Jaki najlepszy krem z kwasami ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-30, 06:25   #31
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

czesc dziewczyny od wrzesia chciałabym zaczac uzywac kwasów ale niewiem od jakiego stęzenia powinnam zaczac .Od tygodnia uzywam Acne Derm i zadnej poprawy niewidze moze dlatego ze mam bardzo duzo starych blizn,a na czole powychodziły mi małe pryszczyki.Pisałam do jednej z aptek internetowych polecili mi krem GLYCOLIX FACIAL 10% czy któras zwas uzywała
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 08:46   #32
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Ja jeszcze z jednym pytaniem.
Otóż ważne, aby przy stosowaniu kwasów używać dobrego kremu nawilżającego i filtrów.
Problem w tym, że nie wiem w jakich kremach mogę znaleźć te filtry. Dobrze by było jakby nie były drogie takie kremiki.
Nawilżający mam Vichy Normaderm - na rano - ale co stosować razem z Lysanel Active ?
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 09:04   #33
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

No wiec po lekturze artykułu Basi dowiedziałam sie ze nalezy stosowac kremy z faktorem powyzej 15, czyli jesli dobrze rozumiem to najniższa wartość ktora zapewnia ochrone przez przebarwieniami...ale gdy czytałam wypowiedzi tu na forum.. wszyscy mowili o filtrach 60 albo i wiekszych, więc teraz sama nie wiem jaki powinien byc, i czy ta moja 35 starczy... na razie będe go stosowac przynajmiej dopoki nie znajde czegos mocniejszego i nie zatykajacego porów
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 09:10   #34
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Hm ale jakiego kremu używasz ? Chodzi mi o konkretne nazwy
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 11:41   #35
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez Megg
Problem w tym, że nie wiem w jakich kremach mogę znaleźć te filtry. Dobrze by było jakby nie były drogie takie kremiki.
tu masz opisy takich kremów z filtrami:
http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/filtryindex.htm
ich średnia cena to ok. 50 zł. można kupić preparat do ciała, który ma zwykle 100 ml, więc 2 razy tyle, co do twarzy.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 11:43   #36
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
No wiec po lekturze artykułu Basi dowiedziałam sie ze nalezy stosowac kremy z faktorem powyzej 15, czyli jesli dobrze rozumiem to najniższa wartość ktora zapewnia ochrone przez przebarwieniami...
raczej przed fotostarzeniem. SPF15 to normalny filtr, jaki powinno się używać na co dzień. a przy kwasach raczej coś wyższego. poza tym, kremy z niskim faktorem UVB mają zwykle za niską lub żadną ochronę UVA. i na odwrót - kupując krem z wyższym faktorem UVB zapewniasz sobie też lepszą ochronę UVA - wybierz coś z kremów polecanych przez Basię, link podałam powyżej.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 13:02   #37
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Hm mam pewne obawy co do zatykania moich porów przez takie kremy...

Więc jeśli będę stosować Lysanel tylko na noc, to czy rano potrzebuje jakiegoś blokera na dzień ?
Czy np sam fluid rano będzie w porządku ?

Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-30, 14:03   #38
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

witam. znowu sie wtrace ;] jesli chodzi o kremy z filtrami to raczej poszukaj w aptekach. oprocz tych drozszysz (vichy, bioderma) mozesz np. kupic ziaje. widzialam ostatnio krem ziai (u mamy zreszta bo jest farmaceutka ) z filtrem cos kolo 35 takze mysle ze na jesienna juz prawie pogode bedzie ok . niestety sam fluid nie wystarczy bo mozesz sie nabawic przebarwien a to juz gorzej usunac. wiec lepiej zapobiegac. pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 14:27   #39
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Czyli jednak mimo stosowania kwasów wieczorami, kiedy nie ma już tyle słońca- trzeba rano aplikować siakieś filtry ?
Trzeba trzeba ?
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 14:58   #40
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez Megg
Czyli jednak mimo stosowania kwasów wieczorami, kiedy nie ma już tyle słońca- trzeba rano aplikować siakieś filtry ?
Trzeba trzeba ?
TAK, trzeba. przy używaniu kwasów naskórek jest cieńszy, a skóra bardziej wrażliwa na działanie promieni UV. stan ten NIE mija rano po zmyciu nocnego kremu! kremów z WYSOKIMI I STABILNYMI filtrami należy używać przez ok. miesiąc po zakończeniu kuracji kwasami. później można się przerzucić na niższy filtr, tzn. SPF15.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 14:59   #41
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez ann217
mozesz np. kupic ziaje.
nie słyszałam jeszcze o polskich kremach z dobrą ochroną UVA i stabilnymi filtrami. a szkoda.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-30, 15:06   #42
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Oki jak mus to mus, buzia w końcu ładna musi byc.

