Zakończenie znajomości z klasą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-22, 01:26   #1
Minyu
Przyczajenie
 
Avatar Minyu
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 4

Zakończenie znajomości z klasą


Hej

Przybywam tutaj z moim problemem. Pewnie niektórym wyda się on śmieszny, ale dla mnie to na serio jest ważne i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Pracowałam dorywczo jak miałam 16 lat i w ten sposób poznałam moją koleżankę (teraz mamy po 20 lat). Ale to w sumie nie jest ważne. Pochodzimy z różnych światów. Ona pochodzi z marginesu społecznego. Szkoły nie zdołała skończyć, nie pracuje, sama wychowuje dziecko (a raczej jej rodzice, bo ona palcem przy tym dziecku nie kiwnie), ojciec tego dziecka siedzi w więzieniu, a ona sama ciągle ugania się za jakimiś typami spod ciemnej gwiazdy i wiecznie ma problem, że leci bez zabezpieczeń i boi się ciąży, do tego szczegółowo opowiada mi swoje życie intymne, jak mówię jej, że nie chcę o tym słuchać to jednym uchem wpada, a drugim wypada. Te spotkania z nią nic mi kompletnie nie dawały, ona ciągle mówiła o swoich problemach z jej bad boyami albo o tym, że rodzice ciągle marudzą, że ma się wziąć za swoje dziecko. Jak ja chciałam coś powiedzieć, to mnie nie słuchała, albo przytakiwała i grzebała non stop w telefonie. Mam dosyć już tej znajomości. W pewnym momencie zaczęłam ją olewać. Nie odpisywałam jej na wiadomości. Przedwczoraj jednak zdarzyła się sytuacja, że spotkałam ją w supermarkecie, wywaliłam jej, że nie mam czasu, spieszę się i po prostu uciekłam stamtąd. Potem ona do mnie dzwoniła i pisała smsy, ale nie odebrałam. Znajomi mi mówią, że dalej mam ją olewać, a najlepiej zablokować. Ale mi sumienie mówi, że tak nie można, czuję się podle.. Tylko no nie wiem w jaki sposób zakończyć znajomość z klasą, ona jest z tych osób do których nie dochodzi to, że mi się nie podoba z nią kontakt itd
Minyu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 07:11   #2
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Cytat:
Napisane przez Minyu Pokaż wiadomość
Hej

Przybywam tutaj z moim problemem. Pewnie niektórym wyda się on śmieszny, ale dla mnie to na serio jest ważne i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Pracowałam dorywczo jak miałam 16 lat i w ten sposób poznałam moją koleżankę (teraz mamy po 20 lat). Ale to w sumie nie jest ważne. Pochodzimy z różnych światów. Ona pochodzi z marginesu społecznego. Szkoły nie zdołała skończyć, nie pracuje, sama wychowuje dziecko (a raczej jej rodzice, bo ona palcem przy tym dziecku nie kiwnie), ojciec tego dziecka siedzi w więzieniu, a ona sama ciągle ugania się za jakimiś typami spod ciemnej gwiazdy i wiecznie ma problem, że leci bez zabezpieczeń i boi się ciąży, do tego szczegółowo opowiada mi swoje życie intymne, jak mówię jej, że nie chcę o tym słuchać to jednym uchem wpada, a drugim wypada. Te spotkania z nią nic mi kompletnie nie dawały, ona ciągle mówiła o swoich problemach z jej bad boyami albo o tym, że rodzice ciągle marudzą, że ma się wziąć za swoje dziecko. Jak ja chciałam coś powiedzieć, to mnie nie słuchała, albo przytakiwała i grzebała non stop w telefonie. Mam dosyć już tej znajomości. W pewnym momencie zaczęłam ją olewać. Nie odpisywałam jej na wiadomości. Przedwczoraj jednak zdarzyła się sytuacja, że spotkałam ją w supermarkecie, wywaliłam jej, że nie mam czasu, spieszę się i po prostu uciekłam stamtąd. Potem ona do mnie dzwoniła i pisała smsy, ale nie odebrałam. Znajomi mi mówią, że dalej mam ją olewać, a najlepiej zablokować. Ale mi sumienie mówi, że tak nie można, czuję się podle.. Tylko no nie wiem w jaki sposób zakończyć znajomość z klasą, ona jest z tych osób do których nie dochodzi to, że mi się nie podoba z nią kontakt itd
Ja bym się z nią spotkała i powiedziała to, co tutaj napisałaś. I uprzedziła, że blokujesz kontakt do niej. Szkoda czasu na znajomości, które są dla nas niezdrowe. To moim zdaniem jest rozwiązanie problemu z klasą - rozmowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 07:49   #3
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Powiedz jej to co napisałaś tutaj albo wyślij wiadomość. Będzie mogła przeczytać kilka razy aż trafi. Potem nie odbieraj od niej i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 08:12   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Odpuść sobie bycie damą w tym przypadku, bo i tak nikt nie doceni.



