zacząć używać kremu z kwasami. Myślicie, że to dobre połączenie? I jaki krem byście poleciły? A może jakieś jeszcze jakieś inne kosmetyki z kwasami? Dla informacji dodam, że mam 22 lata, cerę mieszaną z wągrami na nosie i wykwitami na brodzie i czole najczęściej.
Dziękuje za wszelkie odpowiedzi
salineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 23:48   #39
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Mieszkam w Holandii i nie moge znalesc tutaj firmy Avene ani La roche posay (moich ulubionych) a chcialabym rozpacząc kuracje kwasami czy mogłybyście mi doradzic Drogie Wizażanki jakis dobry krem tego typu czyli złuszczajacy na wygładzenie ujednolicenie oczyszczenie zaskornikow? Z tego co zauwazyłam jest tutaj Vichy i Roc czy te firmy maja kremiki tego typu? Jesli nie to, doradzcie cos innego bardzo prosze....
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 21:50   #40
bloondi83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 18
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Witam
Czytam wsztstkie informacje na temat kwasów z "przyczajenia" i nie mogę ogarnąć tego wszystkiego, więc RATUJCIE ...
Chciałabym zacząć własciwą pielęgnację..... ale od czego ??
a więc mam;

cerę mieszaną , popękane naczynka( szczególnie na nosie - od naczynek jest ciemniejszy niz reszta buzi), zaskórniki i rozszerzone pory ..

Jeśli chodzi o pielęgnacje i uzywane kosmetyki to ostanio praktycznie ZERO ,bo po wszystkim wyskakują mi niespodzianki
Jedyne kosmetyki do twarzy to :
- demakijaż garnier dwu-fazowy do cery wrażliwej ,
- wyciąg z owczaru wirgińskiego
-wyciąg z pestek grajfruta ( jako jedyny koi moje wysuszone policzki)

.... od czasu do czasu smaruję pryszcze spirytusem lub sudocremem... z nadzieją że to coś pomoże...


PROSZę O PORADY
bloondi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 21:35   #41
virgin87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 12
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Chciałabym zacząć stosować kwasy, ale nie wiem od jakiego kosmetyku zacząć. Chciałabym zacząć od czegoś stosunkowo najdelikatniejszego dla skóry, aby jej zbytnio nie podrażnić. Proszę Was od radę.

Witam,

ja również jestem zainteresowana rozpocząciem kuracji kwasowej.. i tak na dobry początek zacznę od Effaclar . Dość dużo czytałam wątków na temat kwasów, i za każdym razem mocno akcentowałyście konieczność stosowania filtrów. Z tego co zdążyłam się zorientować to większość używa kremów z filtrem z linii typowo przeciwsłonecznych o filtrach 40+. Mam cerę dość tłustą i potrzebuje na dzień czegoś matującego, czy jest sens zebym najpierw nakładała filtr a później ewentualnie jakiś krem matujący?

PS. Jakich kremów z filtrem WY - Drogie Wizażanki używacie?
virgin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-10, 03:58   #42
genowefapigwa
Raczkowanie
 
Avatar genowefapigwa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Witam, ja również chciałabym zacząć kurację kwasami. Mam 24 lata, cerę przetłuszczającą się zwłaszcza w obszarze T, trądzik na brodzie, rozszerzone pory, zmarszki na czole, pod oczami i w bruzdach nosowo-wargowych na razie mało widoczne ale są. Aha i zwłaszcza na brodzie blizny potrądzikowe. Do tej pory jedyne co myślałam, że mogę zrobić to używać kremów matujących, przeciwtrądzikowych i przeciwzmarszczkowych i ewentualnie peelingów i maseczek. Wiedziałam, że są specjalistyczne zabiegi w salonach kosmetycznych ale też wydawało mi się, że są strasznie drogie. Tymczasem dziś wybrałam się do salonu kosmetycznego i okazało się, że ceny są jeszcze do przełknięcia. Ponieważ byłam "zielona" w tym temacie zapytałam co mi kosmetyczka radzi: czy mikrodermabrazję, jakiś peeling a ona poleciła mi kwasy. Więc zapisałm się na poniedziałek, ale z tego co tu czytam to wy same w domu stosujecie kwasy. Czy to te same preparaty co w gabinecie kosmetycznym (tzn nie identyczne ale podobny skaład i efekty?). Bo może nie ma sensu żebym buliła za każdy zabieg 60 zł, a nie wiem ile ich trzeba będzie, tylko kupiła Effaclar k za 30-40 zł i to stosowała. Bo jedna sztuka tego czegoś starcza chyba na więcej niż jeden zabieg? Pomocy!!!
genowefapigwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 09:00   #43
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
kwas dla 16latki?

