Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-24, 17:08   #1
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831

Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!


Uważam wątek za nieaktualny.







Witam !

Mam 22 lata i od kilku miesięcy coś dziwnego zaczyna się dziać z moją cera. Na policzkach pod skórą zaczely mi sie pojawiac małe czerwone chrostki, jest ich coraz więcej, przy tym mam bardzo rozpaloną twarz. Sporadycznie pojawia mi się to też na brodzie i czole ale już zdecydowanie mniej inwazyjnie i schodzi, a te z policzków niestety nie.
Mam przy tym wrażliwą cerę i nie wiem czy mogę używać preparatów do cery trądzikowej. Gdzieniegdzie również popękane naczynka, gł na skrzydełkach nosa, ale jest tego bardzo niewiele. Na policzkach mam też takie małe kropeczki, które wyglądają jak wągry, ale są czerwone. Buzia po umyciu jest ściągnięta, nos się błyszczy.

Bardzo proszę o radę jakich kosmetyków powinnam używać. Proszę o cały zestaw: coś do demakijażu, zmywania twarzy, tonizowania, nawilżania (dzień i noc) i coś na pryszcze.

Bede wdzieczna ze wszelka kompetentna pomoc!!

Edytowane przez lalaith
Czas edycji: 2008-02-22 o 17:22
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 18:33   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

jeśli nie masz zaskórników, a masz problemy naczynkowe, nadwrażliwość, zmiany gł. na policzkach i uczucie "rozpalenia", to wcale nie musi być trądzik (acne vulgaris), lecz np. rosacea (tzw. trądzik różowaty)- lepiej wybierz się do dermatologa.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 11:37   #3
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Dzieki justy, zastanawialam sie nad trądzikiem różowatym, ale naprawde popękanych naczynek mam bardzo niewiele i nie stanowią one dla mnie problemu bo są prawie niewidoczne. Do dermatologa napewno pójdę, ale na NFZ czeka sie 2 miesiace a na prywatnego mnie niestety nie stac wiec chcialam tylko wiedziec jak pielegnowac moja cere do tego czasu.. W dodatku moi znajomi ktorzy lecza sie dermatologicznie sa bardzo zawiedzeni, moja przyjaciolka leczyla sie u 3 przez wiele lat i zaden jej nie pomogl, pryszczy ma coraz wiecej, a wydala tysiace na wizyty (wszyscy byli prywatni), leki i kosmetyki. No i jest zalamana :/
Znajoma z wizazu polecila mi wlasnie zebym zapytala na Biochemii o to jakich kosmetykow uzywac, wiec pytam w dalszym ciagu, jesli ktos moglby mi poradzic to bardzo prosze!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 12:18   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Lalith, zrozum, cięzko nam powiedzieć uzywaj tego, tego i tamtego. Jesli Justy ma racje i jest to trądzik różowaty, to czeka Cie specjalistyczne i leczenie i taka tez pielęgnacja. Z tego co piszesz, nie wydaje mi się, zeby był to zwykły trądzik, raczej skadniam, się ku opcji przedstawionej przez Justy.

Jesli założymy, ze to tradzik rózowaty (uczucie rozpalonej twarzy), to nie powinnas uzywac preparatow do cer trądzikowych - zbyt wysuszają.

Poczytaj ten wątek - wypowiadały sie w nim m.in. osoby cierpiące na te przypadłość. generalnie, powinnas od teraz stosowac program pielęgnacyjny dla cer naczyniowych/ wrazliwych.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194047
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 11:47   #5
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Od kilku dni nie używam preparatów do cer trądzikowych, tak jak mi poradziłyście, ale chyba do nich wrócę, bo zaczęłam się potwornie świecić i wyglądam koszmarnie. Policzki całe w wągrach i do tego strasznie nierówne
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 11:51   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Od kilku dni nie używam preparatów do cer trądzikowych, tak jak mi poradziłyście, ale chyba do nich wrócę, bo zaczęłam się potwornie świecić i wyglądam koszmarnie. Policzki całe w wągrach i do tego strasznie nierówne
Nierównosci to niekoniecznie trądzik. A świecenie nie jest oznaką łojotoku, a np. odwodnienia skóry.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 14:06   #7
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

