czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-22, 13:30   #241
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;42390372]Sama byłam w takim związku, to się wypowiem. Wystarczy, że człowiek zakocha się w cudownym (na początku) człowieku, który z czasem zaczyna prowadzić tyrady na temat wyższości mężczyzn nad kobietami, na temat tego, że to mężczyzna ma rządzić, a kobieta usługiwać, i że mężczyzna nie powinien wydawać na nią ani złotówki, za to ona na niego - jak najbardziej.

Dziś sama nie wierzę w to, co piszę, ale tak było. Tu chodzi o stopniowe przekraczanie granic, stopniowe zagłębianie się takiego związku w coraz większe dno. Pamiętam, jak na początku myślałam, że poglądy mojego byłego faceta to żarty... i pamiętam, jak z każdym kolejnym miesiącem mina mi rzedła

Ciekawostka: w ciągu 7-miesięcznego związku raz kupił mi loda, zapłacił za niego ponad złotówkę. Aż sam był zaskoczony, że mi coś kupił. Powiedział, że to za to, jak bardzo o niego dbam i się staram. I ja naprawdę poczułam się wtedy nagrodzona i wdzięczna

Po prostu są ludzie, którzy potrafią nieźle jeździć po psychice. Jeśli do tego dojdzie niska samoocena, gorsza sytuacja życiowa w pracy i na studiach, problemy z przyjaciółmi: to człowiek głupieje i zgadza się na żałosne życie u boku żałosnego mężczyzny.
Ja otrzeźwiałam, kiedy facet po 7 miesiącach związku podniósł na mnie rękę. CAŁA zasłona opadła. Mam nadzieję, że autorka wątku przyjrzy się sobie i zastanowi, czemu znosi takiego gbura nie przez ponad 6 miesięcy, ale przez 6 lat (!).[/QUOTE]

To jak tresowanie psa, prawda?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:53   #242
kaizoku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 20
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
ponieważ te skąpe chłopaczki to teraz są bardzo cwane i na cztery kopyta kute: walnie jej, że jest materialistką [hyyy...] i to zakończy temat ^^
i jeszcze on jej wypala, że "łun to prezentu ni kupi, bo łurodziny to powinna mniedź w Boże Narodzenie"
to nie jest skąpiec, tylko najzwyczajniejszy cwaniaczek, co żałuje nawet grosza na dziewczynę własną - to nie jest skąpstwo tylko jakaś wysoko rozwinięta forma egoizmu, pewnie rodzice go tak wychowali, że tylko o sobie w życiu on myśli, a innych ma w zadzie
Chryste, jak nie cierpię takich babsk. Może faceta nie stać? Najzwyczajniej w świecie nie stać, jest biedny. Pamiętam podobną babkę. Nie było mnie stać nawet na kino, bo ledwo wiązałem koniec z końcem, parę groszy ponad limit stypendium, więc go nie dostawałem. I awantura o to, że... Dałem bezdomnemu dwa złote, a jej nigdzie nie zabrałem. Ciekawe ile podobnych śmieci chodzi po tym świecie.
kaizoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:55   #243
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez kaizoku Pokaż wiadomość
Chryste, jak nie cierpię takich babsk. Może faceta nie stać? Najzwyczajniej w świecie nie stać, jest biedny. Pamiętam podobną babkę. Nie było mnie stać nawet na kino, bo ledwo wiązałem koniec z końcem, parę groszy ponad limit stypendium, więc go nie dostawałem. I awantura o to, że... Dałem bezdomnemu dwa złote, a jej nigdzie nie zabrałem. Ciekawe ile podobnych śmieci chodzi po tym świecie.
A Ty przeczytałeś posty autorki?
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:56   #244
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez kaizoku Pokaż wiadomość
Chryste, jak nie cierpię takich babsk. Może faceta nie stać? Najzwyczajniej w świecie nie stać, jest biedny. Pamiętam podobną babkę. Nie było mnie stać nawet na kino, bo ledwo wiązałem koniec z końcem, parę groszy ponad limit stypendium, więc go nie dostawałem. I awantura o to, że... Dałem bezdomnemu dwa złote, a jej nigdzie nie zabrałem. Ciekawe ile podobnych śmieci chodzi po tym świecie.
Biedny nie biedny, swoje przy dziewczynie zeżre i nawet słowem nie zapyta czy chce połowę bo może głodna. Zwykłe chamstwo, brak klasy, wdupiemanie własnej dziewczyny.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 22:16   #245
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez kaizoku Pokaż wiadomość
Chryste, jak nie cierpię takich babsk. Może faceta nie stać? Najzwyczajniej w świecie nie stać, jest biedny. Pamiętam podobną babkę. Nie było mnie stać nawet na kino, bo ledwo wiązałem koniec z końcem, parę groszy ponad limit stypendium, więc go nie dostawałem. I awantura o to, że... Dałem bezdomnemu dwa złote, a jej nigdzie nie zabrałem. Ciekawe ile podobnych śmieci chodzi po tym świecie.
jakaś nadzwyczajna nadinterpretacja z twojej strony tutaj zachodzi
jak patrzę na dotychczasowe swoje działanie w życiu, to jestem dokładnym przeciwieństwem osoby, którą opisałeś

