jakie kwasy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-29, 12:20   #31
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez bąbelka2 Pokaż wiadomość
sylwiani!
a używałaś może tego toniku z bha?a może jeszcze tego z kwasem mlekowym?
effaclar znam i lubię,natomiast co to jest ten acne derm i zorac?
niestety nie używałam, ale widziałam na innych wątkach, że ktoś używał
o acne dermie i zoraku są osobne wątki i można się wiele dowiedzieć
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 08:08   #32
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny

Czytam i czytam o tych kwasach i przyznam się, że nie mogę nic znaleść dla siebie
Więc bardzo bardzo proszę o pomoc, gdyz w temacie kwasowym raczkuję dopiero.

Mam cerę wrażliwą, naczyniową, z pojawiającym się rumieniem (policzki, noc) czasem, z małymi przebarwieniami i zaskórniakami, które nie odpuszczają
Jaka kuracja kwasowa byłaby dla mnie odpowiednia?
Przy problemach naczynkowych polecany jest BHA ze względu na właściwości uszczelniające. I tak do wybory masz: Effaclar K, domowe masaczki aspirynowe, tonik z BHA ktory mozesz zrobic sobie sama z półproduktow kupionych w Mazidłach, lotin czy liquid z BHA Pauli [niedostepny w polsce, do zamowienia rzez net]. BHA pomogą tez uporac sie z zaskornikami.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 13:37   #33
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: jakie kwasy?

Dziękuję L_V za wskazówki

Maseczke aspirynową używam już od jakiegoś czasu z pozytywnym skutkiem. Przy następnych zakupach w mazidłach kupię kwas salicylowy i zrobię ten tonik BHA, o którym pisałaś. Ale zastanawiam się czy mogę go również bezpośrednio na same naczynka stosować? Bo mam wrażenie, że one już płoną na samą myśl o mieszance :alkohol etylowy+kwas salicylowy
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 15:09   #34
Reni74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 65
GG do Reni74
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:

Przy następnych zakupach w mazidłach kupię kwas salicylowy i zrobię ten tonik BHA, o którym pisałaś. Ale zastanawiam się czy mogę go również bezpośrednio na same naczynka stosować? Bo mam wrażenie, że one już płoną na samą myśl o mieszance :alkohol etylowy+kwas salicylowy
Jeśli masz problem z naczynkami możesz zastąpić alkohol w toniku BHA glikolem propylenowym+polysorbate, dziewczyny tak robią i kwas salicylowy ładnie się rozpuszcza, więcej w wątku o tymże toniku. Ja mam zamiar własnie taką wersję łagodniejszą wypróbować
Reni74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 19:16   #35
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez Reni74 Pokaż wiadomość
Jeśli masz problem z naczynkami możesz zastąpić alkohol w toniku BHA glikolem propylenowym+polysorbate, dziewczyny tak robią i kwas salicylowy ładnie się rozpuszcza, więcej w wątku o tymże toniku. Ja mam zamiar własnie taką wersję łagodniejszą wypróbować
Otóż to - ta wersja jest o niebo lepsza dla naczynkowców. Przykazanie nr 1 - unikać alkoholu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 07:01   #36
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: jakie kwasy?

hej tylko dlaczego to wszystko takie drogie....
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 07:47   #37
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
hej tylko dlaczego to wszystko takie drogie....
Hmm...tez mi sie tak wydawało na początku. Tyle że Diacneal starcza mi na 6 miesięcy, a Effaclar na 4 - są baaardzo wydajne. Jedynie co na filtrach nie oszczedzam, a bo i nie powinnam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-08, 08:48   #38
margo1986
Raczkowanie
 
Avatar margo1986
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 48
Dot.: jakie kwasy?

Czesc Dziewczyny!
Czy ja tez moglabym skorzystac z Waszej rady?
Przesledzilam troche to forum jednak mam pewne watpliwosci, a obecny stan mojej cery sprawia ze opadaja mi rece!
Zaczne od tego ze cere mam raczej tlusta, tradzik ostatnio strasznie mi sie nasilil, pory rozszerzone, na nosie zapchane w okolicach platkow nosa zaczerwienienia i naczynka.

