Plyn micelarny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-13, 14:17   #1
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178

Płyn micelarny


Wizyta u mojej kuzynki na wsi zakończyła się tragicznie dla mojej buźki. Skóra podrażniona, uczulona, cała krostkach, swędząca - ugh, coś strasznego. Teraz muszę katować twarz maścią [przepisaną przez lekarza] - mam nadzieję, że pomoże.
Nie wiem dokładnie co mnie uczuliło w trakcie tego wyjazdu - woda? detergenty? [myłam buźkę mydełkiem dla niemowląt, smarowałam kremikiem dla tychże]sierść zwierzaczków? - hmmm, miałam wykonywane testy alergiczne [nic nie wykryły].
P.doktor zaleciła mi nie mycie buźki wodą [ew. przegotowaną], pod żadnym pozorem mam nie uzywac mydła. W gruncie rzeczy nie używam mydeł tylko żeli do mycia. Wodę stosuję z kranu.
Zastanawiałam się nad kupnem płynu micelarnego [np. z Biodermy], nie wiem jednak na czym polega jego działanie?? Czy nie spłukiwanie tegoż kosmetyku nie wpływa źle na skórę? A może po prostu myć buźkę jakimś żelem przeznaczonym do skóry alergicznej i spłukiwac go woda termalną? [Ale to będzie wydatek!].
Proszę poradzcie mi czym w końcu myć buźkę??
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-13, 15:09   #2
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: Pomocy

Może nie powinnaś tak panikować, skoro te objawy pojawiły się po wizycie na wsi to może tam należy szukać przyczyny... Jak do tej pory nic się z Twoją skórą nie działo to moim zdaniem nie ma sensu wydawać pieniędzy na drogie kosmetyki i preparaty do mycia jeśli do tej pory tego nie potrzebowałaś. Wylecz buźkę i może warto udać się jeszcze raz do lekarza na testy (chyba że te były wykonywane już po). A jeśli te testy były robione po wyjeździe i nic nie wykazały to moim zdaniem trzeba poczekać... Jak nie przejdzie albo znowu coś takiego się pojawi to wtedy możesz się porozglądac za kosmetykami...
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-13, 15:30   #3
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: Pomocy

Skóre mam alergiczną, wrażliwą. Testy miałam wykonane kilka lat temu, poniewaz miałam poważne problemy skórne - nic nie wykryły, za to drogą dedukcji udało ustalić się, co było alergenem: mleko i produkty mleczne, jaja [alergeny pokarmowe - to tzw. skaza białkowa] oraz detergenty.
Mam uczulenie na większość kosmetyków dostepnych na rynku. Używam tzw. dermokosmetyków - głównie kremów. Do tej pory nie odczuwałam podrażnienia po wodzie kranowej, ani po żelach do mycia [może ze względu na krótki czas, jaki miały one kontakt z moją skórą]. Ale np. w dużych miastach, gdzie woda jest mocno chlorowana i [jak dla mnie] śmierdząca - powoduje ona podrażnienie. Na szczęście tu gdzie mieszkam woda jest całkiem ok.
Konczy mi się teraz żel do mycia, rozglądam się za czymś nowym. Stąd mój kłopot.
POmóżcie

PS. Ktoś wie jak jest z tym płynem micelarnym???
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-13, 18:05   #4
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: Pomocy

a zobacz gdzieś na necie co to jest Cetaphil i Physiogel. Wiem że one sa co cery trądzikowej, ale chyba któryś z nich jest do mycia bez użycia wody, tylko nie wiem czy będzie dobry dla Twojej cery. Nic więcej w tym temacie nie mogę Ci doradzić bo nic więcej nie wiem
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-13, 18:08   #5
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: Pomocy

a zobacz w katalogu na biodermę- żel sensibio h2o, z opinii wynika że jest bardzo dobry
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-07, 20:15   #6
kasiasie
Raczkowanie
 
Avatar kasiasie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 54
Płyn micelarny

Zastanawiam się,czy po użyciu płynu micelarnego do zmycia makijażu powinnam przetrzeć twarz tonikiem? Z góry dziękuję za odpowiedż
kasiasie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-07, 21:42   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Płyn micelarny

nie ma takiej potrzeby, ale jeśli lubisz, to nic nie stoi na przeszkodzie, zeby zastosować tonik.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-19, 19:55   #8
sweet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 26
Płyn micelarny

