stopki-akryl czy żel? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-03, 20:46   #31
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: stopki-akryl czy żel?

polecam żelowanie stóp żelem silikonowym u kosmetyczki lub stylistki , ten żel jest miękki i nie uciska pazurków nawet w butach
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 09:02   #32
gosiaAng
Raczkowanie
 
Avatar gosiaAng
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 60
GG do gosiaAng
Smile Dot.: stopki-akryl czy żel?

czesc dziweczynki Nie zagladalam na forum chyba ze 100 lat. jezeli chodzi o nozki, to wszystko zalezy od klientki. Raczej wiekszosc moich woli zel niz alkryl. Jezeli nie daje rady przedluzyc pazurka na formnie z jakis powodow poprostu przyklejam tipsa i zeluje jak u raczek i wszystko jest oki. Nie ma wiekszej roznicy pomiedzy zelem i akrylem, chociaz ja osobiscie wole zel, laniej wyglada wg. mnie. Trwalosc jet ta sama, dziweczyny uzupelniaja co 4-5 tyg. .
Albertnka Pozdrawiam
__________________
GosiaAng
gosiaAng jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 15:18   #33
asiek99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 37
Dot.: stopki-akryl czy żel?

a co z klejem do tipsów? widziałam w sklepach kosmetycznych..
asiek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 16:30   #34
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: stopki-akryl czy żel?

Gosiu, nie rozumiem z jakich powodów musisz przykleić tipsa? Przecież na ładne paznokcie wystarczy nałożyć masę, a na problemowe nie można przyklejać tipsów!
Asiek, oczywiście nikt tu nie zaprzecza, że są kleje do tipsów. Tipsy to narzędzie profesjonalistek. Zwykle nakleja je się na sam koniuszek paznokcia i nakłada na nie akryl/żel/fiber czy co tam dusza zapragnie. ;p Zawsze powtarzam klientkom pytającym, czy to nie odpadnie, że tips może być przyklejony choćby na klej z mąki i wody, bo jak położymy dobrze na to masę, to ona go trzyma, a nie klej. Jeżeli sama nakleisz tipsa na cały paznokieć, to efekt będzie podobny do tego, gdybyś sobie przykleiła sztuczne paznokcie u rąk.
A co do uwierania akrylu w butach... Sama noszę cały rok takie coś http://www.photoblog.pl/studiomodelo...a_stopach.html i nawet chodzę w butach wyobraźcie sobie.
Dodam, że niektóre stylistki nie będą chciały wsadzić twojej stopy do lampy...
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 16:45   #35
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: stopki-akryl czy żel?

Nattaliah jak położysz pod tipsa mąke i wodę to po kilku chwilach tips pójdzie razem z żelem
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 09:29   #36
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: stopki-akryl czy żel?

Pracuję na akrylu i wierz mi, że nie przywiązuję wagi do rodzaju kleju. Zdarzały mi się sytuacje, ze musiałam dokupić po drodze paczuszkę sztucznych paznokci z klejem, bo mój się wylał, zasechł czy skończył. Nie zdarzyło mi się natomiast, żeby choćby jeden paznokieć odpadł mimo, że używam tipsów french i przyklejam je maksymalnie na 2 mm.
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 12:48   #37
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: stopki-akryl czy żel?

Ja tam do tipsów zaufania nie mam
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-05, 17:05   #38
Quicksand
Raczkowanie
 
Avatar Quicksand
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: okolice W-awy
Wiadomości: 121
Dot.: stopki-akryl czy żel?

Co do tipsów naklejanych 'amatorsko' na cały paznokieć - bardzo często klej dobrze nie chwyta i się zapowietrza, w szparkach zbiera się wilgoć i brud - po 3-4 dniach paznokcie zaczynają zwyczajnie śmierdzieć, a po zdjęciu tipsów paznokcie są jakby odmoczone. Odradzam. Miałam kilka razy taki problem z rękami kilka lat temu i więcej się nie skuszę.

Co do żelowania... Ja nakładam akryl, ale planuję przerzucić się na żel. Nie widzę powodu używania szablonów, gdyż ubytek można 'nadlać' akrylem i później normalnie żelować. No chyba, że trzeba cały paznokieć 'wydłużyć', to ok.

Faktycznie w butach zakrytych można odczuwać dyskomfort, ale pod warunkiem, że paznokcie są za długie - nacisk od góry powoduje nieprzyjemne uczucie bądź nawet ból. Im wolny brzeg jest krótszy tym łatwiej chodzi się w zabudowanych butach Takie moje wnioski - autopsja najlepszym nauczycielem
Quicksand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 21:11   #39
Bothi
Rozeznanie
 
Avatar Bothi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 591
Dot.: stopki-akryl czy żel?

Mam pytanie odnośnie ściągania akrylu z paznokci u stóp. Żel, jak wiadomo, trzeba spiłować, akryl moczyć w acetonie. Ale jak je moczycie? Na kursie paznokcie akrylowe u rąk usuwałam wkładając paznokcie w gumowe naparstki, w których była wata nasączona płynem, która dotykała tylko mojego paznokcia (myślę, że tak samo można zrobić ze stopami). Nie wiem jednak jak usuwa się akryl ze stóp w profesjonalnych salonach.
Bothi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 14:03   #40
AmazingStudio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: spamer!
Wiadomości: 202
Dot.: stopki-akryl czy żel?

Kiedys Asia Rozwadowska pokazala mi na szkoleniu sposob sciagania akrylu ,ktory swietnie mozna odniesc do stop-płatki kosmetyczne nasaczasz acetonem przykladasz do paaznokcia i paluszkek owijasz folia (sreberkiem) i gotowe
AmazingStudio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.