Wyczytalam ze na samym poczatku mojej przygody z kwasami zaleca sie Effaclar K a do tego jakies odpowiednie filtry. I tu tkwi moja najwieksza watpliwosc bo kompletnie nie wiem jakie filtry wybrac. Ponoc Avene umozliwiaja robienie makijazu co dla mnie jest chyba dosc wazne bo moja skora w takm stanie nie nadaje sie do pokazania. Czytalam tez cos o filtrach tonujacych...

Chciclam tez zapytac o nawilzanie cery...Kidy i czym ja najlepiej nawilzac. Kwasy na noc i filtry na dzien, wiec kiedy czas na nawilzanie?

Proszę pomóżcie...
margo1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 10:34   #39
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez margo1986 Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny!
Czy ja tez moglabym skorzystac z Waszej rady?
Przesledzilam troche to forum jednak mam pewne watpliwosci, a obecny stan mojej cery sprawia ze opadaja mi rece!
Zaczne od tego ze cere mam raczej tlusta, tradzik ostatnio strasznie mi sie nasilil, pory rozszerzone, na nosie zapchane w okolicach platkow nosa zaczerwienienia i naczynka.

Wyczytalam ze na samym poczatku mojej przygody z kwasami zaleca sie Effaclar K a do tego jakies odpowiednie filtry. I tu tkwi moja najwieksza watpliwosc bo kompletnie nie wiem jakie filtry wybrac. Ponoc Avene umozliwiaja robienie makijazu co dla mnie jest chyba dosc wazne bo moja skora w takm stanie nie nadaje sie do pokazania. Czytalam tez cos o filtrach tonujacych...

Chciclam tez zapytac o nawilzanie cery...Kidy i czym ja najlepiej nawilzac. Kwasy na noc i filtry na dzien, wiec kiedy czas na nawilzanie?

Proszę pomóżcie...

W zasadzie to chciałam Ci polecić Diacneal, ale skoro piszesz o popękanych naczynkach, to niestety odpada - chyba ze omijałabys te okolice.

Effaclar K jak najbarardziej - i ze wzgledu na zaskorniki i naczynka. Ale od razu uprzedzam ze on dziala super delikatnie i powoli, wiec na jednej tubce sie nie skonczy.

Kiedy nawilzanie? Otoz nie stosujemy kwasow w kazda noc [a na pewno nei na poczatku] - powiedzmy, ze bedziesz uzywac Effaclaru co druga noc, wiec w te noce w ktore sie nie "kwasisz" to uzywasz czegos nawilzającego.

Na dzien filtry - tu sie zgadzamy. makijaz mozesz robic na kazdym, ale jedynie na avene nie trzebna "kombinowac". Sa to jedyne filtry nie oparte na parsolu, a to znaczy ze talk, mika i pewne pigmenty zawarte w pudrach im nie szkodza. Na pozostaluch dziewczyny tez robia makijaz - tylko najpierw musza przypudrowac filtr czymms bez talku i miki, np skrobia, dry flo czy jedwabnym pudrem do ciala Hauschki. Inne polecane filtry, oprocz avene, to: la roche posay [seria anthelios], bioderma [seria photoderm], Vichy [seria capital soleil], Loreal, Nivea, SVR, Klorane, Iwostin [seria solecrin].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 10:55   #40
margo1986
Raczkowanie
 
Avatar margo1986
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 48
Dot.: jakie kwasy?

Sliczne dzieki!
Juz mniej wiecej wiem jak zabrac sie za swoja skore...Chyba zdecyduje sie na Avene na poczatek. Kwasy i filtry.

Mam jeszcze jedno nurtujace mnie pytanie...czy melczko do ciala Avene http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7319 rowniez nie posiada parasola? I czy nadaje sie na twarz? Ponoc niektore dziewczyny stosuja.

