Bardzo silnie nawilżający krem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-03, 23:14   #1
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575

Bardzo silnie nawilżający krem


Witam.
Mam BARDZO suchą cere. Przedwczoraj zrobiły mi się kolejne zmarszczki na czole. A przynajmniej uwidoczniły się. Moja cera jest BARDZO sucha do tego alergiczna, chciałam się poradzić, jaki polecicie w miarę niedrogi, dobry i BARDZO BARDZO nawilżający krem do twarzy (używam też maści ochronnej z wit. A, ale mam wrażenie ze troche mnie podrażnia) oraz jak nawilżyc skóre od wewnątrz? Płynów piję bardzo duzo. Jakies 2 litry herbat ziołowych (pokrzywa, zielona herbata), + 2 litry wody mineralnej + woda w jedzeniu. Czytałam o olejku z wiesiołka, czy on faktycznie dobrze nawilża skóre (w stosunku tez do ceny)? Proszę o rady bo coraz bardziej dołują mnie coraz to nowsze zmarszczki z przesuszenia a mam dopiero 20 lat...
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 06:58   #2
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Woda od środka skóry nie nawilża, więc trzeba ją od zewnątrz zabezpieczać przed wysuszaniem. Dobrym, sprawdzonym mocno nawilżającym kremem jest dermoprotektor Cetaphil MD lub emulsja nawilżająca Cetaphil DA - oba do kupienia w aptekach. Do tego spróbuj tego oleju z wiesiołka, np. kapsułek Dermogal, są z dodatkiem witaminy A i E. Możesz nakładać pod krem lub stosować same, ale zawsze na zwilżoną skórę (ja używam wody termalnej), bo olej zatrzymuję wodę w skórze i stosowanie na suchą nie przynosi takich dobrych rezultatów.
Moją skórę dobrze nawilżył także aloesowy krem Alterry, ale ma słabe recenzje na KWC, więc nie wiem, może tylko ja miałam takie szczęście - a skórę mam suchą i alergiczną
Czym myjesz twarz, bo to również jest ważne?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 08:33   #3
Brenda
Raczkowanie
 
Avatar Brenda
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Wieś
Wiadomości: 122
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Ja ostatnio dzięki wizażowi testuję kremy fitomedu. Kupiłam/zamówiłam 2, jeden nawilżający, drugi tłustszy na zimniejsze dni. Naprawdę jestem z nich bardzo zadowolona a cena? Niska. W razie czego do rąk też się nada. Wiem ze mają tez różne rodzaje na stronce. Naprawdę polecam Tylko zamawiać trzeba radzej w niektórych aptekach. O cethephlu też dużo dobrego słyszałam.
Brenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 08:51   #4
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

ja bardzo lubie nawilżać również cerę olejem (smaruje a po 15 minutach zbieram nadmiar chusteczką) bo wtedy nie łuszczy mi sie skóra
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 08:52   #5
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Mam nawilżający krem z Fitomedu, używam go teraz i nie wiem czy nada się przy bardzo suchej skórze potrzebującej dużego nawilżenia i natłuszczenia Obecnie mam skórę w dość dobrej kondycji, jest tylko sucha, bez nadmiernego ściągnięcia i nieprzyjemnych atrakcji związanych z posiadaniem takiego typu skóry i ten krem jest taki akurat, nie nawilża jakoś ekstremalnie, więc poleciłabym go już po kuracji, jako dzienny nawilżacz, nie jako konkretna kuracja.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 11:34   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Skóra sucha potrzebuje lipidów Poszukaj na kwc jakiegoś kremu z mocznikiem, ceramidami itd. Półtłustego Kremy typowo nawilzajace są czesto za slabe przy skórze suchej Wiesiołek możesz łykac w kapsułkach z apteki.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Woda od środka skóry nie nawilża, więc trzeba ją od zewnątrz zabezpieczać przed wysuszaniem. Dobrym, sprawdzonym mocno nawilżającym kremem jest dermoprotektor Cetaphil MD lub emulsja nawilżająca Cetaphil DA - oba do kupienia w aptekach. Do tego spróbuj tego oleju z wiesiołka, np. kapsułek Dermogal, są z dodatkiem witaminy A i E. Możesz nakładać pod krem lub stosować same, ale zawsze na zwilżoną skórę (ja używam wody termalnej), bo olej zatrzymuję wodę w skórze i stosowanie na suchą nie przynosi takich dobrych rezultatów.
Moją skórę dobrze nawilżył także aloesowy krem Alterry, ale ma słabe recenzje na KWC, więc nie wiem, może tylko ja miałam takie szczęście - a skórę mam suchą i alergiczną
Czym myjesz twarz, bo to również jest ważne?

