Zapach do wizerunku profesjonalisty - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-12, 08:10   #31
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

SiSleyS - - najpierw anegdotka Ostatnio widziałam młodą dziewczynę wychodzącą z wieżowca w towarzystwie zapewne kolegi. On w dobrze skrojonym garniturze, buty jak janbardziej w porządku. Prezentował się profesjonalnie, ale nie "staro", tak to nazwijmy. Ona w szarej garsonce, takiej sobie (mogła być lepsza): spódnica przed kolano (nawet trochę za bardzo, ale chociaż miała fajne nogi...). Ale buty! Tu był szok! Okropne, ciężkie pantofle, które nadawały stopie kształt jakiegoś prostopadłościanu. Kwadratowy nosek i obcas, który niby to przypominał słupek, ale taki "niedorobiony" Wrażenie straszne. Tym bardziej, że to młoda, ładna dziewczyna jest.

Moje zdanie jest więc takie - but:
- tak jak mówisz, dobrej jakości;
- wygodny;
- nie za wysoki obcas (4 - 5 cm wystarczy); może być szpileczka;
- nosek zaokrąglony lub lekko wydłużony, może nawet delikatny szpic, ale na pewno nie taki, co już zawinął się do góry A wierz mi i takie już widziałam
- buty nie muszą być z gładkiej skóry: może się tu pojawić jakaś faktura (byle nie odciągała uwagi od całej reszty stroju i naszej osoby);
- mogą być to więc pantofelki, szpileczki (ale nie na cienkie paseczki, tylko zakryte); nawet piękne baleriny (jeżeli ktoś ma nogi, które pozwalają na noszenie butów na płaskim obcasie do spódnic odkrywających łydki i kostki);
- w bardziej luźnych miejscach pracy można sobie pozwolić np. na jakieś fajne saszki, czy w ogóle bardziej oryginalne buty.
Tak mi się wydaje Pzdrawiam
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 15:48   #32
tulaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

A co myślicie drogie Panie o j'adore Diora bardzo mi się ten zapach podoba, a Wam?
tulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 15:57   #33
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Tulaaa - - o tak, jest wspaniały Bardzo go lubię.
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 16:12   #34
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Co do perum,to uzywam Angela i do biura i na codzien,po prostu sie uzaleznilam
Wydaje mi sie ze do wizerunku profesjonalisty pasuje takze Kenzo Flower ,ktory ma bardzo oryginalny zapach a przy tym oryginalny.
Takze Burberry posiada zapachy ktore mozna 'zaszufladkowac ' do pracy biurowe,nieco slodsze ale eleganckie,London,Brit,To uch.

Jak juz mowimy o garderobie i dodatkach to przede wszystkim liczy sie zadbany stroj i wyglad.
Nie moge patzrec jak kobiety ,w miejscu gdzie pracuje posiadaja drogie koszule ze zlotymi spinkamiw mankietach,branoletki Tiffany&Co,torebki Luis Vuton i wielkie pierscionki z diamentami,ale.....fleki w butach sa zdarte na maxa(jesliw ogole maja fleki),obcasy sa pozdzierane-fuj, wlosy tluste,makijaz niestaranny,spodnice niedopasowane do figury i bujny zarost na nogach!!!

Wczoraj nawet widzialam pewnego pana,'biznesmena', w pieknie skrojonym garniturze,z laptopem pod pacha a buty...hmmm ,mialy podwojna podeszwe,tak byly rozklejone.Jakbym miala superglue,to chyba sama bym mu te buty skleila na miejscu.

Nie mam nic przeciwko markowym gadzetom,kazdy nosi to co lubi i na co go stac ( chociaz tutaj niektore pania potrafia wydac miesieczna pensje zeby tylko miec cos od Luisa Vuton),ale nie powinno zapominac sie o podstawowych zasadach: czyste schludne wlosy,zadbane paznokcie,nienaganny stroj i makijaz,bo w koncu jest to odzwierciedleniem naszego charakteru i podejscia do wykonywane pracy.
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 18:51   #35
Maybebaby
Raczkowanie
 
Avatar Maybebaby
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 379
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Cytat:
Napisane przez angel1980 Pokaż wiadomość
Wczoraj nawet widzialam pewnego pana,'biznesmena', w pieknie skrojonym garniturze,z laptopem pod pacha a buty...hmmm ,mialy podwojna podeszwe,tak byly rozklejone.Jakbym miala superglue,to chyba sama bym mu te buty skleila na miejscu.
Bardzo podoba mi się ten temat. Co do butów to zgadzam sie w 100% z tym przesłaniem. Praktycznie po butach można poznać czy ktoś jest schludny, zadbany, ułożony. Wiem to z własnego doświadczenia Czasami niestety było tak, że o butki nie dbałam i były niefajne. Oczywiście było to odzwierciedleniem ogólnego nieuporzadkowania(można by rzec życiowego). Teraz co raz częściej zwracam uwagę na buty, czasami potrafią o 180 stopni zmienić wygląd stroju.