W piatek mam wizyte u dermatologa, ale tyle sie zlego naczytalam o nich ze bardzo sie stresuje. Na calym forum ani w ogole w zyciu nie znam nikogo komu dermatolog pomogl, znam kilka osob ktorym zaszkodzil, albo takich ktorzy pomimo wydanych grubych pieniedzy zadnych pozytywnych efektow wieloletnich kuracji nie doswiadczyli. Boje sie ze ze mna bedzie tak samo :/
Chcialabym sama wziac sie za pielegnacje, tak na wlasna reke ale nie mam pojecia w ogole od czego zaczac, nie znam sie na skorze na kosmetykach, na doborze. Zawsze mialam mieszana cere z tendencja do przetluszczania i tak tez pielegnowalam cere. Poza tym moja skora jest wrazliwa dlatego duzo moich kosmtykow jest do takiej cery, takze aptecznych i hypoalergicznych.
Moze napisze czego teraz uzywam i Wy mi pomożecie cos jeszcze dobrac, albo pozmieniac?
I oczywiscie gdy wroce od dermatologa napisze jaka jest jego diagnoza, co mi doskwiera i co mi przepisal.

A wiec obecnie:

- oczyszczanie i demakijaż: Yves Rocher, Purre Camille, mleczko i tonik 2w1 http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18158, oraz
Avon Liiv Botanicals, rewitalizujący żel do oczyszczania twarzy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20226

- nawilżanie
Avon Liiv Botanicals krem na dzień "Witalność Natury" http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20210
Avon Liiv Botanicals, krem na noc "Witalność Natury"
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20212

- preparat punktowy na pryszcze
Asa, Acnefan, http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13341

- peeling i maseczka do twarzy z biała herbatą Avon Planet Spa
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5756
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3714
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-23, 10:19   #8
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Ja na dobry poczatek zrezygnowałabym z Avonu Zdaje się ta cała seria Liiv nie wyrózna się niczym in plus, więc lepiej zainwestuj w pielęgnację apteczną (La Roche Posay, Avene, polski tańszy Iwostin, Vichy...)

Jak czesto robisz peeling?

Zrezygnuj z mysia buzi mydłem, spróbój płynów micelarnych lub żeli bez mydła w składzie.
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 10:45   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Co do preparató Avonu - nie znam skąłdu, nie moge ich ocenić.

Ale na bank rozstan sie z preparatem yves Rocher - oceniałam jego skłąd i nie jest on wart złotówki. Ostatnio Yves Rocger bardzo okrutnie żaqruje sobie ze swoich klientek, składy koszmarne.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 18:35   #10
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Co do preparató Avonu - nie znam skąłdu, nie moge ich ocenić.

Ale na bank rozstan sie z preparatem yves Rocher - oceniałam jego skłąd i nie jest on wart złotówki. Ostatnio Yves Rocger bardzo okrutnie żaqruje sobie ze swoich klientek, składy koszmarne.

Jezeli dobrze pamieta to kremy Avonu z nowej serii Liiv Botanicals byly w watku skladowym,nie sa jakos specjalnie ciekawe ale kazda cera inaczej zareaguje.

L_V musze stanac w obronie YR poniewaz wypuscili swietny krem p/zaczerwienieniom
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20963
nie jest to moze kosmetyk o mega dzialaniu ale musze powiedziec,ze dzialanie bardzo milo mnie zaskoczylo.Szczegolnie,ze wspomaga inne preparaty dla naczynkowcow
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:00   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

L_V musze stanac w obronie YR poniewaz wypuscili swietny krem p/zaczerwienieniom
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20963
nie jest to moze kosmetyk o mega dzialaniu ale musze powiedziec,ze dzialanie bardzo milo mnie zaskoczylo.Szczegolnie,ze wspomaga inne preparaty dla naczynkowcow
Hex, ale zobacz składy z serii rumiankowej - są straszne!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-24, 09:19   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hex, ale zobacz składy z serii rumiankowej - są straszne!!
Masz racje seria rumiankowa jest nieporozumieniem chociaz o dziwo mnie ta odnowiona wersja nie robi krzywdy i lubie z tej serii mleczko do demakijazu(2 w 1) oraz zel
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 10:45   #13
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Czyli z tego co rozumiem, mam wywalić wszystkie kosmetyki i zaopatrzyć się w nowe?
Akurat to mleczko z tonikiem 2w1 bardzo lubiłam, świetnie się sprawdzało jako preparat do demakijażu oczu i tak też myślę je zużyję bo już niewiele go zostało. Tak samo żel do mycia buzi z liiv jeszcze dokończę bo też mam go jeszcze tylko na kilka użyć.
Wczoraj zaplanowałam w jakie kosmetyki się zaopatrzę:

