pielegnacja skory po mikrodermabrazji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-24, 07:52   #1
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950

pielegnacja skory po mikrodermabrazji


Zakladam watek bo chcialabym ,aby wszystkie informacje na ten temat znalazly sie w jednym miejscu, czarno na bialym tym bardziej, ze coraz wiecej osob sie na ten zabieg decyduje
w innych watkach odnalazlam tylko pare szczatkowych informacji.

Mam 27 lat, problemow z cera nie mam, na szczescie. mikrodermabrazje diamentowa bede robic w ramach wiosennego oczyszczenia skory twarzy. 2 zabiegi z 2-tygodniowa przerwa pomiedzy.

no i pytam sie was dziewczyny o najlepsza pielegnacje skory po takim zabiegu
  • wiem ze nawilzanie-ale czym najlepiej?
  • wiem, ze wysokie filtry na dzien, ale ze wczesniej ich nie stosowalam(wiem, ze wstyd ),wiec zaopatrzona w probki-szukam "tego swojego", sklaniajac sie ku emulsji Avene 50+
  • a co na noc?
  • wiem ze pic duzo wody trzeba
i tak naprawde nic wiecej nie wiem, wiec chetnie skorzystam z waszej wiedzy i porad
pozdrawiam
M.
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 15:52   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: pielegnacja skory po mikrodermabrazji

W zasadzie wszytko co najważniesze, już napisałaś.

1) Wysoki filtr na dzien, aby niedopuscic do powstawania przebarwien;
2) krem regenerujacy/ nawilzajacy - o prostm skłądzie, coś aptecznego, dla wrażliwców. swietnie sparwdzaja sie tu preparaty do sk. atoowej, super-nailzajace, a nawet natłuszczające z owsem [duży wybór ma firma D-Derma, np Exomega]. Warto tez zastanowic sie nad kremami gojacymi Ciclafate Avene, Cicaplast LRP.
3) picie wody i wzmacnianie skóry od srodka: łykanie kwasów Omega-3 [nie tylko po mikro]

Co do pielegnacj nocnej - poszłabym właśnie w strone mocno regenerujacych kremów z wyciągiem z owsa.

Co do makiajzu - zrezygnowałabym z produktów z miką i tzw. "rozswietlaczy" z opalizujacymi, migoczącymi drobinkami. Drobinki te w duuuzym powiekszeniu, maja ostre brzego, co moze dopworadzic do 1) zapchania porów; 2) podraznienia skóry. Demakijaz - superdelikatny. Nic z kwasami [mleczka z kw.owocowymi odpadaja] - raczej płyn micelarny i woda termalna. Delikatny,kojący tonik, np.Iwostin. Hydraphase LRP, AA. Bron Boze, nic z alkoholem.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 19:21   #3
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: pielegnacja skory po mikrodermabrazji

L_V slicznie dziekuje za odpowiedz!
czy moglanys mi polecic jakis konkretny kremik na noc?

czy podklad Max Factor Age Renew ma w skladzie mike? u mnie na opakowaniu nie ma skladu
edit: znalazlam w necie sklad. ja tam mki nie widze, ale moze nie potrafie o rozszyfrowac, wiec dla pewnosci tu podaje. Jest za to talk.Moge go wiec normalnie stosowac czy raczej nabyc cos beztalkowego?

Skład: Cyclopentasiloxane, Aqua, Titanium Dioxide, Glycerin, Dimethicone Crosspolymer, Cyclomethicone, Diethylhexyl Carbonate, Niacinamide, Octylmethoxycinnamate, Sodium Chloride, Talc, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Dimethicone, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Aluminium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Allantoin, Ethylparaben, Parfum, PEG-10 Dimethicone Crosspolymer, Methylparaben, Disodium EDTA, Propylparaben, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hexyl Cinnamal, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Palmitoyl Pentapeptide-3, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Geraniol, Citronellol, Limonene, PEG-100 Stearate, [+/- CI 77492, CI 77491, CI 77499]
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 20:41   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: pielegnacja skory po mikrodermabrazji

Co do kremu - polecam ExOmega, firmy A-Derma. Maiałąm, wypróbowałąm, działa swietnie. Mój drugi typ to Nutritic. Ja miałam ten 5%, bardzo bardzo ale to bardzo mocno odzywia skórę. Ratowałam sie nim jak przegięłąm nieco z Retinem Jest jeszcze wersja 2,5%.

Podkłąd który tu wkleiłaś nie zawiera miki. CO do talku - to juz jak lubisz. Są osoby, ktore wolą beztalkowe podkłądy, bo twierdza mat dany przez talk jest złudny. Po kilku godz. cera zaczyna sie jeszcze bardziej swiecic. Nie odniose sie do tego, bo podkładow od 2 lat nie uzywam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 22:12   #5
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: pielegnacja skory po mikrodermabrazji

dziekuje za cenne wskazowki
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.