I jeszcze: jakie moga byc skutki stosowania kwasow bez filtrów? Pytam, bo moja kolezanka tak stosowala diacneal. I czy diacneal usuwa przebarwienia, rozjasnia?
margo1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 13:01   #41
pinku_pinku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 440
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jednak apeluje o rozwage - Lysanel to mocny specyfik, trzea uwaznie obserwowac skore.
hmm, dobre. Ostatnio dermatologo poleciła mi właśnie Lysanel, ale nic takiego nie powiedziala... O filtrach wlasciwie też nic (tzn. o tym, ze są obowiązkowe), ale faktem jest, że bylam u niej przebadać "pieprzyki", więc o filtrach rozmwiałśmy wcześniej, coś tam mi poleciła (anthelios xl fluid spf50+), wiec pewnie stwierdziła, że mam o tym jakies pojęcie. No ale mimo wszystko :/

Poza tym odnośnie Lysanelu zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie znalazłam w ulotce wersję na dzień, też z kwasami, (1,8% AHA i BHA, 0,6% kwasu azelainowego). I teraz pytanie - jak tego w ogóle można używać? Pod filtr? Na tłustą skórę?
__________________
wczesniej wydawało mu się, ze jego umysł był jak zupa..
pinku_pinku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-09, 13:58   #42
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Przy problemach naczynkowych polecany jest BHA ze względu na właściwości uszczelniające.
raczej ze względu na to, że kwasy BHA (w przeciwieństwie do AHA) nie szkodzą naczynkom. nie szkodzi również kwas azelainowy. natomiast działanie uszczelniające mają kwasy PHA (laktobionowy, glukonolakton).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 14:03   #43
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez pinku_pinku Pokaż wiadomość
hmm, dobre. Ostatnio dermatologo poleciła mi właśnie Lysanel, ale nic takiego nie powiedziala... O filtrach wlasciwie też nic (tzn. o tym, ze są obowiązkowe), ale faktem jest, że bylam u niej przebadać "pieprzyki", więc o filtrach rozmwiałśmy wcześniej, coś tam mi poleciła (anthelios xl fluid spf50+), wiec pewnie stwierdziła, że mam o tym jakies pojęcie. No ale mimo wszystko :/

Poza tym odnośnie Lysanelu zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie znalazłam w ulotce wersję na dzień, też z kwasami, (1,8% AHA i BHA, 0,6% kwasu azelainowego). I teraz pytanie - jak tego w ogóle można używać? Pod filtr? Na tłustą skórę?
Ta wersja na dzien nieco mnie mierzi, bo ja bym jednak kwasow na dziedn nie stosowala. EffaclarK jest o niebo łagodniejszy, a jednak stosujemy go na noc, i dodoatkowo ochrona filtrem.
Jesli upierasz sie aby stosowac Lysanel na dzien [raczej nie], to obowiazkowo gruuuubo filtr na wierzch.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 14:51   #44
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: jakie kwasy?

margo zadna z Avenek nie zawiera Parsola, również mleczko do ciała
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 17:55   #45
pinku_pinku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 440
Dot.: jakie kwasy?

2L_V
ja się wcale nie upieram, na razie trafiłam tu, czytam i próbuje coś wynaleźc dla siebie, potem zabiorę się za kupowanie Po prostu znalazłam taki krem w ulotce i zastanawia mnie, po co właściwie są one robione i jak w ogóle można je stosowac (zwłaszcza, że same sa bez żadnego filtra, nic tez ni jest wspomniane o konieczności użycia takowego, a napis "na dzień" jest )
__________________
wczesniej wydawało mu się, ze jego umysł był jak zupa..
pinku_pinku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 19:56   #46
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez pinku_pinku Pokaż wiadomość
2L_V
ja się wcale nie upieram, na razie trafiłam tu, czytam i próbuje coś wynaleźc dla siebie, potem zabiorę się za kupowanie Po prostu znalazłam taki krem w ulotce i zastanawia mnie, po co właściwie są one robione i jak w ogóle można je stosowac (zwłaszcza, że same sa bez żadnego filtra, nic tez ni jest wspomniane o konieczności użycia takowego, a napis "na dzień" jest )
No niestety, na nielicznych kremach jest napisane, aby stosowac je na noc, a o filtrach to juz wogole ani slowa, juz to na mnie nie robi wrazenia...