- Avene Cleanance, Żel oczyszczający bez mydła: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1225
- La Roche Posay, Hydraphase Hydrating Toner, Nawilżający tonik do cery odwodnionej: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9807
- Effaclar K
- Effaclar A.I.
- na dzień filtr Klorane: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19486
- maseczki Hydraphase La Roche Posay, kojąco- nawilżającą oraz Dermaglinu przeciwtrądzikową i odżywczo- oczyszczającą stosowałabym naprzemiennie

Peeling dotąd robiłam raz w tygodniu. A czy podczas kuracji effaclarem w ogóle należy jeszcze dodatkowo się złuszczać peelingiem?
Jeśli tak to myślałam nad peelingiem enzymatycznym Lirene do cery wrażliwej : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15376
albo AA Face: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5567?

Co o tym myślicie? A może znacie jakieś tańsze a podobnie dobre odpowiedniki którymi mogłabym coś zastąpić żeby było taniej?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 19:14   #14
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Nie wywalaj żadnych kosmetyków, ale jeśli już zainwestujesz w teoretycznie lepsze, to te gorsze zużyj do ciała / rąk / stóp

Z Effeclarami Ci nie pomogę, bo się nie kwaszę i innych inwacji na twarz nie prowadzę.

Żel Avene jest bardzo fajny, nawet mojej suchej skóry nie przesusza.
Tonik - myślę że na nim możesz oszczędzic wybierając coś o dobrym prostym składzie, ja Ci polecam Urodę z Melisą:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9635
Filtr podobno fajny, maseczki - mi LRP nie pasował, ale tylko testowałam. Glinek nie znam.

Peeling polecam Gommant cośtam z SVR, wpisz w KWC - bardzo dobra jakość i doskonała relacja wydajność / cena.
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana

Edytowane przez pakosta
Czas edycji: 2007-10-24 o 19:46
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 11:47   #15
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Peeling polecam Gommant cośtam z SVR, wpisz w KWC - bardzo dobra jakość i doskonała relacja wydajność / cena.
Pewnie chodzi Ci o ten: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...produkt=16321? Faktycznie opinie są świetne. Po prostu zastanawiałam się czy moja wrażliwa skóra nie wymaga stosowania peelingów enzymatycznych.. Zwłaszcza jeśli chciałabym się dodatkowo złuszczać Effaclarem. W sumie to nie wiem czy w czasie kuracji z kwasami konieczne jest jeszcze dodatkowo stosowanie peelingów, jak myślicie?

No i już po wizycie u dermatologa. Orzekł "zmiany trądzikowe", więc odetchnęłam z ulgą że to nic gorszego (np alergia, gronkowiec, helicobactep phylori czy trądzik różowaty, podejrzeń miałam mnóstwo).
Lekarka po dokładnym obejrzeniu mojej twarzy i dokładnym wywiadzie co do przebytych chorób, stanu zdrowia, stylu życia itp. przepisała mi ISOTREXIN, którym kazała smarować twarz raz dziennie wieczorem. Do tego myć buzię bardzo delikatnymi preparatami bez mydła do cery wrażliwej i dobrze nawilżać w ciągu dnia.
Lekarka podała mi przykładowo że myć twarz mogę żelem Physiogel Cleananser, a nawilżać kremem Physiogel DMS, ale powiedziała ze równie dobrze mogą to być inne kosmetyki.

Co polecacie przy ISOTREXINIE do oczyszczania i nawilżania?

Nikt mi nie pomoże ?

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-10-29 o 12:18 Powód: post pod postem - proszę o korzystanie z opcji edycji!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 12:20   #16
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Przy Isotrexinie niezbędny jest filtr na dzień.

