Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-30, 20:32   #31
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez cosma Pokaż wiadomość
No właśnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie od kiedy.
A w 9 miesiącu ?
Czy może dopiero po przejściu na drugą stronę ?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 20:38   #32
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

w sumie kwestia aborcji po gwałcie powinna być marginalna - są przecież tabletki PO, które zażyte wcześnie dają dużą gwarancję, że do ciąży nie dojdzie - tyle, że ktoś musiałby PAMIĘTAĆ, żeby zaproponować je kobiecie będącej w szoku a często i mocno okaleczonej fizycznie - no i trzeba zadbać, żeby kobiety nie bały się zgłaszać takich przestępstw
poza tym te tabletki powinny być dostępne bez recepty w aptece oraz z bardzo dużą zniżką na receptę (lub jakieś inne rozwiązanie, żeby był dostępne bez konieczności błagania o receptę a potem jeszcze to 50 zł!)

p.s. współczuję tym kobietom[*]
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 20:41   #33
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość

jejuśku - nie chcesz nie usuwaj, ale nie zabieraj tego prawa innym!

podpisuje sie pod tym zdaniem
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 20:46   #34
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Za granica spotykałam się z takimi opiniami- jeśli przy pomocy urządzeń medycznych dziecko jest w stanie przeżyc poza organizmem mamy - jest to człowiek...

Moim zdaniem nie można nazywac człowiekiem komórek, które się dopiero połączyły - mam na myśli moment poczęcia.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 20:47   #35
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez obca Pokaż wiadomość
w sumie kwestia aborcji po gwałcie powinna być marginalna - są przecież tabletki PO, które zażyte wcześnie dają dużą gwarancję, że do ciąży nie dojdzie - tyle, że ktoś musiałby PAMIĘTAĆ, żeby zaproponować je kobiecie będącej w szoku a często i mocno okaleczonej fizycznie - no i trzeba zadbać, żeby kobiety nie bały się zgłaszać takich przestępstw
poza tym te tabletki powinny być dostępne bez recepty w aptece oraz z bardzo dużą zniżką na receptę (lub jakieś inne rozwiązanie, żeby był dostępne bez konieczności błagania o receptę a potem jeszcze to 50 zł!)

p.s. współczuję tym kobietom[*]
Niestety znam przypadki, kiedy nawet tabletki PO zawiodły... mimo tego, ze dziewczyny przyjmowały ją kilka godzin po...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 21:05   #36
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

jednak w wielu przypadkach spełnia swoje zadanie i może zapobiec kolejnemu nieszczęściu
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 21:07   #37
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Zgadzam się - jednak wtedy kiedy zawodzą i ciąża nadal jest...co wtedy? skoro zostały przyjęte tabletki PO - to pewnie też działają negatywnie na ciążę...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-30, 21:12   #38
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

no co wtedy to już kobieta musi zdecydować
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 21:12   #39
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

A nawiązując do tematu-ktoś się wybiera do Warszawy ,żeby uczestniczyć w marszu?
Odległość to nie problem .
Swego czasu miałam taki podpis:
"Dla chcącego nic trudnego
Więc nie pytaj mnie dlaczego,każdy chcący przez swe życie przejdzie choćby po suficie."
Krótko mówiąc - jak się chce,to się może .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 22:50   #40
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Moim zdaniem "człowieczeństwo" - tzn jego początek - bardzo trudno określić jednoznacznie. Trudno podać jeden moment.
Ale - płód nie jest w stanie żyć poza organizmem matki po kilku tygodniach. Dla mnie 6-8 tygodniowy płód to nie jest jeszcze człowiek. Nie jestem wierząca, więc wiara mnie tu nie ogranicza.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 11:36   #41
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Co w takim razie powiesz o "ludziach?" , którzy muszą być podłączeni do respiratora aby żyć?? Moze należałoby ich odłączyć, to nie jest pytanie o człowieczenstwo ale o warunki, środowisko niezbędne do przeżycia.

