Do posiadaczy glanów :) - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-16, 16:14   #2491
Zadie77
Raczkowanie
 
Avatar Zadie77
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 45
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Nie rozumiem tych niektórych złych opinii o Steelach. Jak dla to mnie ideał glanów. Fakt, że na początku trzeba przebrnąć przez fazę otarć, ale podwójna para skarpet i do dzieła, a potem to już z górki i nagle te buty stają się twoimi najwygodniejszymi butami. Ja swoje uwielbiam. Mam 15to dziurkowe zielone, z metalowym noskiem. Są piękne i wygodne, nosiłabym do wszystkiego
Zadie77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 12:05   #2492
Infamia
Raczkowanie
 
Avatar Infamia
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 30
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Cytat:
Napisane przez Touma_Kouzaburou Pokaż wiadomość
Allo allo, zdrastwujtie!

Na wstępie nadmienię, że jestem posiadaczką stóp rozmiaru 34/35. Cały problem polega na tym, że kiedy przeglądałam strony producentów, przy wyborze rozmiaru zawsze przekierowywało mnie na podstrony z butami dla dzieci...
Mam wrażenie, że przy 40dziurkowcach (albo w ogóle jakichkolwiek nowych glanach), które mi się zamarzyły, chyba bym musiała szyć je ręcznie... Czy któraś z was, drogie panie, kojarzy kogoś, kto mógłby je uszyć gdzieś w Krakowie lub okolicach?
Nie znalazłam w necie żadnych informacji na ten temat (oprócz starych artykułów na temat szefa firmy Cockney, ale to już chyba nieaktualne)...

Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi! Sezon nadchodzi, tak jak deszcze niespokojne, a butów jak nie ma tak nie ma
Wydaje mi się, że firma Cockney szyje ręcznie i na zamówienie, więc może mogliby zrobić buty w rozmiarze dla ciebie. Co ciekawe mają siedzibę właśnie w Krakowie, znalazłam w internecie adres : ul.Wadowicka 5 Kraków 30-347. Nie jestem z Krakowa, więc nie gwarantuję, że ten adres nadal aktualny
Infamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 00:33   #2493
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Hej, spotkał się ktoś może (lub posiada) 30 lub więcej - dziurkowce, z klamrami i BEZ SUWAKA? Wszystkie fajne są z suwakami właśnie
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 19:29   #2494
DarkGhost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Exclamation Glany steady's

Witam
Chcę kupić swoje pierwsze glany. Bardzo spodobały mi się jedne firmy steady's. Chciałbym kupić buty na dłuższy czas niż kilka miesięcy, więc postanowiłam poszukać opinii o tej firmie. Niestety niewiele ich znalazłam, ale były pozytywne.
Interesują mnie konkretnie te:
http://rockmetalshop.pl/product-pol-...e-STE-30-.html
Może ktoś ma/miał glany tej firmy i może coś o nich powiedzieć. Czy są wytrzymałe? Czy będą dobre na osobę o bardzo szczupłej łydce?

Tak wiem, że założenie ich będzie zabierać mi dużo czasu i na początku mogą obcierać.

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi bo dzisiaj/jutro muszę zamówić tonery...
DarkGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 20:44   #2495
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Glany steady's

Cytat:
Napisane przez DarkGhost Pokaż wiadomość
Witam
Chcę kupić swoje pierwsze glany. Bardzo spodobały mi się jedne firmy steady's. Chciałbym kupić buty na dłuższy czas niż kilka miesięcy, więc postanowiłam poszukać opinii o tej firmie. Niestety niewiele ich znalazłam, ale były pozytywne.
Interesują mnie konkretnie te:
http://rockmetalshop.pl/product-pol-...e-STE-30-.html
Może ktoś ma/miał glany tej firmy i może coś o nich powiedzieć. Czy są wytrzymałe? Czy będą dobre na osobę o bardzo szczupłej łydce?

Tak wiem, że założenie ich będzie zabierać mi dużo czasu i na początku mogą obcierać.