Co do zapachu bardzo lubie wanilię(zbytnio nie profesjonalną) i nie mam narazie swoich ulubionych markowych perfum, ponieważ nie umiem takich znależć(jak narazie).
Znacie może jakieś połączenie wanilii i czekolady w perfumach? Tylko że by nie było za dużo innych dodatków?

Swoja drogą profesjonalny zapach kojarzy mi się z zimnem, bezpłciowością.Dziwne skojarzenia
Maybebaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 18:54   #36
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Skojarzenia normalne - stereotypowe i zdeterminowane przez język
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 09:08   #37
Sweet lemon
Raczkowanie
 
Avatar Sweet lemon
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Masovia
Wiadomości: 271
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Dal każdego inny zapach będzie profesjonalny. Jednak ja polecam zapach Chanel "Coco Mademoiselle". Pachnie naprawde ślicznie i elegancko
Sweet lemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 10:16   #38
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Byle nie w nadmiarze - jak we wszystkim zresztą. Miałam swego czasu (wątpliwą ) przyjemność współpracy z osobą, która używała (a raczej nadużywała) Chanel Mademoiselle - wystarczyło, że wyszła z windy a w drugim końcu korytarza wiadomo było, kto właśnie przyszedł do biura.... a wysiedzieć z nią 8 - 9 godzin w jednym pokoju... koszmar. Niestety, delikatne zwracanie uwagi nie skutkowało.

A swoją drogą, bardzo interesujący wątek
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 11:09   #39
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Cytat:
Napisane przez Maybebaby Pokaż wiadomość
Co do zapachu bardzo lubie wanilię(zbytnio nie profesjonalną) i nie mam narazie swoich ulubionych markowych perfum, ponieważ nie umiem takich znależć(jak narazie).
Znacie może jakieś połączenie wanilii i czekolady w perfumach? Tylko że by nie było za dużo innych dodatków?
Hmm,wanilia i czekolada to wlasnie Angel.Lzejsza wersja to Angel Innocent a takze Ghost Cherish. Sprobuj takze Poeme Lancome'a i Euphorie Calvina Kleina,wszystkie sa trwale . Mozesz wybrac sie do perfumerii i poszukac swojego zapachu,proponuje wziac ziarenka kawy bo po 3 zapachach to juz razcej ciezko wyczuc nowy
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 11:46   #40
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Najwięcej wanilii wyczuwam w Hypnotic Poison Diora - dla mnie to praktycznie sama wanilia.
Czekolada według mnie - Extraordinary i Neonatura Cocon

Profesjonalne - stateczne, stonowane - kojarzy mi się Little Black Dress Avon, i 5th Avenue Elizabeth Arden
Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 11:54   #41
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Ciekawy wątek.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 12:28   #42
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

kilka lat temu czytałam o badaniu z którego wynikało, że kobiety "bezwonne" są odbierane (przez mężczyzn) za najbardziej kompetentne i fachowe.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 12:55   #43
Ania Mania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 37
GG do Ania Mania
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

A jaką opinię ma Alien Thierry Muglera?
Ania Mania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 13:04   #44
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

A mi euphoria, angel oraz coco M wcale nie kojarza sie z profesjonalizmem. ani zadne inne slodkosci, czekolady, cynamony, wanilie itp ( choc naprawde bardzo je lubie ).
a panie w brazach odbieram jako malo dynamiczne, ciotki klotki.
To MOJE wrazenia.
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 19:54   #45
Maybebaby
Raczkowanie
 
Avatar Maybebaby
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 379
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Cytat:
Napisane przez angel1980 Pokaż wiadomość
Hmm,wanilia i czekolada to wlasnie Angel.Lzejsza wersja to Angel Innocent a takze Ghost Cherish. Sprobuj takze Poeme Lancome'a i Euphorie Calvina Kleina,wszystkie sa trwale . Mozesz wybrac sie do perfumerii i poszukac swojego zapachu,proponuje wziac ziarenka kawy bo po 3 zapachach to juz razcej ciezko wyczuc nowy
Dziękuje za odpowiedż. Ta opcja z ziarenkami to dobry pomysł, bo rzeczywiście szybko sie gubię w zapachach. a pracuje tam gdzie ziarenek kawy jest pod dostatkiem
Pozdrawiam
Maybebaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 19:41   #46
aldix
Raczkowanie
 