Czy ty aby załapałeś, że piszę o prostej dość rzeczy? O sytuacji, gdzie człowiek niby ma mało - ale wydaje na siebie jeno, a na najbliższą osobę żałuje. Jeśli pod tym kątem odczytasz mój post, to być może załapiesz przekaz.

-----------------
Chyba, że ty taki jesteś typ jak w temacie: tylko na siebie, a jak inni cuś wypomną, że to niezbyt wypada - to wielkie jest twe oburzenie materializmem to wtedy nie mamy o czym rozmawiać.

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-08-22 o 22:30
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 07:51   #246
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez kaizoku Pokaż wiadomość
Chryste, jak nie cierpię takich babsk. Może faceta nie stać? Najzwyczajniej w świecie nie stać, jest biedny. Pamiętam podobną babkę. Nie było mnie stać nawet na kino, bo ledwo wiązałem koniec z końcem, parę groszy ponad limit stypendium, więc go nie dostawałem. I awantura o to, że... Dałem bezdomnemu dwa złote, a jej nigdzie nie zabrałem. Ciekawe ile podobnych śmieci chodzi po tym świecie.
Tak, faceta przez 6 lat nie stać. Żeby się podzielić kawałkiem kanapki, to również go nie stać. Jasne. Weź się w łeb puknij, a przede wszystkim czytaj wątek, zanim go skomentujesz.

---------- Dopisano o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano o 07:50 ----------

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Biedny nie biedny, swoje przy dziewczynie zeżre i nawet słowem nie zapyta czy chce połowę bo może głodna. Zwykłe chamstwo, brak klasy, wdupiemanie własnej dziewczyny.
Są buraki, którzy uważają coś takiego za przejaw wrodzonego sprytu i "muszę wyjść na swoje".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 10:14   #247
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Odp: Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez kaizoku Pokaż wiadomość
Chryste, jak nie cierpię takich babsk. Może faceta nie stać? Najzwyczajniej w świecie nie stać, jest biedny. Pamiętam podobną babkę. Nie było mnie stać nawet na kino, bo ledwo wiązałem koniec z końcem, parę groszy ponad limit stypendium, więc go nie dostawałem. I awantura o to, że... Dałem bezdomnemu dwa złote, a jej nigdzie nie zabrałem. Ciekawe ile podobnych śmieci chodzi po tym świecie.
Kiedy byłam dzieckiem nie miałam pieniędzy na prezenty.nie przeszkodziło mi to, aby dać mamie prezent .były to ręcznie robione serwetki, urwanie bzy,bo liczy się pamięć , a nie Drogi prezent
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.

