suche skórki na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-05, 22:13   #1
moniska_696xd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 12

suche skórki na twarzy


mam 18 lat i cerę dość suchą, kupuję więc kremy, obecnie mam Nivea Soft i idealnie nawilża cerę i jest gładka ale po nałożeniu podkładów ( mam 4, każdy innej firmy i nie nakładam ich na siebie)w ciągu kolejnych dni nakładam je na twarzy i każdy podkreślił mi skórki. Co 2-3 dni stosuję peeling ziarnisty do skóry suchej ale nic nie daje, czasem smaruję też twarz kremem Cetaphil i nic. Macie jakieś sprawdzone sposoby ??

EDIT :
Minęło już wiele czasu od tego gdy walczę z suchymi skórkami. Nie ma nic ciekawego więc postanowiłam sama się za to wziąć. Otóż warto zastanowić się skąd się biorą te cholerne skórki. Kosmetyki ? Klimatyzacja ? Warto odstawić to wszystko, co nam to robi. Zaczęłam stosować peelingi enzymatyczne ( mój faworyt : lirene w saszetkach ok, 2.5 zł) a peelingi mechaniczne ostawiłam na raz na tydzień ( perfekta- peeling dla cery suchej ok, 2 zł ). Na to na noc nakładałam bardzo grubą warstwę kremu bambino. Rano zmywałam to wodą różaną dabur ( do kupienia na allegro, cena ok 10 zł). Nakładałam na twarz nivea soft lub krem dla dzieci do twarzy babydream ( ale nie pod oczy bo zrobił mi tam suche skórki, ale na reszcie twarzy jest ok). Do tego w miejscu gdzie pojawiają się te placki wklepuję palcem płynny podkład. nie używam podkładów w musie ani w kompakcie. Do tego piję więcej wody, jem więcej " wodnych " owoców i biorę witaminę a+e. Punktowo smaruję twarz maścią z wit. a. Duży wpływ na stan cery ma nasza dieta więc warto zadbać o zdrowe odżywianie. Mi pomogło też picie pokrzywy. Mam nadzieję, że komuś pomogłam

Edytowane przez moniska_696xd
Czas edycji: 2013-10-05 o 21:16
moniska_696xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 17:04   #2
emi_x
Raczkowanie
 
Avatar emi_x
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 50
GG do emi_x
Dot.: suche skórki na twarzy

Hejka

Tez mam bardzo sucha skore, ale siostra poradzila mi abym zaczela uzywac kremu NIVEA PURE & NATURAL SOOTHING DAY CREAM.
Krem jest bardzo fajny i odswieza skore niesamowicie od jakis 3 tygodni nie mam suchego naskorka na twarzy

Mam nadzieje ze pomoglam.
emi_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 17:16   #3
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: suche skórki na twarzy

Ja mam suche skórki głównie pomiędzy brwiami . Jakich podkładów używasz? Ja zauważyłam, że używając podkładu w musie straasznie podkreśla mi skórki, a jak zmieniłam na podkład płynny to jest ich znacznie mniej, prawie wcale . Tylko że te z tubki są mniej trwałe i już po 2 godzinach schodzą
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 02:40   #4
emi_x
Raczkowanie
 
Avatar emi_x
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 50
GG do emi_x
Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Ja mam suche skórki głównie pomiędzy brwiami . Jakich podkładów używasz? Ja zauważyłam, że używając podkładu w musie straasznie podkreśla mi skórki, a jak zmieniłam na podkład płynny to jest ich znacznie mniej, prawie wcale . Tylko że te z tubki są mniej trwałe i już po 2 godzinach schodzą
Sprobuj tego kremu co napisalam
Tez mialam suche skorki pomiedzy brwiami, najwiecej kolo nosa
Kremik pomogl:P


Pozdrowionka
Emi_x
emi_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 02:40   #5
emi_x
Raczkowanie
 
Avatar emi_x
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 50
GG do emi_x
P.S. Najlepszych jest krem na dzien ale jest tez w wersji na noc


Pozdrowionka
Emi_x
emi_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 13:53   #6
moniska_696xd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 12
Dot.: suche skórki na twarzy

właśnie używam podkładów tylko w płynie i zawsze jest niby nawilżający. . kupiłam już peeling enzymatyczny i niedługo ten krem, mam nadzieję, że pomoże. Dziękuje za pomoc ; )
moniska_696xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 17:53   #7
sweetdreams64
Raczkowanie
 
