Podniesienie alimentów niepracująca matka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-09, 16:37   #1
MadeleineMclean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 78

Podniesienie alimentów niepracująca matka


Witam , mam problem , mój narzeczony jest dwa lata po rozwodzie , z poprzedniego małżeństwa ma córkę 7 letnia , dziewczynka jest lekko opóźniona w rozwoju były podejrzenia autyzmu jednak jednoznaczna diagnoza nie została potwierdzona. Przy rozwodzie mój partner sam zobowiązał sie do płatności 450 zł miesięcznie na córkę , ona nigdy nie pracowała , było to przyczyna rozwodu ponieważ znalazła sobie kochanka , ktory chciał ja utrzymywać . My od roku mieszkamy razem wspólnie utrzymujemy mieszkanie koszt to ok 1200 miesięcznie , miesiąc temu sie zaręczyliśmy , a tydzień temu ona zażądała wyższych alimentów , partner odmówił ponieważ nie stać go na to zarabia 1600-1800 miesięcznie , po opłaceniu alimentów , mieszkanie i rachunków niewiele mu zostaje . Ona od kwietnia korzysta z 500+ oraz pobiera zasiłki wszędzie gdzie sie da , partner powiedział ze ona rownież ma obowiązek utrzymywać dziecko i powinna isc do pracy bo mała chodzi do przedszkola , poza tym wcześniej nie miała problemu z ta kwota , a teraz dostaje dodatkowo 500 zł , a ona uważa , ze jej nie starcza , a temat pracy uciela i powiedziała , ze mamy szukać prawnika . Moje pytanie brzmi czy sad moze podwyższyć alimenty ? Czy moze jej zasugerować ze jej obowiązkiem jest rownież utrzymywanie dziecka ? Czy weźmie pod uwagę ze dostaje dodatkowe pieniądze z 500+ I zasiłków ? Sama nie pracuje , takze prawdopobne , ze podbiera dziecku i dlatego nie starcza, ale przecież nie ma prawa bo to sa pieniądze dla dziecka . Proszę doradźcie cos ponieważ bardzo sie denerwuje , czy sady zawsze sa po stronie matek nawet tych które nie poczuwają sie do łożenia na swoje dziecko ?
MadeleineMclean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 16:58   #2
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:38
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:00   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez MadeleineMclean Pokaż wiadomość
Witam , mam problem , mój narzeczony jest dwa lata po rozwodzie , z poprzedniego małżeństwa ma córkę 7 letnia , dziewczynka jest lekko opóźniona w rozwoju były podejrzenia autyzmu jednak jednoznaczna diagnoza nie została potwierdzona. Przy rozwodzie mój partner sam zobowiązał sie do płatności 450 zł miesięcznie na córkę , ona nigdy nie pracowała , było to przyczyna rozwodu ponieważ znalazła sobie kochanka , ktory chciał ja utrzymywać . My od roku mieszkamy razem wspólnie utrzymujemy mieszkanie koszt to ok 1200 miesięcznie , miesiąc temu sie zaręczyliśmy , a tydzień temu ona zażądała wyższych alimentów , partner odmówił ponieważ nie stać go na to zarabia 1600-1800 miesięcznie , po opłaceniu alimentów , mieszkanie i rachunków niewiele mu zostaje . Ona od kwietnia korzysta z 500+ oraz pobiera zasiłki wszędzie gdzie sie da , partner powiedział ze ona rownież ma obowiązek utrzymywać dziecko i powinna isc do pracy bo mała chodzi do przedszkola , poza tym wcześniej nie miała problemu z ta kwota , a teraz dostaje dodatkowo 500 zł , a ona uważa , ze jej nie starcza , a temat pracy uciela i powiedziała , ze mamy szukać prawnika . Moje pytanie brzmi czy sad moze podwyższyć alimenty ? Czy moze jej zasugerować ze jej obowiązkiem jest rownież utrzymywanie dziecka ? Czy weźmie pod uwagę ze dostaje dodatkowe pieniądze z 500+ I zasiłków ? Sama nie pracuje , takze prawdopobne , ze podbiera dziecku i dlatego nie starcza, ale przecież nie ma prawa bo to sa pieniądze dla dziecka . Proszę doradźcie cos ponieważ bardzo sie denerwuje , czy sady zawsze sa po stronie matek nawet tych które nie poczuwają sie do łożenia na swoje dziecko ?
niektórzy ojcowie mieli obniżane alimenty z tego powodu, że matki dostawały dodatkowo 500+. wątpię, żeby facet miał zasądzone wyższe alimenty, bo oboje powinni łożyć na dziecko. no i oczywiście kwestia udowodnienia w sądzie, że dziecko ma aż takie potrzeby.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:00   #4
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:38
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:02   #5
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Popierasz siexzenie na dupsku i korzytanie z pracy innych ludzi?


