Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-19, 13:50   #1351
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Profesor Milewicz, szpital kliniczny przy ul. Pasteura. Na wizycie jak mnie zbadal to powiedzial, ze podejrzewa u mnie to i to, wiec powinnam isc do szpitala na badania, bo tak bedzie chociazby latwiej z badaniem hormonow. Fakt, mialam podejrzenie choroby cushinga, wiec powazna sprawa, ale sporo dziewczyn na oddziale bylo z mniej powaznymi problemami, na badaniach.
Dzien po wizycie zadzwonil do mnie z terminem, kiedy mam sie stawic i polecil mi zadzwonic pod konkretny nr tel (na oddzial), zeby podac swoje dane osobowe (lacznie z peselem).

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

A i jesli ktos ma mozliwosc isc do pana profesora- polecam. Wiedza i doswiadczenie to jedno, super podejscie do pacjenta to drugie. Dawno nie spotkalam tak cieplego lekarza.
O,widzę,że większość miało podejrzenie Cushinga
Mój obecny lekarz,były ordynator w szpitalu skierował mnie na badania do szpitala znaczy kazał iśc do rodzinnego po skierowanie. Udało mi się dostać,żeby zdiagnozować/wukluczyć właśnie cushinga. Nie chciałam zmieniać lekarza bo obecny jest b.dobry lecz ciężko mi samej robić te wszystkie badania dlatego zastanawiam się nad szpitalem. Tylko jak mogłabym się do niego dostać? Musiałabym do dr. Milewicza zapisać się na wizyte? czy wytarczyłoby zadzowonić/ wysłać emaila?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 17:46   #1352
karramba26
Raczkowanie
 
Avatar karramba26
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Hej
Proszę Was o radę.
Mam niedawno skończone 18 lat i problem z moim wahającym się TSH.

W ciągu trzech miesięcy, od marca do maja/czerwca zeszłego roku przytyłam z 54 do 67 kg, bez zmiany diety, a nawet odżywiając się zdrowiej. Zaczęłam wówczas ćwiczyć na siłowni i kontynuuję to (pod kątem trenera, który także ułożył mi zbilansowaną dietę redukcyjną, więc tutaj nie leży problem) aż do teraz. Mimo to nie udało mi się zrzucić prawie nic, właściwie jakieś kosmetyczne wartości obwodów. Trener rozkłada ręce, bo już dawno powinnam zakończyć tą redukcję, słowem - nie umiem schudnąć. Jesienią zeszłego roku dało mi się we znaki także wypadanie ogromnej ilości włosów, zdejmowałam całe garście, sucha skóra, chroniczne zmęczenie, spanie po 14h dziennie - wiadomo, poczytałam, poszłam zrobić TSH i ft4. Na interpretację wyników jakoś mi już zabrakło czasu i środków, do endo kolejki jak stąd na Marsa, potem przygotowania do matury i zleciało.

W czerwcu tego roku poszłam do endo (podobno wybitny specjalista) z powtórzonymi wynikami, z badań zrobionych w czerwcu (wyniki się nie różniły od tych, które robiłam jesienią):
Listopad 2013, czerwiec 2014:
TSH 2,66 (norma 0,51 - 4,30)
ft4 1,26 (0,98 - 1,63)

Lekarz stwierdził, że powinnam iść do dietetyka, skoro tyle czasu nie potrafię schudnąć, bo na pewno cały dzień nic nie jem, a nadrabiam wieczorem, a włosy i sucha skóra to ze stresu związanego z maturą, wyniki bardzo prawidłowe. Dalej kiepsko się czułam, ale wyniki istotnie były nie najgorsze.