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi bo dzisiaj/jutro muszę zamówić tonery...
Ja posiadałam tylko STEELe i Campiloty. Myślę, że większość polskich glanów ma podobną trwałość. Dużo też zależy od konkretnego modelu, a nawet pary. Jeśli Ci się podobają, to zamawiaj. Wydaje mi się, że będą leżeć dobrze na szczupłej łydce. Pooglądaj zdjęcia z opinii. Jest tam dziewczyna ze szczupłymi nogami i wydaje się mieć jeszcze zapas do zasznurowania.

I tylko chciałam Cię ostrzec, że glany nie tyle "mogą obcierać", co na pewno będą i w zależności od Twojej podatności na to - może to być naprawdę bolesne.
Ja przy pierwszych glanach zrobiłam głupio i założyłam je nowe na juwenalia. Stopy miałam później całe we krwi i każde założenie, choćby na 5 minut kończyło się krwawieniem. Dopiero po zabezpieczeniu gazami i bandażami wszelkich obtarć mogłam nosić glany. Drugie glany rozchodziłam bez ani jednej ranki, ale od początku z gazami i bandażami "na zaś". Oczywiście po rozchodzeniu glany już nie obcierają.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 08:40   #2496
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Glany steady's

Cytat:
Napisane przez DarkGhost Pokaż wiadomość
Witam
Chcę kupić swoje pierwsze glany. Bardzo spodobały mi się jedne firmy steady's. Chciałbym kupić buty na dłuższy czas niż kilka miesięcy, więc postanowiłam poszukać opinii o tej firmie. Niestety niewiele ich znalazłam, ale były pozytywne.
Interesują mnie konkretnie te:
http://rockmetalshop.pl/product-pol-...e-STE-30-.html
Może ktoś ma/miał glany tej firmy i może coś o nich powiedzieć. Czy są wytrzymałe? Czy będą dobre na osobę o bardzo szczupłej łydce?

Tak wiem, że założenie ich będzie zabierać mi dużo czasu i na początku mogą obcierać.

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi bo dzisiaj/jutro muszę zamówić tonery...
Jeśli chcesz szukać pod kątem łydki + żeby były wytrzymałe, to polecam Altercore.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 17:39   #2497
DarkGhost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Dziękuję za odpowiedzi. Zamówiłam je. Najwyżej jak będą mocno za luźne do szewca się odda. Jest jeden blisko mojego domu, mojej cioci nieraz buty naprawiał lub przerabiał. Niedawno urwał się jej pasek przy szpilce to zrobił tak, że w ogóle nie widać, że był dorabiany fragment.

Przeglądając internet wpadłam na te cudeńka. Bardzo mi się podobają ( ach ta moja miłość do wzorów galaxy ) Może ktoś widział takie w jakimś sklepie internetowym?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 400_65890_gdziekupilas_pl_X1w9d6Uojt.jpg (132,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pobrane.jpg (12,9 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez DarkGhost
Czas edycji: 2016-08-21 o 17:40 Powód: literówki :c
DarkGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-21, 18:24   #2498
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

pomyłka
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 19:51   #2499
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Cytat:
Napisane przez DarkGhost Pokaż wiadomość
Przeglądając internet wpadłam na te cudeńka. Bardzo mi się podobają ( ach ta moja miłość do wzorów galaxy ) Może ktoś widział takie w jakimś sklepie internetowym?
To są Martensy przecież. Ale czy dostępne w Polsce, to nie mam pojęcia.

edit. W sumie niewiele trzeba było szukać - jakaś dziewczyna z UK po prostu takie robi. Nie są w sprzedaży nigdzie, ale u niej można zamówić:
https://www.etsy.com/listing/9667672...c-gothic-print

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2016-08-21 o 19:53
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 21:19   #2500
DarkGhost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Dziękuję
Szkoda, że taka cena, ale mimo wszystko postaram się je zdobyć. Może jak część odłożę to mama trochę się dorzuci do nich. Albo poczekam do następnych wakacji i zarobię na nie, tylko czy nadal będzie można je kupić...

Edytowane przez DarkGhost
Czas edycji: 2016-08-21 o 21:20
DarkGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 17:01   #2501
Antaro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 43
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Odkopuję, nie bijcie

Miałem już Steele i Altercore, ale nie przypominam sobie, żeby któreś obcierały tak mocno i długo jak KMM. Przy pierwszym założeniu - wiadomo - masakra, ale później prześmigałem weekend w adidasach, żeby pięty mogły odpocząć. Jednak od wczoraj znowu kuleję, znowu zdejmuję w domu skarpety całe we krwi i poszarpane na kawałeczki plastry.

