Farbowanie henną - część IV - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-16, 14:39   #4831
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Czy któraś z was robiła kąpiel rozjaśniająca po hennie?

Szukam.sprawdzonego przepisu na takową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 15:31   #4832
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

ja robię coś jakby kąpiel. jak miałam takie za zapięcie stanika to robiłam tak:
daję ok 20gr rozjaśniacza, ze 40-50ml oxy (moc zalezy od tego jak chcę rozjaśnić, jak bardzo delikatnie to 6, jak mocniej to 9 albo 12%), dopełniam odżywką w takiej ilości żeby starczyło, tak ze 2-3 łyżki.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 16:08   #4833
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
ja robię coś jakby kąpiel. jak miałam takie za zapięcie stanika to robiłam tak:
daję ok 20gr rozjaśniacza, ze 40-50ml oxy (moc zalezy od tego jak chcę rozjaśnić, jak bardzo delikatnie to 6, jak mocniej to 9 albo 12%), dopełniam odżywką w takiej ilości żeby starczyło, tak ze 2-3 łyżki.
Z ciekawości zapytam, do jakiego koloru schodzi? Marchewka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 16:18   #4834
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

zależy z czego startujesz i ile warstw henny. ja próbowałam ściągać do blondu pod toner i wyszła bardzo jasna marchewka albo coś brzoskwiniowego i dalej nie chciało ruszyć
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 16:35   #4835
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=86998159

Moje obecne włosy wyglądają tak jak w poście w linku.

Mi zależy zejść do jasnego brązu/ciemnego blondu.

Pytanie jest takie, czy w ogóle na tej marchewce da się nałożyć ciemny blond?(w sensie niby zimny odcień), czy lepiej od razu iść w ciepły, czyli brąz?


A jeszcze wracając do tej kąpieli: mogę sobie byle jaki rozjaśniaczy kupić w drogerii? Typu Joanna? Nie ukrywam, że o koszta chodzi bo na moją długość włosa to pewnie 2 opakowania rozjaśniaczy będzie potrzeba, a farby to pewnie ze 3 opakowania, więc po kieszeni mnie uderzy.

A średnio mi się uśmiecha iść na rozjaśnienie do fryzjera, bo na mojej długości to pewnie będzie koszt ponad 200 zł ..

Jak już rozjasnie to kiedy mogę na to nałożyć farbę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 17:02   #4836
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

z tymi kolorami po to nie wiem. ja kładłam fiolet to tam gdzie były te rudawe to jakiś brąz wyszedł bardziej.
z rozjaśniaczy najbardziej lubię ce-ce, on w saszetkach jest po 40gram (czyli tyle co w pudełku, koszt ok 5zł) i do tego oxy 9% (jak dasz mocniejszy to możesz dać więcej odżywki, buteleczka 120ml ok 3zł albo litrowa za ok 10zł), cenowo za 2 saszetki i wodę + przesyłka wyjdzie tyle co za 2 marne ze sklepu, a przy okazji i farbę możesz kupić. ja bym próbowała najpierw pół rozjaśniacza i jaki to da efekt.

ja zazwyczaj rozjaśniam, maska, następnego dnia działam dalej.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 17:14   #4837
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
z tymi kolorami po to nie wiem. ja kładłam fiolet to tam gdzie były te rudawe to jakiś brąz wyszedł bardziej.
z rozjaśniaczy najbardziej lubię ce-ce, on w saszetkach jest po 40gram (czyli tyle co w pudełku, koszt ok 5zł) i do tego oxy 9% (jak dasz mocniejszy to możesz dać więcej odżywki, buteleczka 120ml ok 3zł albo litrowa za ok 10zł), cenowo za 2 saszetki i wodę + przesyłka wyjdzie tyle co za 2 marne ze sklepu, a przy okazji i farbę możesz kupić. ja bym próbowała najpierw pół rozjaśniacza i jaki to da efekt.

ja zazwyczaj rozjaśniam, maska, następnego dnia działam dalej.
W opakowaniu rozjasniacza jest
-oxy 70 gr
-proszku 25 gr.