Teraz byłam u nowej pani ginekolog, która w związku z przyjmowaniem przeze mnie tabletek anty, zleciła mi m.in. wykonanie TSH, a ja dodatkowo zrobiłam sobie ft4, tak z ciekawości.
Dzisiaj odebrałam wyniki:
TSH 3,92 (0,51 - 4,30)
ft4 1,25 (0,98 - 1,63)

Zastanawiam się teraz, skąd taki skok TSH (może błąd w badaniu?) i czy jest sens znowu się pakować do jakiegoś endo i tracić niemałe pieniążki, żeby usłyszeć, że jest okej. Czy może iść z tym do rodzinnego, żeby zinterpretował?
Sama nie wiem, please help.
karramba26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 15:42   #1353
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, ze jestem w szoku co do terminu wizyty w szpitalu. We wroclawiu poszlam do endokrynologa i praktycznie tydzien pozniej stawilam sie w szpitalu klinicznym uniwerku medycznego. Moze zwyczajnie zmien lekarza na jakiegos, ktory jest wyzej postawiony w takim szpitalu.

Gruczolak przysadki powoduje hiperprolaktynemie, wiec troche mylisz te dwie rzeczy.
No właśnie tego kawałka nie ogarniam. Dziś odebrałam prolaktynę z obciążeniem. Wynik przed 1707 (norma 127-637), wynik po godz. 6826 ( z netu wyczytałam, że 2-6 krotny wzrost po obciążeniu jest w normie, czyli tu akurat niby ok). Jutro idę do kolejnej gin z tymi wynikami. Zastanawiam się, czy robić rezonans, bo to sporo kasy jest, a może ten wynik już wskazuje na przyczynę? Nawet jak dostanę skierowanie na rezonans na NFZ, to nie sądzę, żeby w W-wie mi zrobili od ręki, a szpital na Wołowskiej sobie raczej daruję, bo nie chciałabym z taką endo mieć więcej do czynienia( a to była chyba ordynator?), która powiedziała mi, że nie jestem pacjentem tylko petentem

Edytowane przez Zyta_Flores
Czas edycji: 2015-01-21 o 18:37
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 21:03   #1354
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

