Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-22, 16:57   #1
niktona
Przyczajenie
 
Avatar niktona
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 26

Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??


Hej
Mam do was Stylistki pytanie Pazurki robie juz jakieś 3 miesiace, mam skończone 2 porządne kursy.
Ale z czymś takim sie nie spotkałam jeszcze...
Przedłużałam na formie pazurki teściowej i po półtora tygodnia odkleił sie jej paznokieć .... ( nazłość chyba:P) tylko ze dziwnie bo od obłączka sie odkleił i trzymał na pazurku co zdążył juz ciut urosnąć.
Skórek nie zalałam, żadnych zapowietrzeń nie było. Pracuje na dobrych żelach, paznokieć przed wszystkim oczyściłam (skorki, matowienie itp)
Teraz minęły niecałe 3 tygodnie i jej zrobiło sie tak z 3 pazurami. Nie łamie sie nic tylko odchodzi żel jakby od płytki paznokcia.
Czy ja zrobiłam coś nie tak?? Czy to może ona ma jakiś problem ze zdrowiem czy dietą i sie dlatego nie chce to trzymać??
__________________
Odcieli Aniolom skrzydla....bo dawaly wolnosc....
Obdarli je z szat...gdyz za piekne byly...
Obrzucili je blotem....bo biala skore mialy....
Teraz stoja ranne...
nagie...
brudne...
lecz nadal jakze doskonale....
niktona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 18:00   #2
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

Skoro odszedł tylko 1 paznokieć i to tak jak opisujesz to może problem akurat z tym jednym? Tłusta płytka? Teściowa bierze jakieś leki? Hormony?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 19:44   #3
aldi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 49
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

Tak jak pisze Byliczka ważne czy bierze jakieś leki ?Powodem może też być bardzo elastyczna płytka pokryta twardym żelem, który pod wpływem jej uginania nie amortyzuje tylko się odkleja - wtedy paznokcie bardziej narazone najszybciej sie odklejają.
aldi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 20:28   #4
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

Zwróciła bym właśnie uwagę na kwestię przyjmowania różnych medykamentów, bo jeśli nawet paznokcie były by zbyt elastyczne na twarde żele to działo by się to z większą ilością paznokci - teoretycznie. Podobnie ze złym przygotowaniem płytki- odeszły by wszystkie a nie tylko 1.
Obserwuj skurczybyka i kombinuj
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 21:00   #5
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

wszystkie te rzeczy ktore opisujesz byli dotyczylyby wszystkich..
szczegolnie wlasnie leki i hormony..
elastyczna plytka tez jest na wszystkich pazurkach, a nie na jednym (chyba, ze wynika to z oslabienia/uszkodzenia/etc :P,ktore dotknelo jeden pazur.np. wczesniej jeden byl przepilowany)..

poniewaz paznokciami zajmujesz sie jednak krotko, to zwrocic uwage na dokladne odtluszczanie plytki, matowienie etc, bo osobiscie bym jednak obstawiala blad techniczny..
mozliwe, ze przypadkiem dotknelas paznokcia juz po odtluszczeniu.. moze byl niedokladnie odpylony..
to sie zdarza nawet najlepszym..

ale jak problem bedzie sie powtarzal, no to trzeba bedzie pomyslec
pozdrawiam
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 21:18   #6
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

An dlatego napisałam że elastyczną płytkę bym wykluczyła, ale z błędem technicznym się nie zgodzę z jednego powodu: paznokcieć podszedł by powietrzem ale nie "odkleił" by się.
Mam kklientkę której po braniu pigułek antykoncepcyjnych nie trzyma się masa na kciukach, wyłącznie na kciukach więc wiem że są i takie anomalie i w to bym celowała.
Nie wydaję mi się żeby nikotona przygotowała tylko 1 paznokcieć źle i akurat on poszedł w całości.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 21:30   #7
aldi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 49
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

Fakt że błąd techniczny też wziełabym pod uwagę , przepiłowanie chyba by zauwazyła? Trzeba by widziec tak naprawde krok po kroku jak te pazury sa wykonywane
aldi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 22:31   #8
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

jeee tam gadosz byli!
dam se reke uciac, ze sie podpowietrzyla, a ze sie duuzo podpowietrzyl, to byl taki efekt..

patrz, dziolcha napisala, ze od obloczka sie jej oderwal, a dalej sobie rosl..
pewnie skorki byly zle usuniete? moze zle zmatowione w tym miejscu?