Woda nawilża od środka głębsze warstwy, przenika do naskórka i w przypadku skóry odwodnionej- zbyt nadmierne wyparowywuje. Pierwszego zdania kompletnie nie rozumiem

Mi dermogal nie pomógł niestety na suchą skórę Na tej samej zasadzie co olej działaja kremy Olej mozna wzbogacić naturalnym czynnikiem nawilzajacym, bo sam tez czesto okazuje się za slaby.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 12:05   #7
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Skóra sucha potrzebuje lipidów Poszukaj na kwc jakiegoś kremu z mocznikiem, ceramidami itd. Półtłustego Kremy typowo nawilzajace są czesto za slabe przy skórze suchej Wiesiołek możesz łykac w kapsułkach z apteki.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------




Woda nawilża od środka głębsze warstwy, przenika do naskórka i w przypadku skóry odwodnionej- zbyt nadmierne wyparowywuje. Pierwszego zdania kompletnie nie rozumiem

Mi dermogal nie pomógł niestety na suchą skórę Na tej samej zasadzie co olej działaja kremy Olej mozna wzbogacić naturalnym czynnikiem nawilzajacym, bo sam tez czesto okazuje się za slaby.

Suchą skórę też warto nawilżać, żeby nie popaść w drugą skrajność - odwodnienie. Sama się w taką kiedyś zapędziłam używając samych emolientów, skóra jednak potrzebuje też nawilżania Warto stosować środki zapewniające obie potrzeby.

Ale samą wodą skóry się nie nawilży, chyba nikt w takie bajki nie wierzy Piję dość duże ilości wody, a skórę mam suchą od zawsze, od dziecka. Skóra nie trzyma wody.
Oleje lepiej stosować razem z nawilżaczami, to prawda. Sam olej (na mokrą skórę) na dłuższą metę wysuszy, sama się o tym przekonałam.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-04, 12:11   #8
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Ja kompletnie na szukaniu kosmetyków się nie znam byłabym bardzo wdzięczna jakbyście podały linki do tych KWC.

Co do mocznika to do niedawna stosowałam krem do cery scuhej i wrażliwej Eveline cosmetics ogród natury z kozim mlekiem, nadal go mam tylko od tygodnia zaczęła mnie piec skóra i odchodzić skórki i póki co nie używam ich (kupiłam z tej serii na dzień i na noc), stosuje tylko nivea i tę maść z witaminą A (swoją drogą - od roku uzywalam kilkanascie kremów na zmarszczki i ani rusz, a po tej maści ochronnej z wit. A firmy Hasco zmarszczki pod oczami WIDOCZNIE się zmniejszyły po paru dniach stosowania, a ta maść jest bardzo tania, 3-4 zł za tubkę).
Co do Capivit? Czy jest to drogi kosmetyk? Wprawdzie uczę się dziennie i dorabiam na korkach, a tak rodzice mnie utrzymują, ale rachunki są od 2 mies. niezapłacone wiec głupio by mi było jakies drogie kosmetyki kupowac tym bardziej ze musze miec cos w zanadrzu by w ostateczności dać/pożyczyć mamie na jedzenie itp. Chodzi mi o jakieś niedrogie rozwiązanie i póki co to kosmetyk droższy od 15 zł to już dla mnie za dużo.
Do twarzy rano używam żelu do cery wrażliwej AA z kolagenem (kosztował 15 zł), wieczorem używam zwykłego mydła w płynie (wcześniej używałam też wieczorem tego AA ale w ramach oszczędnosci uzywam go juz tylko rano).