A Tobie na poczatek radze, abys zaczela od czegos lzejszego A co do braku filtra - kwasy stosujemy na noc, wiec nie ma sensy aby taki krem zawieral filtry - to by bylo dodatkowe obciazenie skory. producenci wychodza chyba z zalozenia, ze albo farmaceuci, albo lekarze poinformuja kupujacych o koniecznosci stosowania filtrow na dzien przy kuracjach kwasowych. Sama wiesz ze rozinie to bywa....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 10:58   #47
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
niestety nie używałam, ale widziałam na innych wątkach, że ktoś używał
o acne dermie i zoraku są osobne wątki i można się wiele dowiedzieć
a ja właśnie użyłam parę dni temu pierwszy raz tonik z kwasem mlekowym i pierwsze wrażenia ok,zobaczymy jak na dłuższą metę..
dzięki za info
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 11:58   #48
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Zorac to lek dostepny na receptę, nie zawiera on AHA a tazaroten czyli retinoidy.
Czy nie za wcześnie na nie... hmm na to trudno odpowiedzieć nie można stanu skóry oceniać wiekiem ogólnym, gdyz to bardzo indywidualna sprawa.
Zorac to nie tylko działanie przeciwzmarszczkowe ale również stosuje się go w leczeniu trądziku i łuszczycy. Przeciwskazaniem jest ciąża lub jej zamiar w najbliższym czasie.
no tak,namieszałam,pomyliło mi się..
na razie jeszcze nie zabieram się za retinoidy,nie mam jeszcze dostatecnej wiedzy,a nowe informacje na pewno sie przydadzą.na razie kombinuję z kwasami.dzięki za wyjaśnienia
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 21:58   #49
xgosik
Raczkowanie
 
Avatar xgosik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 311
Cool Dot.: jakie kwasy?

To moze ja teraz zadam pytanie.
Przegladam biochemię od dłuższego czasu i zdecydowałam się na krem z kwasami. Czytałam wiele wątków i próbowałam dobrać sobie odpowiedni kosmetyk i mój wybór zawężył się do 3
SVR LYSANEL ACTIVE
LA ROCHE EFFACLAR K
Acnederm

moja skóra jest zanieczyszczona w okolicach strefy T (cera mieszana)
Z tradzikiem raczej problemów wielkich nie mam (drobne krostki, które tworzą się w wyniku zanieczyszczonych porów, i choć nie ma ich bardzo duzo to jednak zawsze jakieś są ) i wystepuję one w obrębie czoła czasami skroni.Nasilaja sie podczas okresu, ale to spowodowane jest hormonami.
Naczynek nie posiadam skóra raczej nie jest wrażliwa, tylko te rozszerzone pory
Który z tych kosmetyków byłby najlepszy według was
O konieczności stosowania filtrów wiem, uzywam ich prawie cały rok.

Z góry dziękuję za ewentualna odpowiedz

Aha i jesli dobrze zrozumiałam to do nawilżenia zamiast kremu na noc moge stosować oliwkę hipp.
Wole oliwki i olejki do twarzy niż kremy
__________________
"Myślę że nie tylko makijaż i modna fryzura czynią kobietę piękną. Naprawdę olśniewajaco wygląda kobieta w której oczach widać wiarę w siłę swojej urody oraz madrość żyiowych doświadczeń"
SHARON STONE

Edytowane przez xgosik
Czas edycji: 2006-10-18 o 21:59 Powód: dopisałam to o czym zapomniałam ;)
xgosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 22:11   #50
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: jakie kwasy?

