Jaki pędzel do akrylu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-17, 23:14   #1
ewa505
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 46
GG do ewa505

Jaki pędzel do akrylu


Witam. Dziewczyny mam problem. Otóż kupiłam sobie pędzel do akrylu Kolinsky 6. Ale po paru razach roztapierzył mi sie. Czy mogę jakoś go "naprawić"? Jesli nie doradzcie jaki mam kupic w miare rozsądnej cenie?
ewa505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 07:59   #2
AmazingStudio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: spamer!
Wiadomości: 202
Dot.: Jaki pędzel do akrylu

przede wszystkim musisz dbac o pedzel ,nie mozesz go "zapachac" akrylem ,nie moze Ci zaschnac ,trzeba go caly czas wycierac podczas pracy o serwete.

Jest sposob -wymocz go w brush cleanerze i sprobuj uformowac czubek ,jak to nic nie da to jeszcze domowym sposobem ,moczenie we wrzatku nastepnie w kurzym bialku formujesz włosie i zostawiasz na noc ,na drugi dzien baaardzo dokladnie musisz go wymoczyc w liquidzie -a jak to nic nie da to niestety pozostaje kupno nowego ,Pamietaj ze porzadne pedzle kosztuja w granicach od 80 a nawet od 100zl w zwyz -to tez zalezy od firmy i rozmiaru ,Ale jak sama nie bedziesz dbala to mozesz poniszczyc i pedzle za 300zl
AmazingStudio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 09:07   #3
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Jaki pędzel do akrylu

Dokładnie tak jak powyżej
Pędzle to takie małe stworzonka, które trzeba obdarzy miłością i pielęgnowac A jak będzie się z nimi dobrze obchodzi to będą służyc i służyc
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 21:03   #4
Night_Wish
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 39
Dot.: Jaki pędzel do akrylu

Cytat:
Napisane przez ewa505 Pokaż wiadomość
Witam. Dziewczyny mam problem. Otóż kupiłam sobie pędzel do akrylu Kolinsky 6. Ale po paru razach roztapierzył mi sie. Czy mogę jakoś go "naprawić"? Jesli nie doradzcie jaki mam kupic w miare rozsądnej cenie?

Sorry....
Ale jak nie dbasz to i nie masz :/

Do akrylu polecam ci 14 od Dobrej Rady.
Jak dla mnie rewelacja
Z jednej kulki zrobisz wtedy końcówkę french , a z następnej uzupełnisz resztę pazurka
W rozsadnej cenie i dbać , dbać ....
3m
Night_Wish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 14:56   #5
kasioreczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki pędzel do akrylu

Sprobuj zanurzyc go na pare godzin w odzywce do wlosow.
kasioreczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 08:49   #6
abbey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 29
Pędzel do akrylu (HELP)