Rób jak robisz: nie masz czasu, zalatana jesteś, nie ma Cię, śpieszysz się, głowa Cię boli.


Jak jej w prost powiesz lub napiszesz że nie odpowiada Ci jej towarzystwo bo to i tamto, ona moze poczuć się wielce dotknięta i zacząć mieć Cie za wroga nr. 1.
Takie osoby są często bardzo drażliwe na swoim punkcie i nie przebierają w środkach odwetu za urojone krzywdy.
Jeszcze naśle na Cibie któregoś ze swoich menów, albo inaczej zacznie Ci obrzydzać życie.
Po co ci to?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 09:37   #5
Roksia88
Przyczajenie
 
Avatar Roksia88
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Jak mawiał Zbigniew Stonoga - z chamami po chamsku, bo inaczej nie trafi.


No może on użyłby ostrzejszych słów, ale przekaz ten sam i dużo prawdy w nim
Roksia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 11:17   #6
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Zgadzam się z cava.
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 11:44   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Odpuść sobie bycie damą w tym przypadku, bo i tak nikt nie doceni.

Rób jak robisz: nie masz czasu, zalatana jesteś, nie ma Cię, śpieszysz się, głowa Cię boli.

Jak jej w prost powiesz lub napiszesz że nie odpowiada Ci jej towarzystwo bo to i tamto, ona moze poczuć się wielce dotknięta i zacząć mieć Cie za wroga nr. 1.
Takie osoby są często bardzo drażliwe na swoim punkcie i nie przebierają w środkach odwetu za urojone krzywdy.
Jeszcze naśle na Cibie któregoś ze swoich menów, albo inaczej zacznie Ci obrzydzać życie.
Po co ci to?
To samo chciałam napisać.

Nie miej czasu i tyle. "Zgadamy się innym razem, teraz mam natłok zajęć" - do znudzenia. Samo się w końcu rozmyje.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-22, 13:08   #8
fristi
Rozeznanie
 
Avatar fristi
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 577
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

A ja bym nie pisała zgadamy się innym razem bo to zostawia furtkę i będzie do Ciebie wypisywać. Olać ją, a jak będzie uparcie dążyła do kontaktu to wtedy napisać. I trudno czasem mosty trzeba spalić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
fristi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 13:14   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Cytat:
Napisane przez fristi Pokaż wiadomość
A ja bym nie pisała zgadamy się innym razem bo to zostawia furtkę i będzie do Ciebie wypisywać. Olać ją, a jak będzie uparcie dążyła do kontaktu to wtedy napisać. I trudno czasem mosty trzeba spalić
Fakt. Po prostu suche "nie mam czasu" plus po prostu też często nie odpisywać.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 13:18   #10
loretta_
Przyczajenie
 
Avatar loretta_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 24
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

albo się z nią spotkaj i jej to powiedz, albo jej to napisz. Ucinanie nagle kontaktu z osobą, która może myśleć, że jesteś jej przyjaciółką, mogłoby być bardziej niefajne dla niej.