Ja bym poleciła Effaclar K i dowaliłabym własnoręcznie kręconym tonikiem z BHA (jest banalnie prosty, a składniki do kupienia w Mazidłach za grosze). Kwasy BHA są rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego lepiej przenikają w przypadku mieszanej czy tłustej skóry.

Poza tym Effaclar K działa bardzo łagodnie i powoli, ale na jego efekty warto poczekać.

A z czasem, gdybyś zechciała wzmocnić efekt, to albo dorzuć Lysanel, albo AcneDerm.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 11:13   #51
xgosik
Raczkowanie
 
Avatar xgosik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 311
Dot.: jakie kwasy?

justyce: dziękuję za szybką odpowiedz Właśnie ten Effaclar K wydawał mi się najbardziej sensowny ale wolałam się upewnić.
Tonik napewno sobie ukrece, bo rzeczywiście koszt jest niewielki. Poczuje się jak mały chemik.
jescze raz dziękuje
__________________
"Myślę że nie tylko makijaż i modna fryzura czynią kobietę piękną. Naprawdę olśniewajaco wygląda kobieta w której oczach widać wiarę w siłę swojej urody oraz madrość żyiowych doświadczeń"
SHARON STONE
xgosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 18:59   #52
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: jakie kwasy?

Podbijam wątek aby zadać fundamentalne pytanie jakie kwasy - i czy wogóle??

Moja cera jest normalna, jesli czasem sie zmienia to w kierunku mieszanej (nos, broda, troche czoło się świecą) Nie wyskakują mi pryszcze.

Mam jednak w jednym miejscu na twarzy kilka czerwonych plamek i dołków po pryszczach - jednorazowy, krótkotrwaly wysyp jednak zostawił ślad - i tego chcialabym sie pozbyc

Naczynka na twarzy nie pękają ale mam drobne na płatkach nosa jakby sie mocno przyjrzec - wiec uznaję ją za "ze skłonnościami" do naczynek.

Jeśli umyje twarz w chlorowanej/ozonowanej wodzie lub potraktuję jakimś "ostrym" środkiem myjącym na twarzy pokazuje mi się "motylek" tj zaczerwieniony nos i troche policzki.

Na dzień używam LPR hydraphase xl na noc xerialine i do oczyszczania rosaliac LPR i to wszystko - czyli nawilżam sie i uważam na naczynka i "motylek" zniknął, nawilżenie twarzy tez ok.

Chciałabym do tego zestawu dolożyc wyższy filtr (ciągle szukam) i serum z wit C i wlaśnie jakis kosmetyk z kwasami.Poczytałam troche o effaclaru K - jednak w opisie napisano ze jest on do cer tłustych i tu nie wiem czy jest wogóle sens.

Proszę o indywidualna analizę przypadku i ułożenie jakiegos planu.

a i czy serum z wit c mozna stosowac na noc (np activ c czy jest sens tylko kłaść pod filtry?) Im wiecej czytam tym mniej wiem - mam nadzieje ze to przejsciowe :/
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 19:44   #53
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: jakie kwasy?

To może i ja się podepnę

Mam skórę tłustą, rozszerzone pory, zaskórniki, takie "dziurki" po pryszczach i również po nich przebarwienia, podskórne pryszcze. Naczynek rozszerzonych brak

Wyleczyłam już pryszcze Aknemycinem i Differinem, a teraz chciałabym kontynuować terapię

Czy lepiej byłoby kupić, żeby to zlikwidować Lysanel Active czy Diacneal? Lysanelu teraz używam w próbkach i jest całkiem w porządku, skóra jest rozjaśniona, ale chyba czegoś więcej bym oczekiwała...
Z Diacnealem nie miałam do czynienia.
Effaclar K natomiast zupełnie nie pomógł

I tak się zastanawiam i nie moge zdecydować
Co mogłybyście mi doradzić, która opcja lepsza?
A może coś zupełnie innego? (myślałam o sprawieniu sobie odpowiedniego zestawu Ziaja Pro)
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.