Mój problem - POMOCY:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-14, 14:59   #1
*REQUIEM*
Raczkowanie
 
Avatar *REQUIEM*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 107

Mój problem - POMOCY:(


Mam do Was pytanie ... Jestem po prostu załamana, bo wydaję na fluidy na prawdę dużo pieniędzy i zazwyczaj jestem zadowolona z efektu od razu po nałożeniue ale ...
Ludzie mówią mi że nakładam za dużo fluidu i pudru- często to słyszę, zresztą sama widzę jak to wygląda- wygląda tak jak mówią ...
Sęk w tym że od razu po nałożeniu wszystko jest ok. ale mam taką dziwną skórę, chyba suchą, że każdy fluid się na niej "zważa" i wygląda jak jakiś piasek a moja twarz OKROPNIE sproszkowana i sztuczna.

Chciałam się zapytać czy znacie dobre fluidy, takie nawilżające (cena nie gra roli), ktore dobrze kryją i współgrają ze skórą twarzy ...

I mam jeszcze jedno pytanie, zawsze mnie to zastanawiało... Ja mam bardzo jasną cerę -nie opalam się i nie chodzę na solarium (!) ale nawet jak kupię jasny fluid to on robi się taki lekko brązowy albo pomarańczowy (o zgrozo) a ja bym chciała mieć taką MLECZNĄ twarz ... taką białoą :P
__________________
*REQUIEM*
*REQUIEM* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 15:20   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

a jakich kosmetyków używałaś do tej pory (podkład, puder)?

miałybyśmy jakiś punkt odniesienia...
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 15:40   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Myślę, że duzo ma do rzeczy kwestia nawilżenia skóry - na tej suchej podkłąd będzie się warzył, zbierał w załamaniach i tworzył efekt maski.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 15:43   #4
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

myślę, że twoja cera jest odwodniona bądź sucha. Powinnaś używać tylko nawilżających podkładów a nie matujących.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 15:53   #5
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Najlepiej byłoby prześledzić wszystko od początku: rodzaj skóry, używanych kosmetyków (szczególnie jak jest przygotowana Twoja twarz przed makijażem), rodzaj dotychczas używanych pudrów i podkładów...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 18:07   #6
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

a ja jeszcze dodam, ze warto zajrzec na watek "jak podkreslic jasna cere III" tam jest naprawde duuuzo o podkladach i wszelkich upiekszaczach
a tak jeszcze przyszlo mi do glowy czy uzywasz kremu pod makijaz? albo moze uzywasz zbyt ciekiego, kryjacego podkladu ? Zamiast pudru z calego serca poleca skrobie
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 14:00   #7
*REQUIEM*
Raczkowanie
 
Avatar *REQUIEM*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 107
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Używam:

FLUID:
* CLINIQUE - Superfit makeup (05 natural)
* REVLON - Color Stay (110 Ivory)

PUDER:
* CHANEL - Poudre universelle compacte (20 Clair)

KREMUJĘ TWARZ:
* La Roche Posay - Effaclar K

Wydaje mi się , że popełniłam błąd w dobieraniu fluidu ...
__________________
*REQUIEM*
*REQUIEM* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-15, 14:47   #8
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Krem Effaclar K nadaje się na noc, a na dzień krem z filtrem - to po pierwsze.
Jeśli cera jest odwodniona, przesuszona to podkład będzie sie warzył, zbierał w załamaniach, wyglądał właśnie tak jak piszesz (sama czasami niestety miewam tak przesuszoną cerę;(). Kiedy skóra jest dobrze nawilżona - podkład lepiej się z nią stapia i jest mnie widoczny.

Musisz dobrze nawilżyć twarz przed nałożeniem podkładu. Może to byc lżejszy krem niż na noc, ale na pewno nie Effaclar K.

Podkład Superfit testowałam na sobie i moim zdaniem to dobry podkład.
Z takich mocno nawilżających polecam IsaDora Hydralight (też są jasne odcienie) albo Givenchy SkinTonic (również posiada jasne odcienie).