nie uważam się za specjalistkę endokrynologii, ale z tego, co sobie doczytałam to teraz diagnostyka powinna iść w kierunku guza przysadki. wniosek - rezonans jest niezbędny. a hiperprolaktynemię ty już masz, teraz jest szukanie przyczyny. ja bym probowała dostać się do szpitala na komplet badań.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 21:48   #1355
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie uważam się za specjalistkę endokrynologii, ale z tego, co sobie doczytałam to teraz diagnostyka powinna iść w kierunku guza przysadki. wniosek - rezonans jest niezbędny. a hiperprolaktynemię ty już masz, teraz jest szukanie przyczyny. ja bym probowała dostać się do szpitala na komplet badań.
Dzięki za odpowiedź Zapytam oczywiście jutro gin, czy ma jakieś chody w szpitalu, oby w jakimś innym , ale po warszawskich kolejkach sądząc, to mam małe szanse, żeby mnie przebadali do 8 lutego...chyba że sobie skoczę rekreacyjnie do innego miasta
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 23:56   #1356
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Zyta_Flores Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Zapytam oczywiście jutro gin, czy ma jakieś chody w szpitalu, oby w jakimś innym , ale po warszawskich kolejkach sądząc, to mam małe szanse, żeby mnie przebadali do 8 lutego...chyba że sobie skoczę rekreacyjnie do innego miasta
Na Śląsku terminy na listopad
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 00:39   #1357
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Na Śląsku terminy na listopad
Myślałam raczej o Zakopanym Może mogłabym się tam wyluzować i tym samym obniżyć prolaktynę
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 06:45   #1358
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 09:38   #1359
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Zyta_Flores Pokaż wiadomość
Myślałam raczej o Zakopanym Może mogłabym się tam wyluzować i tym samym obniżyć prolaktynę
To lepiej nad morze, więcej jodu :P
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 10:40   #1360
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie uważam się za specjalistkę endokrynologii, ale z tego, co sobie doczytałam to teraz diagnostyka powinna iść w kierunku guza przysadki. wniosek - rezonans jest niezbędny. a hiperprolaktynemię ty już masz, teraz jest szukanie przyczyny. ja bym probowała dostać się do szpitala na komplet badań.
No,ale po obciazeniu ma dobre wyniki. Po cos jednak jest to badanie,zeby moc wykluczyc np,gruczolaka. A rezonans nie jest taki zdrowy,zeby na kazde zawolanie mieli robic:p
W ktorym dniu cyklu robilas badanie? Jak jest u Ciebie ze stresem? Ile razy ja badalas? Bierzesz jakies leki? Z jajnikami jak sie spprawy maja? Pytane do zyty
Sa rozne powody hiperprolaktynemi i nie zawsze oznaczaja guza. Ona tez jakos tych wynikow b.wysokich nie ma. Mam znajomego,ktory mial gruczolaka i wyniki prolaktyny byly bardzo wysokie i za kazdym badaniem sie ppodnosily. Kuzynka rowniez ma hiperprolaktynemie i guza nie ma,ppowodem byl stres:p
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2015-01-22 o 10:43
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 13:21   #1361
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
No,ale po obciazeniu ma dobre wyniki. Po cos jednak jest to badanie,zeby moc wykluczyc np,gruczolaka. A rezonans nie jest taki zdrowy,zeby na kazde zawolanie mieli robic:p
W ktorym dniu cyklu robilas badanie? Jak jest u Ciebie ze stresem? Ile razy ja badalas? Bierzesz jakies leki? Z jajnikami jak sie spprawy maja? Pytane do zyty
Sa rozne powody hiperprolaktynemi i nie zawsze oznaczaja guza. Ona tez jakos tych wynikow b.wysokich nie ma. Mam znajomego,ktory mial gruczolaka i wyniki prolaktyny byly bardzo wysokie i za kazdym badaniem sie ppodnosily. Kuzynka rowniez ma hiperprolaktynemie i guza nie ma,ppowodem byl stres:p
Właśnie wróciłam od gin. Powiedziała mi, że badania z obciążeniem już się nie robi, bo nie jest miarodajne. Mam skierowanie na rezonans z kontrastem i szukam, gdzie na NFZ w okolicach W-wy mogę zrobić na cito. Wszelkie sugestie mile widziane Badania robiłam w 5 dniu cyklu- 1261 (norma 127-637), w 21 dniu 65,39 (norma 5,18-26,53, inne laboratorium i jednostki) i w 28 dniu 1707 (norma jak przy pierwszym), po czym 29 dnia cyklu dostałam okres (normalnie mam co 30-34 dni zawsze). Biorę eutyrox 50. TSH sprawdziłam przy 2 badaniu - 1,019. Jajniki ok. Sprawdzałam też inne hormony: estradriol, progesteron, FSH, testosteron wszystkie w normach w danej fazie cyklu. Miesiączki zawsze regularne. Zrobiłam prolaktynę pod kątem napięcia przedmiesiączkowego, którego do czasu niedoczynności nigdy nie miałam, a ostatnio mnie to centralnie wyłącza z życia do ok. 2 tyg. No i twarz - tragedia!!! Zwłaszcza w kontekście rozlicznych zabiegów, które w nią zainwestowałam
Stres to mnie dopadł dopiero teraz, bo zaraz wyjeżdżam, a tu z badań profilaktycznych wyszły takie chocki klocki...
Reasumując, na pierwsze badanie szłam zupełnie na luzaka, na drugie też, bo miałam nadzieję, że to pierwsze to jakaś pomyłka laboratorium, poza tym miałam się wyluzować przed według zaleceń, więc poszłam na spa , na trzecie już zestresowana, ale chyba głównie przed okresem, bo wtedy wszystko mnie wkurza i ten ostatni wynik oddaje mój stan przedokresowy, czyli prolaktyna wzrasta mi o 100 % w stosunku do parametru wyjściowego, który jest ponad 100% powyżej normy.