Witam!
Chciałabym poprosić bardziej doświadczone osoby ode mnie o poradę w sprawie pędzla do akrylu(taki do robienia kwiatków). Jakiś czas temu odbyłam kurs z zakresu zdobiennictwa akrylowego(jako że jestem żelowa, to akryl był dla mnie czymś nowym). Powiedziano mi chyba wszystko co powinnam wiedzieć(chyba) no i coś tam sobie dłubie od tamtego czasu. Wiem że trzeba podczas pracy bardzo dbać o pędzel, a jako kompletny laik mający pierwszy kontakt z akrylem na kursie załatwiłam swój pierwszy pędzel już na kursie, ale babeczka od kursu powiedziała że głowa do gory zanim dojdę do perfekcji to jeszcze z 10 posuję(żal...). Dostałam ostatnio na dobry początek nowy pędzel do kwiatków(taki cieniutki)--> firma neo nail(wiem że to tak średnio, ale pomyślałąm że się uczę dopiero więc moze być). niestety gdy wczoraj przystąpiłam do ataku i po wymoczeniu go w liquidzie zauważyłam że pędzel się podzielił ( w pudełku miał piękny kształt wcześniej) i stracił ten swój kształt kociego języczka. Mimo tego przystąpiłam do pracy ale jedyne co mi wyszło to masa plam i jeden listek. Niewiem czy to moja wina, czy raczej kiepskiej firmy. Ten moj popsuty pędzel z kursu owaszem też się podzielił bo akryl wszedł ale wychodzą z niego (psuedo)kwiatki lepsze od tego nowego(który leży dziś w koszu). doradźcie mi jaki pędzel kupić, by miec pewność że w miarę ułątwi mi to pracę. Proszę też nie karzcie mi kupować od razu kolynsky za 200 zł bo raczej na początku to będzie bezsensu i znając moje szczęscie to go pewnie zniszcze, choćby ze stresu. Nie wiem czy kupić ten sam co na kursie mi babeczka poleciła, bo w sumie nie kosztował dużo bo 30 zł, ale ona sama na takim pracowała i miała go juz 5 lat i wyglądał pięknie(naprawdę podpatrzyłam) dodam że ona sama ma swoj sklep z aktykułami do paznokci, ale to dosc daleko ode mnie. Zastanawiałam się nad pędzlami od star nails(bo jest sklep w moim miejscie) i jeszcze od zachwalanej dobrej rady. Proszę o pomoc laikowi, który też chce mieć ukwiecone paznokcie i któemu już cierpliwość zawodzi i jestem o krok od wyrzucenia zestawu w kosz i tym samym całego kursu na który zbierałam troche czasu. Jeśli macie jakies porady na temat zdobiennictwa, wypróbowane sztuczki to będę wdzieczna.

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

dodam linki do pędzli, na które zwróciałm uwagę. Powiedzcie czy są w miare dobre.

http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...a-typu-kompakt

http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...a-raczka-k5557

http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...ci-jezyk-4-new

http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...a-typu-kompakt
abbey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 10:01   #7
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

jak juz pisalam wczesniej JA kompaktow nie polecam.
nie wiem jak ten drugi z przezroczysta raczka, ale wyglada fajnie.

moge ci polecic pedzelek EF, ktory jest tani i moze sluzyc dluuuugooo

natomiast jesli chodzi o triki i rady - cwicz cwicz cwicz
to jedyny trik
po godzinach cwiczen dojdziesz do perfekcji
i nie ma sie co zrazac od razu!
troszke cierpliowsci
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 10:25   #8
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

pierwszy jest przyzwoity. Drugiego - syntetyka - nie polecam, bo to koci język tylko z nazwy. Granda miałam, ale mi nie podszedł.
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 10:47   #9
abbey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 29
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

http://www.eurofashion.com.pl/sklepp...ie.php?lang=pl

Czy to chodziło o tę stronę i jeśli mogłabyś mi anick88 doradzić któryś to byłabym bardzo wdzięczna.
abbey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 11:15   #10
paula211
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 561
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

ja kupiłam ostatnio od Dobrej Rady numer 6 z włosa z kuny nie pamiętam teraz dokładnie linka ale kosztuje 19,20 zł i już go próbowałam i jest super
paula211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 11:33   #11
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

Cytat:
Napisane przez paula211 Pokaż wiadomość
ja kupiłam ostatnio od Dobrej Rady numer 6 z włosa z kuny nie pamiętam teraz dokładnie linka ale kosztuje 19,20 zł i już go próbowałam i jest super
Ja też mam pędzle do akrylu od Dobrejrady i mogę je śmiało polecić.
Po pierwsze są naprawdę dobre. W zasadzie jakość porównywalna z tymi z wyższej półki.
Po drugie nie kosztują majątku, więc nawet jak je zużyjesz w przyspieszonym tempie to nie zbankrutujesz.

Kupiłam kiedyś taki zestaw pędzli firmy Rendesvous - pędzle do ćwiczeń (akryl/żel), 5 szt. za jakieś 25zł i byłam naprawdę zaskoczona jakością. Do tej pory ich używam i ŻADEN się nie "rozcapierzył". Wszystkie pięknie trzymają fason a praca nimi to czysta poezja.
P.S. Zerknęłam na szybko do Googli; to było chyba coś takiego:
http://www.rendezvous.pl/?k1=2&k2=3&...na=0&kod=51234
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 11:39   #12
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

Z wymienionych pędzelków wybrałabym ostatni.
Pierwszy to 2- jest zbyt mały na początkowe boje (kupisz go sobie potem ), drugi jest do zelu, trzeci może mieć dla Ciebie zbyt duzo włosia.