Tak się boje, że to marne opakowanie nie starczy mi na cały łeb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 17:33   #4838
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Farbowanie henną - część IV

A co ty chcesz od tych wlosow sa piekne
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 17:42   #4839
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
A co ty chcesz od tych wlosow sa piekne
Niestety idą w zbyt ciemnym kierunku, a to mi się nie bardzo podoba...

Tak nie jestem przekonana.
Nie wiem sama...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko

Edytowane przez khloe
Czas edycji: 2019-07-16 o 19:17
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 19:11   #4840
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Tydzień temu farbowałam włosy z użyciem Khadi Popielaty Brąz i jestem z jednej strony zadowolona, a z drugiej nie.
Trzymałam mieszankę na włosach ok. 50 min - nie było żadnego przesuszu, włosy były mięciutkie, pogrubione, błyszczące, po prostu cudowne
Z drugiej strony - kolor nie wyszedł równomiernie, u góry rudości i orzechowy brąz (siwe wyszły w odcieniu truskawkowy blond), a na koncówkach chwycił atentycznie chłodny średnio ciemny brąz
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 19:29   #4841
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
A co ty chcesz od tych wlosow sa piekne
Piękne, ale każda z nas czasem potrzebuje zmiany. Ja znów wolę jak moje idą w ciemniejsze odcienie, ale mam cały czubek głowy w siwkach i już się pogodziłam że pięknego ciemnego koloru mieć nie będę
Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Tydzień temu farbowałam włosy z użyciem Khadi Popielaty Brąz i jestem z jednej strony zadowolona, a z drugiej nie.
Trzymałam mieszankę na włosach ok. 50 min - nie było żadnego przesuszu, włosy były mięciutkie, pogrubione, błyszczące, po prostu cudowne
Z drugiej strony - kolor nie wyszedł równomiernie, u góry rudości i orzechowy brąz (siwe wyszły w odcieniu truskawkowy blond), a na koncówkach chwycił atentycznie chłodny średnio ciemny brąz
Khadi to dziadostwo. Moich włosów nigdy dobrze nie złapało. Poczekaj jeszcze tydzień a i siwki ci się wypłukają do zera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 20:42   #4842
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W opakowaniu rozjasniacza jest
-oxy 70 gr
-proszku 25 gr.

Tak się boje, że to marne opakowanie nie starczy mi na cały łeb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no to mniej niż myślałam, dawno nie używałam takich zwykłych bo tamten cece najlepiej mi się sprawdza. możesz próbować z tym, dać tyle maski żeby pokryło i zobaczyć co będzie. myślę, że objętościowo to tak ze 3/4 szkl byś potrzebowała żeby to na spokojnie pokryć.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 10:07   #4843
patrycja_schiefer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Henna - mieszanie kolorów

Cześć dziewczyny,
zaczynam swoją przygodę z hennowaniem i mam kilka wątpliwości. Mam jasnorude włosy i nie chciałabym ich przyciemniać henną, ma ona pomóc w pogrubianiu włosa. Kupiłam hennę neutralną i słyszałam, że zostawia złote refleksy, co jest okej, bo mam ciepły odcień. Zastanawiam się jednak czy nie dodać do tej henny odrobiny czerwonej henny, żeby delikatnie podpić swój rudy kolor.
Czy to się uda? Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
patrycja_schiefer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 15:06   #4844
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Henna - mieszanie kolorów

Co to za naturalna henna
Masz jej skład ?

Poczytaj o hennowaniu na tym wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=728615
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-13, 09:35   #4845
patrycja_schiefer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Henna - mieszanie kolorów

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Co to za naturalna henna
Masz jej skład ?

Poczytaj o hennowaniu na tym wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=728615
Dziękuję za odpowiedź. Kupiłam taką:
https://henny.pl/product-pol-422-Hen...TTVA-150g.html
patrycja_schiefer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-13, 09:44   #4846
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Bezbarwna henna działa raczej jak odżywka.
Żadna henna włosów nie pogrubia, inaczej miałabym naprawdę grubaśne, a tak nie jest niestety.