Edytowane przez Zyta_Flores
Czas edycji: 2015-01-22 o 13:27
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 14:49   #1362
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Czyli faktycznie rezonans konieczny,skoro za kazdym razem prolaktyna podniesiona. Trzymam kciuki,zeby bylo wszystko ok. I jak juz zrobisz to napisz co wyszlo z tego

Ej a z ciekawosci zappytam nie wypadaja Ci wlosy?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 16:48   #1363
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Czyli faktycznie rezonans konieczny,skoro za kazdym razem prolaktyna podniesiona. Trzymam kciuki,zeby bylo wszystko ok. I jak juz zrobisz to napisz co wyszlo z tego

Ej a z ciekawosci zappytam nie wypadaja Ci wlosy?
A i owszem i paznokcie bardzo słabe, choć w porównaniu z tym, co było przy nieleczonej albo źle leczonej niedoczynności, to dużo mniej. Obcięłam wtedy bardzo długie włosy na krótko i normalnie czułam się jak po chemioterapii zwłaszcza, że wypadły mi też rzęsy i bardzo przerzedziły się brwi...koszmar...

A kciuki się bardzo przydadzą Dziękuję
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 17:36   #1364
aada0
Rozeznanie
 
Avatar aada0
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 978
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cześć dziewczyny ! Zwracam się z prośbą o pomoc w interpretacji wyników badań, wkrótce się bronię na studiach i nie mam ani chwili, żeby udać się do specjalisty.. Moje problemy zaczęły się po odstawieniu w lipcu tabletek anty bo dłuższym czasie brania (kilka lat z małymi przerwami), zanikła miesiączka.. Potem zaczęłam przeżywać drugie dojrzewanie haha.. wypryski na twarzy, plecach i dekolcie, włosy przetłuszczające się codziennie, i najgorsze - przytyłam i mimo starannie ułożonej diety i treningów za nic nie mogę do tej pory tego zrzucić. Okres pojawił się od lipca może 3 razy - w tym dwa to jednodniowe nikłe plamienie...Oto wyniki i normy w całości, bo w związku z zanikiem okresu nie mogę stwierdzić fazy (mam 22 lata):
TSH 3,38
(Norma dla kobiet w cia¿y :
0,2-3,5 uIU/ml)
progesteron 0,33
(Faza folikularna:0,15-1,4
Srodek cyklu:0,48-1,72
Faza lutealna: 3,34-25,56
Srodek fazy lutealnej: 4,44-28,03)
testosteron 64,43
(Dziewczynki przed okresem pokwitania: 5-22 ng/dl
Stosujace antykoncepcje:15-80
Po menopauzie: 15-74)
DHEA SO4 219,50
Androstendion 4,87
Prolaktyna 14,62
(W cia¿y: 9,7 - 208,5 ng/ml
Po menopauzie: 1,8 - 20,3 ng/ml)
FSH 7,77
(Srodek cyklu: 3,4-33,4
Faza lutealna: 1,5-9,1
Po menopauzie: 23-116,3
W cia¿y: <0,3)
LH 11,06
(faza folikularna: 1,9 - 12,5 mIU/mL
srodek cyklu: 8,7 - 76,3 mIU/mL
faza lutealna: 0,5 - 16,9 mIU/mL
cie¿arne: <0,1 - 1,5 mIU/mL
po menopauzie: 15,9 - 54,0 mIU/mL
stosujace doustna antykoncepcje: 0,7 - 5,6 mIU/mL)
Estradiol 37,49
(Faza folikularna:19,5-144,2
Owulacja: 63,9-356,7
Faza lutealna: 55,8-214,5
Nieleczone po menopauzie:0-32,2)
Będę bardzo wdzięczna za pomoc
__________________
Pierwszy cel :

ZOBACZYĆ 5 NA POCZĄTKU!