Physiogel do mycia i nawilżania będzie OK - chodzi o to aby krme mial prosty skład i nie podrazniał dodatkowo cery.
Nie wiem jak zareagujesz na Physio (mnie zapychał), ale śiwtnie sie sprawdza Hydrance Optimale od Avene.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 16:20   #17
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Przy Isotrexinie niezbędny jest filtr na dzień.
Nie wiem jak zareagujesz na Physio (mnie zapychał), ale śiwtnie sie sprawdza Hydrance Optimale od Avene.
A jaki ten Avene ma filtr bo nie znalazłam w KWC?
Czy w takim razie ISOTREXIN jest oparty na kwasach?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 07:55   #18
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A jaki ten Avene ma filtr bo nie znalazłam w KWC?
Czy w takim razie ISOTREXIN jest oparty na kwasach?
Isotrexin to retinoid - zaobacz sama w ulotce czy nie ma w skłądzie tretinoiny. To najsilniejsza postac wit A - bedzie mocno złuszczać skórę, trzeba uwazac aby nie przesadzic z czestotliwoscią aplikacji.

Hydrance Optimale od Avene to raczej krem-nawilzacz do stosowanie w noce bez Isotrexinu.

FIltr przy takim leku to powinno byc minimalnie spf 40.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 17:17   #19
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Question Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Isotrexin to retinoid - zaobacz sama w ulotce czy nie ma w skłądzie tretinoiny. To najsilniejsza postac wit A - bedzie mocno złuszczać skórę, trzeba uwazac aby nie przesadzic z czestotliwoscią aplikacji.
Od kilku dni używam i nic mi się nie łuszczy. W ogóle nic się nie dzieje, kiedy zacznie?


Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
FIltr przy takim leku to powinno byc minimalnie spf 40.
W takim razie dlaczego dermatolożka gdy ją o to spytałam, powiedziała że wystarczy krem nawilżający, a wysoki filtr o tej porze roku nie jest potrzebny?
Skoro lekarze są niekompetentni to w takim razie nie rozumiem, dlatego wszystkie zalecałyście mi wizytę u dermatologa..?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-10, 13:31   #20
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Widzę że nikt mi nie odpowie?

Używam tego Isotrexinu już prawie 2 miesiące i nic. Skóra mi się ani trochę nie łuszczy, stan cery się nie poprawił. Kiedy to w końcu zacznie działać ?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:45   #21
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość

W takim razie dlaczego dermatolożka gdy ją o to spytałam, powiedziała że wystarczy krem nawilżający, a wysoki filtr o tej porze roku nie jest potrzebny?
Skoro lekarze są niekompetentni to w takim razie nie rozumiem, dlatego wszystkie zalecałyście mi wizytę u dermatologa..?
Większośc dermatologów tak mówi - nieliczni przyznają że potrzebny jest filtr. Dlaczego? tego nie wiem: albo lekceważą wpływ promieniowania UVA albo wychodzą z założenia że jeżeli zlecą pacjentowi kupno 4 drogich kremów + filtr, to zarzucą kurację. Nie wiem. Wiem natomiast, że wielu dermatologó ze Stowarzyszenia Lek. Derm. Estet. potwierdza koniecznośc stosowania wysokich filtrów przy kuracji kwasowej/ retinoidowej. Natomiast retinoidy znane są z tego, że uwrażliwiają skórę na promieniowanie.

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Widzę że nikt mi nie odpowie?

Używam tego Isotrexinu już prawie 2 miesiące i nic. Skóra mi się ani trochę nie łuszczy, stan cery się nie poprawił. Kiedy to w końcu zacznie działać ?
Bo wcale nie musi się łuszczyć. Retinoidy na każdego działają inaczej - brak łuszczenia nie oznacza, ze lek nie działa.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 14:03   #22
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

L_V a co z kremami nawilżającymi? Tyle jest super kremów do cery tłustej/mieszanej które chciałabym wypróbować bo mnie nęcą, a widzę że mam się ograniczać tylko do Isotrexinu na noc (a przyjemny w użyciu to on nie jest, ot lek taki) i filtra na dzień.. Czy mogę te kremiki jeszcze gdzieś włączyć w mój plan dnia, a jeśli tak to kiedy ?
I czy mogłabym włączyć jeszcze jakiś dodatkowy preparat na trądzik np punktowy LPR lub Iwostinu żeby takie pojedyncze wieksze pryszcze atakowały? Bo skuteczności Isotrexinu nie dostrzegam, a chciałabym przynajmniej takie wieksze pryszcze szybciej likwidowac? A jeśli moge to też: kiedy?
Kurcze ja jestem raczej minimalistką i lubię mieć wszystkiego jak najmniej: rzeczy, gratów, ciuchów (kocham elegancką klasykę) i kosmetyków.. Gadżeciarz to ze mnie nie jest (: A mimo wszystko, czegoś mi w tej całej "pielęgnacji" brakuje..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 10:56   #23
Długonoga_nimfa
Przyczajenie
 