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-11-04 o 12:14
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 12:27   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ja kompletnie na szukaniu kosmetyków się nie znam byłabym bardzo wdzięczna jakbyście podały linki do tych KWC.

Co do mocznika to do niedawna stosowałam krem do cery scuhej i wrażliwej Eveline cosmetics ogród natury z kozim mlekiem, nadal go mam tylko od tygodnia zaczęła mnie piec skóra i odchodzić skórki i póki co nie używam ich (kupiłam z tej serii na dzień i na noc), stosuje tylko nivea i tę maść z witaminą A (swoją drogą - od roku uzywalam kilkanascie kremów na zmarszczki i ani rusz, a po tej maści ochronnej z wit. A firmy Hasco zmarszczki pod oczami WIDOCZNIE się zmniejszyły po paru dniach stosowania, a ta maść jest bardzo tania, 3-4 zł za tubkę).
Co do Capivit? Czy jest to drogi kosmetyk? Wprawdzie uczę się dziennie i dorabiam na korkach, a tak rodzice mnie utrzymują, ale rachunki są od 2 mies. niezapłacone wiec głupio by mi było jakies drogie kosmetyki kupowac tym bardziej ze musze miec cos w zanadrzu by w ostateczności dać/pożyczyć mamie na jedzenie itp. Chodzi mi o jakieś niedrogie rozwiązanie i póki co to kosmetyk droższy od 15 zł to już dla mnie za dużo.
Do twarzy rano używam żelu do cery wrażliwej AA z kolagenem (kosztował 15 zł), wieczorem używam zwykłego mydła w płynie (wcześniej używałam też wieczorem tego AA ale w ramach oszczędnosci uzywam go juz tylko rano).
https://wizaz.pl/kosmetyki/

Możliwe, ze zmarszczki Ci się wygładziły po wit A jesli miałaś je od przesuszenia. Maść ta bardzo odzywia skórę

Nie używałabym mydła One alkalizują twarz, możesz ją jeszcze bardziej wysuszyć i podraznic.

Do mycia twarzy mogę polecić ci łagodny żel micelarny myjący z biedronki za 5 zł albo ten olejek: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...y-i-ciala.html

