Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-09, 19:21   #3211
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
U mnie na obiad tartiflette danie francuskie z ziemniaków, boczku cebuli zapiekane z serem reblochon. Dorwalam ser w Tesco jesli go znajdziecie to polecam bo to jest super smaczne danei. Do tego zrobiłam sałatkę Waldorf i dodałam natkę pietruszki i bedzie białe wino
smacznie! bardzo ciekawe!


Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Według planu
Kotlet, puree ziemniaczane z chrzanem i lulkowa surówka (pyszna! ).

Załącznik 7721531
wprosiłabym się!

Ja zrobiłam moje twarogowe knedelki z truskawkami. Jutro ostatni dzień w pracy i urlop
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 107503676_1195249897496610_7203310429684501905_n.jpg (78,0 KB, 31 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 19:31   #3212
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
smacznie! bardzo ciekawe!




wprosiłabym się!

Ja zrobiłam moje twarogowe knedelki z truskawkami. Jutro ostatni dzień w pracy i urlop
Super! Jakie plany? zazdroszcze urlopu
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 19:48   #3213
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość

U mnie na obiad tartiflette danie francuskie z ziemniaków, boczku cebuli zapiekane z serem reblochon. Dorwalam ser w Tesco jesli go znajdziecie to polecam bo to jest super smaczne danei. Do tego zrobiłam sałatkę Waldorf i dodałam natkę pietruszki i bedzie białe wino
Kocham sery! Muszę kiedyś spróbować

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie kapuśniak z kwaśnej kapusty na boczku wędzonym i biszkopt z mascarpone truskawkami i galaretką
Ta góra zupy to dla męża ostatki z garaZałącznik 7721545Załącznik 7721546

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Dawno nie jadłam kapuśniaku. Chyba zrobię Jesteście skarbnicą inspiracji tutaj


Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
wprosiłabym się!

Ja zrobiłam moje twarogowe knedelki z truskawkami. Jutro ostatni dzień w pracy i urlop
Jakie plany na urlop?
Ja jeszcze równy miesiąc
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 22:52   #3214
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Droga Pelagio! Taka nagła przedwczesna strata jest szczególnie bolesna. Bardzo współczuję. Trzymaj się dzielnie!

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Damdalena ja tez nie miałam Na mysli ze nie dacie rady No tego jestem pewna ze dalibyście bez większego wysiłku. Ale brałam pod uwagę nasz roczek i mimo ze z perspektywy czasu wydawało mi sie to mega łatwe bo jedynie zaprosiliśmy na przekąski, napoje i ciasta To jednak jak przyszło co do czego to była masa przygotowań i mimo ze była tez tesciowa do pomocy to niewiele czasu było. Zróbcie w domu ale co do jedzenia wejdzie gotowe lub kogos zeby przygotował . Ja piersią nie karmiłam a i tak było bardzo duzo stresu dla mnie. A jeszcze dziecko było mega wyrozumiałe bo pospal przed przyjęciem trzy godziny i dał nam czas na strojenie ogrodu i ostatnie przygotowania
Dziękuję Ci za zwrócenie uwagi na potencjalne problemy. Z dzieckiem jest jednak nieprzewidywalnie Jeżeli tylko znajdziemy jakąś restaurację, to nie będziemy się porywali na organizację w domu. Tylko mieszkamy na wsi, a oferta gastronomiczna jest tu uboższa niż w mieście.


Dziś na obiad pierś kurczaka z suszonymi pomidorami i żółtym serem, kasza jaglana, sałatka z sałaty łodygowej i cebuli.

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Jakie plany na urlop?
Ja jeszcze równy miesiąc
My raczej nigdzie nie pojedziemy. Jednak nie chcemy się z małym dzieckiem narażać na wirusa. Co najwyżej jedno-, dwudniowy wyjazd w góry lub nad jezioro gdzieś niedaleko. Ale w sumie w tym roku nie mamy potrzeby odpoczywać jakoś szczególnie, bo siedzimy w domu i nie jesteśmy wymęczeni - ja na macierzyńskim, mąż na pracy zdalnej, mamy czas posiedzieć w ogrodzie, pospacerować, po prostu żyć bez stresu. Co ciekawe zaczyna mnie wkurzać codzienne gotowanie i od tego chciałabym nieco odpocząć, ale w tym przypadku nie trzeba nigdzie wyjeżdżać.
W przyszłym roku koniecznie chciałabym nad morze pojechać.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2020-07-09 o 22:56
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 07:02   #3215
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Według planu
Kotlet, puree ziemniaczane z chrzanem i lulkowa surówka (pyszna! ).