Edytowane przez aada0
Czas edycji: 2015-01-27 o 18:13
aada0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 17:53   #1365
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aada0 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ! Zwracam się z prośbą o pomoc w interpretacji wyników badań, wkrótce się bronię na studiach i nie mam ani chwili, żeby udać się do specjalisty.. Moje problemy zaczęły się po odstawieniu w lipcu tabletek anty bo dłuższym czasie brania (kilka lat z małymi przerwami), zanikła miesiączka.. Potem zaczęłam przeżywać drugie dojrzewanie haha.. wypryski na twarzy, plecach i dekolcie, włosy przetłuszczające się codziennie, i najgorsze - przytyłam i mimo starannie ułożonej diety i treningów za nic nie mogę do tej pory tego zrzucić. Okres pojawił się od lipca może 3 razy - w tym dwa to jednodniowe nikłe plamienie...Oto wyniki (mam 22 lata):
TSH 3,38
progesteron 0,33
testosteron 64,43
DHEA SO4 219,50
Androstendion 4,87
Prolaktyna 14,62
FSH 7,77
LH 11,06
Estradiol 37,49
Będę bardzo wdzięczna za pomoc
Normy jakie sa !
Ale TSH za wysokie i androstendion tez z tefo co kojarze normy?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 23:22   #1366
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aada0 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ! Zwracam się z prośbą o pomoc w interpretacji wyników badań, wkrótce się bronię na studiach i nie mam ani chwili, żeby udać się do specjalisty.. Moje problemy zaczęły się po odstawieniu w lipcu tabletek anty bo dłuższym czasie brania (kilka lat z małymi przerwami), zanikła miesiączka.. Potem zaczęłam przeżywać drugie dojrzewanie haha.. wypryski na twarzy, plecach i dekolcie, włosy przetłuszczające się codziennie, i najgorsze - przytyłam i mimo starannie ułożonej diety i treningów za nic nie mogę do tej pory tego zrzucić. Okres pojawił się od lipca może 3 razy - w tym dwa to jednodniowe nikłe plamienie...Oto wyniki i normy w całości, bo w związku z zanikiem okresu nie mogę stwierdzić fazy (mam 22 lata):
TSH 3,38
(Norma dla kobiet w cia¿y :
0,2-3,5 uIU/ml)
progesteron 0,33
(Faza folikularna:0,15-1,4
Srodek cyklu:0,48-1,72
Faza lutealna: 3,34-25,56
Srodek fazy lutealnej: 4,44-28,03)
testosteron 64,43
(Dziewczynki przed okresem pokwitania: 5-22 ng/dl
Stosujace antykoncepcje:15-80
Po menopauzie: 15-74)
DHEA SO4 219,50
Androstendion 4,87
Prolaktyna 14,62
(W cia¿y: 9,7 - 208,5 ng/ml
Po menopauzie: 1,8 - 20,3 ng/ml)
FSH 7,77
(Srodek cyklu: 3,4-33,4
Faza lutealna: 1,5-9,1
Po menopauzie: 23-116,3
W cia¿y: <0,3)
LH 11,06
(faza folikularna: 1,9 - 12,5 mIU/mL
srodek cyklu: 8,7 - 76,3 mIU/mL
faza lutealna: 0,5 - 16,9 mIU/mL
cie¿arne: <0,1 - 1,5 mIU/mL
po menopauzie: 15,9 - 54,0 mIU/mL
stosujace doustna antykoncepcje: 0,7 - 5,6 mIU/mL)
Estradiol 37,49
(Faza folikularna:19,5-144,2
Owulacja: 63,9-356,7
Faza lutealna: 55,8-214,5
Nieleczone po menopauzie:0-32,2)
Będę bardzo wdzięczna za pomoc
Tylko nie wiem czy takie badania mają sens, bo większość z nich powinnas wykonac w pierwszych dniach cyklu :/
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 01:15   #1367
aada0
Rozeznanie
 