Edytowane przez Shira Yuki
Czas edycji: 2013-08-25 o 23:19
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-25, 21:21   #248
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez kaizoku Pokaż wiadomość
Chryste, jak nie cierpię takich babsk. Może faceta nie stać? Najzwyczajniej w świecie nie stać, jest biedny. Pamiętam podobną babkę. Nie było mnie stać nawet na kino, bo ledwo wiązałem koniec z końcem, parę groszy ponad limit stypendium, więc go nie dostawałem. I awantura o to, że... Dałem bezdomnemu dwa złote, a jej nigdzie nie zabrałem. Ciekawe ile podobnych śmieci chodzi po tym świecie.
chryste, jak ja nie cierpię takich fagasów.
ja jak się spotykałam na samym początku z moim TŻtem to on miał kredyt studencki a mnie rodzice opłacali i stawiałam wyjścia, kupowałam mu prezenty, chociaż on sam żył oszczędnie i gospodarnie i z tej niewielkiej kwoty był w stanie odłożyć i na prezent, i na kino, nikt tego od niego nie wymagał. to jemu zależało, ba, kwestia honoru żeby się chociaż trochę dorzucić. rozumiesz tę subtelną różnicę?

jesteśmy razem długo, niedługo ślub, teraz dyspropocje w zarobkach są bardzo na korzyść TŻta i zaprasza mnie bez okazji do kina czy do restauracji, kupuje prezenty...nie dlatego, że jestem pazerna, bo mam swoją pensję, ale dlatego, że mnie kocha. po ludzku lubi jak się cieszę. to jest właśnie miara dobrego wychowania i dorosłości...

zresztą ja chyba częściej kupuję prezenty/upominki/jedzenie/piekę ciasta swojemu działowi w pracy niż ta biedna autorka dostała ich przez 6 lat związku. a kiedy przychodzą do nas znajomi przynoszą kwiaty, wino, coś do przekąszenia, czy miły upominek do mieszkania.
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 13:22   #249
JagodowaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa/Łódź/Piaseczno
Wiadomości: 4
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Czy autorka tego wpisu jest z tym prostakiem?
Czy ją już zostawił dla wybranki swojej matki?
JAK potoczyły się te losy?
Czytałam wyrywkowo, ale musiałam skończyć, bo z niedowierzania mi oczy na wierzch wyszły.
Nie wiem CO trzeba mieć w głowie, aby poniżać się przy takim mężczyźnie tyle lat?

P.S.
Ja byłam w liceum z takim pasożytem. Pożyczał (wieczna pożyczka) na papierosy, a jak robiliśmy zakupy spożywcze, to potrafił dorzucać produkty dla Mamusi. Na oczy przejrzałam jak raz miałam 20 zł i weszłam po 2 rzeczy, a on cały koszyk naładował. Ja wyjęłam swoje zapłaciłam, a on mi aferę zrobił, że świnia jestem bo nie zapłaciłam za kilka jego rzeczy. Na co ekspedientka "może Ty w końcu zapłaci, bo ona płaci ZAWSZE" To było jak strzał w policzek, ale orzeźwiający, po ponad 2 latach po prostu wyszłam z tego sklepu i tyle mnie widział
JagodowaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 20:06   #250
Kotuuu
Raczkowanie
 
Avatar Kotuuu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 186
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Kobietki, powiedzcie mi co myślicie o prezentach "wspólnych", czyli kiedy np mam urodziny, czy jakakolwiek jest inna okazja mężczyzna kupuje mi prezent z którego również korzysta sam np. kino, wypad do Energylandii, zaproszenie na lody ?????
__________________
Bo gdzie sięgać wzrok nie może - sięga siła wyobraźni...