Sama używam czerwoną henną na ciemnych naturalnych włosach, dodaję do niej jedynie cytrynę i otrzymuję rudawe refleksy.
Coś takiego, ale mam innego producenta
https://henny.pl/product-pol-420-Hen...TTVA-150g.html
Tutaj jest dobry przepis na hennę ( robię podobnie )
Cytat:
Aby ją przygotować przesyp do ceramicznego naczynia sproszkowaną hennę. Dodaj tyle soku z cytryny, żeby powstała gęsta pasta. Miksturę dobrze wymieszaj plastikową łyżą, nigdy metalową. Niektóre metale mogą reagować z sokiem z cytryny, przez co uniemożliwią właściwe działanie hennie. Możesz dodać odrobinę cukru lub miodu, który sprawi, że pasta będzie się lepiej trzymać na skórze i łatwiej będzie ja rozprowadzać. W ten sposób przygotowaną pastę przykryj folią i odstaw na noc w ciepłe miejsce (21 C). Aby wzmocnić kolor możesz dodać kilka kropel naturalnego olejku goździkowego, eukaliptusowego lub z drzewa herbacianego. Kiedy pasta zmieni kolor z zielonego na brązowy, wówczas jest gotowa do użycia.
https://henny.pl/product-pol-147-Hen...do-wlosow.html
Cassię zostawiłabym do stosowania jako odżywkę, nie mieszaj lepiej ich razem.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 10:07   #4847
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Bezbarwna henna działa raczej jak odżywka.
Żadna henna włosów nie pogrubia, inaczej miałabym naprawdę grubaśne, a tak nie jest niestety.

Sama używam czerwoną henną na ciemnych naturalnych włosach, dodaję do niej jedynie cytrynę i otrzymuję rudawe refleksy.
Coś takiego, ale mam innego producenta
https://henny.pl/product-pol-420-Hen...TTVA-150g.html
Tutaj jest dobry przepis na hennę ( robię podobnie )

https://henny.pl/product-pol-147-Hen...do-wlosow.html
Cassię zostawiłabym do stosowania jako odżywkę, nie mieszaj lepiej ich razem.
Dlaczego nie mieszać razem? Przecież są również gotowe mieszanki cassi z lawsonią. Kwestią zasadniczą jest procentowy udział lawsonii żeby włosów nie przyciemnić zbytnio. Jest taki blog, henna miksologia czy jakoś tak. Tam jest dużo porad w tej kwestii żeby osiągnąć kontrolowany efekt.


Cytat:
Aby ją przygotować przesyp do ceramicznego naczynia sproszkowaną hennę. Dodaj tyle soku z cytryny, żeby powstała gęsta pasta. Miksturę dobrze wymieszaj plastikową łyżą, nigdy metalową. Niektóre metale mogą reagować z sokiem z cytryny, przez co uniemożliwią właściwe działanie hennie. Możesz dodać odrobinę cukru lub miodu, który sprawi, że pasta będzie się lepiej trzymać na skórze i łatwiej będzie ja rozprowadzać. W ten sposób przygotowaną pastę przykryj folią i odstaw na noc w ciepłe miejsce (21 C). Aby wzmocnić kolor możesz dodać kilka kropel naturalnego olejku goździkowego, eukaliptusowego lub z drzewa herbacianego. Kiedy pasta zmieni kolor z zielonego na brązowy, wówczas jest gotowa do użycia.
Przy takiej ilości soku z cytryny można zacząć drapać się od razu. Sorry ale to jest przepis na to żeby stracić włosy. Cukier to akurat bardzo dobry dodatek, utrzymuje wilgotność pasty, jest ona bardziej gładka i równiej farbuje. Stosuje się go przy zdobieniu skóry henną. Tak samo olejki eteryczne, lawson jest rozpuszczalny w terpenach więc niektóre olejki spowodują zdecydowane przyciemnienie koloru, inne mniejsze. Ja używam geraniowego ale robiłam też na olejku z drzewa herbacianego i efekt wtedy był mocniejszy. Tylko ten zapach...
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2019-08-29 o 10:13
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-03, 08:26   #4848
Raspberry000
Raczkowanie
 
Avatar Raspberry000
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 240
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Chciałabym powrócić do hennowania. Czy na włosach średni brąz jest możliwość uzyskania burgundowych/wisniowych włosów?



