Retiny i kwasy uczulają? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-04, 13:32   #1
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484

Retiny i kwasy uczulają?


Rozpaczliwie potrzebuję pomocy. Dwa tygodnie temu zaczęłam Ystheal, od tygodnia mam Effaclar K, do tego filtr SVR 50+ i z moją twarzą zaczęło się dziac coś okropnego! Cała buzia pokryta jest drobnymi krostkami, taką kaszką, strasznie swędzi i piecze nie wiem, czy mam to przetrzymac, czy odstawic wszystko. Czytałam wątki o kwasach i retinach i wiem, że coś może się dziac, ale teraz jak na złośc nie mogę trafic na stosowne posty. Mam skórę suchą i nigdy żadnych problemów typu wypryski czy coś podobnego. Chciałam tylkopozbyc się tych zmarsczek, co się porobiły, a zamiast tego zamieniam się w jaszczurkę Odpowiedzcie, proszę, bo czuję siębardzo źle. Z góry wam dziękuję
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 13:40   #2
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: Retiny i kwasy uczulają?

Podejrzewam, że za duzo dobrego na raz. Skoro masz skórę suchą to po co ci Effaclar?. Odstaw wszystko i wprowadzaj stopniowo, z przerwami. Skoro nie miałas nigdy wyprysków, to nie jest to oczyszczanie, tylko podraznienie albo uczulenie. Niektórzy nie toleruja kwasu salicylowego (Effaclar), a aspiryne możesz brać? Jak często używasz tych produktów? I co chciałaś osiągnąć - wygładzić zmarszczki, czy pozbyć sie przebarwień, czy jeszcze coś innego?
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 14:00   #3
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Retiny i kwasy uczulają?

chciałam wygładzic zmarszcki, a na effaclar skusiłam się opiniami dziewczyn z forum , niektóre z suchą skórą też stosowały i były zadowolone. Cóż, widac rzeczywiście nie wszystko na raz. Tylko co mnie uczuliło? Stawiam na ten effaclar. Dzięki wielkie za podpowiedź.
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 18:18   #4
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Retiny i kwasy uczulają?

Wiesz, to niezbyt rozsądne wprowadzać dwie (nie licząc filtra) nowości na raz - a szczególnie takie potencjalne podrażniacze... Choćby dlatego że ciężko stwierdzić CO podrażnia. Odstaw nowinki, doprowadź skórę do ładu a potem testuj po kolei - najlepiej nie na twarzy, tylko na miejscu które łatwiej ukryć
Ja miałam to samo po ysthealu. Koszmarne, swędzące uczulenie po jednokrotnym posmarowaniu. Ponieważ nie byłam pewna czy to od tego kremu to po wyleczeniu (trwało to dobre 2 tygodnie) spróbowałam jeszcze raz - masakra. Ysthealowi dziękujemy.
Natomiast świetnie działa na mnie effaclar - co 5 dni - mimo suchej skóry.

Na Twoim miejscu zaczęłabym od sprawdzenia filtra - bo przy tego typu "kuracji" jest on niezbędny. Jeśli Cię nie zapcha/podrażni - to próbuj następnych rzeczy.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 18:59   #5
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Retiny i kwasy uczulają?

Ystheal i filtr SVR mam 2 tygodnie i do tej pory było bardzo dobrze. teraz na te krostki filtr nakłada się fatalnie. Odstawię na razie wszystko. A tak na marginesie, czy są filtry, które nie mają koloru tak jak podkład? Bo w tym moim wyglądam troche jak gejsza.
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 19:55   #6
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Retiny i kwasy uczulają?

Zaraz zaraz, ten filtr barwi Ci twarz na biało, czy ma kolor jak podkład? Bo sa i takie i takie. A sa tez takie, które mimo że białe, to ich na twarzy nie widać. Tylko na każdej twarzy jest inaczej i trzeba to samemu sprawdzić...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 21:23   #7
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Retiny i kwasy uczulają?

Oczywiście nie dopisałam, że ma kolor jak podkład. I przez pierwsze dni był dla mnie cudowny, konsystencja i kolor, a teraz na tej kaszce którą mam na twarzy zbija się i wygląda fatalnie. Od wczoraj siedzę na BU i KWC i mądrzejsza nie jestem. Może to wina filtra właśnie, teraz do tego się skłaniam. W każdym razie, dzięki wielkie za odpowiedź!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.