---
Przez 100 dni nie jem słodkości!
Start... 2/100 ..
Kotuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 20:15   #251
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez Kotuuu Pokaż wiadomość
Kobietki, powiedzcie mi co myślicie o prezentach "wspólnych", czyli kiedy np mam urodziny, czy jakakolwiek jest inna okazja mężczyzna kupuje mi prezent z którego również korzysta sam np. kino, wypad do Energylandii, zaproszenie na lody ?????
Nic nie myślę. Uważam, że stosunek do prezentów to sprawa, którą należy odpowiednio wcześniej obgadać, żeby potem się bardzo nie zdziwić. Takie prezenty nie są ani dobre, ani złe. Ocena zależy od sytuacji.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-13, 20:42   #252
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Kwestia dogadania. Tego typu prezenty robiliśmy sobie w czasach studenckich na Boże Narodzenie, gdzie jednak z kasą szczególnie krucho. Dzisiaj urodziny i gwiazdka osobne prezenty, na imieniny bez prezentów, po prostu idziemy do jakiejś fajniej knajpki. Ale taką 'tradycję' sobie wspólnie ustaliliśmy.
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 21:58   #253
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez Kotuuu Pokaż wiadomość
Kobietki, powiedzcie mi co myślicie o prezentach "wspólnych", czyli kiedy np mam urodziny, czy jakakolwiek jest inna okazja mężczyzna kupuje mi prezent z którego również korzysta sam np. kino, wypad do Energylandii, zaproszenie na lody ?????
Na duze swieta raczej preferuje prezenty rzeczowe np. na urodziny, pod choinke.

Inne swieta jak walentynki, dzien kobiet, dzien chlopaka, rocznica - wspolne wyjscie, wyjazd jak najbardziej. Kwestia dogadania

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 00:02   #254
Kotuuu
Raczkowanie
 
Avatar Kotuuu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 186
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Na duze swieta raczej preferuje prezenty rzeczowe np. na urodziny, pod choinke.

Inne swieta jak walentynki, dzien kobiet, dzien chlopaka, rocznica - wspolne wyjscie, wyjazd jak najbardziej. Kwestia dogadania

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Bardzo fajny pomysł, ale jak zasugerować to mężczyźnie, który już zaplanował wspólny wypad gdzieś? Ogólnie mój facet powiedział mi, że skoro pracowałam na wakacjach sama mogę sobie kupić cokolwiek, więc woli z okazji moich urodzin gdzieś mnie zaprosić , dostarczyć mi "wrażeń". Tyle, że czasem chciałabym dostać coś dla siebie, a nie taki 'wspólny prezent", nie chcę też, aby odebrano mnie jako niewdzięczną.
__________________
Bo gdzie sięgać wzrok nie może - sięga siła wyobraźni...