Mała zagadka
Jętki przez 3 pierwsze lata żyją w wodzie jako larwy, po tym okresie zaczynają wyrastać im skrzydła by poza wodą mogły żyć 1 dzień. W którym momencie są jętkami?
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-31, 13:33   #42
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Cool Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

mi z kolei przypomniały się bliźnięta syjamskie, które były ostatnio rozdzielane - jedno z tych istnień to były praktycznie same nóżki i jakieś narządy wewnętrzne (bez główki), oczywiście niezdolne, żeby samodzielnie żyć, rozdzielając je lekarze byli świadomi, że umrze, ale uratowali lepiej wykształcone, zdolne do życia dziecko

przyroda jest okrutna i takie anomalie się niestety zdarzają..czy wystarczy kilka tkanek/narządów, zeby je nazwać człowiekiem?
czy wystarczy być materiałem genetycznym, z którego być może powstanie kiedyś serce, płuca, kręgosłup, mózg, oczka, uszka itd - żeby być nazwanym człowiekiem?
a może komórka jajowa i plemnik to są już w połowie ludzie i też zasługują na swoje prawa?

jak widać nikt tu nikogo nie przekona, każdy ma swoje racje..
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 13:38   #43
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Niby tak .
Ale zawsze można podyskutować na ten temat .
a o czym tu dyskutowac?
o czyms tak oczywistym ,przeciez kazdy ma sowje zdanie i swoje sumienie i wszelkie wybory powinny byc dokonywane osobiscie .

nie chcesz aborcji to jej sobie nie rob.osobiscie dla mnie aborcja mogłaby byc dopuszczalna w kazdych warunkach ,nie tylko w przypadku gwałtu, choroby dziecka ,zagrozenie zycia matki ale w kazdym przypadku.
zdecydowanie bardziej popieram aborcje niz wrzucanie 4 letnich dzieci do wisly,trzymanie ich w beczkach ,bicie ich,podpalania petami.



zaluje ze nie mieszkam w wawie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 13:56   #44
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

dokladnie
przecież to osobista sprawa każdego z nas
moznaby pomyslec o stworzeniu jakiegos dobrego systemu, dać możliwość kobiecie spotkania z psychologiem, dokladnie wytlumaczyc zabieg i byc moze wiele dziewczyn zrezygnowaloby wtedy z aborcji

ja osobiscie ot tak sobie nie usunęłabym ciąży, ale to mój wybór, a inne dziewczyny zrobiłyby inaczej

jesli chodzi o gwalt lub choroby wrodzone tudzież zagrożenie życia - nie zastanawiałam się.
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 14:14   #45
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

z tą osobistą sprawą każdego z nas to nie takie proste. bo to jednak jest kwestia moralności, etyki i dlatego taka trudna. przecież to, czy kogoś dręczymy, zabijamy, to też jest kwestia każdego z nas... jeśli już przyjąć taką logikę. nie? bo zabijamy kogoś innego? a usuwając płód, też usuwamy kogoś innego. nie chcesz, nie usuwaj, ale nie zabraniaj tego innym? nie chcesz, nie zabijaj, ale nie zabraniaj zabijać innym? do czego by doszło, gdyby pójść tym tokiem myślenia. każdy ma prawo do własnych poglądów, ale z ich logicznym uzasadnieniem to już kiepsko
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 14:35   #46
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Cool Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
a usuwając płód, też usuwamy kogoś innego. nie chcesz, nie usuwaj, ale nie zabraniaj tego innym? nie chcesz, nie zabijaj, ale nie zabraniaj zabijać innym?
a może tak:

chcesz ryzykowac własnym zdrowiem i życiem dla tego płodu - ryzykuj, ale nie narzucaj tego innym
chcesz być inkubatorem dla płodu poczętego w wyniku gwałtu i przeżywać swój koszmar przez następne 9 miesięcy (także ryzykując swoim zdrowiem) - to bądż, ale nie narzucaj tego innym
chcesz donosić płód bardzo zdeformowany - Twoja decyzja, ale nie narzucaj tego innym
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 14:51   #47
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
a o czym tu dyskutowac?
Wolę na taki temat niż o pogodzie.
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
o czyms tak oczywistym ,przeciez kazdy ma sowje zdanie i swoje sumienie i wszelkie wybory powinny byc dokonywane osobiscie .
Pamiętajmy tylko,że od czyjegoś wyboru może zależeć czyjeś być lub nie być.
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
nie chcesz aborcji to jej sobie nie rob.
Bardzo cierpkie słowa.
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
osobiscie dla mnie aborcja mogłaby byc dopuszczalna w kazdych warunkach ,nie tylko w przypadku gwałtu, choroby dziecka ,zagrozenie zycia matki ale w kazdym przypadku.
A ja jestem przeciwna aborcji w każdym przypadku,dla własnego widzimisię.Jak już pisałam wielokrotnie wcześniej w innym wątku dopuszczam w przypadku gwałtu,zagrożenia zdrowia/życia ,choroba dziecka.
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
zdecydowanie bardziej popieram aborcje niz wrzucanie 4 letnich dzieci do wisly,trzymanie ich w beczkach ,bicie ich,podpalania petami.
Czyli aborcja powstrzymałaby całe zło świata?
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
zaluje ze nie mieszkam w wawie.
Możesz dojechać .