Avatar sweetdreams64
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 316
Dot.: suche skórki na twarzy

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Ja mam suche skórki głównie pomiędzy brwiami . Jakich podkładów używasz? Ja zauważyłam, że używając podkładu w musie straasznie podkreśla mi skórki, a jak zmieniłam na podkład płynny to jest ich znacznie mniej, prawie wcale . Tylko że te z tubki są mniej trwałe i już po 2 godzinach schodzą
zgadzam się w 100% jak stosuję płynne podkłady i puder to mam skórę niemal idealną,ostatnio koleżanka poleciła mi ten podkład w musie z Essence i musiałam go zmieszać z kremem bo inaczej nie dało się go nałożyć na twarz
dla mnie podkłady płynne też nie są trwałe, ale ciągle pudruję twarz, polecam puder z Synergen,świetnie matuje
__________________
15.05.2012-aparat góry łuk
29.11.2012-aparat dolny łuk



***********************





sweetdreams64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 23:35   #8
b0006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: suche skórki na twarzy

wypróbuj krem iwostin intensywnie nawilżający (koszt ok 30 zł, ale duża tubka, starcza na bardzo długo) Dla mnie niezawodny i niezastąpiony w lecie
b0006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 09:28   #9
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: suche skórki na twarzy

Krem ochronny Bambino.
Nie ma śladu po suchych skórkach już po kilku aplikacjach na noc
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 10:08   #10
jolanp
Raczkowanie
 
Avatar jolanp
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 36
Dot.: suche skórki na twarzy

Także polecam Bambino. Ogólnie kremy dla dzieci sprawdzają się bardzo dobrze. Też miałam ten problem i po tym kremie jak ręką odjął.
jolanp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 15:18   #11
moniska_696xd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 12
Dot.: suche skórki na twarzy

Dziękuję za pomoc ))
moniska_696xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-07, 20:19   #12
tinanosaur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: suche skórki na twarzy

Olej kokosowy.
tinanosaur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 13:50   #13
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: suche skórki na twarzy

kiedyś tez miałam taki problem, ale u mnie to było na tyle poważne ze miałam maść od dermatologa na receptę. Potem te wysuszenia zniknęły, ale do tej pory używam tylko delikatnych kosmetyków. Nie musza być jakieś drogie, ważne żeby do wrażliwej skóry i najlepiej bez parabenów.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 02:24   #14
turkus85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 26
Dot.: suche skórki na twarzy

Dla mnie ten problem tez był uciążliwy, do tego ja używałam wysuszających kosmetyków-leków na tradzik skinoren, płyn adonis.
Jakiś czas temu na alliexpres kupiłam 2 tubki kremu yiganerjing- kupiłam go na problem z kostką- mam tam taki placek który mimo nawilzania stale jest suchy i rogowacieje. Krem na stopę pomaga, ale stwierdziłam że moja twarz wygląda jak pustynia Gobi i w sumie gorzej nie bedzie i posmarowałam nim twarz. Na poczatku piekły mnie oczy- maść ma dośc silny zapach kamforowo- ziołowy jak carmex classic do ust. Po trzech dniach skóra jest pieknie nawilzona, żadnych skórek sychych nawet koło nosa - SZOK. Od tej pory uzywam go codziennie wieczorem - odstawiłam tez kosmetyki na tradzik i jedyne czego uzywam po umyciu twarzy to tonik z liści manuka ziaja oraz tego kremu tylko wieczorem. Rano niczym nie smaruje nawet kremem. Od czau jak użyłam tego kremu nie wykoczył mi ani jeden pryszcz, nie robiłam żadnej maseczki. Cena tego cuda to niecałe 14 zł za 3 tubki o pojemności 15g.
turkus85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 07:09   #15
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: suche skórki na twarzy

Mnie teraz bardzo mocno złuszcza krem od dermatologa na trądzik. Każdy krem nawilżający bardzo mocno piecze i nie daje rady odpowiednio nawilżyć mojej skóry. Oczywiście chyba nie muszę wspominać, że krem na pryszcze nie pomaga? dzisiaj wybieram się do dermatologa, może zmieni mi kuracje, bo już nie daję rady
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-14 08:09:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:31.