---
Przez 100 dni nie jem słodkości!
Start... 2/100 ..
Kotuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 08:58   #255
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez Kotuuu Pokaż wiadomość
Bardzo fajny pomysł, ale jak zasugerować to mężczyźnie, który już zaplanował wspólny wypad gdzieś? Ogólnie mój facet powiedział mi, że skoro pracowałam na wakacjach sama mogę sobie kupić cokolwiek, więc woli z okazji moich urodzin gdzieś mnie zaprosić , dostarczyć mi "wrażeń". Tyle, że czasem chciałabym dostać coś dla siebie, a nie taki 'wspólny prezent", nie chcę też, aby odebrano mnie jako niewdzięczną.
Coz, jesli juz zaplanowal wyjazd, to chyba po ptokach... Moze po tym wyjezdzie po prostu mu powiedz, ze wolalabys dostawac prezenty, a wyjazdy planowac wspolnie. Zwiazek to bycie ze soba szczerym. Powiedz mu, ze doceniasz to, ze Ci sie bardzo podobalo bla bla, ale wolalabys dostawac cos dla siebie. Rozmowa, rozmowa, rozmowa .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 15:06   #256
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
miałam skąpca, zerwałam.
nie wyobrazam sobie zycia z kims takim. masakra. nie wyobrazam sobie zeby moje dzieci musialy cierpiec przez tatusia dusigrosza.
dla mnie bycie ze skapcem jest taką patologią jak np. bycie z alkoholikiem.
tyle w temacie
Popieram w 100% ! Związek ze skąpcem to związek toksyczny i niesamowicie wyniszczający. Jest to zdecydowanie związek patologiczny.
Również byłam ze skąpcem. Jego urodziny wypadały pierwsze, więc nie znając jeszcze sytuacji - kupiłam mu dwie praktyczne rzeczy, na które wydałam ok 200 zł. Taki standard. Wiedziałam, że oszczędza na jedzeniu(!) i żyje dość ascetycznie, zwróciłam uwagę ale rozeszło się po kościach, coś pobrzdąkał że nie ma pieniędzy i tyle.
Nadeszły moje urodziny. I dostałam jedno wielkie zero. Na codzień nic prawie nie wydawał, ciągle żerował na mnie. Poczułam że grunt mi się wali pod nogami, nie wiedziałam czy zlitować się - bo jest uboższy, czy kopnąć w dupę. Nic mi nie kupował, NIC. Koledzy mi stawiali, czasem zapłacili za drobnostkę, gdzieś podwieźli, wręczyli coś miłego. Sąsiedzi dawali mi kwiaty... Mój chłopak - zero. Nadeszły drugie urodziny - to samo. Nic mi nie dał, niczego nie zorganizował, dla niego to był zwykły dzień, patrzył jak inni mi dają, rozpieszczają mnie... myślą co mi podarować aby sprawić mi radość. On nic!!
Zaczął komentować moje wydatki, ingerować i zabraniac mi kupować np. perfumy, krem do twarzy, ubrania...
Poczułam, że kocham świra... człowieka, który nie chce mi zrobić przyjemności... zaczął bardzo dobrze zarabiać - sytuacja nie zmieniła się. Zero rozrywek, wyjść... nigdzie nie chciał jechać...A jak już RAZ pojechaliśmy - to przeżywał, że musi wydać sumę która jest dosłownie śmieszna...
Pomyślałam: "Nie chciałam być materialistką, ale wykopałam sobie dołek. To koniec tej patologii".
Rzuciłam go, bo tak nie da się żyć. Płakałam po nim ok 4-5 miesięcy, ale to była świetna decyzja. Od razu moja wartość, pewność siebie - poszybowała w górę, bo wiem, że zasługuję na 10x więcej niż on mi dawał!
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Kim jest skąpiec? To ten, który żyje zawsze w ubóstwie ze strachu przed ubóstwem. Św. Bernard.

Skąpiec to ktoś, kto umiera dzisiaj z głodu w strachu, że jutro będzie musiał z głodu umierać. Św. Bernard.
Skąpcy znoszą wszystko, są zdolni do pozostawienia własnego życia, ale nie własnych dóbr. Gandhi.

Skąpcy i nieudacznicy łatwo się jednoczą. Przysłowie ludowe.

Skąpiec doświadcza wszystkich zmartwień bogatego oraz wszystkich niepokojów ubogiego. A. Guinon.

Wiele rzeczy brakuje biedakom, skąpcowi zaś brakuje wszystkiego. P. Siro.