Avatar aldix
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: górzysta, wietrzna Szkocja
Wiadomości: 84
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

To juz wiemy co jest seksowne (wanilia itp.), i jak tym zmiękczyć męski krój. A czy ktoś wie co jest profesjonalne, poważne?
__________________
Zdrówko mężów - którzy nas wygrali, frajerów- którzy nas stracili i najszczęśliwszych drani - którzy nas jeszcze spotkają!!

Basia
aldix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 16:10   #47
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Nie można stwierdzić, jaki zapach jest bardziej "profesjonalny", czy "poważny", bo:
1. nie można tego zmierzyć (można opierać się na czyjejś opinii, a na tej w tym wypadku nie warto);
2. opiniami takimi sterują ukryte wzorce i stereotypy oraz język;
3. zależy to od środowiska, miejsca pracy, itp.

Wanilia też może być i poważna i profesjonalna. W dużej mierze zależy to od osoby, która ją nosi, od jej stylu bycia, charakteru, temperamentu, czy sposobu ubierania się. A także od tego, jak pachnie jej skóra (te same perfumy na każdej z nas będą pachnieć inaczej). Zapach nas kształtuje, ale to my mamy większy wpływ na to, jak zapach, którego używamy będzie odbierany, przetworzony i zapamiętany. Zresztą dla każdego co innego jest "profesjonalne" i "poważne".
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 18:37   #48
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Cytat:
Napisane przez aldix Pokaż wiadomość
To juz wiemy co jest seksowne (wanilia itp.), i jak tym zmiękczyć męski krój. A czy ktoś wie co jest profesjonalne, poważne?
Zdrówko mężów - którzy nas wygrali, frajerów- którzy nas stracili i najszczęśliwszych drani - którzy nas jeszcze spotkają!!
no w zyciu sie tak nie usmialam, ten tekst o facetach jest powalajacy, najlepsze w nim jest to ze jest w 100% prawdziwy

Cytat:
Napisane przez Rylejew Pokaż wiadomość
Nie można stwierdzić, jaki zapach jest bardziej "profesjonalny", czy "poważny", bo:
1. nie można tego zmierzyć (można opierać się na czyjejś opinii, a na tej w tym wypadku nie warto);
2. opiniami takimi sterują ukryte wzorce i stereotypy oraz język;
3. zależy to od środowiska, miejsca pracy, itp.

Wanilia też może być i poważna i profesjonalna. W dużej mierze zależy to od osoby, która ją nosi, od jej stylu bycia, charakteru, temperamentu, czy sposobu ubierania się. A także od tego, jak pachnie jej skóra (te same perfumy na każdej z nas będą pachnieć inaczej). Zapach nas kształtuje, ale to my mamy większy wpływ na to, jak zapach, którego używamy będzie odbierany, przetworzony i zapamiętany. Zresztą dla każdego co innego jest "profesjonalne" i "poważne".
swieta prawda, piekne podsumowanie, zgadzam sie ze wszystkim
moge dodac od siebie ze dla mnie nieprofesjonalne perfumy to: przeslodzone, przeostrzone lub najlepsze perfumy swiata wylane na się w ilości hurtowej
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 02:11   #49
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Ja w pracy jednak nie mogę nosić brązów O to się bałam.....
Pozostaje czerń, grafit i odcienie popielu....... nuuuuuda
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 07:47   #50
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

A dlaczego nie możesz nosić brązów?
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 09:11   #51
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Odgóny zakaz?
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 11:58   #52
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Cytat:
Napisane przez Rylejew Pokaż wiadomość
A dlaczego nie możesz nosić brązów?
Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Odgóny zakaz?

Brąz jest tam uważany za kolor nieprofesjonalny (tak jak wcześniej myślałam, jednak wolałam się upewnić), ja będąc na kierowniczym stanowisku tym bardziej nie powinnam go nosić- tak tam uważają

Moje zdanie jest inne- mam pewną, nową garsonkę świetnie uszytą, z wysokiej jakości materiału, w przepięknym ciemnym brązie- prawie czarnym. Wygląda ona bardzo elegancko i na pewno nie jest nieprofesjonalnym ubraniem.
Sądzę, że problem tkwi głównie w rodzaju odcienia- rudy brąz czy jasny mogą rzeczywiście być niezbyt eleganckie ale baaardzo ciemny brąz wyglądający jak czerń uważam, że jest dobry do pracy.