Czy mieszanka henny i rubii sprawdzi się?
Raspberry000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-03, 09:00   #4849
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Dlaczego nie mieszać razem? Przecież są również gotowe mieszanki cassi z lawsonią. Kwestią zasadniczą jest procentowy udział lawsonii żeby włosów nie przyciemnić zbytnio. Jest taki blog, henna miksologia czy jakoś tak. Tam jest dużo porad w tej kwestii żeby osiągnąć kontrolowany efekt.



Przy takiej ilości soku z cytryny można zacząć drapać się od razu. Sorry ale to jest przepis na to żeby stracić włosy. Cukier to akurat bardzo dobry dodatek, utrzymuje wilgotność pasty, jest ona bardziej gładka i równiej farbuje. Stosuje się go przy zdobieniu skóry henną. Tak samo olejki eteryczne, lawson jest rozpuszczalny w terpenach więc niektóre olejki spowodują zdecydowane przyciemnienie koloru, inne mniejsze. Ja używam geraniowego ale robiłam też na olejku z drzewa herbacianego i efekt wtedy był mocniejszy. Tylko ten zapach...
Bzdury. Byłabym już łysa, bo od 2 lat dodaję cytrynę, jak i żółtko jajka, ale też wodę.
Nic mnie nie swędzi.

Alergię miałam tylko na gotową mieszankę z indygo, no i łupież się wtedy nagle pojawił.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-03, 09:20   #4850
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Raspberry000 Pokaż wiadomość
Chciałabym powrócić do hennowania. Czy na włosach średni brąz jest możliwość uzyskania burgundowych/wisniowych włosów?



Czy mieszanka henny i rubii sprawdzi się?
Widzę że masz ten sam cel co ja. Z rubią moje włosy są mniej miedziane, ale nie jest to czerwień o której marzę. Nakładanie mieszanki z rubią to męczarnia. Pół domu jest w tym wybrudzone. Im dłużej trzymam tym efekt jest lepszy. Te 5h to minimum. Może kiedyś się zmuszę i zrobię farbowanie 2-etapowe, w drugim etapie samą rubią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-28, 22:37   #4851
Natalia12333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Jakim kolorem pofarbować włosy? Henna

Sprawa wygląda tak że jak widać na zdjęciu chce pofarbować odrost oraz blond część włosów henną na kolor taki jak mam u góry. Cos w stylu ciemnego brązu. Jednak nie wiem czy to wyjdzie skoro chce mieć taki sam kolor inną farbą- henną a do tego na dwóch innych odcieniach włosów- rozjaśnianym blondzie i naturalnych odrostach. Czy cos z tego w ogóle będzie? Jeśli tak to jaki odcień henny khadi mam kupić? Jeszcze jedno czy jedno opakowanie henny starczy mi na odrosty+ rozjaśniane? Może mi w ogóle wyjść podobny kolor do tego ciemnego?
Natalia12333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 19:00   #4852
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Najlepiej nie kupuj Khadi jest tyle dobrych innych ziół

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-23, 11:57   #4853
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Najlepiej nie kupuj Khadi jest tyle dobrych innych ziół

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Faktycznie, mieszanka od Khadi szybko mi się wypłukała. No ale też często włosy myję a i dopiero używałam henny może ze 3 razy. Przy pierwszym myciu włosów niestety widać jak do odpływu spływa piękna, błękitna woda. I 'Popielaty brąz' wymywa się do rudości. W świetle słonecznym widać czerwonawy połysk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-23, 18:24   #4854
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Faktycznie, mieszanka od Khadi szybko mi się wypłukała. No ale też często włosy myję a i dopiero używałam henny może ze 3 razy. Przy pierwszym myciu włosów niestety widać jak do odpływu spływa piękna, błękitna woda. I 'Popielaty brąz' wymywa się do rudości. W świetle słonecznym widać czerwonawy połysk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy to henna, czy dawno temu farby chemiczne zawsze z moich włosów wszystko wypłukiwało się do rudości. Kiedyś to był dla mnie kolor bardzo niepożądany. Dziś przyciemniam jak mogę, amlą, drzewem sandałowym, alkaną. Chciałabym piekny kasztan idący w czerwień. Więc mieszam różne zioła i szukam ideału. Co kwartał odświeżam kolor na całej długości.
Polecam zioła marki Phitofilos i Le Erbe di Janas. Mieszaj i eksperymentuj powodzenia w szukaniu ideału