Avatar aada0
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 978
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Ok, ale kiedy i jak w takim razie dowiedzieć się co jest nie tak, skoro okres mam jak już napisałam raz na kilka miesięcy, trudno przewidzieć kiedy, a jeszcze trudniej z miejsca otrzymać skierowanie na badania
__________________
Pierwszy cel :

ZOBACZYĆ 5 NA POCZĄTKU!

aada0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 07:47   #1368
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aada0 Pokaż wiadomość
Ok, ale kiedy i jak w takim razie dowiedzieć się co jest nie tak, skoro okres mam jak już napisałam raz na kilka miesięcy, trudno przewidzieć kiedy, a jeszcze trudniej z miejsca otrzymać skierowanie na badania
A jakie jest zdanie ginekologa? wykluczył pcos itd?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 10:40   #1369
aada0
Rozeznanie
 
Avatar aada0
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 978
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

To były badania wstępne, pani ginekolog w moim rodzinnym mieście stwierdziła, że najlepiej byłoby, żebym pozostała na tabletkach anty, bo " w przyszłości mogą być kłopoty", i że muszę być stale na hormonach, nic bardziej konkretnego nie usłyszałam, wizyta z wynikami badań trwała może 3 minuty ... dlatego też jak tylko się obronię zapisuję się do gina tu w Krakowie (macie może kogoś poleconego?), żeby się wszystkiego dowiedzeć
__________________
Pierwszy cel :

ZOBACZYĆ 5 NA POCZĄTKU!

aada0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 11:30   #1370
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Dupa a nie ginekolog.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 11:40   #1371
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aada0 Pokaż wiadomość
To były badania wstępne, pani ginekolog w moim rodzinnym mieście stwierdziła, że najlepiej byłoby, żebym pozostała na tabletkach anty, bo " w przyszłości mogą być kłopoty", i że muszę być stale na hormonach, nic bardziej konkretnego nie usłyszałam, wizyta z wynikami badań trwała może 3 minuty ... dlatego też jak tylko się obronię zapisuję się do gina tu w Krakowie (macie może kogoś poleconego?), żeby się wszystkiego dowiedzeć
Dr Olga Kacalska- Janssen- najlepsza Leczę się u niej od kilku lat na PCOS i jestem bardzo zadowolona. Zleca konieczne badania (nie naciąga na zbędne), dba o badania profilaktyczne, można do niej zawsze zadzwonić. Polecam gorąco Jeśli chciałabyś się u niej leczyć, to musisz się trochę pospieszyć, bo dr nie będzie przyjmowała od końcówki marca do maja (jest w ciąży)
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 16:19   #1372
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Zyta_Flores Pokaż wiadomość
No właśnie tego kawałka nie ogarniam. Dziś odebrałam prolaktynę z obciążeniem. Wynik przed 1707 (norma 127-637), wynik po godz. 6826 ( z netu wyczytałam, że 2-6 krotny wzrost po obciążeniu jest w normie, czyli tu akurat niby ok). Jutro idę do kolejnej gin z tymi wynikami. Zastanawiam się, czy robić rezonans, bo to sporo kasy jest, a może ten wynik już wskazuje na przyczynę? Nawet jak dostanę skierowanie na rezonans na NFZ, to nie sądzę, żeby w W-wie mi zrobili od ręki, a szpital na Wołowskiej sobie raczej daruję, bo nie chciałabym z taką endo mieć więcej do czynienia( a to była chyba ordynator?), która powiedziała mi, że nie jestem pacjentem tylko petentem