W typowych kremach drogeryjnych typu eveline nie ma co liczyc na duze zasoby substancji aktywnych, np. mocznika
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 12:36   #10
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Nie używaj mydła w płynie do mycia twarzy, nie rób sobie tego dziewczyno, naprawdę Jeśli masz naprawdę suchą skórę to lepiej nie traktować jej póki co wodą, kup płyn micelarny lub mleczko do oczyszczania twarzy. Z takich tańszych mogę Ci polecić mleczko Naturali (do kupienia w sklepach zielarskich na przykład), kosztuje ok. 11 zł, płyny micelarne z AA są dobre, możesz też spróbować. Jest spory wybór środków do mycia twarzy bez użycia wody. Jeśli już koniecznie mycie z wodą to mogę polecić żel do skóry suchej Fitomed, kosztuje 9-10 zł w sklepach zielarskich, nie wysusza tak bardzo skóry, stosuję go i sobie chwalę (link do KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html). Kapsułki Dermogal - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...twist-off.html - kosztują ok. 10 zł, ale jest ich dużo, 48 "rybek" (silikonowe kapsułki z olejem w środku, którym ucina się ogonek i wyciska olej), jedna "rybka" starcza mi na 2-3 razy, więc są wydajne. Z kremów - Fitomedu kosztują koło 10-13 zł w sklepach zielarskich (tutaj masz przykład nawilżającego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...radycyjny.html), Alterra 10 zł w Rossmannie (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wrazliwej.html), moją skórę nawilżył, ale jak widać opinie są różne. Cetaphil jest droższą imprezą, ale według mnie absolutnie wartą, poza tym jego pojemność jest dużo większa niż innych produktów, co przekłada się na wydajność (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ego-ciala.html), kosztuje ok. 35 zł za 250 ml, czyli 5 razy więsza pojemność niż kremy drogeryjne, mnie taka butelka wystarcza na wiele miesięcy używania.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2013-11-04 o 12:39
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 12:40   #11
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Nie używaj mydła w płynie do mycia twarzy, nie rób sobie tego dziewczyno, naprawdę Jeśli masz naprawdę suchą skórę to lepiej nie traktować jej póki co wodą, kup płyn micelarny lub mleczko do oczyszczania twarzy. Z takich tańszych mogę Ci polecić mleczko Naturali (do kupienia w sklepach zielarskich na przykład), kosztuje ok. 11 zł, płyny micelarne z AA są dobre, możesz też spróbować. Jest spory wybór środków do mycia twarzy bez użycia wody. Jeśli już koniecznie mycie z wodą to mogę polecić żel do skóry suchej Fitomed, kosztuje 9-10 zł w sklepach zielarskich, nie wysusza tak bardzo skóry, stosuję go i sobie chwalę (link do KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html). Kapsułki Dermogal - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...twist-off.html - kosztują ok. 10 zł, ale jest ich dużo, 48 "rybek" (silikonowe kapsułki z olejem w środku, którym ucina się ogonek i wyciska olej), jedna "rybka" starcza mi na 2-3 razy, więc są wydajne. Z kremów - Fitomedu kosztują koło 10-13 zł w sklepach zielarskich (tutaj masz przykład nawilżającego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...radycyjny.html), Alterra 10 zł w Rossmannie (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wrazliwej.html), moją skórę nawilżył, ale jak widać opinie są różne. Cetaphil jest droższą imprezą, ale według mnie absolutnie wartą, poza tym jego pojemność jest dużo większa niż innych produktów, co przekłada się na wydajność (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ego-ciala.html), kosztuje ok. 35 zł za 250 ml, czyli 5 razy więsza pojemność niż kremy drogeryjne, mnie taka butelka wystarcza na wiele miesięcy używania.

Kapsułki dla mnie byly za slabo nawilzajace.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-04, 12:41   #12
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Ok bardzo dziękuję za rady . Coś na pewno wybiorę i skorzystam.
Co do moich zmarszczek to faktycznie są one od przesuszenia, pojawiły się w wakacje 2012 gdy chodziłam często na słońce bez filtra (wtedy to nawet kremów do twarzy nie używałam) a jak cera stawała się bardziej sucha to zaczęły się powiększać i powielać. Zaopatrzę się w kapsułki i płyn micelarny, a jak skończę te kremy Eveline - również w krem .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 12:43   #13
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Suchą skórę też warto nawilżać, żeby nie popaść w drugą skrajność - odwodnienie. Sama się w taką kiedyś zapędziłam używając samych emolientów, skóra jednak potrzebuje też nawilżania Warto stosować środki zapewniające obie potrzeby.

Ale samą wodą skóry się nie nawilży, chyba nikt w takie bajki nie wierzy Piję dość duże ilości wody, a skórę mam suchą od zawsze, od dziecka. Skóra nie trzyma wody.
Oleje lepiej stosować razem z nawilżaczami, to prawda. Sam olej (na mokrą skórę) na dłuższą metę wysuszy, sama się o tym przekonałam.
Krem i picie wody uzupełniaja się wzajemnie Krem natłuszczajacy lipidowy też pozostawia warstwę na skórze, wiec myślę, że przy nim nie grozi odowdnienie. Owszem, skóra potrzebuje nawilzenia, ale skóra która jest bardzo sucha bo ma za mało lipidów potrzebuje przede wszystkim natłuszczenia.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 12:54   #14
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ok bardzo dziękuję za rady . Coś na pewno wybiorę i skorzystam.
Co do moich zmarszczek to faktycznie są one od przesuszenia, pojawiły się w wakacje 2012 gdy chodziłam często na słońce bez filtra (wtedy to nawet kremów do twarzy nie używałam) a jak cera stawała się bardziej sucha to zaczęły się powiększać i powielać. Zaopatrzę się w kapsułki i płyn micelarny, a jak skończę te kremy Eveline - również w krem .
Możesz też spróbować tłustego kremu Fitomed - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...radycyjny.html - nie używałam, bo jest z różą, a ja jestem alergikiem, ale wygląda na dobry


Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Krem i picie wody uzupełniaja się wzajemnie Krem natłuszczajacy lipidowy też pozostawia warstwę na skórze, wiec myślę, że przy nim nie grozi odowdnienie. Owszem, skóra potrzebuje nawilzenia, ale skóra która jest bardzo sucha bo ma za mało lipidów potrzebuje przede wszystkim natłuszczenia.
Nie zauważyłam tego u siebie, czasem skóra jest bardziej sucha, czasem mniej, nie pokrywa się to z ilością wypijanych przeze mnie płynów, ale wierzę Ci na słowo Skórę bardzo suchą lepiej jednak, moim zdaniem, pielęgnować w obu kierunkach, bo jest to dużo efektywniejsze i ma się pewność, że skórze niczego nie brakuje. Dlatego krem nawilżający stosować równolegle z czymś natłuszczającym. Skóra sucha zawsze będzie miała za mało lipidów - taki to już typ cery, sama nie potrafi ich wytwarzać w wystarczającej ilości - więc trzeba się nauczyć jak ją zadowolić bez spychania na bok innych potrzeb
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 12:55   #15
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Jedyna dziwna rzecz z moją cerą, że mam na nosie pełno rozszerzonych porów, musze go szczotką do zębów szorować żeby nie było zaskórników, a rano jak się budzę jest cały tłusty od łoju.

Ja też jestem alergikiem i mam cerę wrażliwą dlatego też szukam (mozliwe, ze zapomniałam na początku napisać) czegoś BARDZO nawilżającego i jednocześnie do skóry wrażliwej i alergicznej.

Wcześniej kupiłam np. krem ziaji masło kakaowe, krem ziaji z koenzymem q10 i retinolem, czy krem ziaji z olejkiem z awokado i po każdym miałam całą twarz w swędzących krostach.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-11-04 o 12:56
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:01   #16
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Jedyna dziwna rzecz z moją cerą, że mam na nosie pełno rozszerzonych porów, musze go szczotką do zębów szorować żeby nie było zaskórników, a rano jak się budzę jest cały tłusty od łoju.
Też mam rozszerzone pory na nosie, cóż, taka uroda, nie ma co się przejmować Tylko u mnie nie przetluszcza się jakoś specjalnie, jest tylko mniej suchy niż reszta twarzy. Nie katuj nosa mocnym zdzieraniem szczoteczką, wystarczy peeling i nie musisz nakładać mocno nałuszczających produktów jeśli sam produkuje łój, wystarczy nawilżanie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:05   #17
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

A znasz jakiś sposób na zmniejszenie tych porów na nosie? Bo wówczas nie miałabym ich wypełnionych codziennie łojem itp. i nie byłoby zaskórników. Jeszcze ponad 2 lata temu (do dziś mam ale już totalną resztkę i niewiele pomaga) kupiłam, a właściwie dostałam w ramach karty prezentowej do SUperpharm, krem vichy na noc, taki ciemnozielony (opakowanie), na rozszerzone pory, ale on niewiele pomaga, a bardzo drogi bo 30pare zł kosztowałl.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:07   #18
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ja też jestem alergikiem i mam cerę wrażliwą dlatego też szukam (mozliwe, ze zapomniałam na początku napisać) czegoś BARDZO nawilżającego i jednocześnie do skóry wrażliwej i alergicznej.

Wcześniej kupiłam np. krem ziaji masło kakaowe, krem ziaji z koenzymem q10 i retinolem, czy krem ziaji z olejkiem z awokado i po każdym miałam całą twarz w swędzących krostach.
W takim razie warto zainwestować w Cetaphil Kosmetyki Fitomedu (te, które używam) mnie nie uczulają, ale jest to kwestia bardzo jednostkowa i trzeba samemu próbować. Każego co inego uczula.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:11   #19
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Ja już tyle kremów musiałam oddawać mamie lub siostrze, bo mnie uczulały, że na przestrzeni roku to by z 50 zł wyszło... ale np. spróbuję tego do mycia ziaji bez parabenów itp. (mam też enzymatyczny peeling ULGA ziaji i jest lepszy, niż początkowo sądziłam) oraz tych kapsułek (a lepsze jest stosowanie olejku z wiesiołka doustnie, czy na skórę)?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-04, 13:12   #20
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Jedyna dziwna rzecz z moją cerą, że mam na nosie pełno rozszerzonych porów, musze go szczotką do zębów szorować żeby nie było zaskórników, a rano jak się budzę jest cały tłusty od łoju.