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-24, 22:03   #4855
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Czy to henna, czy dawno temu farby chemiczne zawsze z moich włosów wszystko wypłukiwało się do rudości. Kiedyś to był dla mnie kolor bardzo niepożądany. Dziś przyciemniam jak mogę, amlą, drzewem sandałowym, alkaną. Chciałabym piekny kasztan idący w czerwień. Więc mieszam różne zioła i szukam ideału. Co kwartał odświeżam kolor na całej długości.
Polecam zioła marki Phitofilos i Le Erbe di Janas. Mieszaj i eksperymentuj powodzenia w szukaniu ideału

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że jak wykończę Khadi (bo zrobiłam zapas, jak znalazłam w fajnej cenie, a w sumie, może kolor idealny nie jest, ale na włosy i tak działa świetnie), to spróbuję namieszać coś własnego. O ziołach Phitofilosa słyszałam wiele dobrego, więc może się na nie skuszę.
Mi się czerwienie, rudości podobają, ale jest to chyba jednak kolor wyróżniający z tłumu, a wolę być niezauważana poza tym takie odcienie podobno uwidaczniają czerwienie i rumieńce na twarzy, a ja rumienię się przy każdej nadarzającej się okazji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 07:05   #4856
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Czy to henna, czy dawno temu farby chemiczne zawsze z moich włosów wszystko wypłukiwało się do rudości. Kiedyś to był dla mnie kolor bardzo niepożądany. Dziś przyciemniam jak mogę, amlą, drzewem sandałowym, alkaną. Chciałabym piekny kasztan idący w czerwień. Więc mieszam różne zioła i szukam ideału. Co kwartał odświeżam kolor na całej długości.
Polecam zioła marki Phitofilos i Le Erbe di Janas. Mieszaj i eksperymentuj powodzenia w szukaniu ideału

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Używam czerwoną hennę tej marki od dłuższego czasu i moje włosy ją uwielbiają.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 23:07   #4857
Nathicana
Raczkowanie
 
Avatar Nathicana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 231
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Hej dziewczyny mam takie pytanie apropo cassi mam brązowe włosy i jestem ciekawa jak taka cassia by wyglądała na brązowych włosach czy je przyciemni czy włosy zmienią odcień ? czy któraś z was farbuje cassia może macie jakieś zdjęcia do porównania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I wanna do bad things with you. Okay
Nathicana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 21:54   #4858
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Nathicana Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam takie pytanie apropo cassi mam brązowe włosy i jestem ciekawa jak taka cassia by wyglądała na brązowych włosach czy je przyciemni czy włosy zmienią odcień ? czy któraś z was farbuje cassia może macie jakieś zdjęcia do porównania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam ciemnobrązowe włosy. Nakładałam na nie cassię i senes. Nie było żadnej zmiany koloru, tylko miałam wrażenie, że w promieniach słonecznych mają tak jakby jaśniejszy połysk, ale to raczej przez wysuszające działanie tych ziół. Zawsze jak mam przesuszone włosy, ich kolor wydaje się wyblakły.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 01:01   #4859
Nathicana
Raczkowanie
 
Avatar Nathicana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 231
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Swietusia dzięki za odpowiedź chciałabym zrobić sobie tą cassie i się bałam, że rozjasni mi te włosy albo zrobią się jakieś zielone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I wanna do bad things with you. Okay
Nathicana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 01:13   #4860
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Nathicana Pokaż wiadomość
Swietusia dzięki za odpowiedź chciałabym zrobić sobie tą cassie i się bałam, że rozjasni mi te włosy albo zrobią się jakieś zielone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ależ proszę. Nie obiecuję, jaki uzyskasz efekt, a jedynie podzieliłam się swoim doświadczeniem.
No i oczywiście dodam jeszcze, że mam naturalne, nigdy nie farbowane/rozjaśniane włosy. Może takie po zabiegach chemicznych by zzieleniały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.