Załącznik 7721531

Ach, pysznie Zjadłabym.


Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lulka nie byłam pewna gdzie to juz pisałam ...

No ale u mnie dzis fryzjer włosy troche ściął za mocno i nie słuchał co mu mówiłam . Miał je przerzedzić i ogólnie plan był taki jak na fotce ktora wstawiam a jak zwykle obciął na okrągło ... ehh No mam nadzieje ze jak odrosną to wtedy wyjdzie ogon taki. Ale przerzedzić sama bede musiała bo chłopak sie boi ciąć .

U mnie na obiad tartiflette danie francuskie z ziemniaków, boczku cebuli zapiekane z serem reblochon. Dorwalam ser w Tesco jesli go znajdziecie to polecam bo to jest super smaczne danei. Do tego zrobiłam sałatkę Waldorf i dodałam natkę pietruszki i bedzie białe wino

Zanim się obejrzysz, włoski odrosną
Ciekawie brzmi to danie. Szczególnie z tym białym winem (bardzo lubię)


Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie kapuśniak z kwaśnej kapusty na boczku wędzonym i biszkopt z mascarpone truskawkami i galaretką
Ta góra zupy to dla męża ostatki z garaZałącznik 7721545Załącznik 7721546

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Zjadłabym taki kapuśniak Jeszcze nie robiłam w tym sezonie, sama nie wiem, czemu


Totalnie nie mam dziś pomysłu na obiad
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 07:44   #3216
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Sluchajcie tydzień fermentowało to ciasto w lodowce dzis sprawdzam czy nadaje sie jeszcze do jedzenia. Pachniało całkiem normalnie na suchych drożdżach oczywiscie robione . Jesli nie wyjdzie to na obiad beda paluszki rybne i frytki z zamrazalki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 96A367D8-1E8D-4CD9-BB63-DEC012A4487A.jpg (231,4 KB, 31 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 07:54   #3217
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Według planu
Kotlet, puree ziemniaczane z chrzanem i lulkowa surówka (pyszna! ).
O pysznie! Chyba odgapię, ale w wersji z kotletem mielonym

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
U mnie na obiad tartiflette danie francuskie z ziemniaków, boczku cebuli zapiekane z serem reblochon. Dorwalam ser w Tesco jesli go znajdziecie to polecam bo to jest super smaczne danei. Do tego zrobiłam sałatkę Waldorf i dodałam natkę pietruszki i bedzie białe wino
Ciekawie bardzo! Muszę dorwać gdzieś ten ser.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Jutro ostatni dzień w pracy i urlop
Ja też dziś ostatni dzień

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Jakie plany na urlop?
Ja jeszcze równy miesiąc
W środę ruszamy na Kaszuby raczej nie planujemy się nigdzie ruszać tylko wypoczywać, w okolicy jest kilka jezior, w hotelu basen, kręgle i parę innych atrakcji. Ewentualnie wybierzemy się na cały dzień do Łeby. A w razie gdybyśmy jeszcze mieli ochotę coś pozwiedzać to niedaleko jest Trójmiasto, a jeszcze bliżej Wdzydze Kiszewskie z fajnym Muzeum Etnograficznym.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Droga Pelagio! Taka nagła przedwczesna strata jest szczególnie bolesna. Bardzo współczuję. Trzymaj się dzielnie!
Dziękuję!