Acha i postanowiłam, jednak nosić tę garsonkę- wygląda prawie jak czerń
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 12:20   #53
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Baardzo ciekawy wątek

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość

Acha i postanowiłam, jednak nosić tę garsonkę- wygląda prawie jak czerń
Myślę że dobrze zrobiłaś
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 12:50   #54
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Cytat:
Napisane przez śnieżka_ Pokaż wiadomość
Myślę że dobrze zrobiłaś

Po prostu nie dam się zwariować- bez przesady, główna dyrektorka paradowała w peep toe- obuwiu niedopuszczalnym w ubraniu biznesowym
Więc myślę, że brąz (prawie czarny, naprawdę trudno odróżnić w sztucznym świetle) jest mniejszym przewinieniem
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 16:40   #55
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Oczywiście, że dobrze robisz Ja doprawdy nie wiem, co za ludzie pracują w niektórych firmach Ktoś przeczyta jakąś wzmiankę w przedpotopowym poradniku, a potem podciąga ją do rangi sacrum.
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 19:13   #56
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Rylejew.
Bardzo zainteresowalo mnie to co piszesz o psychologii koloru i zapachu. Czuje sentyment do perfum - zapachu, moj konik, pasja i do koloru, ubioru i mody. Tematem mojej pracy mgr bylo wlasnie postrzeganie osob poprzez ich wyglad i ich przynaleznosc do grup kulturowych z punktu widzenia mody na przelomie wiekow. Prace pisalam na kierunku filozoficznym a nie psychologicznym. Psychologia pociagala mnie zawsze, choc nie mialam z nia wiele wspolnego.
Czuje, ze cos w zyciu zaprzepascilam, nie ksztalcilam sie dalej w kierunku, ktory mnie interesuje.
Nie chce tu opisywac historii mojego zycia, ale powiem krotko: jestem zacofana. Od momentu jak wyjechalam z Polski i zmienilam kwalifikacje ( Ksiegowosc ) nie mam dostepu do ksiazek, nie znam tytulow literatury fachowej, prosze podaj mi liste ksiazek, ktore moglabym poczytac do poduszki.
Nie chodzi mi o szkolne podreczniki, a literature z dziedziny psychologii i filozofii dotyczace wlasnie tematu manipulacji strojem, zapachem, zachowaniem. Interesuja mnie ogolnie ludzkie zachowania, ich reakcje i wnioski jakie mozemy z tego wyciagnac.
Bylabym wdzieczna za pomoc, bedac w grudniu w Polsce chcialabym zakupic ksiazki o tej tematyce.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 20:22   #57
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Co do zapachu i jego stosownosci to mysle ze, zapach dziala na nasza wyobraznie, skojarzenia. Wnioskuje to po sobie i swoich doswiadczeniach.
Do tej pory ( Co z przykroscia musze stwierdzic ) wyzsze stanowiska zajmowali mezczyzni. Byli to wlascicielowie firm, menedzerowie.
Zawsze zwracalam uwage jak panowie ci pachna i zawsze zapach ten z czyms mi sie kojarzyl. Najbardziej profesjonalnie wypadali panowie pachnacy perfumami slodkimi lub korzennymi, dobrze kojarzy sie zapach kawy i miety. Nigdy nie pachneli swiezymi perfumami, nigdy nie lawenda. Czyli cos jest w tej wanilii, kojarzy sie z dziecinstwem, z madrymi, doroslymi rodzicami, ktorzy wszystko wiedza, sa tacy madrzy..., doswiadczeni, chca dla nas jak najlepiej. Na podstawie swoich obserwacji uwazam, ze wanilia jest odpowiednia dla osob, ktorych zawod ma cos wspolnego z doradztwem, zaufaniem.

Mysle, ze moja szefowa, przed ktora powinnam czuc respekt, ale nie uczucia rodzicielskie
powinna pachniec klasycznie, syntetycznie, kobieta a nie kwiatkami. Np.: Estee Lauder: Super lub Beautyfull Sheer, Chanel Nr. 5, Chance, Coco, zapachy Hermesa lub Cartiera.
Lubie jak zapach jest obecny w pokoju, ale nie jest duszacy i natretny. Lubie jak nie umiem zlokalizowac skad zapach dochodzi, jak raz jest ledwo co wyczuwalny a raz bardziej intensywny.
Jakbym posiadala swoje ( i tylko moje ) biuro, uzylabym perfum, EdP lub EdT w malych ilosciach spryskujac wlosy i miejsca za uszami, oraz spryskalabym pokoj, tak aby zapach byl wibrujacy i ciezki do zlokalizowania.