Dla osób zaczynających prace z kwiatuszkami polecam 4 koci język. Czy w kompakcie, czy bez nie ma wiekszego znaczenia, choć, jezeli zdecydujesz sie na jeżdżenie do klientek, ten w kompakcie bedzie lepszy, bo łatwiej bedzie go chronić w czasie podrózy.

Nie sadze abys zniszczyla taka ilosc pedzli. Jezli na szkoleniu instruktorka nauczyla Cie dbac o pedzel, to nie powinnas miec z tym problemow (moje kursantki rzadko niszcza pedzle i nie musza wciaz kupowac nowych, co, nie ukrywajmy- jest wydatkiem ).
To, ze pedelek po pierwszym uzyciu od razu Ci sie roizdwoił, nie jest prawdopodobnie Twoja wina, a kiepskiej jakosci pedzla....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:07   #13
disarrays
Rozeznanie
 
Avatar disarrays
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 557
GG do disarrays
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

polecam przetrzepać wątek sklepu Dobrejrady
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=225005&page=29

Tam opinię o pędzelkach wyraziłam ja i kolezanki
__________________
Zapraszam również
..:: TU ::..
disarrays jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 13:01   #14
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

Ja mam oval #4 w kompakcie z Perfect Beauty. Super się sprawdza. Wcześniej miałam koci język z Sun Flower. Po tej "przesiadce" sama nie mogłam uwierzyć w swoje umiejętności. kwiaty same się lepią.
Załączam efekty moich ćwiczeń.
Załącznik 2887850 Załącznik 2887851 Załącznik 2887870 Załącznik 2887871 Załącznik 2887872 Załącznik 2887876
__________________

Edytowane przez nattaliah
Czas edycji: 2010-02-21 o 13:16
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 14:33   #15
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

wydaje mi sie ,ze to ten
kod: 2006/pk

jest bardzo przyzwoity, a za taka cene to juz w ogole!!
kompaktow nie polecam, bo mi sie zwyczajnie rozwalaly.. moze trafialam na felerne.. no ale..
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 14:33   #16
abbey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 29
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

wow... cudeńka
abbey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 19:10   #17
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

Z cudeńkami to lekka przesada, ale można uzyskać fajne żłobienia na płatkach. Ja nie mam niestety talentu plastycznego, więc muszę się bardzo starać, żeby kwiotek był w miarę równy i jak widać różnie to wychodzi.
Ten pędzel pomaga bardzo w zrobieniu delikatnego płatka, ale myślę, że kocim językiem byłoby jeszcze łatwiej.
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 21:03   #18
izka11
Rozeznanie
 
Avatar izka11
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 606
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

Moim zdaniem nawet najgorszy pędzel po jednym użyciu nie powinien się roztaperzyc/ Nie wiem czy na tym kursie uczyli, ze po każdym ulepieniu kulki akrylowej należy wytrzec pędzel o wacik lub ręcznik, bo inaczej pozostałości akrylu w pędzlu zasycha i nawet moczenie w płynie nie doprowadzi go później do użyteczności jak dobrze zaschnie.
abbey jeśli wycierasz pędzel to faktycznie jest do kitu.
izka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 21:23   #19
abbey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 29
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

na kursie babeczka mówiła mi ze należy wycierać pędzel, ale ja sierota mając pierwszy kontakt z akrylem nie zdawałam sobie sprawę jakie to jest ważne. myślałam ze to jak z żelem można chwileczkę poczekać i pooglądać, podrównać i takie tego skutki. ale teraz już wszystko wiem i tylko muszę upolować jakiś dobry pędzel i zabrać się do ćwiczeń.
abbey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 22:00   #20
izka11
Rozeznanie
 
Avatar izka11
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 606
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

Kup sobie pędzel koci język od Dobrej rady i pamiętaj o wycieraniu to przez dłuższy czas ci posłuży .
izka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 23:55   #21
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: Pędzel do akrylu (HELP)

polaczone.
__________________
[SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic65015_1.gif[/SIGPIC]
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.