Ale autorka pyta czy mozliwe jest podwyzszenie .

Nie jest poniewaz zarabia na tyle malo ze sad nie podwyzszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:05   #6
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:38
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:09   #7
Justyna034
Raczkowanie
 
Avatar Justyna034
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 46
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Wydaje mi sie ze sąd uwzgledni ze kobieta jest w zwiazku w ktorym utrzymuje ja facet i ze zyje na koszt panstwa

Jesli tak jest ze twoj narzeczony zarabia 1700 zl to nie sadze aby podniosl ta kwote 450 zl alimetow.
Justyna034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-09, 17:12   #8
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:38
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:16   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

strasznie pewna siebie jesteś, a nie wiesz, czy tak się umawiali, że ona nie będzie pracować. albo nie wiesz, czy dziecko było planowane. kiedyś facet mógł zarabiać więcej, ale nigdy nie masz pewności, że przez cały czas będziesz żyć na tej samej stopie życia.
matka dziecka jest cwana i tyle. ma 950zł na dziecko, do tego bierze różne zasiłki, a jest utrzymywana przez faceta.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:16   #10
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:38
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:21   #11
MadeleineMclean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 78
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Chciałam dodać , ze ona zaszła w ciąże w wieku 19 lat , zaraz po szkole , kłamała , ze jak mała pójdzie do przedszkola to poszuka pracy... I proszę mnie nie obrażać ponieważ ja utrzymuje sie sama nie jestem żadna utrzymanką


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
strasznie pewna siebie jesteś, a nie wiesz, czy tak się umawiali, że ona nie będzie pracować. albo nie wiesz, czy dziecko było planowane. kiedyś facet mógł zarabiać więcej, ale nigdy nie masz pewności, że przez cały czas będziesz żyć na tej samej stopie życia.
matka dziecka jest cwana i tyle. ma 950zł na dziecko, do tego bierze różne zasiłki, a jest utrzymywana przez faceta.

Dokładnie o to mi chodzi... Ona zaszła w ciąże bardzo młodo , Ja nie uważam , ze 450 zł to dużo , ale na więcej go realnie nie stać , a ona nie dba sama o polepszenie sytuacji finansowej swojego dziecka . Mnie interesuje tylko czy sad weźmie pod uwagę to , ze on ma mieszkanie na utrzymaniu , wcześniej mieszkał u rodzicow no i to , ze od kwietnia ma 500 + i nagle uważa , ze nie starcza cos tu nie gra... Tymbardziej , ze zbiegło to sie z naszymi planami ślubnymi , czuje , ze to moze być powodem tego pozwu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadeleineMclean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-09, 17:23   #12
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:38
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:26   #13
MadeleineMclean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 78
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Ale rozumiesz , ze ona w ogóle nie pracuje ? Woli brać od innych w tym rownież od Ciebie . Myśleliśmy nad przejęciem opieki , ale czy byłaby na to szansa ? Mała jest zżyta z matka , mieszka tam rownież była teściowa , poza tym sady niechętnie przyznają opiekę nad dzieckiem mężczyzna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadeleineMclean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:33   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
no tak, bo przejęcie opieki to takie hop siup.
uświadom sobie, że matka też powinna łożyć na swoje dziecko. i może gdyby ruszyła dupę do pracy to by inaczej spojrzała na pewne kwestie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:40   #15
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie wiem, co ty za wyliczenia robisz, serio. on płaci 450zł to i ona powinna łożyć 450zł na utrzymanie dziecka.
Wówczas ojciec powinien przejąć połowę opieki nad dzieckiem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:41   #16
kawa_o
Zadomowienie
 