Avatar Długonoga_nimfa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
GG do Długonoga_nimfa
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

A ja już nie wiem jaką mam cerę i jaki rodzaj trądziku:-( jak tak czytam te wszystkie wątki to tylko coraz większy chaos w głowie mi się robi. Bo że wrażlwią cerę mam to pewne, czerwieni mi się też, trądzik też mam, suchą skórę... Dermatolog powiedział, że trądzik mam zwykły, ale jak poczytałam wątki Wizażanek to zaczynam myśleć, że to jest ten różowaty i aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl, bo wiem że się tego nie wyleczy. Wiele dziewczyn poleca wybrać się do kosmetyczki... Więc kto lepszy? Jak znaleźć kogoś, kto zajmie się moją CERĄ, a nie PIENIĘDZMI?:-( Nie piszę oddzielnych wątków, bo zaraz dostanę ochrzan, że tyle ich już na ten temat... Ehhh, mam coraz mniej nadziei i zastanawiam się, czy w ogóle pisać...
__________________
You're young, you're drunk, you're in bed, you have knives; shit happens-A.J.
Długonoga_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 14:04   #24
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Długonoga_nimfa Pokaż wiadomość
A ja już nie wiem jaką mam cerę i jaki rodzaj trądziku:-( jak tak czytam te wszystkie wątki to tylko coraz większy chaos w głowie mi się robi. Bo że wrażlwią cerę mam to pewne, czerwieni mi się też, trądzik też mam, suchą skórę... Dermatolog powiedział, że trądzik mam zwykły, ale jak poczytałam wątki Wizażanek to zaczynam myśleć, że to jest ten różowaty i aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl, bo wiem że się tego nie wyleczy. Wiele dziewczyn poleca wybrać się do kosmetyczki... Więc kto lepszy? Jak znaleźć kogoś, kto zajmie się moją CERĄ, a nie PIENIĘDZMI?:-( Nie piszę oddzielnych wątków, bo zaraz dostanę ochrzan, że tyle ich już na ten temat... Ehhh, mam coraz mniej nadziei i zastanawiam się, czy w ogóle pisać...
Wiesz co ja też podejrzewałam że to może ten różowaty ale teraz mi się zdaje że po prostu jakiś wstrętny krem pozatykał mi pory, które mam bardzo widoczne i od tego te wszystkie różowe krostki.. :/ Poza tym mam jeszcze pajączki, cała twarz mnie boli bo jest bardzo cięka i delikatna. Bo taki klastyczny trądzik to też u mnie nie jest
I też nie za bardzo wierzę że dermatolog mi pomoże
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 16:48   #25
Długonoga_nimfa
Przyczajenie
 