Skąpiec gromadzi w pocie czoła to, co z wielkim bólem będzie musiał zostawić. Przysłowie ludowe.
Genialne Tak bardzo życiowe...
Cytat:
Napisane przez Kotuuu Pokaż wiadomość
Kobietki, powiedzcie mi co myślicie o prezentach "wspólnych", czyli kiedy np mam urodziny, czy jakakolwiek jest inna okazja mężczyzna kupuje mi prezent z którego również korzysta sam np. kino, wypad do Energylandii, zaproszenie na lody ?????
Hmm... Raczej powinno być to nacelowane na Ciebie. Więc jeśli bardzo chciałaś tej Energylandii - to jeszcze potrafię to zrozumieć. Ale jeśli on wybiera film - i Ciebie bierze jako "towarzyszkę" na to co lubi, lub też sam chciał jechać do Energylandii i zabiera po prostu Ciebie w dzień urodzin - to coś jest nie halo
Prezent powinien być GESTEM w Twoją stronę... dostosowanym do Ciebie, bez względu na to czy to wyjazd w góry, biżuteria czy sprzęt o którym marzyłaś.
Po powrocie z tego wyjazdu, podziękuj mu za to, że Ci go ufundował i powiedz że bylo fajnie. Następnie zaznacz, że z chęcią będziesz z nim wyjeżdżała bez okazji, bo to dla Ciebie naturalne i chcesz razem z nim to planować. Natomiast w urodziny preferujesz klasyczne prezenty i takie sprawiają Ci znacznie więcej radości w wyjątkowym dniu.
Po reakcji poznasz, jak on to widzi. Jeśli powie "ok", to staraj się opowiadać o rzeczach które Ci się podobają i Ciebie cieszą aby on się z tym osłuchał i zapoznał. Jeśli będzie miał kawę na ławę, że pragniesz mieć perfumy Alien czy zawieszkę z koniczyną - to sprawa będzie jasna. Będzie miał też czas, aby uzbierać na to.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 15:27   #257
Mateczka_Polka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Sam pomysł jest OK, o ile Tobie to nie będzie przeszkadzało. Może lubicie podobne gatunki filmowe i akurat wyszedł jakiś ciekawy tytuł.. Kwestią zasadniczą jest jak Ty podchodzisz do wspólnych prezentów i jakbyś chciała spędzić ten szczególny dzień.
Zastanów się po prostu czy nie będzie Ci przykro, kiedy tak na prawdę zamiast personalizowanego prezentu tylko dla Ciebie pojedziecie gdzieś w nieznane, np na wspomnianą Energylandię.
Mnie by ten pomysł bardzo ucieszył w szczególności, kiedy ze swoim narzeczonym jestem już od długiego czasu i zwyczajnie tyle prezentów przeżyłam, że nie wiem jakie kolejne pomysły podsuwać bo nic mi nie potrzeba. Wtedy fajnie byłoby wybrać się gdzieś razem mając przy tym niezły ubaw
O ile Energylania jest sama w sobie OK, bo jest niezwykła i nie bywasz tam nagminnie to myślę, że samo kino by nie wystarczyło.
Mateczka_Polka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 15:56   #258
LadyArya
Amounted Princess
 
Avatar LadyArya
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 079
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

ja bym uciekala poki jeszcze mozesz, straszne jest to co piszesz ...
LadyArya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 17:19   #259
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez Kotuuu Pokaż wiadomość
Bardzo fajny pomysł, ale jak zasugerować to mężczyźnie, który już zaplanował wspólny wypad gdzieś? Ogólnie mój facet powiedział mi, że skoro pracowałam na wakacjach sama mogę sobie kupić cokolwiek, więc woli z okazji moich urodzin gdzieś mnie zaprosić , dostarczyć mi "wrażeń". Tyle, że czasem chciałabym dostać coś dla siebie, a nie taki 'wspólny prezent", nie chcę też, aby odebrano mnie jako niewdzięczną.
Nic nie sugeruj, tylko mów wprost o co ci chodzi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 17:26   #260
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez Kotuuu Pokaż wiadomość
Kobietki, powiedzcie mi co myślicie o prezentach "wspólnych", czyli kiedy np mam urodziny, czy jakakolwiek jest inna okazja mężczyzna kupuje mi prezent z którego również korzysta sam np. kino, wypad do Energylandii, zaproszenie na lody ?????
Nie mam nic przeciwko, o ile to nie jest ZAWSZE taki prezent.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 17:31   #261
LadyArya
Amounted Princess
 
Avatar LadyArya
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 079
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez Kotuuu Pokaż wiadomość
Kobietki, powiedzcie mi co myślicie o prezentach "wspólnych", czyli kiedy np mam urodziny, czy jakakolwiek jest inna okazja mężczyzna kupuje mi prezent z którego również korzysta sam np. kino, wypad do Energylandii, zaproszenie na lody ?????
to zalezy od waszego podejscia.