Avatar kawa_o
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: N
Wiadomości: 1 285
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Takie kobiety sa straszne. Cebulaki tak zwane,znam tez taki przypadek, laska po rozwodzie, na syna ciagnie jak najwyzsze alimenty,ciagle po sadach sie włoczyli. do tego 500 plus. ma jeszcze drugie dziecko z obecnym mezem. Ale to typowa szuja z niej jest
kawa_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:45   #17
MadeleineMclean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 78
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Nawet nie wiecie ile bym dała zeby mała była przy nas , ani jak boli mnie to , ze ona zamiast pieniądze przeznaczyć na dziecko wydaje je na siebie , bo tak jest , sama nie pracuje takze nie wierze , ze nie podbiera pieniędzy małej... Mała zawsze dostawała od nas kurtki i buty , raz nie mogliśmy jej kupić i powiedzieliśmy , ze nie mamy teraz , ona kupiła o trzy rozmiary za duże kozaczki , płakać mi sie chciało jak mozna oszczędzać na wygodzie swojego dziecka ? Równie dobrze mozna obrócić kota ogonem i powiedzieć , ze ona wiedziała z kim bierze ślub i , ze nie jest to milioner...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa_o Pokaż wiadomość
Takie kobiety sa straszne. Cebulaki tak zwane,znam tez taki przypadek, laska po rozwodzie, na syna ciagnie jak najwyzsze alimenty,ciagle po sadach sie włoczyli. do tego 500 plus. ma jeszcze drugie dziecko z obecnym mezem. Ale to typowa szuja z niej jest

No właśnie o to mi chodzi , tylko czy sad moze jej zasugerować , ze powinna rownież dokładać sie do utrzymania? Weźmie pod uwagę , ze nie ma dochodu wiec pewnie pieniądze nie idą w całości na dziecko ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadeleineMclean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:48   #18
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez MadeleineMclean Pokaż wiadomość
Witam , mam problem , mój narzeczony jest dwa lata po rozwodzie , z poprzedniego małżeństwa ma córkę 7 letnia , dziewczynka jest lekko opóźniona w rozwoju były podejrzenia autyzmu jednak jednoznaczna diagnoza nie została potwierdzona. Przy rozwodzie mój partner sam zobowiązał sie do płatności 450 zł miesięcznie na córkę , ona nigdy nie pracowała , było to przyczyna rozwodu ponieważ znalazła sobie kochanka , ktory chciał ja utrzymywać . My od roku mieszkamy razem wspólnie utrzymujemy mieszkanie koszt to ok 1200 miesięcznie , miesiąc temu sie zaręczyliśmy , a tydzień temu ona zażądała wyższych alimentów , partner odmówił ponieważ nie stać go na to zarabia 1600-1800 miesięcznie , po opłaceniu alimentów , mieszkanie i rachunków niewiele mu zostaje . Ona od kwietnia korzysta z 500+ oraz pobiera zasiłki wszędzie gdzie sie da , partner powiedział ze ona rownież ma obowiązek utrzymywać dziecko i powinna isc do pracy bo mała chodzi do przedszkola , poza tym wcześniej nie miała problemu z ta kwota , a teraz dostaje dodatkowo 500 zł , a ona uważa , ze jej nie starcza , a temat pracy uciela i powiedziała , ze mamy szukać prawnika . Moje pytanie brzmi czy sad moze podwyższyć alimenty ? Czy moze jej zasugerować ze jej obowiązkiem jest rownież utrzymywanie dziecka ? Czy weźmie pod uwagę ze dostaje dodatkowe pieniądze z 500+ I zasiłków ? Sama nie pracuje , takze prawdopobne , ze podbiera dziecku i dlatego nie starcza, ale przecież nie ma prawa bo to sa pieniądze dla dziecka . Proszę doradźcie cos ponieważ bardzo sie denerwuje , czy sady zawsze sa po stronie matek nawet tych które nie poczuwają sie do łożenia na swoje dziecko ?
Sądy nie zawsze są po stronie matek
Co do pogrubionego no comment.
Mówisz o dziecku, które jest w jakimś stopniu opóźnione- potrzebuje prawdopodobnie dodatkowej pomocy. Twój facet dorzuca 450 zł i uważa, ze to git.
Nie, coś tu jest nie tak.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:50   #19
kawa_o
Zadomowienie
 