Ale powiedz wprost, bez owijania w bawełnę, bez wymówek. Bądź asertywna.
loretta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 13:24   #11
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Cytat:
Napisane przez loretta_ Pokaż wiadomość
albo się z nią spotkaj i jej to powiedz, albo jej to napisz. Ucinanie nagle kontaktu z osobą, która może myśleć, że jesteś jej przyjaciółką, mogłoby być bardziej niefajne dla niej.

Ale powiedz wprost, bez owijania w bawełnę, bez wymówek. Bądź asertywna.
Asertywność jest fajna, póki się obcuje z normalnymi lub w miarę normalnymi ludźmi lub może się od kogoś w miarę skutecznie odciąć np. z racji odległości. Natomiast jeżeli jest tak, jak pisze Autorka - że ta dziewczyna jest z otoczenia takiego mega patologicznego i sama przejawia takie cechy, to ja jednak byłabym mocno ostrożna z tą asertywnością. Bo jak pisała Cava - może potem być wrogiem nr 1. Lepiej wycofać się z pewnych relacji stopniowo. Po prostu bardzo osłabić i urwać kontakt.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-08-22 o 13:25
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-22, 13:38   #12
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Cytat:
Napisane przez loretta_ Pokaż wiadomość
albo się z nią spotkaj i jej to powiedz, albo jej to napisz. Ucinanie nagle kontaktu z osobą, która może myśleć, że jesteś jej przyjaciółką, mogłoby być bardziej niefajne dla niej.


Ale powiedz wprost, bez owijania w bawełnę, bez wymówek. Bądź asertywna.
Tak jak cava napisała.

Nie szalałabym z asertywnością, bo jeszcze koleżanka wyśle swojego nowego bad boya i jego kumpli, żeby autorce przekazali bez owijania w bawełnę, co koleżanka myśli o tej asertywności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 14:01   #13
Minyu
Przyczajenie
 
Avatar Minyu
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 4
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Raczej nie myślałam, żeby była zdolna kogoś na mnie nasłać, nigdy takich historii z nią nie miałam.. Ale kto wie. Raczej chodziło o to, że ona jest taką osobą, która nie zrozumie. Pamiętam jak zaczęła się spotykać z kolesiem, który dilował (nie wiem czy dobrze napisałam?), albo dilerował, mniejsza o to. Ja jej mówiłam, żebym sobie odpuściła taką osobę, a ona na to, że jak to, przecież on nie ma wad??? Także wątpię, żeby zrozumiała moje motywy i nie sądzę, że jest sens jej to tłumaczyć.. Na razie nie odezwałam się do niej.
Minyu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 14:06   #14
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 074
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Ja bym zbywała próby kontaktu i ewentualnie wymawiała się brakiem czasu. Nie kończyłabym znajomości w sposób otwarty, bo zgadzam się z Cava, koleżanka może uznać Cię za wroga numer 1. Po co ci to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 14:52   #15
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Tylko i wylacznie ignorowanie i odpuszczanie kontaktu. 'nie mam czasu, 'moze kiedy indziej'.

Po jakims czasie sama odpusci.

Niestety, ale jesli diler nie mial dla niej wad to nie sadze ze asertywna rozmowa tu pomoze
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 15:16   #16
Shockeddd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 263
Dot.: Zakończenie znajomości z klasą

Cytat:
Napisane przez loretta_ Pokaż wiadomość
albo się z nią spotkaj i jej to powiedz, albo jej to napisz. Ucinanie nagle kontaktu z osobą, która może myśleć, że jesteś jej przyjaciółką, mogłoby być bardziej niefajne dla niej.


Ale powiedz wprost, bez owijania w bawełnę, bez wymówek. Bądź asertywna.
Też uważam, że warto szczerze, a nie zbywać w nieskończoność.
Shockeddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-23 16:16:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.