U nas była wczoraj zmiana planów - pojechaliśmy a'propos wakacji do Decathlonu żeby kupić kąpielówki dla mojego taty Przy okazji nabyłam nowe spodenki i koszulkę do fitnessu. Od czasu kiedy mama trafiła do szpitala czyli jutro równo miesiąc ćwiczyłam tylko 6 razy i naprawdę czuję, że ciało robi się sflaczałe waga z oczywistych względów zjechała (ważę teraz 57-58 kg), ale co z tego jak ćwiczeń brak.
Potem byliśmy na obiedzie w knajpce. Jadłam makaron z krewetkami, cukinią i pomidorkami. Całkiem smaczny tylko nie wiedzieć czemu kucharz obrał cukinię ze skórki zdjęcie takie sobie, ale było ciemno.
Sajgonki będą dziś. Papier ryżowy zza szuflady wydobyty (przy okazji okazało się, że wpadły tam też otręby ).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200709_194339.jpg (128,1 KB, 37 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-10, 07:59   #3218
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Agafisia wyśmienite ciasto

Karolina trzymam kciuki by sie udało ciasto !

U mnie tez dziś Twoja pizza , tylko w wersji podwójnej

Dla syna robię żurek z ziemniakami , bo on nie znosi fastfoodow . Musze tylko gdzieś upolować zakwas , a na wsi nie jest to oczywiste.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 08:02   #3219
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Na szaro
Pelagia polecam skansen we Wdzydzach. Byłam dawno, ale pamiętam; że był ciekawy, z takich innych rzeczy niż w większości skansenów pamiętam, że była szkoła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 08:13   #3220
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Super! Jakie plany? zazdroszcze urlopu
Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość

Jakie plany na urlop?
Ja jeszcze równy miesiąc
właśnie, ze względu na wirusa, nie jadę nigdzie daleko, i plany spektakularne nie są. Bory Tucholskie, domek w lesie, cisza, spokój, książki, dużo książek, spacer bez tłumów, relaks generalnie. Nic porywającego, ale jakaś odmiana zawsze. A we wrześniu weekend na Kaszubach nad jeziorem. Miałam jechać w tym roku w góry i na Węgry, ale to nie jest dobra pora, więc plany zmienione.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 08:19   #3221
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U nas dziś knedle z truskawkami. Do nich kapusta duszona, wyobrazcie sobie ze moj synek który ma 15 mcy kocha taką kapuste, to jego danie nr 1
Pomyślę jeszcze nad drugim obiadem.
Urlop zaczynamy w poniedziałek i chcemy gdzieś jechać ale jeszcze nie wiemy gdzie
Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Pierś z kurczaka. Przez noc się marynowała w ziołach a usmażyłam na patelni grillowej.
Jak to zrobiłaś że nie jest sucha? Jak zrobiłaś marynatę?
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O pysznie! Chyba odgapię, ale w wersji z kotletem mielonym


Ciekawie bardzo! Muszę dorwać gdzieś ten ser.


Ja też dziś ostatni dzień


W środę ruszamy na Kaszuby raczej nie planujemy się nigdzie ruszać tylko wypoczywać, w okolicy jest kilka jezior, w hotelu basen, kręgle i parę innych atrakcji. Ewentualnie wybierzemy się na cały dzień do Łeby. A w razie gdybyśmy jeszcze mieli ochotę coś pozwiedzać to niedaleko jest Trójmiasto, a jeszcze bliżej Wdzydze Kiszewskie z fajnym Muzeum Etnograficznym.


Dziękuję!

U nas była wczoraj zmiana planów - pojechaliśmy a'propos wakacji do Decathlonu żeby kupić kąpielówki dla mojego taty Przy okazji nabyłam nowe spodenki i koszulkę do fitnessu. Od czasu kiedy mama trafiła do szpitala czyli jutro równo miesiąc ćwiczyłam tylko 6 razy i naprawdę czuję, że ciało robi się sflaczałe waga z oczywistych względów zjechała (ważę teraz 57-58 kg), ale co z tego jak ćwiczeń brak.
Potem byliśmy na obiedzie w knajpce. Jadłam makaron z krewetkami, cukinią i pomidorkami. Całkiem smaczny tylko nie wiedzieć czemu kucharz obrał cukinię ze skórki zdjęcie takie sobie, ale było ciemno.
Sajgonki będą dziś. Papier ryżowy zza szuflady wydobyty (przy okazji okazało się, że wpadły tam też otręby ).
Kaszuby są super. I skansen we Wdzydzach wspaniały, spędziliśmy tam caly dzień z dwójką dzieci, w tamtym roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-10, 08:53   #3222
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Czyli widzę, że Kaszuby i Pomorze królują chyba u wszystkich w tym roku.
Ja na przekór jadę na drugi koniec Polski, w moje rodzinne strony - Podkarpacie, Bieszczady i te sprawy


