Czy przemywać przebite uszy wodą utlenioną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-29, 13:27   #1
mysia_kotka
Zadomowienie
 
Avatar mysia_kotka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: koniec świata:]
Wiadomości: 1 977

Czy przemywać przebite uszy wodą utlenioną?


Mam pewien mały problem. Dzisiaj byłam przekłuć uszy i nie uciekłam z salonu No i strasznie bolało, wiadomo i cały czas boli ale mam już przekłute. KOleżanka powiedziałą mi że uszy trzeba przemywać wodą utlenioną dopóki nosimy te kolczyki, które dała nam kosmetyczka, aby dziurka w uchu nie zarosła nam z kolczykiem w środku. Czy to prawDA?
__________________

milion gwiazd spadnie, zanim się doczekam, ale...jednak!




mysia_kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:33   #2
mychaaa
Raczkowanie
 
Avatar mychaaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bryjoow;)
Wiadomości: 386
GG do mychaaa
Dot.: Problem.

ja miałam dawno przekluwane uszy(w sumie to mam 3 kolczyki) i ani razu tak nie robilam ze przemywalam z tego co pamietam to na drugi dzien bylo ok bo nic nie bolalo i kolczyki wyciaglam dopiero po jakis 3 tygodniach i dziurki ladnie byly zagojone i niczym nie przemywalam ani wczesniej (zaraz po przebisciu bo moim zdaniem to moze tylko podraznic swieza rane) ani po sciagnieciu i jestem zadowolona a mam juz kolczyki z 5 lat
mychaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:38   #3
mysia_kotka
Zadomowienie
 
Avatar mysia_kotka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: koniec świata:]
Wiadomości: 1 977
Dot.: Problem.

NO wlasnie nie wiem bo moja qmpela mowila aze jej zarosla dziurka i musieli czyms tam wyciagac a teraz sie boje bo kosmetyczka nic nie mowila ...;/
__________________

milion gwiazd spadnie, zanim się doczekam, ale...jednak!




mysia_kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:44   #4
mychaaa
Raczkowanie
 
Avatar mychaaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bryjoow;)
Wiadomości: 386
GG do mychaaa
Dot.: Problem.

no ale jak to dziurka jej zarosla jak miala w niej kolczyka? bo ja tego nie rozumiem i skoro kosmetyczka nic nie wspomniala to nie nalezy sie martwic
mychaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:59   #5
sylia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 603
Dot.: Problem.

u każdego to jest inaczej...jeden może mieć tony kolczyków wszędzie i go nie boli,nic nie zarasta a drugi czuje,że np.ucho mu odpada...moja sis ma w sumie 4 kolczyki w uszach i też ma problemy :/ bolą ją te uszy,zarastają,ropieją i w ogóle i nic z tym się nie da zrobić :/
__________________






sylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 14:04   #6
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Problem.

Strasznie bolało? Ejże Możesz przemywać rumiankiem, a jeśli będzie się babrać, to nałożyć Tribiotic. I poruszać kolczykiem co jakiś czas.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 15:03   #7
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Problem.

Właśnie - mi też kosmetyczka kazała przede wszystkim co jakiś czas poruszać kolczykiem, tak jakby nim kręcić wokół własnej osi.
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-29, 16:35   #8
mysia_kotka
Zadomowienie
 
Avatar mysia_kotka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: koniec świata:]
Wiadomości: 1 977
Dot.: Problem.

pierwszego dnia po przebiciu też? bo jak narazie to strasznie boli i sie boje ruszać!
__________________

milion gwiazd spadnie, zanim się doczekam, ale...jednak!




mysia_kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 16:43   #9
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Problem.

ja daaawno temu przekłuwałam uszy u kosmetyczki i niczym ich nie przemywałąm. Po prostu poruszałam trochę kolczykiem co jakiś czas (jak już oczywiście uszy przestały boleć) i po kilku tygodniach zmieniłam. Po przekłuciu u kosmetyczki powinno się szybko goić. Gorzej jak ktoś (np ja ) postanowi sobie sam przekłuć. Mnie ucho bolało kilka miesięcy, po samodzielnym przekłuwaniu igłą, ale stwierdziłam że nie wyjmuję bo po coś się tyle namęczyłam Ale teraz ucho ma się już dobrze
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 17:09   #10
mysia_kotka
Zadomowienie
 
Avatar mysia_kotka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: koniec świata:]
Wiadomości: 1 977
Dot.: Problem.

A przed chwilka zauwazylam ze w prawym uchu na kolczyku mam krew;/ i teraz sie boje bo nie wiem co z tym zrobic... jutro kupie wode utlenioną i chyba przemyje, bo jak inaczej?
__________________

milion gwiazd spadnie, zanim się doczekam, ale...jednak!




mysia_kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 19:08   #11
sylia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 603
Dot.: Problem.

hehe masz dokładnie tak jak moja sis...tylko nie pamiętam co ona robiła w takim przypadku...ale chyba przemywała,tak jak Ty to masz zamiar zrobić...
__________________






sylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-29, 19:36   #12
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Problem.

To może po prostu zajdź do tej kosmetyczki, która Ci przekuwała uszka, i jej to pokaż jeśli Cię martwi?
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 19:58   #13
pinki13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 16
Dot.: Problem.

eee tam... to tylko świeża ranka , naprawdę nie ma się czym przejmować. ja mam baardzo wrażliawe uszy, (3 dziurki) w tym jedna dziurka prawie zarosnieta i zawsze gdy probuje nalozyc kolczyki to albo mi krawia albo boal stasznie ale to prejdzie , szczegolknie jesli jest to nowa dziurka . wazne jest ,jesli ropieja Ci dziurki , wyjac kolczyki , nawet jesli krawia lub nic sie z nimi nie dziej. to moze troche bolec ale napewno tak zrob! wyciegnij , przemyj ucho i kolczyk spirytusaem (uwazaj na otwarta ranke jesli taka jest) wloz spowrotem i te czynnosc powtarzaj mniej wiecej co tydzien. za bardzo nie grzeb przy nim , ewentualnie poruszaj nie martw sie to nie jest smiertelne , da sie wyleczyc i to szybciutko zycze szybkiego powrotu do zdrowia
pinki13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 20:49   #14
AGUŚ23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 18
Dot.: Problem.