Buźki i dzięki za pomoc
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 16:32   #43
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

czesc dziewczyny ja właśnie dzisiaj kupiłam sobie ten krem Lysanel Active SVR mam nadzieje ze mi cos pomoże tylko boje sie pogorszenia stanu skóry bo podobno tak na początku jest czy ktoraś z was powie mi jak dlugo takie pogorszenie może występować? jak było u was...wiem ze każda skóra inaczej reaguje ale może u mnie bedzie podobnie...czy za ok. miesiąc mi to przejdzie?chce sie wyrobić do pażdziernika a i nie wedziecie czy ten krem mozna stosować w okolicy ust?troche sie boje bo tam skóra jest bardziej wrażliwa z gory dziekuje za odp
a jeśli chodzi o filtry to seria Lirene Erisa ma takie , ja ostatnio widziałam faktor 40za ok. 16 zł
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 18:19   #44
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

ja Lysanal zaczełam stosowac od piatku i jak narazie nic mi nie wyskoczyło.. tzn jedna mała niespodzianka na lini zuchwy, ale nie sadze ze to wpływ kremu
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 19:04   #45
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez justa79
nie słyszałam jeszcze o polskich kremach z dobrą ochroną UVA i stabilnymi filtrami. a szkoda.

stabilny czy nie a jednak istnieje krem z filtrem za niewielkie pieniadze. ziaja ma z serii sopotsun krem z filtrem 30. a i ktos tu napisal ze jest tez eris 40 Sama uzywam z biodermy bo mi odpowiadaja ale jak ktos nie chce wiecej kaski wydawac to tez moze kupic cos tanszego. wazne zeby sie na slonce nie wystawiac bez ochrony jak sie stosuje kwasy.
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 20:32   #46
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez ann217
stabilny czy nie a jednak istnieje krem z filtrem za niewielkie pieniadze. ziaja ma z serii sopotsun krem z filtrem 30. a i ktos tu napisal ze jest tez eris 40
ale Ty podajesz wysokość ochrony UVB, a ja pytam, który z polskich kremów gwarantuje wysoką ochronę UVA? to UVA są głównie odpowiedzialne za starzenie się skóry i przebarwienia.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 08:37   #47
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Dziewczyny,a gdzie Wy kupilyscie tan Lysanel?Bo narobilyscie mi ochoty na ten krem,ja ide z nazwa do apteki,a farmaceuta jak zobaczyl co ja chce kupic,to tylko powiedzial rece z daleka od tego jak nie chce pani miec klopotow...Zreszta nawet tego w Niemczech sprzedawac nie wolno bo ma 10% stezenie kwasow.

Teraz sama juz nie wiem,dziewczyny,byly jakies problemy w trakcie uzywania,albo po?Bo ja tu widze same pozytywne opinie na temat,a bede niedlugo w Pl,to moge sobie kupic.
Pozdrawiam
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 08:54   #48
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

ja napisałam do internetowej apteki o porade od jakiego stęzenia kwasu mam zacząc i podały mi krem glycolix facial 10%
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 09:35   #49
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

a czy ten Lysanel bedzie dobry dla cery suchej , takze z zaskórnikami i porami?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-01, 13:52   #50
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

czy ktos uzywał ten krem glucolix facial o odpowiedz
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 14:15   #51
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez *majka*
Dziewczyny,a gdzie Wy kupilyscie tan Lysanel?Bo narobilyscie mi ochoty na ten krem,ja ide z nazwa do apteki,a farmaceuta jak zobaczyl co ja chce kupic,to tylko powiedzial rece z daleka od tego jak nie chce pani miec klopotow...Zreszta nawet tego w Niemczech sprzedawac nie wolno bo ma 10% stezenie kwasow.