bo widzisz kocie, uwierz mi, ze na tabletki reaguja wszystki pazury..
to nie ma nic wspolnego z tabletkami..
nie ma tak, ze wybiorczo..
nie to, ze chce sie madrzyc czy cos, ale jak mi nie wierzysz, to podpytaj innego lekarza.. najlepiej dermatologa, ale takiego co wie jak przebiega proces stylizacji (bo ostatnio kolega, ktory wlasnie ma zaczyna prace jako dermatolog, dal sobie wmowic, ze akryl moze sie wrzerac w plytke paznokciowa ubaw mialam przedni)..
jak sie bierze jakies tabletki, to ich sklad wplywa na caly organizm, a te kciuki, to raczej zbieg okolicznosci..
wszystkie paznokcie byly oslabione, ale pamietaj, ze kciuki sa najbardziej operacyjne - glupi przyklad - otwieram nimi puszki z napojami, wiec w sumie podwazam pazura i przyznam, ze czesciej mi sie lamaly i zapowietrzaly..
takze..
juz szybciej jestem w stanie uwierzyc, ze jeden pazur byl zle przygotowany, niz w to, ze tylko jeden byl "pod wplywem tabletek" ;P

fakt jest taki, ze pazury znamy z opisu latwiej bedzie jak wrzucisz fotke bo tak jak mowie.. krotko stylizujesz i mozliwe, ze jednak cos cie sie przydazylo...
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 08:36   #9
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

Z obserwacji mi wynikło że jak mi babol brał pigsy to kciuczki po ok 5-6 godzinach odchodziły pięknie jak by były przyklejone na ośmierniczce. Równiutko, bez zapowietrzeń, widać było po płytce że bez grama siły odeszły. Jak odstawiła- ziroł problem. Chyba że to autosugestia
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 09:42   #10
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

może primer dobrze nie wysechł na tym jednym pazurze ....
albo te błonki jeszcze mogły zostać źle usunięte
__________________
http://wilczy-pazoor.bloog.pl
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 10:56   #11
maguah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zielona kraina
Wiadomości: 215
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

dziewczyny niedoczytalyscie ze po 3 tyg tak stalo sie z trzema nastepnymi paznokciami( i podejrzewam ze z reszta tez) wiec obstawiam zle przygotowana plytke tak jak anick pisze.
__________________
Never say u r sure bout anything in ur life
maguah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-23, 23:54   #12
niktona
Przyczajenie
 
Avatar niktona
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 26
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

No tak odkleił się jej już 3 raz tzn 2 razy ten sam i raz całkiem inny.
Hmmm miałam kurs 240 h praktyki i płytkę chyba umiem przygotować:P ( ale wiadomo mogło pójść coś nie tak:P)
Z przepiłowaniem raczej nie ma mowy, bo robiłam jej 1 raz (matowiłam a nie zpiłowywałam) , a wcześniej miała przedłużane ponad rok temu.
Pazurki chciała bo właśnie sie użalała ze te paznokcie co ma(swoje naturalne) to są bądź jakie, ze się łamią i uginają więc może tez coś w tym jest...
Teściowa bierze anty i pracuje jako pigula wiec może tez coś przez rękawiczki może przesiąkać jednak??
Ale nie wykluczam tez mojej winy wydaje mi się ze dobrze odsunęłam skórki, zmatowiłam i ze odtłuszczanie tez poszło ok ale może coś przeoczyłam jednak

Hmm a jak wygląda?? przedłużyłam jej paznokcia i ozdobiłam, a odszedł jej tak jak cały tips kupiony w kiosku zapowietrzeń ani ukruszeń żadnych, po prostu sobie odszedł z pazurka:/
__________________
Odcieli Aniolom skrzydla....bo dawaly wolnosc....
Obdarli je z szat...gdyz za piekne byly...
Obrzucili je blotem....bo biala skore mialy....
Teraz stoja ranne...
nagie...
brudne...
lecz nadal jakze doskonale....
niktona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 09:04   #13
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

ja stawiam na zle przygotowanie

jak zaczynalam stylizacje, tez po jakichs 3 miesiacach od kursu zdazylo mi sie robic moje wlasne pazury i tez mi tak odeszly,od obloczka, bez zadnego naruszenia naturalnej plytki, tak jakby sie odkleily... i dziwne bo tylko na jednej rece potem sobie przypomnialam ze zapomnialam o primerze na lednej lapce
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 09:18   #14
maguah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zielona kraina
Wiadomości: 215
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

potty z tym primerem to dziwna sprawa jest, bo ja czesto sobie samej zapominam dac primera szczegolnie na prawa reke hehehe i nigdy mi sie nic nie dzieje trzymaja mi sie jak szalonenie wiem od czego to zalezy.

co do tematu to moze akurat ten jeden paznokiec zostal dotkniety i zatluszczony??? moze tesciowa niechcacy dotknela
__________________
Never say u r sure bout anything in ur life
maguah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 19:07   #15
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