Ja też jestem alergikiem i mam cerę wrażliwą dlatego też szukam (mozliwe, ze zapomniałam na początku napisać) czegoś BARDZO nawilżającego i jednocześnie do skóry wrażliwej i alergicznej.

Wcześniej kupiłam np. krem ziaji masło kakaowe, krem ziaji z koenzymem q10 i retinolem, czy krem ziaji z olejkiem z awokado i po każdym miałam całą twarz w swędzących krostach.
Jak długo masz przesuszona skórę? Zawsze miałaś z nia problem? Możliwe, ze pogłębiasz stan przesuszenia skóry przez to, że za mocno ją szorujesz. Skóra pozbyta sebum, które chroni ją produkuje jego jeszcze wiecej, bo chce się unormować. To takie błędne koło. Teraz najwazniejsze jest to bys unormowała swoją skórę
Może ten krem by się sprawdził u Ciebie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...zapachowy.html

Na zaskórniki dobre są kremy, toniki z kwasami do codziennego stosowania. One normuja tez wydzielanie sebum, zmniejszaja pory np. acne derm. Nie znam tanszych produktów z kwasami, nawet w samorobionych tonikach wyjdzie drogo na 1 zakupach, wiec moze poszperaj w internecie.

Pytaj o próbki w aptekach.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-04 o 13:15
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:12   #21
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
A znasz jakiś sposób na zmniejszenie tych porów na nosie? Bo wówczas nie miałabym ich wypełnionych codziennie łojem itp. i nie byłoby zaskórników. Jeszcze ponad 2 lata temu (do dziś mam ale już totalną resztkę i niewiele pomaga) kupiłam, a właściwie dostałam w ramach karty prezentowej do SUperpharm, krem vichy na noc, taki ciemnozielony (opakowanie), na rozszerzone pory, ale on niewiele pomaga, a bardzo drogi bo 30pare zł kosztowałl.
Nie znam, nigdy się też nad tym głębiej nie zastanawiałam i nie interesowałam, jakby poszperać na wizażowych wątkach na biochemii czy też tutaj, to pewnie coś by się znalazło, jakieś sposoby. Sądzę jednak, że nie ma na to metody, która by pozbyła się tego problemu całkiem na zawsze, to stała, regularna pielęgnacja zapobiegawcza.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:17   #22
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Agnieszka - ja szoruję szczoteczką tylko nos, ze względu na rozszerzone pory z zaskórnikami, twarzy absolutnie nie szoruje szczoteczką. Ten żel do mycia twarzy, który używam to ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ia-twarzy.html
Lepsze byłoby to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...y-i-ciala.html? Czy płyn miceralny?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:26   #23
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Agnieszka - ja szoruję szczoteczką tylko nos, ze względu na rozszerzone pory z zaskórnikami, twarzy absolutnie nie szoruje szczoteczką. Ten żel do mycia twarzy, który używam to ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ia-twarzy.html
Lepsze byłoby to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...y-i-ciala.html? Czy płyn miceralny?
Ja lubię olejki, bo delikatnie myja, wogóle nie naruszają sebum które jest naturalnie na twarzy, nie masz po nich uczucia ściągniecia jak po żelach opartych na detergentach typu sls, nie czujesz az nadto czystej twarzy- jesli wiesz o co mi chodzi. Ja wybrałabym olejek, ponieważ po płynie micelarnym możesz mieć niemiłe odczucie nie umycia skoro masz skórę równiez z zaskórnikami. Ciężko tez o dobry płyn micelarny w niskiej cenie, jeden z lepszych to bioderma, ale on jest dosyc drogi.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:36   #24
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Agnieszka - ja szoruję szczoteczką tylko nos, ze względu na rozszerzone pory z zaskórnikami, twarzy absolutnie nie szoruje szczoteczką. Ten żel do mycia twarzy, który używam to ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ia-twarzy.html