Teraz sama juz nie wiem,dziewczyny,byly jakies problemy w trakcie uzywania,albo po?Bo ja tu widze same pozytywne opinie na temat,a bede niedlugo w Pl,to moge sobie kupic.
Pozdrawiam
Maja, dziewczyny juz chyba o tym pisały - w Niemczech nei ma w ogóle kosmetyków SVR o ile dobrze pamiętam...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 14:16   #52
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez maszka5
czy ktos uzywał ten krem glucolix facial o odpowiedz
Maszka, ja nie mam pojęcia o jaki krem Ci chodzi - podaj dokładną nazwę, kto jest producentem?
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 18:08   #53
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

No a u mnie wysp nastąpił i to w miejscu niespodziewanym, myslałam ze bedzie to broda czy czoło.. a u mnie policzki no ale postaram sie trzymac dzielnie ehh
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 05:57   #54
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Smoczyco to jest krem firmy TOPIX PHARMCEULTCALS do kupienia na stronie www.bio-med.pl
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 08:28   #55
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez maszka5
Smoczyco to jest krem firmy TOPIX PHARMCEULTCALS do kupienia na stronie www.bio-med.pl

Hmmm, no to ja nie pomogę za bardzo - nie używałam nigdy kremów tej firmy, choć poczytałam kiedyś o nich na stronie biomedu. Krem który Cię interesuje ma dość duże stężenie kwasu, będzie złuszczał, choc na początku pewnie też i lekko szczypał, ochrona przeciwsłoneczna niezbędna.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 10:15   #56
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

czesc używam Lysanelu Acitve od tej środy...na razie nic strasznego sie nie działo,na początku jak nim posmarowałam czoło to troche szczypało a teraz mam lekko napiętą skórę i chyba zaczyna sie po mału wysuszać a teraz po przeczytaniu wypowiedzi Maji to sie troche przestraszyłam że bede miala jakies kłopoty...i juz sama nie wiem czy nie przerwać stosowania Lysanelu
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 19:09   #57
Lalotta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Dziewczyny! Nie obciążajcie swojej skóry przypadkowymi preparatami! Nie wymyślajcie sobie same kuracji! Idźcie do dermatologa, który jako lekarz zawsze będzie chcial wam pomóc a nie do kosmetyczki ktora zrobi wszystko co będziecie chcialy bo to dla niej kasa. Jeśli chcecie mieć piękną cerę to poradxcie się fachowca. To tylko taka moja sugestia.
Lalotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 22:05   #58
EmotIkonka
Rozeznanie
 
Avatar EmotIkonka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: München
Wiadomości: 560
Wyślij wiadomość przez MSN do EmotIkonka
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Hej dziewczyny co myślicie o kremie z kwasami CLARENA mam zamiar go wypróbować tzn. jeszcze nigdy nie uzywalam kremu z kwasami i on bedzie moim pierwszym . Czy po jego zastosowaniu mogę np. używać normaderm Vichy na dzień ? Czy jak wy radzicie ? Proszę o radę . Troszkę również poczytałam o tym kremie Lysanel i czym on się różni od tego z Clareny ? Który lepszy?
__________________
Doktor A. K.14.03.2011 "Artplastica"Szczecin
Mentor okragly 375 cc UHP
Cudowniaste

31.07.2012 powiększanie ust kwasem
09.08.2012 dopełnienie ust kwasem drugi zastrzyk Juvaderm Ultra Smile Kraków Medestetis

EmotIkonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 22:30   #59
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez Lalotta Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Nie obciążajcie swojej skóry przypadkowymi preparatami! Nie wymyślajcie sobie same kuracji! Idźcie do dermatologa, który jako lekarz zawsze będzie chcial wam pomóc a nie do kosmetyczki ktora zrobi wszystko co będziecie chcialy bo to dla niej kasa. Jeśli chcecie mieć piękną cerę to poradxcie się fachowca. To tylko taka moja sugestia.
Jak czytam takie posty to mi sie noz otwiera..Tak sie sklada ze przez długi czas chodzilam do lekarzy dermatologow a teraz rowniez odwiedzam kosmetyczki i z nimi rozmawiam...Pisanie ze lekarz chce pomoc a kosmetyczka chce tylko wyciagnac kase jak to sama" pieknie" ujęłas jest mocnym naduzyciem..Wszystko zalezy od czlowieka, jego checi pomocy, wiedzy i doswiadczenia oraz checi rozwijania sie...Mam wrazenie jakbym słyszala co niektorych lekarzy,ktorzy traktuja kosmetyczki jako cos co powstalo i musi zniknac z tego padołu...Echhhh
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 12:07   #60
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Ja nie miałam super-efektu po Lysanel. Wypróbowałam też Diacneal, niestety widać mój trądzik był bardziej zaawansowany. Mogę ze swej storny polecić kremy Environ i Mandelac Sesdermy (rownież w postaci serum) - ten ostatni z kwasem migdałowym - fajnie nawilża i równoczesnie rozprawia sie z zaskórnikami i zapobiega wykwitom-kwas migdałowy działa analogicznie jak antybiotyk i jednoczesnie nawilża i reguluje wydzielanie łoju.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:12:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.