Avatar kawa_o
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: N
Wiadomości: 1 285
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Ja mysle,ze sad nie powinien podwyzszac alimentow. Zwlaszcza,ze ojciec nje zarabia duzo. Z tego co slyszalam to faceci placa srednio 500 zl na dziecko
kawa_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-09, 17:51   #20
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Sądy nie zawsze są po stronie matek
Co do pogrubionego no comment.
Mówisz o dziecku, które jest w jakimś stopniu opóźnione- potrzebuje prawdopodobnie dodatkowej pomocy. Twój facet dorzuca 450 zł i uważa, ze to git.
Nie, coś tu jest nie tak.
Zgadzam się. Nie wiem, ale jak rozumiem jest tu jeszzce gdzieś drugie dziecko, bo to na 2 dzieci minimum otrzymuje się to 500+. A to dziecko jest zdrowe?
I jakoś tak chciałabym zapytać: JAK sprawdzanie paragony, że aż tak wiecie, jak kasa jest wydawana?
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:52   #21
Blablubli
Rozeznanie
 
Avatar Blablubli
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 578
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Sam się zobowiązał płacić te 450 złotych i płacił nieformalnie czy sąd podczas rozwodu tyle orzekł, jest to w wyroku rozwodowym i teraz ona wniosła sprawę o podwyższenie alimentów?
Blablubli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:52   #22
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez MadeleineMclean Pokaż wiadomość
Chciałam dodać , ze ona zaszła w ciąże w wieku 19 lat , zaraz po szkole , kłamała , ze jak mała pójdzie do przedszkola to poszuka pracy... I proszę mnie nie obrażać ponieważ ja utrzymuje sie sama nie jestem żadna utrzymanką


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------




Dokładnie o to mi chodzi... Ona zaszła w ciąże bardzo młodo , Ja nie uważam , ze 450 zł to dużo , ale na więcej go realnie nie stać , a ona nie dba sama o polepszenie sytuacji finansowej swojego dziecka . Mnie interesuje tylko czy sad weźmie pod uwagę to , ze on ma mieszkanie na utrzymaniu , wcześniej mieszkał u rodzicow no i to , ze od kwietnia ma 500 + i nagle uważa , ze nie starcza cos tu nie gra... Tymbardziej , ze zbiegło to sie z naszymi planami ślubnymi , czuje , ze to moze być powodem tego pozwu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez MadeleineMclean Pokaż wiadomość
To czy mieszkamy w dwójkę czy w trójkę nie ma znaczenia opłaty sa takie same , a 450 zł od niej plus nasz wkład i jeszcze 500+ ? To minimalnie by wyszło 1400zl czyli więcej niż najniższa krajowa chyba nikt mi nie powie , ze to mało


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------




Ale rozumiesz , ze ona w ogóle nie pracuje ? Woli brać od innych w tym rownież od Ciebie . Myśleliśmy nad przejęciem opieki , ale czy byłaby na to szansa ? Mała jest zżyta z matka , mieszka tam rownież była teściowa , poza tym sady niechętnie przyznają opiekę nad dzieckiem mężczyzna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama w ciążę nie zaszła.

