Pomóżcie - szukam krótkich opowiadań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-15, 19:50   #1
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873

Pomóżcie - szukam krótkich opowiadań


Mam problem Na zajęcia z literatury muszę napisać pracę zaliczeniową. Praca ma dotyczyć opowiadania, polskiego. Chodzi o opowiadania krótkie, max. 5 stron. No i tu rodzi się problem, bo wszystko na co trafiam i wydaje się interesujące - jest za długie...

Jeśli znacie jakieś krótkie opowiadania nadające się do takiej pracy, proszę o cynk
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 20:20   #2
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: Pomóżcie - szukam krótkich opowiadań

Nie wiem , czy obowiązuje Cię jakaś tematyka ? Jeśli ma być wyłącznie polskie i krótkie , to polecam "Co rozum , to przyszłość" Romualda Lenecha . Zbiór krótkich , kilkudziesięciu opowiadań satyrycznych i humoresek .
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 20:27   #3
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pomóżcie - szukam krótkich opowiadań

Tematyka mnie raczej nie ogranicza, bardziej to, żebym była w stanie napisać jakieś 5-6 stron analizy tekstu Dzięki za radę, przyjrzę się tym opowiadaniom

Jeśli ktoś jeszcze coś zna, to chętnie przyjmę więcej porad
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 21:12   #4
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: Pomóżcie - szukam krótkich opowiadań

Znowu ja Przyszła mi jeszcze do głowy " Moja wojna trzydziestoletnia" Magdaleny Samozwaniec . Jest co analizować . A , i jeszcze pytanie techniczne , te max.5 stron to w jakim formacie ma być liczone ?
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 21:23   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pomóżcie - szukam krótkich opowiadań

Hm, chyba normalnym "książkowym" tzn gdzieś w okolicach a5. Jak będzie 5 i pół to pewnie nic się nie stanie. Prowadząca powiedziała, że wprowadza to ograniczenie do 5 stron bo inaczej ta praca nam wyjdzie za długa i za trudna...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 09:26   #6
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: Pomóżcie - szukam krótkich opowiadań

Trochę się boję pisać w tym temacie dalej , bo chyba daję pretekst do powstania wątku pt."Czy Moderatorzy czują się prześladowani przez użytkowników serwisu Wizaz.pl ?"
Może wdzięcznym tematem do analizy okażą się "Bery i bojki śląskie " Stanisława Ligonia ? Albo "Z kolankiem i bez " Maryny Okęckiej-Bromkowej ? Proponuję też opowiadania Gustawa Morcinka , ale chyba są troszkę za długie , gdyby jednak pasowały , to może "Judasz z Monte Sicuro" . Za długie też pewnie okażą się "Wyspy zaczarowane" Waldemara Łysiaka ?
Jeszcze dopiszę następujące propozycje : "Wędrówki z moim Guru" Wojciecha Żukrowskiego . I coś "kryminalnego" , czyli ze zbioru "Trupy polskie " kwalifikują się ( objętościowo) : "Wersja Czesława" Artura Górskiego i "Zabije mnie w czwartek" Macieja Piotra Prusa , reszta opowiadań jest trochę dłuższa , niż 5 stron.

Edytowane przez eloi
Czas edycji: 2009-11-16 o 13:59 Powód: uzupełnienie
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 09:30   #7
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Pomóżcie - szukam krótkich opowiadań

Grochola wydała książkę z opowiadaniami "Podanie o miłość". Nie były zbyt długie



ps. Lexie, studiujesz filologię polską?
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-16, 12:14   #8
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Pomóżcie - szukam krótkich opowiadań

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Mam problem Na zajęcia z literatury muszę napisać pracę zaliczeniową. Praca ma dotyczyć opowiadania, polskiego. Chodzi o opowiadania krótkie, max. 5 stron. No i tu rodzi się problem, bo wszystko na co trafiam i wydaje się interesujące - jest za długie...

Jeśli znacie jakieś krótkie opowiadania nadające się do takiej pracy, proszę o cynk
"Widmokrąg" Kuczoka... fajnie sie czyta, tematyka też ok. Polecam
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 16:14   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pomóżcie - szukam krótkich opowiadań

Cytat:
Napisane przez eloi Pokaż wiadomość
Trochę się boję pisać w tym temacie dalej , bo chyba daję pretekst do powstania wątku pt."Czy Moderatorzy czują się prześladowani przez użytkowników serwisu Wizaz.pl ?"
Może wdzięcznym tematem do analizy okażą się "Bery i bojki śląskie " Stanisława Ligonia ? Albo "Z kolankiem i bez " Maryny Okęckiej-Bromkowej ? Proponuję też opowiadania Gustawa Morcinka , ale chyba są troszkę za długie , gdyby jednak pasowały , to może "Judasz z Monte Sicuro" . Za długie też pewnie okażą się "Wyspy zaczarowane" Waldemara Łysiaka ?
Jeszcze dopiszę następujące propozycje : "Wędrówki z moim Guru" Wojciecha Żukrowskiego . I coś "kryminalnego" , czyli ze zbioru "Trupy polskie " kwalifikują się ( objętościowo) : "Wersja Czesława" Artura Górskiego i "Zabije mnie w czwartek" Macieja Piotra Prusa , reszta opowiadań jest trochę dłuższa , niż 5 stron.
Moderatorzy się nie czują, szczególnie jak sami proszą o radę Dziękuję za propozycje

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
Grochola wydała książkę z opowiadaniami "Podanie o miłość". Nie były zbyt długie



ps. Lexie, studiujesz filologię polską?
Nie, studiuję psychologię i iberystykę . No i na iberystyce nam dorzucili to literaturoznawstwo, z programu polonistyki właśnie.

Podanie o miłość może ma moja mama, poszukam
Łysiaka też może mieć. Też poszukam
Szczególnie mi się podobają propozycje "kryminalne" Ciekawe klimaty

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2009-11-16 o 16:16
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.