Avatar Długonoga_nimfa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
GG do Długonoga_nimfa
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Wiesz co ja też podejrzewałam że to może ten różowaty ale teraz mi się zdaje że po prostu jakiś wstrętny krem pozatykał mi pory, które mam bardzo widoczne i od tego te wszystkie różowe krostki.. :/ Poza tym mam jeszcze pajączki, cała twarz mnie boli bo jest bardzo cięka i delikatna. Bo taki klastyczny trądzik to też u mnie nie jest
I też nie za bardzo wierzę że dermatolog mi pomoże
No tak, tylko w takim razie kto może pomóc? Wydawać pieniądze na kosmetyczkę i dermatologa to chyba większość z nas nie stać. A szczerze mówiąc nie spotkałam się tutaj z takim wątkiem, w którym byłby opisane wszystkie przypadłości danego trądziku. Są podstawowe objawy i jak tak czytam to dochodzę do wniosku, że na twarzy to ja mam dosłownie wszystko. Dermatolog twierdzi, że to trądzik grudkowo-krostkowy, który da się wyleczyć. I nie mam wyjścia, prawda? Muszę uwierzyć, bo kto ma wiedzieć jak nie specjalista? Tylko dlaczego nie zauważył, że cerę mam naczynkową i większość preparatów mi nie pomaga? Ale widać nie ma większego ratunku, trzeba sprawdzać kolejnych lekarzy, pakować się w kolejne beznadziejne kuracje, wydawać masę kasy... Chciałabym wiedzieć (ja wiedzieć a nie ufać w opinię dermatologa/kosmetyczki) jaką naprawdę mam cerę i jaki rodzaj trądziku. Ale czy to możliwe?...
__________________
You're young, you're drunk, you're in bed, you have knives; shit happens-A.J.
Długonoga_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 10:14   #26
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Długonoga_nimfa Pokaż wiadomość
No tak, tylko w takim razie kto może pomóc? Wydawać pieniądze na kosmetyczkę i dermatologa to chyba większość z nas nie stać. A szczerze mówiąc nie spotkałam się tutaj z takim wątkiem, w którym byłby opisane wszystkie przypadłości danego trądziku. Są podstawowe objawy i jak tak czytam to dochodzę do wniosku, że na twarzy to ja mam dosłownie wszystko. Dermatolog twierdzi, że to trądzik grudkowo-krostkowy, który da się wyleczyć. I nie mam wyjścia, prawda? Muszę uwierzyć, bo kto ma wiedzieć jak nie specjalista? Tylko dlaczego nie zauważył, że cerę mam naczynkową i większość preparatów mi nie pomaga? Ale widać nie ma większego ratunku, trzeba sprawdzać kolejnych lekarzy, pakować się w kolejne beznadziejne kuracje, wydawać masę kasy... Chciałabym wiedzieć (ja wiedzieć a nie ufać w opinię dermatologa/kosmetyczki) jaką naprawdę mam cerę i jaki rodzaj trądziku. Ale czy to możliwe?...
Chyba nie Ja też bym chciała to wiedzieć bo przynajmniej wiedziałabym jakie kosmetyki kupować, a nie stała przed półką w drogerii godzinę jak kretyn, a potem brała pierwszą lepszą buteleczkę, bo w sumie jest mi już to wszystko obojętne...
3maj się mam nadzieję że uda nam się to przezwyciężyć. Ja mam nadzieję że wrócę do sytuacji sprzed roku kiedy miałam gładką, ładną twarz ;(((
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 20:28   #27
Coco trini
Raczkowanie
 
Avatar Coco trini
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 328
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Ja z innej paki
Lalaith widze że jesteś z krakowa mogłabys powiedziec u jakiego dermatologa byłas?ogladnął dokładnie twoja twarz?
__________________
POMOC DLA WANDY https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post39786455

Dziękuje za każda pomoc
Coco trini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 09:07   #28
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

jako nastolatka byłam u 2 dermatologów - kazdy ocenił że moje problemy to zwykły trądzik, nie uwzględniając przy tym, że skóra jest strasznie wrażliwa, cienka i ma pękające naczyńka. Przepisano mi lysanel, który poparzył mi twarz a wczeęsniej tonik robiony w aptece na zamówienie(na spirytusie!!!!!), mycie twarzy szarym mydłem i używanie zamiast pudru - talku dla niemowląt. spryskanego olejkiem lawendowym. moja cera strasznie się po tym wszystkim pogorszyła - zyskała kolor purpurowy został jej taki do dziś. Jeszcze jak głupia stosowałam kosmetyki przeciwtrądzikowe, a moja cera, owszem, z zanieczyszczeniami, ale przede wszystkim zawsze była wrażliwa, cienka i podrażniona. Już nigdy nie pójdę do dermatologa, skoro widzi tylko pryszcze i dąży do ich zlikwidowania kosztem skóry. To straszne że tak cieżko jest zaleźć dobrego dermatologa, choć na pewno jest wielu doskonałych lekarzy w tym fachu w Polsce.

Byłam tez u kosmetyczki, w drogim zakładzie o dobrej renomie. Dziewczyna była przesympatyczna, ale po mechanicznym oczyszczaniu skóry i serii maseczek do dziś mam dziurki na policzkach.

