Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-17, 18:27   #1
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Unhappy

Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa


Wizażanki, ratujcie
Mam, jak to zazwyczaj u mnie bywa w okresie okolo wakacyjnym, drobniutką wysypkę na całej buzi. COś jak kaszka, tylko delikatniejsze. Widać w zależności od kąta padania światła. No i skóra przez to nie jest gładka tak jak zazwyczaj Nie ma to nic wspólnego z kosmetykami. Używam ciągle tego samego. Uczulenie jest ewidentnie związane z okresem pylenia Leki alergiczne i wapno w przypadku tej wysypki nie pomagają
Nie umieszczam tematu w wątku związanym ani ze skóra wrażliwą (bo to nie uczulenie na kosmetyk), ani atopową (bo takiej nie posiadam). Ale mam nadzieję, że ktoś mi pomoże Skóra nie jest wysuszona, więc nie wiem czy mam ja intensywnie natłuszczać (zresztą oleje i Physiogel nic nie pomagają, kwas salicylowy tez nie bardzo). Mam już tego serdecznie dość:| Chce z powrotem moją gładka buzię
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 18:39   #2
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa

Hmmm... jeśli to stale występująca w tym samym czasie alergia, to nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości - objawy nie znikną dopóki nie "odstawisz" alergenu. A więc:
1. wybierz się do lekarza i zrób testy (jesienią) - musisz poznać wroga
2. łykaj dalej wapno i leki antyhistaminowe - może Ci się wydawać że to nic nie daje, ale nie wiesz jak skora wyglądałaby bez tych lekow
3. mnie akurat dopadło to samo - od 2 dni mam kaszkę, która dodatkowo swędziała, twarz miałam spuchniętą - bardzo pomogło mi to serum. Nie mialam niestety colostrum, dałam za to więcej alantoiny i panthenolu - dziś skora wygląda dużo lepiej, nie jest czerwona. Chociaż jeśli piszesz że u Ciebie jest tylko słabo widoczna kaszka to może to serum jest niepotrzebne.

Ale jak mówię: to są doraźne sposoby - dopóki "to coś" nie przestanie pylić dopóty nie pozbędziesz się kaszki Chociaż może lekarz przepisze Ci silniej działające środki które zlikwidują objawy alergii?
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 17:51   #3
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa

Wroga znam doskonale - pyłki traw ;( Jestem alergikiem nie od dzisiaj i wszystkie niezbędne leki mam i stosuję. Ale kaszka na buzi jest dalej Z gotowych maści pewnie sterydowe, jak cutivate, by pomogły, ale po pierwsze to jest za delikatna skaza, żeby sięgac po tak drastyczne środki, a poza tym wolę nie smarowac się takimi świństwami (a mogłabym, bo akurat mam w domowej apteczce.
W internecie przeczytałam, że dla atopowców poleca sie kremy natłuszczające, ale u mnei to się nie sprawdza Zastanawiałam sie ejszcze nad mocznikiem, jakims większym stężeniem np. 15%, ale nie wiem czy to bezpieczne
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 23:01   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Wroga znam doskonale - pyłki traw ;( Jestem alergikiem nie od dzisiaj i wszystkie niezbędne leki mam i stosuję. Ale kaszka na buzi jest dalej Z gotowych maści pewnie sterydowe, jak cutivate, by pomogły, ale po pierwsze to jest za delikatna skaza, żeby sięgac po tak drastyczne środki, a poza tym wolę nie smarowac się takimi świństwami (a mogłabym, bo akurat mam w domowej apteczce.
W internecie przeczytałam, że dla atopowców poleca sie kremy natłuszczające, ale u mnei to się nie sprawdza Zastanawiałam sie ejszcze nad mocznikiem, jakims większym stężeniem np. 15%, ale nie wiem czy to bezpieczne
............
na moje ostatnie MEGA uczulenie pani w aptece poradziła mi FENISTIL w żelu<tak tak,ten sam co sie stosuje na ukąszenia owadów> i bardzo pomogło...do tego smarowanie A-Dermą-Exomegą z wyciągiem z owsa...no i jednak wapno od uczulen jest niezbędne...
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 08:36   #5
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
W internecie przeczytałam, że dla atopowców poleca sie kremy natłuszczające, ale u mnei to się nie sprawdza Zastanawiałam sie ejszcze nad mocznikiem, jakims większym stężeniem np. 15%, ale nie wiem czy to bezpieczne
owszem poleca się, ale tylko z tego względu, że skóra atopowca jest sucha jak wiór i pęka z powodu tej suchości...
ja mam takie ataki uczuleniowe (puchnięcie, pękajaca skóra, stany zapalne0 + permanentnie suchą skórę, ale Twój przypadek jest zupełnie inny... Na swoje uzywam jakiś super natłuszczaczy (ostatnio eucerynę) z olejkiem z wiesiołka ale wydaje mi się, że na Twoje uczulenie to by nie pomogło.
Ja polecam wszytsko co łagodzi - alantoina, nmf, d-panthenol, hialuron... Z bardziej aptecznych specyfików na uczulenia skórne znam tylko przemywanie siemieniem lnianym (gotowany w wodzie ok 5 min) robi się z niego taka galareta i okłady z kwasu bornego.
A może to uczulenie na truskawki?
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 10:11   #6
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa

Na truskawki na pewno nie Nie mam alergii pokarmowej. To jest raczej związane z pyleniem, bo co roku w tych samych okresach wyskakuje mi ta kaszka. A siemie lniane niestety mnie pozapychała ;( Kiedyś dodawałam je do maseczek na buzie, aż się zorientowałam, ze jest sprawcą niespodzianek.
Zastanawiałam się nad zakupem Lipobase, ale skoro tego typu kremy pomagają głównie przesuszonym skórą to nei wiem czy jest sens Ech, chyba pozostaje mi tylko to przeczekać.
Ale dzięki Dziewczęta za rady
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 12:14   #7
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa

ale ja myślałam o ugotowaniu siemienia i przemyciu twarzy tym wyciągiem - to takie gluty się robią.
Nie sądzę, żeby potrzebna Ci była lipobasa. Ona jest na parafinie - do wysuszonej skóry. Niestety nic mi więcej do głowy nie porzychodzi. Może ewentualnie spróbuj jakiegos oleju to problemowej skóry - czyli w zależności albo ogórecznik do tłuste albo wiesiołek do suchej, chociaż chyba chciałas odstawić oleje na chwilę...
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 12:47   #8
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa

Kesii - właśnie takie gluty z siemienia dodawałam do maseczek:P Oleje już testowałam Żaden nie pomógł. Ale ostatnio zmieszałam z kremem mocznik, tak na oko dałam 40% i wydaje mi się, że jest trochę lepiej. Raz na jakis czas chyba mogę taką drastyczna kuracje przeprowadzić:P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 19:51   #9
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Kesii - właśnie takie gluty z siemienia dodawałam do maseczek:P Oleje już testowałam Żaden nie pomógł. Ale ostatnio zmieszałam z kremem mocznik, tak na oko dałam 40% i wydaje mi się, że jest trochę lepiej. Raz na jakis czas chyba mogę taką drastyczna kuracje przeprowadzić:P
takie pytanko mam...skąd bierzesz mocznik? kiedys gdzies przeczytalam ze mozna dodawac do kosmetykow jakis mocznik sprzedawany jako nawoz do roslin czy cos takiego to o taki chodzi?
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 20:04   #10
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
takie pytanko mam...skąd bierzesz mocznik? kiedys gdzies przeczytalam ze mozna dodawac do kosmetykow jakis mocznik sprzedawany jako nawoz do roslin czy cos takiego to o taki chodzi?
http://www.mazidla.com/index.php?opt...=118&Itemid=10
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 22:01   #11
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa

Dokładnie Tak jak Marea podała - z mazideł
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 22:45   #12
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Wroga znam doskonale - pyłki traw ;( Jestem alergikiem nie od dzisiaj i wszystkie niezbędne leki mam i stosuję. Ale kaszka na buzi jest dalej Z gotowych maści pewnie sterydowe, jak cutivate, by pomogły, ale po pierwsze to jest za delikatna skaza, żeby sięgac po tak drastyczne środki, a poza tym wolę nie smarowac się takimi świństwami (a mogłabym, bo akurat mam w domowej apteczce.
W internecie przeczytałam, że dla atopowców poleca sie kremy natłuszczające, ale u mnei to się nie sprawdza Zastanawiałam sie ejszcze nad mocznikiem, jakims większym stężeniem np. 15%, ale nie wiem czy to bezpieczne
Bron boze sterydy!PO tym cholerstwie to dopiero sobie twarz zalatwilam,tez jestem alergikiem kupilam jakis nowy krem i dostalam wlasnie takiej kaszki,smarowalam mascia sterydowa(nazwy nie pamietam)to kaszka przerodzila mi sie w czerwone luszczace sie placki ktore swedzialy okropnie,leczylam sie po tym 2 miesiace,musialam zmienic cale odzywianie,zero kosmetykow,i wysmarowana jakimis zoltymi masciami non stop,skora alergiczna poprostu nie toleruje takich mocnych lekow;/Moze sproboj Clemastinum to jest na takie skorne uczulenia zarowno mi jak i mojemu psu pomoglo.Albo tak sobie mysle a moze masz uczulenie na slonce?
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 00:16   #13
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Uczulenie-skóra alergiczna, ale nieatopowa

dominina- na słońce tez nie na trawy - bo zawsze ta akszka pojawia sie w okresie pylenia traw:P stezenie pylkow zmalalo, wiec znow mam gladka buzie i chyba krem z lukcrecja z bu tez cos pomogl a czy na pewno pomaga to dowiem się w połowie lipca, kiedy powróci alergia :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.