Lepsze byłoby to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...y-i-ciala.html? Czy płyn miceralny?
Według mnie najlepszy do bardzo suchej skóry jest płyn micelarny, bo suche skóry zwykle nie lubią się z wodą. Z tym, że ja używam zwykle płynów aptecznych typu Avene czy La Roche Posay, a po nich spryskuję twarz wodą termalną, dzięki temu ma się uczucie czystej skóry bez lepkości. Nie wiem jak te drogeryjne się spisują, lepiej poszukać na KWC opinii i sądzę, że bez wody termalnej skóra może się troszkę w dotyku kleić, co nie jest zbyt przyjemne.
Spróbuj najpiew z jakimś delikatnym środkiem, Ziaja ma w swojej ofercie żel Ziaja Med Kuracja Lipidowa (cena nie wyższa niż 15 zł), który można używać bez wody jak i z wodą, podobno w działaniu nie ustępuje emulsji micelarnej Cetaphil, a ją sobie bardzo, bardzo chwalę.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:39   #25
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Według mnie najlepszy do bardzo suchej skóry jest płyn micelarny, bo suche skóry zwykle nie lubią się z wodą. Z tym, że ja używam zwykle płynów aptecznych typu Avene czy La Roche Posay, a po nich spryskuję twarz wodą termalną, dzięki temu ma się uczucie czystej skóry bez lepkości. Nie wiem jak te drogeryjne się spisują, lepiej poszukać na KWC opinii i sądzę, że bez wody termalnej skóra może się troszkę w dotyku kleić, co nie jest zbyt przyjemne.
Spróbuj najpiew z jakimś delikatnym środkiem, Ziaja ma w swojej ofercie żel Ziaja Med Kuracja Lipidowa (cena nie wyższa niż 15 zł), który można używać bez wody jak i z wodą, podobno w działaniu nie ustępuje emulsji micelarnej Cetaphil, a ją sobie bardzo, bardzo chwalę.
Tak, masz rację z pogrubionym, ale ja wziełam tu pod uwagę to co napisałam powyzej. Wody termalne są zazwyczaj drogie, taniej jeszcze nie spotkalam.

ten produkt mozna uzywac bez wody: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...derm-zel.html?

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-04 o 13:42
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:48   #26
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Tak, masz rację z pogrubionym, ale ja wziełam tu pod uwagę to co napisałam powyzej. Wody termalne są zazwyczaj drogie, taniej jeszcze nie spotkalam.

ten produkt mozna uzywac bez wody: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...derm-zel.html?
Wiem, wiem, odnosiłam się tylko do postu autorki Tanią wodę można kupić w Rossmannie, Caramance, kosztuje 30 zł za dużą butlę 400 ml. Tania jest również Iwostin, choć ma okropny dozownik, od razu nie polecam

O ten żel właśnie mi chodziło
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2013-11-04 o 13:49
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:54   #27
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, odnosiłam się tylko do postu autorki Tanią wodę można kupić w Rossmannie, Caramance, kosztuje 30 zł za dużą butlę 400 ml. Tania jest również Iwostin, choć ma okropny dozownik, od razu nie polecam

O ten żel właśnie mi chodziło
ok dzieki
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 14:34   #28
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Super, dziękuję za rady i na pewno skorzystam .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 19:58   #29
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Od siebie dodam Avene Cold Cream i krem lipidro Tołpy
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 23:27   #30
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Bardzo silnie nawilżający krem

Akurat kosmetyki tołpy są niestety za drogie dla mnie. Jeszcze zapomniałam o jednym - jaki dla takiej cery jak moja - bardzo przesuszonej i wrażliwej i alergicznej - poleciłybyście mi krem na dzień (w sensie, żeby był z filtrem)?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-26 09:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.