Jak lepiej dbac o siebie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-05, 20:15   #1
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481

Jak lepiej dbac o siebie?


Hej dziewczyny mam pytanie, jak mam lepiej dbac o siebie? Chodzi mi o pielegnacje Napisze Wam co stosuje a jakby ktos mogl doradzic mi co jeszcze moge dodac to swoich codziennych rytualow

Mam 23lata, cere sucha i wrazliwa

do pielegnacji skory twarzy uzywam: kremowej emulsji do mycia twarzy AA,toniku do cery suchej Garniera, kremu nawlizajacego AA Aqua Ice do cery suchej i wrazliwej, raz na tydzien enzymatyczny peeling Alciny+ maseczka - rozne, z ekstraktem z czerwonego wina Alciny, z biala herbata Avonu, na noc sostosuje maseczke Dermiki Satysfakcja - czesto pozostawiam na cala noc jak krem

do demakijazu: dwufazowy plyn do demakijazu oczu Alciny i chusteczek Olay do cery suchej, codziennie nakladam odzywke do rzes

do pielegnacji ciala: balsam nawilzajacy AA z maslem kakaowym czasem Eveline z drobinkami zlota, peeling na posladki, uda i plecy po kazdej kapieli a raz w tygodniu peelnig calego ciala, mam slabosc do dlugich kapieli

oczywiscie do tego wszystkiego cwicze - raz w tyg aeroboxing i taniec, po domu nosze pajaczka zeby dbac o postawe

chcialabym prosic o porade na temat pielegnacji piersi - jestem szczupla ale mam dosc duzy biust 70D i nie wiem czy powinnam uzywac juz jakis kosmetykow i dbac o niego jakos specjalnie, procz odpowiedniego doboru bielizny oraz paznokci bo uzywam tylko kremu do rak.

Mam nadzieje ze ktos cos poradzi Z gory dziekuje
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 23:06   #2
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

nikt nic nie napisze?

musze poczytac wiecej o filtrach i kwasach bo na razie o tym wiem niewiele.. jakby ktos poswiecil troche czasu na porade to bede wdzieczna
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 10:48   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

No dodać to chyba nie bardzo, bo i tak sporo tych specyfików wychodzi. Krem nawilżający na dzień lepiej zamienić na krem nawilżający z filtrem. O stabilności filtrów oczywiście poczytaj wcześniej, żeby nie kupić jakiegoś cuda typu spf18, zwróć tez uwagę na zasady dotyczące niełączenia filtrów z pewnymi składnikami.
Pod krem z filtrem możesz stosować krem albo serum z wit. C (przy cerze suchej może to być nawet Juvit w wersji nierozcieńczonej). Wit. C rozjaśnia i wspomaga działania filtrów.
Co do kwasów, to jeśli nie masz większych problemów z cerą, a poza tym jest ona sucha i wrażliwa, to ja bym nie używała na razie, bo i po co? Tym bardziej, że wiosna to nienajlepszy moment na rozpoczęcie stosowania kwasów.
Zwróć uwagę, żeby w używanych środkach do mycia twarzy i ciała nie było wysoko w składzie (a najlepiej w ogóle) SLS - dodatkowo wysusza i może podrażniać.
To tak wstępnie. Musisz sobie wybrać metodą prób i błędów taki zestaw, który spodoba się Twojej skórze. Im mniej składników, tym lepiej.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 22:22   #4
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

dzieki za odpowiedz choc jedna
przgladalam wlasnie KWC w poszukiwaniiu kremu nawilzajacego z filtrem bo jestem i tak na etapie poszukiwan fajnego kremu.
Na SLS uwazam juz jakis czas, tylko w plynach do kapieli go pelno, musze znalezc jakis bez.
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 22:28   #5
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

Cytat:
Na SLS uwazam juz jakis czas, tylko w plynach do kapieli go pelno, musze znalezc jakis bez.
A może spróbuj kąpieli w solach lub olejkach eterycznych? To chyba lepsze dla skóry niż moczenie się w detergentach. A nuż Ci się spodoba. Leżenie w wannie pochłanianie aromatów jest baaardzo przyjemne.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 23:03   #6
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

no wlasnie ostatnio probowalam soli i musujacych kuleczek Ziepju Fabrica i bylam bardzo zadowolona ach ten zapach tylko moj TZ jest wielbicielem piany :P dlatego musze jednak znalezc jakis fajny plyn
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 09:33   #7
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

No to będzie trudno coś znaleźć, bo piana się właśnie z SLS bierze: głównie po to jest dodawane do wszystkich płynów do kąpieli i szamponów do włosów - żeby się dobrze pieniły.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-07, 10:35   #8
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

to moze go do olejkow przekonam
mam metlik odnoscnie kremow nawlizajacych, czy kremy z Vichy maja filtry?
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 10:48   #9
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

Mają serię Capital Soleil z filtrami.

Olejki z drzewa sandałowego, cynamonu cejlońskiego, ylang ylang i szałwi są afrodyzjakami
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 11:03   #10
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

Cytat:
Napisane przez mentha
Mają serię Capital Soleil z filtrami.

Olejki z drzewa sandałowego, cynamonu cejlońskiego, ylang ylang i szałwi są afrodyzjakami
hihi to mam mocny argument

ide czytac watki o filtrach
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 12:52   #11
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

Mia, filtry Vichy (tzn. kremy z serii Capital Soleil) zawierają alkohol, więc jeśli masz bardzo suchą cerę, to mogą lekko podrażniać lub wysuszać. Tego alkoholu nie jest tam ozywiście dużo i nie szkodzi, ale zawsze lepiej wypróbować, tym bardziej, że akurat próbki Vichy sa dość dostępne w aptekach.
Największe właściwości nawilżające, zdaniem dziewczyn na Wizażu, mają krem, emulsja i mleczka Avene.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-07, 19:43   #12
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

wlasnie juz sie tego dowiedzialam teraz musze probki pozbierac i poprobowac dzieki wielkie
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 19:56   #13
Dziubka
Raczkowanie
 
Avatar Dziubka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 308
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

o matko ja chyba w życiu jeszcze nie miałam w swojej łazience tylu kosmetyków do twarzy i ciała na raz jak dla mnie to i tak bardzo dbasz o siebie. Ja dopiero planuje zacząć ćwiczyć i zadbać o postawę bo okrutnie się garbię. Ja bym juz nic nie dodawała a nawet zazdroszcze ci że ci sie tak chce
Dziubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 20:09   #14
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Jak lepiej dbac o siebie?

ja wlasnie tez sie garbie :/ przez biust, mam 67 pod biustem a 90 w biuscie, rozmiar D/DD i przez to mam starszne problemy z postawa..wrr. stad ten pajaczek, gwizde na caly dom :P
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.