Hej ja mam ten problem ze sobą samą. Na co dzień nie nosze żelków, chociaż je robię innym, a to dlatego, że po prostu mi odchodzą! Nie wiem jak u autorki z tym problemem było, ale to nie koniecznie jej wina jest. Ja do tej pory miałam kilkanaście klientek i jednej Pani także w ten sam sposób odchodziły, ale przyczyna leżała w zatłuszczeniu płytki oliwką przed zabiegiem. Ja jestem przykładem człowieka, który"odrzuca" akryl i żel ze względu między innymi leków i uczulenie na primer, oraz pyły. Mam je około tygodnia i potem wystarczy, że je podważę kopytkiem i elegancko schodzą, plus, że nie muszę odnowy robić tylko od razu nowe pazurasy
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 11:54   #16
niktona
Przyczajenie
 
Avatar niktona
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 26
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

No robilam juz paru klientkom i wsyztsko ok bylo
Dzis sie dowiedzialam ze tesciowa kupila klej, i jak jej pazur odchodzi to go klei. A najlepsze jest to ze przyklei odlecianego tipsa klejem i on po 2 dniach odchodzi znowu:/

Primera uzywam ale nieraz sobie nie dalam i pazurki sie trzymaja i nie ma mowy zeby odeszly (choc nieraz by sie chcialo zeby nie pilowac tego :P)
__________________
Odcieli Aniolom skrzydla....bo dawaly wolnosc....
Obdarli je z szat...gdyz za piekne byly...
Obrzucili je blotem....bo biala skore mialy....
Teraz stoja ranne...
nagie...
brudne...
lecz nadal jakze doskonale....
niktona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 12:32   #17
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

Cytat:
Napisane przez niktona Pokaż wiadomość
No robilam juz paru klientkom i wsyztsko ok bylo
Dzis sie dowiedzialam ze tesciowa kupila klej, i jak jej pazur odchodzi to go klei. A najlepsze jest to ze przyklei odlecianego tipsa klejem i on po 2 dniach odchodzi znowu:/

Primera uzywam ale nieraz sobie nie dalam i pazurki sie trzymaja i nie ma mowy zeby odeszly (choc nieraz by sie chcialo zeby nie pilowac tego :P)
A może spróbuj wymoczyć paznokcie teściowej w odtłuszczaczu? Nie tak na chwilę tylko na jakieś 10 minut , potem nałóż dwa razy primer kwasowy i 1 raz bez kwasowy i pilnuj aby nie miała tłustych pazurków i nie moczyła przez zabiegiem.
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 17:10   #18
DariannaKrak.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 398
GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

A może mogłabyś ogólnie napisać jak wykonujesz paznokcie+ wkleić przykładowe zdjęcie(najlepiej paznokci Teściowej) bo powodów odklejania się zelu od paznokcia jest tak dużo,ze możemy tu zgadywać i zgadyywać..
DariannaKrak. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 13:56   #19
miikki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 48
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

Witajcie, tak jak piszecie powodów może być dużo : hormony, dieta, źle przygotowana płytka, nie dokładnie nałożony primer, czy żel. U mnie występował podobny problem. Żel nigdy nie trzymał mi się na paznokciach wskazujących i kciukach. Czyli na najbardziej narażonych na uszkodzenia. Na pozostałych paznokciach było ok. Teraz nosze akryl i jest ok. Dla mnie żel jest za miękki. Może twoja teściowa tez ma ten problem.
miikki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-27, 13:42   #20
butterfly92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 129
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

mi tam sie najbardziej kciuki zapowietrzają generalnie mam tragiczne pazury
butterfly92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 10:48   #21
aszeama
Przyczajenie
 
Avatar aszeama
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Paznokcie zelowe sie odklejaja!! czemu??

Chciałabym odświeżyć ten wątek, bo właśnie czegoś takiego szukałam. Cieszę się, że nie jestem sama z takim problemem. Od niedawna zajmuję się paznokciami żelowymi. Dodam, że jestem samoukiem, ale nie uważam, żeby paznokcie wychodziły mi jakieś bardzo brzydkie. Wiadomo, że nie są idealne, ale jakoś trzeba się nauczyć. Zazwyczaj wykonuję żele na naturalnej płytce, no i tu jest problem. Po kilku dniach lakier z któregoś odpryśnie, lub cały żel odejdzie. I tu mogłabym powiedzieć "no cóż, przecież nie umiem robić żeli, dlaczego się dziwię" A jednak się dziwię, bo kiedyś spróbowałam zrobić żele na tipsie i byłam bardzo zaskoczona, bo trzymały się one bez zarzutu. Żadnych odprysków, popękanego lakieru... Potem zrobiłam krótkie tipsy mojej mamie i również trzymały się doskonale. (Aż miała problem, żeby się ich pozbyć)
Czy problem może być w mojej płytce paznokcia i dlatego żele się nie trzymają? Wykonuję wszystko starannie i według instrukcji. Czasem aż przez to tracę zapał, bo nie chcę nosić tipsów, chciałabym ładne żele na naturalnych paznokciach.
aszeama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-13 11:48:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:19.