Mocznik a trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-27, 18:38   #1
casjopea5555
Raczkowanie
 
Avatar casjopea5555
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 56

Mocznik a trądzik


Zakładam nowy watek ponieważ mało znalazłam informacji na ten temat, dziewczyny najczęściej chwaliły go za to że likwiduje różnego rodzaju suchości przy bardzo suchych skórach. No ale skóra tradzikowa czy skłonna do tradziku jak najbardziej moze być przesuszona. Ja np. ostatnio mam taki problem, niby pryszczków mam niewiele (za to więcej przebarwień) a tu wielki kłopot z doborem podkładu bo każdy nieestetycznie wyglada na przesuszonej skórze. Kilka dni temu czytałam trochę na temat produktów które zawierają mocznik i zdecydowałam się na żel firmy Cerko (wg zaleceń producenta ten żel niby ma byc używany na skórę głowy) ale na twarzy sprawuje idealnie Dwie kropelki wystarczą żeby cała buźka idealnie się nawilżyła, mieszam go nawet z kremem nawilżającym. Teraz naprawdę jestem zadowolona moja skóra wyglada zdrowiej i podkład o niebo lepiej się na niej prezentuje.
Ta firma ma w ofercie tez kremy z różnym stężeniem mocznika, największe to chyba 30%. Firma SVR ma krem z 50% stężeniem. Czytałam też że takie silniejsze stężenia zmniejszają przebarwienia. Ja narazie mam 10%, niech skóra się troszke przyzwyczai , za jakieś 2 tygodnie spróbuję silniejszego ale tylko na policzki gdzie mam najwięcej przebarwień.
A może którejs z was mocznik pomógł w walce z trądzikiem lub przebarwieniami?
casjopea5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 17:02   #2
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Mocznik a trądzik

Osobiscie nigdy nie probowalam, ale owszem czytalam o jego dobrym dzialaniu na tradzik. Odwazni uzywali nawet moczu-wiadomo zawiera mocznik. Ale nie bylo tam wzmianki o nawilzaniu, lecz dzialaniu na przebarwienia i pryszcze
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 22:13   #3
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Mocznik a trądzik

Większe stężenia mocznika działają złuszczająco dlatego powinien się nadać na przebarwienia. Też myślałam o stosowaniu wyższych stężeń mocznika na twarz ale nie chciałam za bardzo mieszać tego z kwasami bo co za dużo to niezdrowo.
Przy moczniku nie powinno być takiego łuszczenia jak po kwasie. Stawiałabym, że przy masażu twarzy albo aplikacji kremu skóra będzie się rolować na podobieństwo ścieranej gumki do gumowania.
Jak już przetestujesz ten mocznik to wróć tu i opisz wrażenia .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 18:52   #4
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Mocznik a trądzik

Mnie baaardzo pomógł. Moje wybawienie. Miałam już strasznie przesuszoną skórę drogeryjną chemią, czegokolwiek nie użyłam, miałam wysyp. Skóra wiecznie ściągnięta, tłusta, sucha i trądzikowa. Potem wiedziałam już, że muszę ją nawilżyć, mocno nawilżyć. Ale, że wszystko mnie w takim stanie zapychało, zaprzestawałam używania. W końcu postawiłam na mocznik i dodawałam do zwykłego kremu, miałam wysyp, ale używałam dalej No i pomogło! Odtamtej pory tylko nawilżam skóre i po trądziku ani śladu.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 19:31   #5
casjopea5555
Raczkowanie
 
Avatar casjopea5555
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 56
Dot.: Mocznik a trądzik

Ja też jestem zadowolona, mnie super nawilża , uzywam go samego na noc lub mieszam z kremem nawilżającym Dermedic. A jakiej firmy mocznika używasz? też Cerko ? ja na dniach chciała bym kupić jakieś wieksze stężenie i zastanawiam się nad Cerkoderm 30% lub Xerial 30%
casjopea5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.