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
z tą osobistą sprawą każdego z nas to nie takie proste. bo to jednak jest kwestia moralności, etyki i dlatego taka trudna. przecież to, czy kogoś dręczymy, zabijamy, to też jest kwestia każdego z nas... jeśli już przyjąć taką logikę. nie? bo zabijamy kogoś innego? a usuwając płód, też usuwamy kogoś innego. nie chcesz, nie usuwaj, ale nie zabraniaj tego innym? nie chcesz, nie zabijaj, ale nie zabraniaj zabijać innym? do czego by doszło, gdyby pójść tym tokiem myślenia. każdy ma prawo do własnych poglądów, ale z ich logicznym uzasadnieniem to już kiepsko
Z wypowiedzią Justy zgadzam się w całości .
A warty podkreślenia i zapamioętania jest ten fragment:
"nie chcesz, nie usuwaj, ale nie zabraniaj tego innym? nie chcesz, nie zabijaj, ale nie zabraniaj zabijać innym?"
Bo między zabiciem osoby w sile wieku a zlepkiem komórek można postawić znak równości.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 14:56   #48
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Popieram Paulę - o czym tu dyskutować? Na wizazu było milion rozmów o aborcji, każda kończyła się kłótnią. Ja jestem za aborcja, dostępną, legalną i przeprowadzoną w komfortowych warunkach - jednoczesnie stawiam na edukację seksualna i dostęp do środków antykoncepcyjnych - i w ogóle mnie nie interesuje życie jętek.

Kiedy komórki stają się człowiekiem? To pytanie pokroju - czy bogowie istnieją i czy ufoludki są zielone? nie wiemy i na razie sie nie dowiemy.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 15:04   #49
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Popieram Paulę - o czym tu dyskutować? Na wizazu było milion rozmów o aborcji, każda kończyła się kłótnią. Ja jestem za aborcja, dostępną, legalną i przeprowadzoną w komfortowych warunkach - jednoczesnie stawiam na edukację seksualna i dostęp do środków antykoncepcyjnych - i w ogóle mnie nie interesuje życie jętek.
Temat tego wątku jest nieco inny .Nie dotyczy aborcji-jesteś za ,czy przeciw,tylko marszu.
Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Kiedy komórki stają się człowiekiem? To pytanie pokroju - czy bogowie istnieją i czy ufoludki są zielone? nie wiemy i na razie sie nie dowiemy.
Odpowiem Ci twoimi słowami- więc o czym tu dyskutować?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-31, 15:17   #50
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Fanatstycznie,dzieci beda rodzily sie nieuleczalnie chore,ciagle nie bedzie pieniedzy na ich leczenie.Przeciez to masochizm patrzeć jak Twoje dziecko rodzi się po to by w umrzeć w mękach.
Fantastyczne jest także to,że dzieci będą się rodziły a matki będą umierały.A kto później wychowa te maleństwa?
Fantastyczne jest też to,że większość ofiar gwałtu lub kobiet spodziewających się chorych dzieci w przypadku depresji poporodowych będzie oddawała je do domów dziecka, a później zaczną się wielkie akcje harytatywne.Można temu zapobiec.Myśle,ze w takich przypadkach ze strony matki(w przypadku aborcji) nie jest to myslenie egoistyczne wrecz odwrotnie.Oszczedzamy cierpien a przy tym same cierpimy-kobiety.
Nie tak latwo podjąc decyzje o aborcji.
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 15:24   #51
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Wolę na taki temat niż o pogodzie.
milion watkow bylo o aborcji i nic z tego nie wyszlo bo kazdy ma swoje zdanie swoja sumienie i swoj tylek.ani ja ciebie nie rpzekonam ani ty mnie ,szczegolnie ze ja mieszkam w polsce-kraju kwitnącej głupoty i zerowe polityki prorodzinnej.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Pamiętajmy tylko,że od czyjegoś wyboru może zależeć czyjeś być lub nie być.
czyje zlepku komorek ?w dodatku moich ?moje byc ?moje popasc w depresje po aborcji byc moze ale to moja depresja i moja deecyzja.zawsze mozna urodzic ,adoptowac afrykansie dziecko aby probowac odpokutowac bład mlodosci .