Cały czas stosuję maść z antybiotykiem (Tribiotic, zapalenie przy uszkodzonym paznokciu zaleczyła w ciągu godzin, jest świetna). Mogę coś jeszcze niedrogo sobie zaaplikować, żeby przyspieszyć gojenie dziur powyżej pięt?
__________________
Cytat:
Napisane przez Hibiku
Zawsze fascynuje mnie skąd bierze się naiwne przekonanie, że jest inaczej.

Edytowane przez Antaro
Czas edycji: 2017-10-03 o 17:03
Antaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-03, 17:41   #2502
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Cytat:
Napisane przez Antaro Pokaż wiadomość
Odkopuję, nie bijcie

Miałem już Steele i Altercore, ale nie przypominam sobie, żeby któreś obcierały tak mocno i długo jak KMM. Przy pierwszym założeniu - wiadomo - masakra, ale później prześmigałem weekend w adidasach, żeby pięty mogły odpocząć. Jednak od wczoraj znowu kuleję, znowu zdejmuję w domu skarpety całe we krwi i poszarpane na kawałeczki plastry.

Cały czas stosuję maść z antybiotykiem (Tribiotic, zapalenie przy uszkodzonym paznokciu zaleczyła w ciągu godzin, jest świetna). Mogę coś jeszcze niedrogo sobie zaaplikować, żeby przyspieszyć gojenie dziur powyżej pięt?
Ja używałam maści z witaminą A - najtańsza opcja.
Ale najbardziej jestem zadowolona z tego kremu - https://www.â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠/ap...derm_krem_20_g
Niby na świąd i na nieuszkodzoną, ale elegancko goi, używałam po przejściach z glanami.

Coś głupiego blokuje adres, krem to Bepanthen Sensiderm.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2017-10-03 o 17:44
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 19:11   #2503
Antaro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 43
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Dzięki za odzew, ale mam w zasadzie wrażenie, że źródło problemu leży w ich rozmiarze - są o jakieś pół centymetra, może odrobinę więcej, za luźne. Nie chciałem ich odsyłać, żeby dla odmiany nie dostać za małych.

Wiem, że podwójna/gruba skarpeta to protip, ale chyba będę potrzebował czegoś trwalszego. Czy istnieje coś takiego jak wkładki do butów, które mogą wpływać na ilość przestrzeni wewnątrz? Modyfikować niejako wielkość stopy? A jeśli tak, to jak wyglądają i gdzie mogę je dostać?
__________________
Cytat:
Napisane przez Hibiku
Zawsze fascynuje mnie skąd bierze się naiwne przekonanie, że jest inaczej.
Antaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 11:40   #2504
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Cytat:
Napisane przez Antaro Pokaż wiadomość
Dzięki za odzew, ale mam w zasadzie wrażenie, że źródło problemu leży w ich rozmiarze - są o jakieś pół centymetra, może odrobinę więcej, za luźne. Nie chciałem ich odsyłać, żeby dla odmiany nie dostać za małych.

Wiem, że podwójna/gruba skarpeta to protip, ale chyba będę potrzebował czegoś trwalszego. Czy istnieje coś takiego jak wkładki do butów, które mogą wpływać na ilość przestrzeni wewnątrz? Modyfikować niejako wielkość stopy? A jeśli tak, to jak wyglądają i gdzie mogę je dostać?
Każda wkładka zmniejsza przestrzeń w bucie. Najlepiej kupić skórzaną, może być pod spodem z jakąś gąbką, są różne grubości.
Ja często sobie w ten sposób radzę, bo mam rozm. 35, a zdecydowana większość płaskich półbutów zaczyna się od rozmiaru 36. Wkładka pod całą stopę zabiera ok. pół numeru.
Inną opcją jest wszycie/wklejenie zapiętek. Raczej się to robi przy półbutach, ale może da się też w glanach. Zapiętki są skórzane lub silikonowe. Skórzane można wklejać lub wszywać - chociaż do glanów to chyba tylko wklejenie wchodzi w grę. Są ciensze, ale można stosować jedna na drugą, jeśli potrzeba. Silikonowe sie wkleja. Są grubsze. Wolałabym skórzane, przyjemniejsze dla stopy. Też zabierają sporo miejca w bucie, ale wyłącznie od strony pięty.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 12:30   #2505
Metheus
Raczkowanie
 
Avatar Metheus
 
Zarejestrowany: 2020-02
Lokalizacja: Skaikru
Wiadomości: 64
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Odkopuję wątek. Dziwne, że jest totalnie nieaktywny, czyżby glany już wyszły z mody?