Moja droga , ja uważam że powinnaś przemywać to wodą utlenioną ( na pewno nie zaszkodzi) ale nie musisz tego trzeć ale wystarczy że przyłożysz mocno nasączony wacik, rumianek tez jest dobrym pomysłem. życzę szybkiego gojenia. pozdrawiam
AGUŚ23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 22:28   #15
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: Problem.

Hej, dziewczeta...
Wierzę, że mi pomożecie.
Przekłułam uszy u kosmetyczki już ponad miesiąc temu. I tak do 3 tygodni nic sie nie działo. Tzn. na początku trochę bolało i ropiało, ale przemywałam od czasu do czasu wodą utlenioną i poruszałam delikatnie kolczykiem. 2 tyg. temu to nawet mnie już nie bolało nic, ale nie wyciągałam bo jak miesiąc trzymać to miesiąc. Ale miesiąc juz minął a uszy zaczły mi ropieć, zdarza się, że czasem zahaczę delikatnie o poduszkę i wtedy też delikatnie krwawią. Chciałabym już nosic normaln kolczyki i zmnieniać każdego dnia, ale nie mogę bo mnie bolą. Zmieniłam z tych od kosmetyczki na złote okrągłe i mam nadzieję, że ich stan się poprawi. Ale odpowiedzcie mi na pytanie, czy to normalne, co powinnam zrobić w tej sytuacji i w ogóle dlaczego tak jest?
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 12:53   #16
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: Czy przemywać przebite uszy wodą utlenioną?

Ja akurat miałam przekuwane uszy wieki temu w domu, nie przez kosmetyczkę. Nie powiem, źe na mnie szybko się wszystko goi, ale czy się coś dzialo, czy nie to przez dłuźszy czas (aż do zagojenia) przemywałam uszy woda utlenioną alb spirytusem, w ten sposób, źe przemywałam wacikiem ucho wokół dziurki i kolczyk i potem nim poruszałam, źeby wprowadził to do dziiurki. ale rozumiem, źe kosmetyczka, to zakłada wkręty, więc trzeba w zasadzie je wyjąć, źeby przemyć w środku.

Rumianek często uczula, więc ja bym go sobie darowała.

co do paskudzenia się uszu po zmianie kolczyków: czy to co założyłaś to na pewno złoto, czy jakiś metal złotawego koloru? Jeźeli to rzeczywiścei złoto, to załóż może srebrne na razie, mniej się będzie paskudziło. Przynajmniej ja tak miałam.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 18:41   #17
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Czy przemywać przebite uszy wodą utlenioną?

nie przemywaj wodą utlenioną bo wysusza śluzówkę i trudniej się goi
kup sobie sól fizjlologiczną i tym przemywaj
u mnie sprawdzilo sie rewelacyjnie
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 20:55   #18
castellem
Raczkowanie
 
Avatar castellem
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 207
Dot.: Czy przemywać przebite uszy wodą utlenioną?

ja kolczykuję uszy
już zrobiłam 2 dodatkową dziurę i w sumie mam 3 kolczyki
ja mam inaczej zbudowane ucho i bardzo mnie boli
przekłuwała na płatku, pistoletem ale czuję, że albo przekłute mam to zgrubienie albo zachaczyła o chrząstkę ;/
castellem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 21:26   #19
fallenangelx
Raczkowanie
 
Avatar fallenangelx
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 56
Dot.: Czy przemywać przebite uszy wodą utlenioną?

Dziwię się, że w ogóle poruszony został temat wody utlenionej, jest to środek medyczny i on nie ma prawa zaszkodzić więc nad czym się zastanawiać ? Może ewentualnie nie pomóc, ale nie moze zaszkodzić ! Ja przemywam nadal wodą utlenioną kolczyki na których po kąpielu zbiera się mydło, piana, i czasem ropa mimo, ze przekłute zostały pare lat temu.
fallenangelx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-10, 19:45   #20
Joasia1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Problem.

Cytat:
Napisane przez mychaaa Pokaż wiadomość
ja miałam dawno przekluwane uszy(w sumie to mam 3 kolczyki) i ani razu tak nie robilam ze przemywalam z tego co pamietam to na drugi dzien bylo ok bo nic nie bolalo i kolczyki wyciaglam dopiero po jakis 3 tygodniach i dziurki ladnie byly zagojone i niczym nie przemywalam ani wczesniej (zaraz po przebisciu bo moim zdaniem to moze tylko podraznic swieza rane) ani po sciagnieciu i jestem zadowolona a mam juz kolczyki z 5 lat
Hey Witam ! Mam bardzo duży problem.., tydzień temu przebilam uszy kosmetyczka powiedziala mi ze mam przyjsc do niej za 3 lub 4 tygodnie ale mi ta sróbka w uchu sie poluzowala i kolczyk wlecial mi do srodka i musiałam szybko do niej isc powiedziała mi ze mam chodzic 3 tygodnie bez kolczyka to ki sie dziurka zmniejszy... ale mi sie tez poluzowało w 2 uchu i tez mi kolczyk wpadł ... teraz mam dziurki czerwone i ropa mi z nich leci.. prosze mi doradzic co ja mam zrobic...
Joasia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.