Proszę o pomoc kogoś,kto zna się na kwasach... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-24, 15:13   #1
Nej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 256

Proszę o pomoc kogoś,kto zna się na kwasach...


Kochane Babeczki,
Wiem,ze był już wątek,ba-nawet wiele wątków o domych peelingach i owszem,szukałam,czytałam, ale ja niestety nic nie rozumiałam.Dziewczyny wymieniały doświadczenia,coś z czymś łączyły,same odmierzały odpowiednią ilość.Eh,ja się bojęmnie chcę się wpraszać na takie wątki,tym bardziej,że są one ogromne ,rozbudowane i przebrnięcie byłoby czasochłonne.A ja potrzebuje krótkiej porady ,jak najprostszym językiem,po prostu czarno na białym co i jak i z czym mieszać.No więc odkryłam sklep o nazwie zróbsobiekrem.pl.Ok,wycza iłam tam kwas glikolowy 30% no i na dole podane jest :
Roztwór 5% - 1 butelka kwasu + 260 ml wody
Roztwór 10% - 1 butelka kwasu + 100 ml wody
Roztwór 20% - 1 butelka kwasu + 50 ml wody
Roztwór 30% - 1 butelka kwasu + 26.5 ml wody
Roztwór 40% - 1 butelka kwasu + 15 ml wody
Roztwór 50% - 1 butelka kwasu + 8 ml wody

I moje pytanie brzmi,czy wystarczy,że ten kwas zmieszam z 100ml wody i bd mogła go już nakładać na twarz? Jak mam dokladnie odmierzyć te 100 ml? Chcę zacząc od 10%,bo używałam gotowego toniku z BU i tez miał 10% i w sumie nic się nie dzialo.Bardzo proszę o szybką odp,czy to wszytsko co mam zrobic?
Nej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 09:55   #2
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Proszę o pomoc kogoś,kto zna się na kwasach...

Cytat:
Napisane przez Nej Pokaż wiadomość
.Eh,ja się bojęmnie chcę się wpraszać na takie wątki,tym bardziej,że są one ogromne ,rozbudowane i przebrnięcie byłoby czasochłonne.A ja potrzebuje krótkiej porady ,jak najprostszym językiem,po prostu czarno na białym co i jak i z czym mieszać.
No tak, bo w tych wszystkich wątkach piszemy szczegółowo i specjalnie skomplikowanym językiem, bo nam się nudzi i nie mamy nic innego do roboty jak utrudniać życie innym wizażankom
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 13:53   #3
Nej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 256
Dot.: Proszę o pomoc kogoś,kto zna się na kwasach...

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
No tak, bo w tych wszystkich wątkach piszemy szczegółowo i specjalnie skomplikowanym językiem, bo nam się nudzi i nie mamy nic innego do roboty jak utrudniać życie innym wizażankom
_________
Daruj sobie swoje ironiczne docinki.Skoro nie odpowiedziałaś na żadne z moich pytań,to po prostu się nie udzielaj,bo nic nie wnosisz.Chyba musisz odreagować swój zły humor. Po prostu uwielbiam takich ludzi.
A jeśli już się czepiamy szczegołów- nie napisałam nic o trudnym języku.Nie chcę się wcinać w wątek,który jest ogromny,dziewczyny liczą same sobie proporcje,bo są bardziej doświadczone,a moje pytanie zapewne : albo zgubiłoby sie na tle innych relacji,albo kazanoby mi poszukać w całym wątku ,który ma xxxxxx postów.
Nie rozumiesz,a się udzielasz.
Nej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 00:29   #4
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Proszę o pomoc kogoś,kto zna się na kwasach...

Cytat:
Napisane przez Nej Pokaż wiadomość
Jak mam dokladnie odmierzyć te 100 ml?
cylindrem
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.