Jeśli nakładasz tak mocno kryjący podkład (jak np. Colorstay Revlon) to zrezygnuj z kryjacego kompaktu (nie znam akurat tego kompaktu Chanel ale myślę, że jeśli jest kompaktem to krycie ma spore). Wtedy przypudruj twarz w celu utrwalenia bardzo drobnym pudrem np. Sypkimi pryzmami Givenchy albo Estee Lauder Lucidity (tutaj problem z jasnym odcieniem)

Powodzenia w szukaniu kosmetyku idealnego
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 14:49   #9
*REQUIEM*
Raczkowanie
 
Avatar *REQUIEM*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 107
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Ten Chanel jest transparentny i niestety nic a nic nie kryje - doskonale matuje (takie ma zadanie):P
Właśnie, mam małe problemy z pryszczami i znacie może jakiś fluid, który dobrze nawilża ale też dobrze kryje ??
__________________
*REQUIEM*
*REQUIEM* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 15:26   #10
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Cytat:
Napisane przez *REQUIEM* Pokaż wiadomość
Ten Chanel jest transparentny i niestety nic a nic nie kryje - doskonale matuje (takie ma zadanie):P
Właśnie, mam małe problemy z pryszczami i znacie może jakiś fluid, który dobrze nawilża ale też dobrze kryje ??
Wiesz co ale nie współpracujesz z nami Koniecznie odpowiedz na pytanie, czy używasz tylko Effaclar czy tez inne kremy? I czy używasz filtrów na dzień?

Czy naprawdę potrzebujesz matu na twarzy? Tzn jeśli nie popudrujesz się, to świecisz się?
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 15:55   #11
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Wydaje mi się, że możesz mieć odwodnioną skórę. Revlon ma alkohol w składzie i może wysuszać. Effaclar jest kremem złuszczającym, a nie nawilżającym i nie daje się na dzień. Po Effaclarze należy stosować rano krem z filtrem.
A gdybyś nałożyła sam podkład, bez pudru? Albo przypudrowała go bardzo delikatnie sypkim pudrem?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-15, 17:33   #12
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Cytat:
Napisane przez *REQUIEM* Pokaż wiadomość
Używam:

FLUID:
* CLINIQUE - Superfit makeup (05 natural)
* REVLON - Color Stay (110 Ivory)

PUDER:
* CHANEL - Poudre universelle compacte (20 Clair)

KREMUJĘ TWARZ:
* La Roche Posay - Effaclar K

Wydaje mi się , że popełniłam błąd w dobieraniu fluidu ...
jakoś za dużo tego...

wydaje mi się, że powinno się stosować fluid + puder (sypki lub w kamieniu) albo sam kompakt, a nie jedno i drugie

jeśli ten kompakt, który stosujesz jest mało kryjący to może poszukaj innego - bardziej kryjącego

ale chyba jak się ma co nieco do ukrycia to lepiej sprawdza się fluid i puder do zmatowienia buźki

i najważniejsze NAWILŻANIE - bez tego nawet "cudowny" podkład nie będzie dobrze wyglądał
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 18:33   #13
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

REQUIEM... ten zestaw kosmetyków,który stosujesz to katastrofa wizualna na twarzy, niezaleznie od stanu skóry,wydaje mi się,ze na kazdej wyglądałby conajmniej''cięzko''... zgadzam się z dziewczynami co do zmiany kremu na dzien na mocno nawilżający...Revlon to sam alkohol i silikony,owszem jest fajnym podkładem ale na specjalne okazje-inaczej masakruje skóre... proponuje podkład nawilzający,nawet jak masz problem ze swieceniem...to lepiej uzyc w ciągu dnia absorbetki,bądz chusteczki higienicznej dla ''odtłuszczenia'' buzi ,niz stosowania mocno kryjąco-wysuszających specyfików...powaznie..sp rawdziłam to na sobie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 18:41   #14
*REQUIEM*
Raczkowanie
 