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Bardzo cierpkie słowa.
jak cale zycie w dodatku slowa prawdziwe.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A ja jestem przeciwna aborcji w każdym przypadku,dla własnego widzimisię.Jak już pisałam wielokrotnie wcześniej w innym wątku dopuszczam w przypadku gwałtu,zagrożenia zdrowia/życia ,choroba dziecka.
szczerze mnie jest obojetnie bo kto ma kase to pojedzie do holandi i tam sie wyskrobie niestety bieda znedza nawet nie wiedza gdzie elzy holandia a tacy najbardziej potrzebuja aborcji ,niestety bieda rodzi patologie i kolko sie zamyka.

co do aborcji w przypadku gwaltu,choroby matki,płodu itp to jest to dla mnie sprawa oczywista ze powinno to byc dopuszalne i nie ma co sie tutaj rozwodzic,niestety nie wiem jak to wyglada w praktyce ale podejrzewam ze nie za bardzo rózowo i łatwo ,znalezc lekarza,szpital ,psycholog -caly sztab ludzi powinnien czuwac na kobieta ktora sie na to decyduje w przypadku zagrpozenia zycia ,gwałtu.

dochodzi kwestia podziemia i ciecia kobiet przez rzeznikow ktorzy nie daja szans na kolejna zdrowa ciazy ,donoszenie jej ,plus koszty finansowe.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Czyli aborcja powstrzymałaby całe zło świata?
tego nie twierdze ,nie da sie usunac ludzi glupich,zlych ktorych matki nie mialy szans na aborcje.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Możesz dojechać .
jasne ze moge ,wszytsko moge ale jest za duzo "ale "dlatego mam andzieje ze warszawiacy nie zawiodą.


Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Z wypowiedzią Justy zgadzam się w całości .
A warty podkreślenia i zapamioętania jest ten fragment:
"nie chcesz, nie usuwaj, ale nie zabraniaj tego innym? nie chcesz, nie zabijaj, ale nie zabraniaj zabijać innym?"
Bo między zabiciem osoby w sile wieku a zlepkiem komórek można postawić znak równości.
dla ciebie to zabijanie dla mnie nie ,ok pozwol mi zabijac moje komorki ,ktore nie sa w stanie przezyc poza mna.

jesli chodzi o ludzi pod respiratorem tzw. warzywka ,ludzi powaznie chorych to takze jestem za eutanazją ,kara smierci .

jezeli w polsce istniałaby polityka prorodzinna ,edukacja ,sluzba zdrowia to z pewnoscia stan zycia wielu dzieci by sie poprawil a i pewnie by ich przybylo ale pol.prorodz. to nie becikowe i luz ale opieka nad calym zyciem i kazda jej czescia tego u nas nie ma i dlugo nie bedzie bo głupim ,ciemnym narodem najłatwiej manipulowac .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 15:34   #52
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Kochana moja Freso, ja wiem o czym jest ten wątek. Nie musisz mnie przywoływać do porządku, naprawdę.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 15:54   #53
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Napisałam długiego posta i mi go wcięło .
Więc tylko w skrócie.
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
szczerze mnie jest obojetnie bo kto ma kase to pojedzie do holandi i tam sie wyskrobie niestety bieda znedza nawet nie wiedza gdzie elzy holandia a tacy najbardziej potrzebuja aborcji ,niestety bieda rodzi patologie i kolko sie zamyka.
Właśnie,jak ktoś chce to może pojechać do Holandii-nie mam nic przeciwko temu.
Ale za wspólne pieniądze jestem przeciw,bo to wbrew moim poglądom-więc dlaczego mam płacić za coś-na co się nie zgadzam?
A jeśli chodzi o tą biedę z nędzą - to przepraszam bardzo ,ale nie wiedzą,że ktoś już wymyślił antykoncepcję ?
Ale ,o tym,że jest aborcja to wiedzą,tak?Ciekawe ,i to bardzo.
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
co do aborcji w przypadku gwaltu,choroby matki,płodu itp to jest to dla mnie sprawa oczywista ze powinno to byc dopuszalne i nie ma co sie tutaj rozwodzic,niestety nie wiem jak to wyglada w praktyce ale podejrzewam ze nie za bardzo rózowo i łatwo ,znalezc lekarza,szpital ,psycholog -caly sztab ludzi powinnien czuwac na kobieta ktora sie na to decyduje w przypadku zagrpozenia zycia ,gwałtu.
Tutaj się zgadzamy.
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
dochodzi kwestia podziemia i ciecia kobiet przez rzeznikow ktorzy nie daja szans na kolejna zdrowa ciazy ,donoszenie jej ,plus koszty finansowe.
Skoro o podziemiu mowa-wiadomo ,o co chodzi.Niestety,ale trzeba liczyć się z konsekwencjami swoich decyzji i je ponosić.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 16:42   #54
agatakomsa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 593
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość

Ale za wspólne pieniądze jestem przeciw,bo to wbrew moim poglądom-więc dlaczego mam płacić za coś-na co się nie zgadzam?
Ohoho, nie tędy droga. Ktoś inny mógłby zapytać, dlaczego ma płacić np. za udzielanie zasiłków z pomocy społecznej pijakom, którzy i tak zaraz te pieniądze przepiją (bo i tacy, jak wiadomo, z tej formy pomocy korzystają).
Może to wbrew czyimś poglądom?
No niestety, ale każdemu się nie dogodzi w kwestii wydawania pieniędzy z podatków.
agatakomsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:15   #55
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez agatakomsa Pokaż wiadomość
Ohoho, nie tędy droga. Ktoś inny mógłby zapytać, dlaczego ma płacić np. za udzielanie zasiłków z pomocy społecznej pijakom, którzy i tak zaraz te pieniądze przepiją (bo i tacy, jak wiadomo, z tej formy pomocy korzystają).
Może to wbrew czyimś poglądom?
No niestety, ale każdemu się nie dogodzi w kwestii wydawania pieniędzy z podatków.
Jeśli ktoś nie widzi różnicy między aborcją a zasiłkami z pomocy społecznej ,to.... rzeczywiście nie tędy droga.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:20   #56
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

poza tym, kobieta okaleczona przez "rzeźnika" i tak trafi do szpitala a jej leczenie może być długie i kosztowne :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:23   #57
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ale za wspólne pieniądze jestem przeciw,bo to wbrew moim poglądom-więc dlaczego mam płacić za coś-na co się nie zgadzam?
zapewniam cie, ze jak kiedys zdarzylaby mi sie aborcja to nie ty za nia zaplacisz tylko pojda na to pieniadze z podatkow moich i mojej rodziny. w koncu wszyscy placimy podatki.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:28   #58
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
zapewniam cie, ze jak kiedys zdarzylaby mi sie aborcja to nie ty za nia zaplacisz tylko pojda na to pieniadze z podatkow moich i mojej rodziny. w koncu wszyscy placimy podatki.
No,chyba Wasza rodzina nie utrzymuje całej Polski ?
Podatników jest ciut więcej .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:37   #59
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
No,chyba Wasza rodzina nie utrzymuje całej Polski ?
Podatników jest ciut więcej .
oj nie rozumiesz. to nie chodzi o utrzymanie calej Polski, ale jak zajdzie potrzeba zrobienia MI aborcji to bedzie mi sie nalezal darmowy zabieg, bo w koncu moja rodzina zaplacila juz tyle podatkow ze koszty tego jednego zabiegu moglyby sie pokryc, bez korzystania z twoich podatkow. to takie abstrakcyjne rozmyslania nawiazujacej do twojej deklaracji, ze ty za czyjas aborcje placic nie bedziesz... nie musisz, sama sobie za nia zaplace... podatkami ktore JA place.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:40   #60
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Zaproszenia - Grupa Pro-Choice - demonstracja przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Dziewczyny nie kłóćcie się już. Nikt nikogo nie przekona. A szkoda, bo ja osobiście miałabym lepszy komfort psychiczny gdyby mnie ktoś rzeczywiście przekonał, że aborcja jest OK. Zdaję sobie sprawę, że to sie dzieje wokół mnie, znam osoby, które dokonały aborcji, mam do nich zmniejszony szacunek. Byłoby mi o wiele łatwiej to wszystko zaakceptować gdybyście znalazły naprawdę niezaprzeczalny argument. Powyższe mnie nie przekonują. Dodam, że wcale nie jestem praktykującą katoliczką, ale chyba jednak osobą wierzącą. Nie wyobrażam sobie by ktoś mógł nie wierzyć w nic - wszyscy wierzymy, jeśli nie w któregoś Boga to w jakąś siłę, która jest motorem wszystkiego. Cóż ja maleńki człowiek mogę wobec tej siły?
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.