W liceum nosiłem glany, potem przestałem, ściąłem włosy i glany sprzedałem. Ale wciąż ubieram się na czarno.

Mam zajawkę na 15- lub 20-dziurkowe i zastanawiam się gdzie kupić. Rozważam między brilu.pl, a glany24.pl

Ktoś coś doradzi?
__________________
M,
Metheus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 13:56   #2506
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Cytat:
Napisane przez Metheus Pokaż wiadomość
Odkopuję wątek. Dziwne, że jest totalnie nieaktywny, czyżby glany już wyszły z mody?

W liceum nosiłem glany, potem przestałem, ściąłem włosy i glany sprzedałem. Ale wciąż ubieram się na czarno.

Mam zajawkę na 15- lub 20-dziurkowe i zastanawiam się gdzie kupić. Rozważam między brilu.pl, a glany24.pl

Ktoś coś doradzi?
Swoje kupowałam na Rockmetalshop mam je od 6 lat i są boskie.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-24, 13:54   #2507
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Cytat:
Napisane przez Metheus Pokaż wiadomość
Odkopuję wątek. Dziwne, że jest totalnie nieaktywny, czyżby glany już wyszły z mody?

W liceum nosiłem glany, potem przestałem, ściąłem włosy i glany sprzedałem. Ale wciąż ubieram się na czarno.

Mam zajawkę na 15- lub 20-dziurkowe i zastanawiam się gdzie kupić. Rozważam między brilu.pl, a glany24.pl

Ktoś coś doradzi?
Mam 15stki i jestem zadowolona.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 08:49   #2508
Metheus
Raczkowanie
 
Avatar Metheus
 
Zarejestrowany: 2020-02
Lokalizacja: Skaikru
Wiadomości: 64
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Padło na Steele, zamówione z Brilu, właśnie doszły.

Ciekawe czy na moich nogach długo potrzymają.
__________________
M,
Metheus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 12:12   #2509
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Glany to całoroczne obuwie.
Ja nie wyobrażam sobie kupić online, musze zawsze mierzyć.
Teraz od kilku lat mam Clarks, kiedyś miałam wspomniane w wątku Steel.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-06, 00:18   #2510
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 675
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Mam pytanie do dziewczyn które posiadają glany Dr.Martens. Czy rozmiarówka jest standardowa? Bo na jednej ze stron mam informację, że mój rozmiar czyli 41 ma wkładkę 25,5 cm. Czyli patrząc po tym jaką ma długość stopy musiałabym zamówić rozmiar 43. Aż nie chce mi się w to wierzyć.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-06, 07:33   #2511
Drakonida
Raczkowanie
 
Avatar Drakonida
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 428
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn które posiadają glany Dr.Martens. Czy rozmiarówka jest standardowa? Bo na jednej ze stron mam informację, że mój rozmiar czyli 41 ma wkładkę 25,5 cm. Czyli patrząc po tym jaką ma długość stopy musiałabym zamówić rozmiar 43. Aż nie chce mi się w to wierzyć.
Noszę ten sam rozmiar, co w przypadku innych glanów i tenisówek.
Drakonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-15, 17:55   #2512
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 675
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Mam pytanie czy sklep butymartensy.com jest sprawdzonym sklepem? Kupował ktoś? Bo sklep znajduje się na stronie podejrzanych sklepów i nie wiem czy warto u nich kupować.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-02, 14:11   #2513
ORANGEgirl2_0
MYstyle
 
Zarejestrowany: 2021-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

I jakie glany kupiłaś? pochwal się
Jestem MEEEEGA CIEKAWA!