Avatar *REQUIEM*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 107
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

A jaki krem poleccie? Podkreślam, że mam 19 lat ...
A poza tym Effaclar K nic innego nie stosowałam Zawsze po kremach mam później pryszcze albo twarz mnie swędzi
__________________
*REQUIEM*
*REQUIEM* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 18:44   #15
*REQUIEM*
Raczkowanie
 
Avatar *REQUIEM*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 107
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Tak, właśnie doszłam do wniosku, że Revlon doskonale maskuje i wyglądam w nim dobrze ale tylko z daleka bo z bliska to masakra I twarz mi się po nim zniszczyła (więcej pryszczy na policzkach) ...
__________________
*REQUIEM*
*REQUIEM* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 18:52   #16
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Cytat:
Napisane przez *REQUIEM* Pokaż wiadomość
A jaki krem poleccie? Podkreślam, że mam 19 lat ...
A poza tym Effaclar K nic innego nie stosowałam Zawsze po kremach mam później pryszcze albo twarz mnie swędzi
.....
wybór jest spory...moze coś z AVENE,Iwostinu,SVR <seria Xserial z mocznikiem> ja bardzo lubie krem nawilzający Biodermy Hydrabio wraz z tonikiem... zdecydowanie polecam kremy apteczne... przynajmniej do momentu az odratujesz troszke skóre...zaglądnij do KWC...poczytaj recenzje... te krostki,wypryski..to tez czesto z przesuszenia się robią...
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 19:43   #17
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Cytat:
Napisane przez *REQUIEM* Pokaż wiadomość
Tak, właśnie doszłam do wniosku, że Revlon doskonale maskuje i wyglądam w nim dobrze ale tylko z daleka bo z bliska to masakra I twarz mi się po nim zniszczyła (więcej pryszczy na policzkach) ...
Taka już natura Revlonu, trochę "tapetotwórcza".
Popieram propozycję Mai55 - Isadora Hydralight (nr 59 jest najjaśniejszy). To lekki, nawilżający podkład, stosunkowo jednak dobrze kryjący. Jeśli masz problemy typu pryszcze, to mocno kryjące podkłady wcale nie są optymalnym rozwiązaniem. Lepsze będzie właśnie coś lżejszego, punktowo wspomagane korektorem.

Co do tego ciemnienia podkładów na twarzy to mam pytanie: czy przed zrobieniem makijażu używasz jakiegoś toniku?
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 19:46   #18
*REQUIEM*
Raczkowanie
 
Avatar *REQUIEM*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 107
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

nie ...
Rano myję twarz delikatnym płynem albo samą wodą ...
__________________
*REQUIEM*
*REQUIEM* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 19:54   #19
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Myślę, że to właśnie może być przyczyną ciemnienia podkładu. Spróbuj, jak się będzie zachowywał na buźce wcześniej tonizowanej. Bardzo fajnym tonikiem jest np. ten z Lirene.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-15, 19:55   #20
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Mój problem - POMOCY:(

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Taka już natura Revlonu, trochę "tapetotwórcza".
Popieram propozycję Mai55 - Isadora Hydralight (nr 59 jest najjaśniejszy). To lekki, nawilżający podkład, stosunkowo jednak dobrze kryjący. Jeśli masz problemy typu pryszcze, to mocno kryjące podkłady wcale nie są optymalnym rozwiązaniem. Lepsze będzie właśnie coś lżejszego, punktowo wspomagane korektorem.

Co do tego ciemnienia podkładów na twarzy to mam pytanie: czy przed zrobieniem makijażu używasz jakiegoś toniku?
....
fakt.... skórę nalezy tonizowac,<zwłaszcza przed nałozeniem podkładu>zeby przywrócic jej naturalne dla niej PH ,inaczej na przetłuczającej sie buzi podkłady i pudry utleniają sie i ciemnieją,ważą się...
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.