Profesjonalny, ale tez i wzbudzajacy respekt ubior jest w kolorystyce kontrastowej, jest w kolorach ostrych podkreslajacych stanowisko i wladze jaka ma osoba. Moze to byc czarny garnitur, biala, czerwona lub szmaragdowa koszula i biala, czarna, czerwona apaszka na szyji ( kobieta oczywiscie ). Oprocz konserwatywnosci doda to do wizerunku kreatywnosci i szalenstwa. No i oczywiscie wysokie obcasy - szpilka, zakryte piety i palce. Jesli plaski obcas ( dla mnie to ok. 4 cm ) to blyszczaca skora lub oryginalny kroj.
To tylko moje skojarzenia i wymysly.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 01:09   #58
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

a ja tak czytam i czytam ten watek i wciaz mnie zadziwia co zapach moze "zdziełać" niesamowiete.......:rolle yes:
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 08:09   #59
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Evamoni - - oczywiście bardzo chętnie podrzucę Ci kilka tytułów Pozwolisz tylko, że wyszukam te najciekawsze. Masz bardzo słuszne i mądre skojarzenia, intuicję. Co do samej psychologii, to nie sądzę, żeby studia wiele mi dały. Może jakieś nikłe podstawy, pewnie statystykę i już. Może to też dlatego, że nie jestem psychologiem klinicznym i nie leczę? Zresztą nie sądzę, by leczenie było konieczne w większości przypadków i w ogóle możliwe. Z moich obserwacji podczas swojej nauki, jak i teraz podczas obserwowania nowych studentów, nadal jestem przekonana, że dobry psycholog trafia się niezwykle rzadko i rzadko jest to student psychologii Myślę, że nie ma co żałować studiów, na których nie ma praktyki, tylko sucha, jałowa teoria. Ja mogę powiedzieć, że obecny student psychologii (jak i profesorowie, bo to oni uczą tego studentów) nie myśli, nie jest kreatywny, nie szuka nowych rozwiązań, nie kombinuje sam, nie łączy dostępnych, już dobrze znanych teorii, nie udoskonala ich i nie wyciąga wniosków. Zabawne jest to, że na psychologii jest tak dużo zajęć ze statystyki (chociaż dziś niczego nie liczy się pod kreską, tylko używa programów komputerowych) i wkuwania na pamięć instrukcji podręczników do testów, a nikt nie uczy obchodzenia się z klientem, sztuki rozmowy i autoprezentacji. Niejeden dobry spec od marketingu jest o wiele lepszy w te klocki od psychologa. Ja swoim studiom wiele nie zawdzięczam. To, co wiem, wiem z książek, które bynajmniej lekturami akademickimi nie są i z własnego doświadczenia. Jeżeli Cię interesuje psychologia, to czytaj - studia nie są tu potrzebne. No chyba, że chciałabyś praktykować czy to w szpitalu, klinice, czy na uczelni Mnie najbardziej na studiach zdziwiło to, że wszystkie opinie inne od tych popularnych są negowane. Dziś popularna jest psychologia humanistyczna (i tu ciekawostka: jeden jej szczep powstał na kanwie historii Raskolnikowowa ze "Zbrodni i kary", jakby leczenie można było opierać na zmyślonych bohaterach literackich ). Natomiast ja uważam, że najskuteczniejszy jest Freud i psychoanaliza, z której wszyscy się śmieją, a tak naprawdę nie znają jej zasad. Wkrótce napiszę Ci te parę tytułów

Pozdrawiam

P.S. Evamoni, pięknie piszesz: dobrze prowadzisz zdanie. To taki wtręt (zboczenie zawodowe) , ale nie mogłam się powstrzymać.
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 11:46   #60
Błękitny Frędzelek
Raczkowanie
 
Avatar Błękitny Frędzelek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 198
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Kurcze niestety to wszystko prawda. Mnóstwo rzeczy na nasz temat pojawia się w głowach innych, zanim jeszcze otworzymy usta.
Też szukam takiego zapachu. Niestety rozeznania wielkiego nie mam.
Błękitny Frędzelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.