O opcjach prawnych rozmawia się z prawnikiem

Co to znaczy przejęcie opieki ?
Możecie się starać o np. opiekę naprzemienną.
Tylko serio: co ojciec wie o swoim dziecku, a w szczególności o jego niepełnosprawności. Ty, wiadomo wiesz niewiele, a on?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:54   #23
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Wówczas ojciec powinien przejąć połowę opieki nad dzieckiem.
a kto powiedział, że facet nie zajmuje się dzieckiem? wątek jest o finansach, więc nie trzeba rozgrzebywać każdego szczegółu.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Sądy nie zawsze są po stronie matek
Co do pogrubionego no comment.
Mówisz o dziecku, które jest w jakimś stopniu opóźnione- potrzebuje prawdopodobnie dodatkowej pomocy. Twój facet dorzuca 450 zł i uważa, ze to git.
Nie, coś tu jest nie tak.
polskie sądy w większości jednak są. nawet jak matki nie są idealne i dużo lepiej byłoby dziecku z ojcem.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:55   #24
MadeleineMclean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 78
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Nie wiem, ale jak rozumiem jest tu jeszzce gdzieś drugie dziecko, bo to na 2 dzieci minimum otrzymuje się to 500+. A to dziecko jest zdrowe?

I jakoś tak chciałabym zapytać: JAK sprawdzanie paragony, że aż tak wiecie, jak kasa jest wydawana?

Na pierwsze dziecko dostaje sie jesli dochód nie przekracza 800 zł na osobę , skoro ona nie pracuje z własnej woli to dostaje 500+ oraz rożne zasiłki . Nie sprawdzamy , mamy kontakt z jej ojcem , ktory był z nimi jeszcze po ich rozstaniu , znajdował puste butelki po alkoholu... A z paleniem nigdy sie nie kryła ,a o innych wydatkach nie będę mowić bo nie wiem .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadeleineMclean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:56   #25
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Nie wiem, ale jak rozumiem jest tu jeszzce gdzieś drugie dziecko, bo to na 2 dzieci minimum otrzymuje się to 500+. A to dziecko jest zdrowe?
I jakoś tak chciałabym zapytać: JAK sprawdzanie paragony, że aż tak wiecie, jak kasa jest wydawana?
jak matka ma niskie dochody to i od pierwszego dziecka należy się jej te 500zł.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 18:00   #26
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez MadeleineMclean Pokaż wiadomość
Na pierwsze dziecko dostaje sie jesli dochód nie przekracza 800 zł na osobę , skoro ona nie pracuje z własnej woli to dostaje 500+ oraz rożne zasiłki . Nie sprawdzamy , mamy kontakt z jej ojcem , ktory był z nimi jeszcze po ich rozstaniu , znajdował puste butelki po alkoholu... A z paleniem nigdy sie nie kryła ,a o innych wydatkach nie będę mowić bo nie wiem .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
- cóż, to jeden z powodów, że byłabym za zmianą stałego opiekuna dziecka, gdy do tego to dziecko chore.
Fakt, zapomniałam o dochodach jako możliwości otrzymania tego 500+
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 18:03   #27
MadeleineMclean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 78
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Sama w ciążę nie zaszła.



O opcjach prawnych rozmawia się z prawnikiem



Co to znaczy przejęcie opieki ?

Możecie się starać o np. opiekę naprzemienną.

Tylko serio: co ojciec wie o swoim dziecku, a w szczególności o jego niepełnosprawności. Ty, wiadomo wiesz niewiele, a on?

Mieszkamy 50 km od siebie to byłoby trudne bo co z przedszkolem wtedy , ona został odroczona i nie poszła w tym roku Do szkoły , nie ma uznanego stopnia niepełnosprawności , ale nie mowi tzn używa tylko przymiotników i rzeczowników często mowi po swojemu , podobno ma to podłoże psychologiczne nie ma uszkodzeń w mózgu , zauważam postępy i ciagle zyje nadzieja , ze wyrośnie na samodzielna osobę , to jest rownież przykre , bo my mamy świadomość , ze ona moze wymagać opieki całe życie , a nie ze ona będzie kiedys utrzymywać matkę jak to sie czasami dzieje w naszym kraju... Gdzie emerytury sa głodowe , ona ma obecnie 26 lat i zero lat pracy , skończyła tylko zawodówkę i miała praktyki to była jej jedyna praca


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- cóż, to jeden z powodów, że byłabym za zmianą stałego opiekuna dziecka, gdy do tego to dziecko chore.