____

A w temacie to żur dzisiaj robię. Został mi spory kawałek wędzonej szynki, którą dostałam od sąsiadów a jest tak słona, że nie da się jej jeść samej, więc postawiłam na żur, bo to moja ulubiona zupa

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2020-07-10 o 08:56
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 10:25   #3223
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
U nas dziś knedle z truskawkami. Do nich kapusta duszona, wyobrazcie sobie ze moj synek który ma 15 mcy kocha taką kapuste, to jego danie nr 1
Pomyślę jeszcze nad drugim obiadem.
Urlop zaczynamy w poniedziałek i chcemy gdzieś jechać ale jeszcze nie wiemy gdzie Jak to zrobiłaś że nie jest sucha? Jak zrobiłaś marynatę? Kaszuby są super. I skansen we Wdzydzach wspaniały, spędziliśmy tam caly dzień z dwójką dzieci, w tamtym roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Robię taką mieszankę: bazylia, oregano, kolorowy pieprz, morska sól, oliwa z oliwek, suszony czosnek, sproszkowane nasiona kolendry, rozmaryn, majeranek (generalnie, co kto lubi). Proporcje dobieram w taki sposób, żeby mi wyszła taka pasta. Tym smaruję mięso z obu stron, przykrywam i wstawiam do lodówki na całą noc.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 10:39   #3224
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Czyli widzę, że Kaszuby i Pomorze królują chyba u wszystkich w tym roku.
Ja na przekór jadę na drugi koniec Polski, w moje rodzinne strony - Podkarpacie, Bieszczady i te sprawy


____

A w temacie to żur dzisiaj robię. Został mi spory kawałek wędzonej szynki, którą dostałam od sąsiadów a jest tak słona, że nie da się jej jeść samej, więc postawiłam na żur, bo to moja ulubiona zupa
Na szaro
My z kolei właśnie jedziemy na Podlasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 12:03   #3225
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Makaron pierś pomidorki szpinak sos na śmietanie z papryka ostra i słodka i czosnkiem20200710_130120.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 13:53   #3226
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam moje twarogowe knedelki z truskawkami.
Wyglądają super!

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość

Dla syna robię żurek z ziemniakami , bo on nie znosi fastfoodow . Musze tylko gdzieś upolować zakwas , a na wsi nie jest to oczywiste.
Mądry synek Jeśli chodzi o żurek to polecam żurek w butelce (całkowicie naturalny skład) z firmy Oblaty, od jakiegoś czasu jest w ofercie Biedronki, stoi w szafach chłodzących.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
U nas dziś knedle z truskawkami. Do nich kapusta duszona, wyobrazcie sobie ze moj synek który ma 15 mcy kocha taką kapuste, to jego danie nr 1
Dobrze rozumiem, że knedle z truskawkami są podawane z kapustą?
Ja kompletnie nie mam dziś pomysłu na obiad.

Edytowane przez marza_mr
Czas edycji: 2020-07-10 o 13:55
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 14:59   #3227
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Robię taką mieszankę: bazylia, oregano, kolorowy pieprz, morska sól, oliwa z oliwek, suszony czosnek, sproszkowane nasiona kolendry, rozmaryn, majeranek (generalnie, co kto lubi). Proporcje dobieram w taki sposób, żeby mi wyszła taka pasta. Tym smaruję mięso z obu stron, przykrywam i wstawiam do lodówki na całą noc.
Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Wyglądają super!



Mądry synek Jeśli chodzi o żurek to polecam żurek w butelce (całkowicie naturalny skład) z firmy Oblaty, od jakiegoś czasu jest w ofercie Biedronki, stoi w szafach chłodzących.