Na czym polega właściwie działanie płynów micelarnych i czym oprócz konsystencji różnią się one od mleczek do demakijażu? Zastanawiam się nad zakupem takiego płynu vichy, mam skórę bardzo suchą, czy jest on odpowiedni do takiego typu cery? I czy to prawda, że nie potrzeba go zmywać wodą? Słyszałam, że wszystkie kosmetyki do demakijażu najlepiej po użyciu zmyć, więc jak to właściwie jest? No i czy stosować po nim tonik? Dodam, że nie używam pudru ani podkładu, chodzi mi tylko o oczyszczenie wieczorem skóry przed nałożeniem kremu więc czy odpowiedni jest do tego taki płyn? Pozdrawiam.
sweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 20:07   #9
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Re: Płyn micelarny

Witam,
płyn micelarny zawiera cząstki zwane micelami, które wychwytują zanieczyszczenia zgromadzone na powierzchni skóry, dzięki temu działa jak mleczko,a wyglada jak woda, nie należy go spłukiwać wodą, zastępuje tez tonik. Płyn micelarny Vichy przeznaczony jest do skóry wrażliwej, suchej nie zaszkodzi na pewno, gdyż nie wysusza.
Pozdrawiam
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 20:12   #10
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Płyn micelarny

Duzo Ci nie pomoge, ale uzywalam tego plynu. Mam chyba mieszana i wiekszosc mleczek gdybym nie zmyla obudzilabym sie cala w "niespodziankach". Ten bardzo dokladnie oczyszcza (przy zwykym mleczku po dwoch wacikoch jestem "czysta", a przy tym plynie zmieniam waciki kilkukrotnie). Nie wysuszyl mi skory. Nie uzywam po nim toniku. I nie zostawia klejacej warstwy na skorze. Jestem bardzo zadowolona, teraz zostalo mi go troche na dnie wiec uzywam tylko okazyjnie . Aha, i nie drazni oczu przy demakijazu.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 20:27   #11
sweet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 26
Re: Płyn micelarny

Bardzo wam dziękuję, jutro lecę kupić, pozdrawiam.
sweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-25, 14:51   #12
Finlandia
Raczkowanie
 
Avatar Finlandia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
pytanie o płyn micelarny

Czy do oczyszczania skóry wystarczy sam płyn micelarny effaclar LRP, czy później należy jeszcze użyć np. żelu oczyszczającego?
Finlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-25, 15:30   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: pytanie o płyn micelarny

nie ma takiej konieczności.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 07:43   #14
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Plyn micelarny

Czy plyn micelarny zastepuje calkowicie oczyszczanie skory rankiem i wieczorem?
Pytam, iz powierszy raz chcialabym zakupic sobie to cudo (Vichy albo Rosaliac) i nie wiem co powinnam stosowac do niego,lub czy moze on mi zastapi normalne mycie twarzy zelem? (bo wlasnie z tego chcialabym zrezygnowac)
Czy konieczne po nim jest stosowanie innych kosmetykow, mleczek, tonikow, czy posiadanie samego plynu wystarczy do pelnia szczescia momej cery?
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 07:50   #15
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Plyn micelarny, malutkie pytanko

Cytat:
Napisane przez baobab Pokaż wiadomość
Czy plyn micelarny zastepuje calkowicie oczyszczanie skory rankiem i wieczorem?
Pytam, iz powierszy raz chcialabym zakupic sobie to cudo (Vichy albo Rosaliac) i nie wiem co powinnam stosowac do niego,lub czy moze on mi zastapi normalne mycie twarzy zelem? (bo wlasnie z tego chcialabym zrezygnowac)
Czy konieczne po nim jest stosowanie innych kosmetykow, mleczek, tonikow, czy posiadanie samego plynu wystarczy do pelnia szczescia momej cery?
Z tego co wiem, płyn bardzo dobrze rozpuszcza i zmywa makijaż (również oczu) i dla skóry jest w odbiorze jak czysta woda. Nie tonizuje, nie nawilża.