Nie powinno sie juz robic z obciazeniem a wynik pierwszy moze wskazywac na mikrogruczolaka. Ja bym zrobila rezonans. A skierowanie nie masz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 17:45   #1373
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Nie powinno sie juz robic z obciazeniem a wynik pierwszy moze wskazywac na mikrogruczolaka. Ja bym zrobila rezonans. A skierowanie nie masz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na watku hiperprolaktynemi napisala,ze prawdopodobnie rezonans nic nie wykazal
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 19:23   #1374
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Na watku hiperprolaktynemi napisala,ze prawdopodobnie rezonans nic nie wykazal
Rezonans wykazał brak gruczolaka i wzmożone pobudzenie przysadki. Dostałam Dostinex 0,25 mg (mam zacząć od ćwiartki). Właśnie zamówiłam i jestem bardzo dobrej myśli
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 21:29   #1375
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Zyta_Flores Pokaż wiadomość
Rezonans wykazał brak gruczolaka i wzmożone pobudzenie przysadki. Dostałam Dostinex 0,25 mg (mam zacząć od ćwiartki). Właśnie zamówiłam i jestem bardzo dobrej myśli
Super, oby lek pomógł
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 19:09   #1376
rzesa20
Rozeznanie
 
Avatar rzesa20
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 728
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji wyników, z tego co wyczytałam większość jest dobra, jednak niepokoi mnie podwyższony 17-hydroksyprogesteron, co to może oznaczać ? wizytę u ginekologa mam dopiero za ok 3 tygodnie, bo jeszcze w 21 dniu cyklu muszę zrobić progesteron.

Badania te były wykonane w 3 dniu cyklu:

Glukoza w surowicy 97 [ mg/dl ]


Wartosci referencyjne: 70 - 99

TSH 3 generacja 1.67 [ uIU/ml ]

Wartosci referencyjne: 0.27 - 4.20

FSH 7.9 [ mIU/ml ]

Wartosci referencyjne: Faza folikularna3.50 - 12.5 Faza owulacyjna 4.70 - 21.5 Faza lutealna1.70 - 7.70 Postmenopauza25.8 - 134.8

LH 6.8 [ mIU/ml ]

Wartosci referencyjne: Faza folikularna2.4 - 12.6Faza owulacyjna14.0 - 95.6Faza lutealna1.0 - 11.4Postmenopauza7.7 - 58.5

Prolaktyna 12.92 [ ng/ml ]

Estradiol 29.8 [ pg/ml ]

Wartosci referencyjne: Faza folikularna12.5 - 166.0 Faza owulacyjna 85.8 - 498.0 Faza lutealna43.8 - 211.0 Postmenopauza< 54.70 Ciąża I Trymestr> 215

Kortyzol 17.70 [ ug/dl ]

ACTH 29.9 [ pg/ml ]

Insulina 10.0 [ uIU/ml ]

Wartosci referencyjne: 2.6 - 24.9

Testosteron wolny 2,96 [ pg/ml ]

kobiety owulujące 0- 4,1pg/ml

przy antykoncepcji hormonalnej 0,3- 2,0 pg/ml

po menopauzie 0,1- 1,7pg/ml


Androstendion 3,80 [ ng/ml ]

0-10 lat 0,02 - 0,86 ng/ml

11-17 lat 0,25 - 2,78 ng/ml

18-53 lat 0,75 - 3,89 ng/ml

54-82 lat 0,35 - 2,49 ng/ml


17-hydroksyprogesteron 2,29 [ ng/ml ]

faza follikularna 0,2- 1,3 ng/ml

faza lutealna 1,0- 4,5 ng/ml

po menopauzie 0,2- 0,9 ng/ml




Badanie te miałam zlecone ze względu na problem w wypadającymi włosami. Problemów z miesiączkowaniem żadnych nie mam.
__________________




Nie można być jak Prince Polo i smakować wszystkim...
rzesa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 19:52   #1377
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rzesa20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji wyników, z tego co wyczytałam większość jest dobra, jednak niepokoi mnie podwyższony 17-hydroksyprogesteron, co to może oznaczać ? wizytę u ginekologa mam dopiero za ok 3 tygodnie, bo jeszcze w 21 dniu cyklu muszę zrobić progesteron
Podwyższony 17- OH progesteron może świadczyć o patologii nadnerczy, najczęściej o nieklasycznym wrodzonym przeroście nadnerczy. Ale żeby potwierdzić to schorzenie, należy wykonać dokładniejsze badania (w tym najbardziej wiarygodny) test z Synacethenem. Z drugiej strony ten wynik nie jest bardzo wysoki..., NK- WPN raczej potwierdza się przy wyższych poziomach. Najlepiej skonsultuj to z lekarzem
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 09:17   #1378
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji wyników:

TSH: 1,831 (norma 0,55-4,78)
FT3: 5,6 (norma 3,5-6,5)
FT4: 24,6 (norma 11,5-22,7)
FSH: 7,54 (faza pęcherzykowa 2,9-12,0 podczas owulacji norma 6,3- 24)
Prolaktyna: 22,4 ( 5,0-35,0)
Testosteron: 0,77 ( norma 0,10-0,70)
Estradiol: 38,22 ( f. pęcherzykowa 12,5-166 faza owulacyjna 85,8-498 f.lutealna 43,8-211)
Progesteron: 0,84 ( f.pęcherzykowa 0,2-1,5 f. owulacyjna 0,8-3,0 f. lutealna 1,7-27)

podczas badania byłam w 12 dniu cyklu, cykle ok30dniowe (więc podejrzewam, że w dniu badania byłam w fazie pęcherzykowej)
widze, że FT4 i testosteron jest podwyższony,czy powinnam się martwić? na wizytę do lekarza muszę jeszcze poczekać..
__________________
pachnę

Edytowane przez iwi_83
Czas edycji: 2015-02-11 o 09:24
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 12:06   #1379
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji wyników:

TSH: 1,831 (norma 0,55-4,78) -> d.c. bez znaczenia
FT3: 5,6 (norma 3,5-6,5)-> d.c. bez znaczenia
FT4: 24,6 (norma 11,5-22,7)-> d.c. bez znaczenia
FSH: 7,54 (faza pęcherzykowa 2,9-12,0 podczas owulacji norma 6,3- 24) -> w 3 d. c.
Prolaktyna: 22,4 ( 5,0-35,0)-> max do 10 d.c.
Testosteron: 0,77 ( norma 0,10-0,70)-> max do 10 d.c.
Estradiol: 38,22 ( f. pęcherzykowa 12,5-166 faza owulacyjna 85,8-498 f.lutealna 43,8-211)
Progesteron: 0,84 ( f.pęcherzykowa 0,2-1,5 f. owulacyjna 0,8-3,0 f. lutealna 1,7-27)-> najlepiej w 21 d.c.

podczas badania byłam w 12 dniu cyklu, cykle ok30dniowe (więc podejrzewam, że w dniu badania byłam w fazie pęcherzykowej)
widze, że FT4 i testosteron jest podwyższony,czy powinnam się martwić? na wizytę do lekarza muszę jeszcze poczekać..
Badania powinno się wykonać max do 10 d.c., najlepiej między 2 a 5 d.c. Testosteron lekko podwyższony, ale bez tragedii Z jakiego powodu robiłaś badania? fT4 ciut podwyższone, co mogłoby wskazywać na nadczynność tarczycy, ale TSH i fT4 ok, więc to raczej nie to. Poczekaj spokojnie na wizytę u lek.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 12:11   #1380
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Badania powinno się wykonać max do 10 d.c., najlepiej między 2 a 5 d.c. Testosteron lekko podwyższony, ale bez tragedii Z jakiego powodu robiłaś badania? fT4 ciut podwyższone, co mogłoby wskazywać na nadczynność tarczycy, ale TSH i fT4 ok, więc to raczej nie to. Poczekaj spokojnie na wizytę u lek.
Dziękuję za odpowiedź, troszkę mnie uspokoiłas bo już miałam czarne wizję że mam coś z tarczyca... Badania robiłam bo mam trądzik i więcej owłosienia niż powinnam i chciałam wykluczyć/ potwierdzić ze to hormony sa odpowiedzialne
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.