Fakt, zapomniałam o dochodach jako możliwości otrzymania tego 500+

No właśnie tylko te incydenty alkoholowe były około 2 lata temu , moze juz tego nie ma , a nie chcemy zaczynać wojny bo moze nastawiać mała przeciwko nam i ograniczać nam widzenia z nią


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadeleineMclean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 18:04   #28
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a kto powiedział, że facet nie zajmuje się dzieckiem? wątek jest o finansach, więc nie trzeba rozgrzebywać każdego szczegółu.
Z wątku nie wynika, by zajmował się tym dzieckiem (tzn. w takim stopniu, w jakim zajmuje się matka). Mniemam, że alimenty na dziecko płaci właśnie dlatego, że to matka jest głównym opiekunem dziecka.

Jeżeli on zajmuje się dzieckiem mniej więcej tyle, co matka, to oczywiście matka powinna również finansować dziecko.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 18:05   #29
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez MadeleineMclean Pokaż wiadomość
Mieszkamy 50 km od siebie to byłoby trudne bo co z przedszkolem wtedy , ona został odroczona i nie poszła w tym roku Do szkoły , nie ma uznanego stopnia niepełnosprawności , ale nie mowi tzn używa tylko przymiotników i rzeczowników często mowi po swojemu , podobno ma to podłoże psychologiczne nie ma uszkodzeń w mózgu , zauważam postępy i ciagle zyje nadzieja , ze wyrośnie na samodzielna osobę , to jest rownież przykre , bo my mamy świadomość , ze ona moze wymagać opieki całe życie , a nie ze ona będzie kiedys utrzymywać matkę jak to sie czasami dzieje w naszym kraju... Gdzie emerytury sa głodowe , ona ma obecnie 26 lat i zero lat pracy , skończyła tylko zawodówkę i miała praktyki to była jej jedyna praca


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dorośli jesteście można coś wymyślić, a 50 km nie jest odległością nie do przeskoczenia. Moglibyście się postarać o miejsce w przedszkolu, nianię czy zajmować się dzieckiem sami w dom.


Dziecko niepełnosprawne to nie zawsze to, które ma jakieś orzeczenie

Trochę na wyrost dramatyzujesz z utzrymywaniem matki w przyszłości

A ojciec jak często się dzieckiem zajmuje? Ile czasu z nią spędza ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 18:10   #30
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Podniesienie alimentów niepracująca matka 500+

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Z wątku nie wynika, by zajmował się tym dzieckiem (tzn. w takim stopniu, w jakim zajmuje się matka). Mniemam, że alimenty na dziecko płaci właśnie dlatego, że to matka jest głównym opiekunem dziecka.

Jeżeli on zajmuje się dzieckiem mniej więcej tyle, co matka, to oczywiście matka powinna również finansować dziecko.
od kiedy to łożenie na dziecko zależy od czasu poświęconego na opiekę nad nim? idąc tym tropem, warto się zastanowić, ile czasu poświęca matka dziecku, a ile np. babcia.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Dorośli jesteście można coś wymyślić, a 50 km nie jest odległością nie do przeskoczenia. Moglibyście się postarać o miejsce w przedszkolu, nianię czy zajmować się dzieckiem sami w dom.


Dziecko niepełnosprawne to nie zawsze to, które ma jakieś orzeczenie

Trochę na wyrost dramatyzujesz z utzrymywaniem matki w przyszłości

A ojciec jak często się dzieckiem zajmuje? Ile czasu z nią spędza ?
niania, która będzie brała całe wynagrodzenie faceta?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 13:25:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.