ps. http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=micel%2A pozdrawiam
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 07:58   #16
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Plyn micelarny, malutkie pytanko

dzieki taszkin, czytalam ten watek takze, zanim napisalam moj, bowiem chcialam sie upewnic, a tam nie bylo nic wprost napisane, ze nie musze nic innego uzywac, ale dzieki tobie jestem juz przekonana, ze to dobry wybor
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 09:08   #17
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Plyn micelarny, malutkie pytanko

Spójrz jeszcze na Biodermę - mój faworyt, a kilka litrów płynów już zużyłam płynu miceralnego możesz używać zarówno rano jak i wieczorem, ale mi np. słabiej działają kwasy jeśli później nie użyję jeszcze żelu.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 12:28   #18
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Plyn micelarny, malutkie pytanko

ja rano zawsze przeciez twarz tylko tonikiem z octem jablkowym , plynem micelarnym mozesz przetrzec skore tez
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 07:10   #19
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Plyn micelarny, malutkie pytanko

dzieki wam kobietki za porady!
troche sie obawiam jednak ceny, bowiem wczoraj sobie sprawilam effaclarK za 12euro brrrrr, ale przedrozylam!
no to jestem ciekawa ile bedzie kosztowac plyn micelarny!
dzieki, zernke tez na bioderme, ale jak dotad nie widzialam jej nigdzie
zreszta za effaclaremK zlazilam pol miasta by w koncu kupic go w innym wiekszym, ehhhh Sycylia to nie Wlochy
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-02, 10:03   #20
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Plyn micelarny, malutkie pytanko

fajny micel ma tez SVR
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 11:14   #21
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Plyn micelarny, malutkie pytanko

kotku ja polecam bioderme, w miare tani, svr mialam i avene ale takie same wiec po co przeplacac

a za effaklar niezle dalas
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 13:20   #22
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Plyn micelarny, malutkie pytanko

dzieki dziewczyny za pomoc!
wiem ze przeplacilam buu
moglam sobie poczekac az przyjade do Polski na swieta, bo i tak nie moge go teraz uzywac, nie mam odpowiedniego filtra, a nie kupie to bo drugi raz sie nie dam tak zbalamucic i omotac
poczekam sobie i kupie w Polsce w Superpharmie gdzie maja piekny wybor, nie musze czekac az mi cokolwiek sprowadza, i chyba plyn sobietez kupie w Polsce grrrr, wiecie co, chyba jednak sie skusze na Vichy, bo jestem przyszlosciowym naczynkowcem (tak mi pani kosmetyczka powiedziala, ze mam sklonnosc, i ze moge sie spodziewac), a slyszalam ze Bioderma podraznia?
ehhhh juz sie nie moge doczekac tego boskiego wyboru ktory mamy w Polsce
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 13:46   #23
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Plyn micelarny, malutkie pytanko

Bioderma Sensibio nie powinna podrażniać, może pomyliłaś z Sebium? Zrób jeszcze lepiej - złóż zamówienie za kilka dni przez internet (wybierz sobie najtańszą ofertę) i niech zaczeka na Twój odbiór w PL
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 21:14   #24
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Plyn micelarny

mnie trochę podrażnia Sensibio, jak również wszelkie toniki. Mam bardzo wrazliwa skórę i zastanawiam się czy to ni jest wina wacików i przecierania nimi twarzy - staram sęe to robić delikatnie, ale i tak cera jest podrażniona. Z drugiej strony mniejsze podraznienie jest po oliwce Hipp, a przecież też używam wacików jeśli robię nią demakijaż.
Czy Sensibio moze podrażniać?
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 13:46   #25
annie61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 44
Dot.: Plyn micelarny

Witam, mam bardzo wrażliwą skórę, a płyn micelarny z biodermy do skóry wrażliwej to dla mnie wybawienie! Po pierwsze przemywam nim twarz jak zwykłą wodą rano i wieczorem. Po drugie rewelacyjnie zmywa makijaż naweet oczu. Co ważne nie szczypią mnie, jeżeli tego płynu troszkę się dostanie. Jest rewelacyjny-mój ideał
annie61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.