skora atopowa (z tradzikiem?) - pielegnacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-17, 21:54   #1
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku

skora atopowa (z tradzikiem?) - pielegnacja


na pewno sie powtarzam itp, za co przepraszam bardzo Was na wstepie

po zmianie dermatologa okazalo sie, ze jestem posiadaczka skory atopowej, koncza mi sie kosmetyki i prosze Was o rady w co sie wyposazyc?

nigdy nie myslalam o mojej tradzikowej cerze jako o alergicznej itp, a tu sie okazuje ze to bedzie jakas alergia pokarmowa od jakis 10lat walcze z tradzikiem, mam w domu zwierzatka i jem wszystko bez ograniczen.

moja skora nie toleruje zadnych szamponow, ciagle swedzi, przetluszcza sie i w ogole. na twarzy mam pelno rozdrapancow (wysyp po diacnealu, niestety wszystko powyciskalam;( pan doctor zabronil mi uzywac kwasow, wiec pewno obsypie mnie zaskornikami itp na dniach.

czyli co moglabym uzywac do mycia twarzy, jaki szampon, jaki tonik?
z gory dzieki
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 10:15   #2
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: skora atopowa (z tradzikiem?) - pielegnacja

hop
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 14:54   #3
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Smile Dot.: skora atopowa (z tradzikiem?) - pielegnacja

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
hop
ja też mam skóre atopową, ale na szczęście bez trądziku. miałam alergie na prawie wszystkie kosmetyki, jakich używałam, do momentu gdy poznałam Avene do skóry alergicznej i to było dla mnie wybawienie. używam mleczka Lotion nettoyante pour peaux intolerantes i toniku tej firmy Lotion doceur, choć do niego mam troche zastrzeżeń...chciałabym wypróbować mleczko z tej serii w sterylnych, jednorazowych ampułkach, ale jeśli mi się spodoba, to zbankrutuje( 6 10-ml fiolek to ponad 70 zł, ale ma świetne opinie na KWC, także wśród atopiczek).poza tym jako krem do twarzy - lipobaza , pod oczy - nanobaza a do ciała LRP Lipikar baume i jak na razie nie było niespodzianek. jeśli chodzi o szampon, to bardzo łagodny jest Physiogel albo Johnson baby.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 16:53   #4
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: skora atopowa (z tradzikiem?) - pielegnacja

loss_lauri ogromne dzieki za odpowiedz
chyba wyprobuje ten avene, dostalam narazie masc-antybiotyk i masc sterydowa nie mam w ogole pojecia do czego ona bedzie sluzyc i jakie ma wlasciwosci
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 21:14   #5
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: skora atopowa (z tradzikiem?) - pielegnacja

Nie uzywaj sterydów na twarz!!! Zniszczysz sobie cere. Istnieja 2 mascie niesterydowe o działaniu przeciwzapalnym Elidel i Protopic są niestety drogie (choć i tak staniały w przeciagu ostatnich 3 lat), ale uważam że trzeba. Ja mam juz zaleczone AZS na twarzy glównie dzięki tabletkom antyhistaminowym - Aerius( tez drogie ale w porównaniu do Zyrteców, Claritine i innych o wiele skuteczniejsze). Ponadto proponuje odwiedzic alergologa (miałas robione testy??).
Z kosmetykami ci za bardzo nie pomoge, bo w tej chwili moge już uzywać właściwie wszystkiego, ale polecam spytać o jakąś serię dla atopowców w aptece jest ich dośc dużo Emolium jest dośc dobra.
Na kwasy też reaguję podrażniem, ale za to dobrze znoszę retinoidy - porozmawiaj o tym z dermatologiem.
uff rozpisałam się, ale jako atopowiec-trądzikowiec mam trochę doświadczenia w walce z tym cholerstwem
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 21:22   #6
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: skora atopowa (z tradzikiem?) - pielegnacja

nefretam dzieki za rady
testy mialam robione tylko na wziewne, roztocza, kurz i proch i na psa, takie testy na skorze wyszla mi silna alergia na pylki, niebawem zaczyna, odczulanie, no i na pozostale tez, nei jestem alergiczna na kota (ale co mi po kocie, jak ja nie mam w domu kota, tylko pieska testow na alergie pokarmowe nie mialam robionych, zobaczymy co powie dermatolog, jak zaleci to sie je zrobi
mi tez te sterydy sie nie podobaja sprobuje sie posmarowac na noc dzis i jutro i kropka, wiecej sie nie bede truc
retinoidy tez dobrze znosze, ale akurat mam w domu lysanel, pisze na nim ze do skory tradzikowej i atopowej, mnie nigdy nie podraznial on

moge Cie zapytac czego uzywasz do mycia wlosow?
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 21:35   #7
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: skora atopowa (z tradzikiem?) - pielegnacja

też niedługo zaczynam odczulanie (już 3 sezon)- na trawy i drzewa.
Szamponów używam przeróżnych (często zmieniam) i zaden nie miał wpływu na atopie więc ci nie pomoge. Może spróbuj szamponów dla dzieci albo aptecznych.
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.