ja wypad do kina czy na lody traktuje jako zwykla rzecz a nie w kategoriach prezentu.
LadyArya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 17:38   #262
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Zgadzam się z Lisbeth i cavą. Jeśli wolisz inną formę prezentów to mu o tym zwyczajnie powiedz, a nie "sugeruj".
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 17:48   #263
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Jesli wolisz inne prezenty to mu to powiedz. Kino czy lody dla mnie to raczej taki normalny wypad. Ale wycieczka, Energylandia, czy kurs somelierski dla dwojga to już zdecydowanie prezent i ucieszyłby mnie bardziej niż biżuteria czy jakaś rzecz materialna.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 18:10   #264
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Zgadzam sie. Lepiej otwarcie powiedziec. W koncu to prezent dla Ciebie i powinien zrozumiec.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 12:20   #265
sowbar81
Raczkowanie
 
Avatar sowbar81
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

A ja lubię dostawać w prezencie nawet rzeczy wspólne. Przykładowo taki wypad na Teneryfę. Jeżeli wykaże się inicjatywą, sam załatwi wszystko - od tego typu transportu na samo lotnisko przez przelot po nocleg i atrakcje, to czemu nie? Przebywanie z nim to dla mnie też doskonały prezent

Edytowane przez sowbar81
Czas edycji: 2016-09-28 o 08:16
sowbar81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 13:37   #266
mrslilly
Rozeznanie
 
Avatar mrslilly
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 802
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez Kotuuu Pokaż wiadomość
Kobietki, powiedzcie mi co myślicie o prezentach "wspólnych", czyli kiedy np mam urodziny, czy jakakolwiek jest inna okazja mężczyzna kupuje mi prezent z którego również korzysta sam np. kino, wypad do Energylandii, zaproszenie na lody ?????
Cwaniaczek
mrslilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 13:50   #267
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Czy ja wiem czy mocne? On jej powiedział, że nic jej nie kupi bo ma dużo innych wydatków. Ona nie pracuje to może mu powiedzieć,że nie ma z tego powodu kasy.

Swoją drogą to nie wiem jak można planować z kimś takim życie. Tragedia.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 13:59   #268
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez Kotuuu Pokaż wiadomość
Kobietki, powiedzcie mi co myślicie o prezentach "wspólnych", czyli kiedy np mam urodziny, czy jakakolwiek jest inna okazja mężczyzna kupuje mi prezent z którego również korzysta sam np. kino, wypad do Energylandii, zaproszenie na lody ?????
Przecież to są świetne prezenty. Byłabym zachwycona gdyby facet z okazji urodzin zabrał mnie do takiej Energylandii zamiast kupował prezent materialny, żeby to potem stało. U nas prezentem często były bilety na koncerty, występy, itp.

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

A jeśli zależy ci na materialnym prezencie to powiedz mu, że widziałaś w sklepie np fajny kubek (czy cokolwiek) i bardzo chciałabys mieć.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez ramona28 Pokaż wiadomość
Czy ja wiem czy mocne? On jej powiedział, że nic jej nie kupi bo ma dużo innych wydatków. Ona nie pracuje to może mu powiedzieć,że nie ma z tego powodu kasy.

Swoją drogą to nie wiem jak można planować z kimś takim życie. Tragedia.
Chyba mieszają wam się 2 wątki
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 14:33   #269
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: czy skąpy facet zasługuje na prezent urodzinowy

Cytat:
Napisane przez Kotuuu Pokaż wiadomość
Kobietki, powiedzcie mi co myślicie o prezentach "wspólnych", czyli kiedy np mam urodziny, czy jakakolwiek jest inna okazja mężczyzna kupuje mi prezent z którego również korzysta sam np. kino, wypad do Energylandii, zaproszenie na lody ?????
A Ty jemu jakie prezenty kupujesz?
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-22 14:33:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.