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Mała rada!
Moim skromnym zdaniem NAJLEPIEJ kupować glany w sklepach stacjonarnych . Za dużo "możliwości nawalenie" przez sprzedawcę żeby ryzykować przy zakupie internetowym. Rozmiary często się różnią( raz 39 jest dobry, raz za mały- w moim wypadku).

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Boooosko ! Tobie też ciężko się odkleić od glanów jak już je założę *o*

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

oj pokaż! *-*
ORANGEgirl2_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 18:44   #2514
Quizmasterka
Raczkowanie
 
Avatar Quizmasterka
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 426
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Hej hej i ja dołączę
Wróciłam po latach do glanów. Moje pierwsze, HD nie zrobiły mi nigdy, nawet na początku krzywdy. W końcu dokonały żywota. Kupiłam teraz stacjonarnie Steele. No i męczę się
Mierzyłam w sklepie 37, czułam palcem blachę, dość mocno naciskała. Zdecydowałam się więc na luźniejsze, 38. Mój standardowy rozmiar 37, potrzebuję wkładki 24 cm.
Wczoraj cały dzień dreptałam po domu w tych 38 i jakbym mocno nie zawiązała, cała stopa latała mi po bucie, najgorzej pięta, we wszystkie strony. Gruba wkładka nie pomogła, ani dwie. Dziś już nie wytrzymałam, odniosłam je do sklepu, a że mogłam tylko wymienić, wziełam te 37. No i leżą idealnie, tzn.tęgość dobra, pięty nie latają, tylko te duże paluchy dotykają blachy. Jak przesunę stopę do końca, tzn.do pięty buta, to mam minimalny luz z przodu. Jak idę to od razu całe stopy lecą w kierunku tej blachy i palce opierają się na blachach...auaaa

Poradzicie coś? To się rozchodzi? Wiem, że blacha nie, ale jeśli te stopy nie lecialy by mi do przodu a pięty siedzialy na swoim miejscu to nie było by bólu.
Tracę cierpliwość do tych Steeli

Edytowane przez Quizmasterka
Czas edycji: 2021-12-13 o 18:45
Quizmasterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 19:04   #2515
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Cytat:
Napisane przez Quizmasterka Pokaż wiadomość
Hej hej i ja dołączę
Wróciłam po latach do glanów. Moje pierwsze, HD nie zrobiły mi nigdy, nawet na początku krzywdy. W końcu dokonały żywota. Kupiłam teraz stacjonarnie Steele. No i męczę się
Mierzyłam w sklepie 37, czułam palcem blachę, dość mocno naciskała. Zdecydowałam się więc na luźniejsze, 38. Mój standardowy rozmiar 37, potrzebuję wkładki 24 cm.
Wczoraj cały dzień dreptałam po domu w tych 38 i jakbym mocno nie zawiązała, cała stopa latała mi po bucie, najgorzej pięta, we wszystkie strony. Gruba wkładka nie pomogła, ani dwie. Dziś już nie wytrzymałam, odniosłam je do sklepu, a że mogłam tylko wymienić, wziełam te 37. No i leżą idealnie, tzn.tęgość dobra, pięty nie latają, tylko te duże paluchy dotykają blachy. Jak przesunę stopę do końca, tzn.do pięty buta, to mam minimalny luz z przodu. Jak idę to od razu całe stopy lecą w kierunku tej blachy i palce opierają się na blachach...auaaa

Poradzicie coś? To się rozchodzi? Wiem, że blacha nie, ale jeśli te stopy nie lecialy by mi do przodu a pięty siedzialy na swoim miejscu to nie było by bólu.
Tracę cierpliwość do tych Steeli
Też miałam Steele, według mnie to najzgrabniejsze glany Ale one się IMHO nie rozejdą, bo to sztywny typ buta. Ja bym na Twoim miejscu wzięła większe na grubszą skarpetę.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 20:01   #2516
Quizmasterka
Raczkowanie
 