witam, czy jako 16latka mogę zacząc używa jakiś kwasów? czy jest to za wcześnie?
sallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:41   #44
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: kwas dla 16latki?

Spokojnie możesz, ja właśnie zaczęłam w Twoim wieku... Tylko nie zapomnij o filtrach to nic złego nie powinno się wydarzyć Pozdrawiam
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 09:37   #45
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?-ZBIORCZY-

a jeśli nie mam jakis większych przebarwień - praktycznie ich w ogóle nie mam -moge zacząc używac kwasu/ czy jesy on tylko wskazany przy przebarwieniach?
sallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 11:21   #46
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez genowefapigwa Pokaż wiadomość
Witam, ja również chciałabym zacząć kurację kwasami. Mam 24 lata, cerę przetłuszczającą się zwłaszcza w obszarze T, trądzik na brodzie, rozszerzone pory, zmarszki na czole, pod oczami i w bruzdach nosowo-wargowych na razie mało widoczne ale są. Aha i zwłaszcza na brodzie blizny potrądzikowe. Do tej pory jedyne co myślałam, że mogę zrobić to używać kremów matujących, przeciwtrądzikowych i przeciwzmarszczkowych i ewentualnie peelingów i maseczek. Wiedziałam, że są specjalistyczne zabiegi w salonach kosmetycznych ale też wydawało mi się, że są strasznie drogie. Tymczasem dziś wybrałam się do salonu kosmetycznego i okazało się, że ceny są jeszcze do przełknięcia. Ponieważ byłam "zielona" w tym temacie zapytałam co mi kosmetyczka radzi: czy mikrodermabrazję, jakiś peeling a ona poleciła mi kwasy. Więc zapisałm się na poniedziałek, ale z tego co tu czytam to wy same w domu stosujecie kwasy. Czy to te same preparaty co w gabinecie kosmetycznym (tzn nie identyczne ale podobny skaład i efekty?). Bo może nie ma sensu żebym buliła za każdy zabieg 60 zł, a nie wiem ile ich trzeba będzie, tylko kupiła Effaclar k za 30-40 zł i to stosowała. Bo jedna sztuka tego czegoś starcza chyba na więcej niż jeden zabieg? Pomocy!!!
Tu masz wątek na temat domowych peelingów kwasowych http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 16:10   #47
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?-ZBIORCZY-

rozumiem, że Effaclar K moge kupic w aptece?

mam 16 lat i nie mam wiekszych problemow z cera, skore mam tłustą, nierówny koloryt cery wokół oczu. .. rozumiem, że Effaclar K jest odpowiedni na zime? Jaki filtr mi proponujecie? mam rozumiec ze gdy stosuje sie kwas + filtr nie trzeba uzywać już wtedy kremu? czy kwas stosowac codziennie?

z góry dziekuje za odp. wybaczcide ale jestem w tym temacie zielona
sallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 18:03   #48
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?-ZBIORCZY-

up
sallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 12:46   #49
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?-ZBIORCZY-

Czy stosując differin, mogę używać effeclar K ? Dodam, że nigdy nie stosowałam kwasów i że mam popękane naczynka na nosie.
Mówicie o filtrach.. może ktoś podać jakąś konkretną nazwę preparatu jaki stosuje? Pozdrawiam
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.