Dobrze rozumiem, że knedle z truskawkami są podawane z kapustą?
Ja kompletnie nie mam dziś pomysłu na obiad.
Tak, w Łodzi się tak jada: duszone mięso najczęściej wołowina, duszona młoda kapusta i knedle z truskawkami lub śliwkami. Też na początku wydawało mi się to dziwne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 15:16   #3228
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Wyglądają super!



Mądry synek Jeśli chodzi o żurek to polecam żurek w butelce (całkowicie naturalny skład) z firmy Oblaty, od jakiegoś czasu jest w ofercie Biedronki, stoi w szafach chłodzących.



Dobrze rozumiem, że knedle z truskawkami są podawane z kapustą?
Ja kompletnie nie mam dziś pomysłu na obiad.
O widzisz , dziękuję. Zapisuję , i jutro kupię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 15:22   #3229
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Botwinka
Dorsz smażony
Ziemniaki z wody
Mizeria

Dziś szczególny dla nas dzień. Córeczka skończyła pół roczku. I akurat na tą okazję w końcu wyrosły nam warzywa i po pierwszy raz w życiu uprawiane ziemniaki - idealnie na rozszerzenie diety. Nie planowałam tego, ale na pierwszą zupkę córka dostała botwinkę (marchew, buraczki, ziemniaczek, żółtko zmiksowane):
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200710_143938.jpg (102,1 KB, 41 załadowań)
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-10, 16:52   #3230
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Tak, w Łodzi się tak jada: duszone mięso najczęściej wołowina, duszona młoda kapusta i knedle z truskawkami lub śliwkami. Też na początku wydawało mi się to dziwne
Uwielbiam kulinarne eksperymenty, ale nie wiem, czy bym się odważyła

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
O widzisz , dziękuję. Zapisuję , i jutro kupię

Mam nadzieję, że posmakuje

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Botwinka
Dorsz smażony
Ziemniaki z wody
Mizeria

Dziś szczególny dla nas dzień. Córeczka skończyła pół roczku. I akurat na tą okazję w końcu wyrosły nam warzywa i po pierwszy raz w życiu uprawiane ziemniaki - idealnie na rozszerzenie diety. Nie planowałam tego, ale na pierwszą zupkę córka dostała botwinkę (marchew, buraczki, ziemniaczek, żółtko zmiksowane):
I jak smakowało córeczce?

U nas dziś mąż mnie wybawił z kłopotu, bo wracając z pracy kupił pizze i sałatkę z krewetek
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 17:50   #3231
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Botwinka
Dorsz smażony
Ziemniaki z wody
Mizeria

Dziś szczególny dla nas dzień. Córeczka skończyła pół roczku. I akurat na tą okazję w końcu wyrosły nam warzywa i po pierwszy raz w życiu uprawiane ziemniaki - idealnie na rozszerzenie diety. Nie planowałam tego, ale na pierwszą zupkę córka dostała botwinkę (marchew, buraczki, ziemniaczek, żółtko zmiksowane):
Gratulacje . Juz 6 miesiecy .a warzywa wiedza dokładnie komu sie pokazać ...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 17:54   #3232
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pizza na tygodniowym spodzie . Jeszcze nie jadłam na razie zobaczymy czy sie nadaje do spozycia . Jedna z salami druga z łososiem wędzonym trzecia mini z dżemem malinowym i mozzarella. Ciekawe czy moj syn posmakuje tego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 04EC14FD-88E1-43D8-A847-7CC83E25D281.jpg (140,7 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 295E8BB2-C779-46C8-AC73-A385313F0185.jpg (154,0 KB, 35 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 18:57   #3233
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Wszystkie razem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7331DB0A-E3D7-4645-BCEB-3D667139E2F7.jpg (163,2 KB, 42 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 20:08   #3234
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
właśnie, ze względu na wirusa, nie jadę nigdzie daleko, i plany spektakularne nie są. Bory Tucholskie, domek w lesie, cisza, spokój, książki, dużo książek, spacer bez tłumów, relaks generalnie. Nic porywającego, ale jakaś odmiana zawsze. A we wrześniu weekend na Kaszubach nad jeziorem. Miałam jechać w tym roku w góry i na Węgry, ale to nie jest dobra pora, więc plany zmienione.
Zazdroszczę <3