Avatar Quizmasterka
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 426
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Też miałam Steele, według mnie to najzgrabniejsze glany Ale one się IMHO nie rozejdą, bo to sztywny typ buta. Ja bym na Twoim miejscu wzięła większe na grubszą skarpetę.
Dzięki za odzew
Miałam te większe . Próbowałam 2 pary skarpet, wkładkę, po 2 wkładki, stopa mi i tak po całej szerokości latała. Te niby na długość są dobre, ale z kolei stopa mi leci do przodu i w końcu zatrzymuje na blasze, nawet jak mocno zawiążę. Dziwne to.
A co do ich urody, zgodzę się, najładniejsze. Naprawdę zgrabne
Chyba mi będą służyć tylko do patrzenia na nie, bo czarno widzę chodzenie może mogłam faktycznie przy tych latających wielkich 38 zostać

Edytowane przez Quizmasterka
Czas edycji: 2021-12-13 o 20:13
Quizmasterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 00:42   #2517
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Jak już utknęłas z tymi mniejszymi to może jeszcze spróbuj z mniejszą wkładka pod palce albo pod pięty zeby stopa nie szla do przodu.

Mnie z kolei glany często obcierały z tyłu przy cienkiej skarpetce, to jednak but, który się nie "poddaje". Skarpetka to u mnie był absolutny mus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 10:35   #2518
Quizmasterka
Raczkowanie
 
Avatar Quizmasterka
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 426
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Jak już utknęłas z tymi mniejszymi to może jeszcze spróbuj z mniejszą wkładka pod palce albo pod pięty zeby stopa nie szla do przodu.

Mnie z kolei glany często obcierały z tyłu przy cienkiej skarpetce, to jednak but, który się nie "poddaje". Skarpetka to u mnie był absolutny mus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki!
Tak, zostawię te mniejsze, chociaż wczoraj nawet myślałam o sprzedaży, dziś już jest lepiej. Ponaciągałam sobie te czubki do dołu (trochę to siły wymaga) ale jest o niebo lepiej. Jak się z czasem ułożą to nie powinno być problemu. I wkładka, tak jak piszesz, sama to czuję, jak podnoszę pięty nawet kilka mm.wyżej to już palce do przodu nie lecą. Idę do obuwniczego szukać takiej pod same pięty, myślę, że jak się butki dopasują z czasem to nie będzie potrzebna. Dziś byłam w nich na spacerze, nic nie obciera. Trochę palce czuję, ale jak pójdzie coś pod piętę, będzie dobrze. Ale się cieszę uwielbiam je
W tych 38 to myślałam, że się zabiję takie wielkie były. Chodzić musialam się uczyć od nowa
Szkoda, że w rozmiarówce nie ma połowek
Quizmasterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 18:12   #2519
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Cytat:
Napisane przez Quizmasterka Pokaż wiadomość
Dzięki!
Tak, zostawię te mniejsze, chociaż wczoraj nawet myślałam o sprzedaży, dziś już jest lepiej. Ponaciągałam sobie te czubki do dołu (trochę to siły wymaga) ale jest o niebo lepiej. Jak się z czasem ułożą to nie powinno być problemu. I wkładka, tak jak piszesz, sama to czuję, jak podnoszę pięty nawet kilka mm.wyżej to już palce do przodu nie lecą. Idę do obuwniczego szukać takiej pod same pięty, myślę, że jak się butki dopasują z czasem to nie będzie potrzebna. Dziś byłam w nich na spacerze, nic nie obciera. Trochę palce czuję, ale jak pójdzie coś pod piętę, będzie dobrze. Ale się cieszę uwielbiam je
W tych 38 to myślałam, że się zabiję takie wielkie były. Chodzić musialam się uczyć od nowa
Szkoda, że w rozmiarówce nie ma połowek
Może to kwestia tej marki, bo ja w Steelach też miałam problemy z dopasowaniem rozmiaru i miałam większe. Ale jeżeli już pierwszy spacer za Tobą i nie ma krwawych ofiar to nie jest źle Wkładka na pewno pomoże.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 19:18   #2520
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Do posiadaczy glanów :)

Hej
Ma może któraś z Was porównanie rozmiarowe pomiędzy steel, HD, nagaba, stadys albo jakieś inne marki?
Steele mam 37 i są ok, HD 38 jest ciasne, nie wiem jak inne marki, nie każde da się znaleźć w sklepie stacjonarnym.

Wysłane z mojego RMX3171 przy użyciu Tapatalka
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-25 16:56:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.