No więc ja radzę poszukać albo zapytać w aptece o NAJDELIKATNIEJSZY i Z JAK NAJMNIEJSZĄ ILOŚCIĄ SKŁADNIKÓW krem, Im mniej składników, tym łatwiej ocenić co Cię podrażnia. Uważam, że byłby to dobry początek.(z opinii na wizażu wynika, że całkiem dobra jest calma biolipidowa Zaji)

Aha, może też np.podrażniać Cię woda z kranu. Warto zainwestować w płyn micelarny do zmywania twarzy, chociaż po to, żeby sie przekonać czy rzeczywiście, bo np.Sensibio Biodermy jest świetny i nic złego skórze nie zrobi.
pozdrawiam. Dobrze byłoby zrezygnować z maseczki peel-off Avonu- to dobry produkt, ale może powodować pękanie naczynek i właśnie czerwone plamy na skórze - jak to peel -offy




Właśnie - jeśli jesteś z Krakowa, polecam aptekę sieci Dbam o Zdrowie przy ul.
Mikołajskiej(na wprost Małego Rynku) Pracujące tam panie na pewno Ci dobrze doradzą. To sprawdzona apteka - polecam

Edytowane przez tenarr
Czas edycji: 2007-12-20 o 09:30
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 17:31   #29
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Coco trini Pokaż wiadomość
Ja z innej paki
Lalaith widze że jesteś z krakowa mogłabys powiedziec u jakiego dermatologa byłas?ogladnął dokładnie twoja twarz?
Kurcze wiesz co zapomniałam zupełnie jak ona się nazywa, ale spróbuję poszukać bo miałam gdzieś karteczkę z nazwiskiem jak się pierwszy raz zapisywałam. Na początku stycznia mam kontrolę więc jakbym nie znalazła to wtedy się wywiem. W każdym razie jest to Przychodnia Studencka na Armii Krajowej, lekarka przyjmuje na NFZ.
A twarzy to chyba mi nie obejrzała za dokładnie, tylko się przyjrzała.

Tenarr teraz już nieco zmieniłam pielęgnacje. Używałam do mycia twarzy Physiogelu, ale okazał się b. mało wydajny, więc kupiłam olbrzymią butlę Babydream z Rossmanna i mi służy, jest to bardzo delikatny płyn "do wszystkiego" oparty na zaledwie kilku składnikach.
Toniki bardzo deliakatne, bezalkoholowe, ponieważ nigdy wcześniej nie używałam toników i właściwie to nie wiem do czego one służą jestem na etapie eksperymentowania, testuję różne KWC
Jako krem na dzień używam filtra SPF40 Iwostinu bo podczas kuracji Isotrexinem ponoć jest niezbędny, ale jestem bardzo zadowolona bo mam po nim bardzo przyjemną i miłą w dotyku twarz, a nowe niespodzianki nie wyskakują. Na noc bez Isotrexinu używam Physiogelu kremu z apteki.
Z peelingów na razie w ogóle zrezygnowałam, 2 razy w tygodniu używam emulsji głęboko oczyszczającej do twarzy Planet Spa Wody Mineralne Islandii i zamierzam kupić jakiś peeling enzymatyczny bo mechaniczne mnie strasznie podrażniają.
Jako maseczki zamierzam przetestować glinki.


L_V ponawiam moje pytanie: a co z kremami nawilżającymi? Tyle jest super kremów do cery tłustej/mieszanej które chciałabym wypróbować bo mnie nęcą, a widzę że mam się ograniczać tylko do Isotrexinu na noc (a przyjemny w użyciu to on nie jest, ot lek taki) i filtra na dzień.. Czy mogę te kremiki jeszcze gdzieś włączyć w mój plan dnia, a jeśli tak to kiedy ?
I czy mogłabym włączyć jeszcze jakiś dodatkowy preparat na trądzik np punktowy LPR lub Iwostinu żeby takie pojedyncze wieksze pryszcze atakowały? Bo skuteczności Isotrexinu nie dostrzegam, a chciałabym przynajmniej takie wieksze pryszcze szybciej likwidowac? A jeśli moge to też: kiedy?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-21, 12:52   #30
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wrażliwa Cera Z Trądzikiem. Pomocy!!!

I jeszcze jedno pytanko. Chciałabym teraz zamiast toniku kupić sobie jakiś hydrolat z Biochemii Urody, ale kompletnie się nie znam na hydrolatach, dlatego proszę o pomoc, który byłby dla mnie najlepszy na 1szy raz ?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.