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pizza na tygodniowym spodzie . Jeszcze nie jadłam na razie zobaczymy czy sie nadaje do spozycia . Jedna z salami druga z łososiem wędzonym trzecia mini z dżemem malinowym i mozzarella. Ciekawe czy moj syn posmakuje tego
1 pizza na osobę. daj znać jak w smaku
Jak dlugo piekłaś?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 21:58   #3235
KingPrincess
Raczkowanie
 
Avatar KingPrincess
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 75
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ja ostatnio mam fazę na zielone curry. Pastę curry kupiłam gotową w słoiczku, dobra jest. W garku odsmażam dużo marchewki, papryki, cebuli, cukinii, aż zmiekną, zalewam bulionem, dodaję łyżeczkę pasty, nastepnie puszkę mleka kokosowego dobrej jakości i voila, koniec. Obiad na 3 dni gotowy do tego ryż wstawię w multicookerze, więc nawet nie muszę go pilnować.
KingPrincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 10:33   #3236
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ciasto styropian , żurek z jajem o kiełbasa podany z puree chrzanowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 11:27   #3237
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

No wiec potwierdzam ze ciasto na pizzę moze fermentować tydzien w lodowce i jest tak samo strawne jak swieze. Nie było zadnych objawów ciezkostrawnosci .
Ervisha wszystko jest napisane z tym przepisie ktory Ci wklejalam ostatnio .

Dzis chyba bolognese ale mam udka z kurczaka bez kości i chyba je zmiele na mieso...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 11:47   #3238
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Podobno właśnie dzieki fermentacji jest lekko strawne


Robił ktoś burgery meksykańskie z ervegana?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 13:48   #3239
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Na szaro
Pelagia polecam skansen we Wdzydzach. Byłam dawno, ale pamiętam; że był ciekawy, z takich innych rzeczy niż w większości skansenów pamiętam, że była szkoła.
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Kaszuby są super. I skansen we Wdzydzach wspaniały, spędziliśmy tam caly dzień z dwójką dzieci, w tamtym roku.
No to chyba nie mam wyjścia i też muszę się wybrać jak polecacie

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja na przekór jadę na drugi koniec Polski, w moje rodzinne strony - Podkarpacie, Bieszczady i te sprawy
Gdyby nie noga TŻ-ta to też na bank pojechalibyśmy w Bieszczady bo to marzenie mojego taty, a i my nigdy nie byliśmy. W ogóle południowo-wschodniej Polski nie znam. Najdalej na wschód byłam w Warszawie, na południe w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Makaron pierś pomidorki szpinak sos na śmietanie z papryka ostra i słodka i czosnkiem
Ale pysznie wygląda

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dziś szczególny dla nas dzień. Córeczka skończyła pół roczku. I akurat na tą okazję w końcu wyrosły nam warzywa i po pierwszy raz w życiu uprawiane ziemniaki - idealnie na rozszerzenie diety. Nie planowałam tego, ale na pierwszą zupkę córka dostała botwinkę (marchew, buraczki, ziemniaczek, żółtko zmiksowane):
Całuski dla córeczki

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pizza na tygodniowym spodzie . Jeszcze nie jadłam na razie zobaczymy czy sie nadaje do spozycia . Jedna z salami druga z łososiem wędzonym trzecia mini z dżemem malinowym i mozzarella. Ciekawe czy moj syn posmakuje tego
Jak synek nie zje to ja mogę

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ciasto styropian , żurek z jajem o kiełbasa podany z puree chrzanowym
Zjadłabym żurku. A już z puree to w ogóle bajka

U nas dziś placki ziemniaczane, sos kurczakowo-kurkowo-koperkowy i swojskie buraczki. Potem jedziemy do taty na spotkanie rodzinne. Upiekłam ciasto https://www.kwestiasmaku.com/przepis...usem-z-nutella ale śmietanę będę ubijać na miejscu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200711_142810.jpg (173,4 KB, 42 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 14:19   #3240
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Łooo matko Pelagia - ale bym zjadła Twój obiad pycha!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.