"Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: ( - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-03, 13:24   #991
ciabatka
Raczkowanie
 
Avatar ciabatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 488
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Na forum prawnym napisali mi, że nie mam żadnych praw w związku ze zmianą kolorystyki sali, bo ie zostało to opisane w umowie.
Ale pogadać zawsze możesz próbować. Ciekawe, co na to inne pary. I ciekawe, czy jest cień szansy, żebyście znaleźli kogoś, kto też tam bierze ślub i też mu się nie podoba.

A jaki to termin? Jeśli wypada w sobotę, można jeszcze próbować przenieść wszystko na piątek... Wiem, że to dość radykalne rozwiązanie, ale może akurat Twoi usługodawcy w piątek mają jeszcze wolne, a salę na piątek też znacznie łatwiej znaleźć...
ciabatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 14:35   #992
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez ciabatka Pokaż wiadomość
Ale pogadać zawsze możesz próbować. Ciekawe, co na to inne pary. I ciekawe, czy jest cień szansy, żebyście znaleźli kogoś, kto też tam bierze ślub i też mu się nie podoba.

A jaki to termin? Jeśli wypada w sobotę, można jeszcze próbować przenieść wszystko na piątek... Wiem, że to dość radykalne rozwiązanie, ale może akurat Twoi usługodawcy w piątek mają jeszcze wolne, a salę na piątek też znacznie łatwiej znaleźć...
Pogadam z nimi na pewno.
Nie znajdę par, które mają tam przyjęcie - musiałabym chyba ogłoszenia dodawać na jakimś forum lokalnym , trochę sporo zabawy i nie sądzę, że ktoś będzie chciał się denerwować przed ślubem.

Nie przeniosę na piątek bo u nas nie dają ślubów w piątki
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 14:48   #993
ciabatka
Raczkowanie
 
Avatar ciabatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 488
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Pogadam z nimi na pewno.
Nie znajdę par, które mają tam przyjęcie - musiałabym chyba ogłoszenia dodawać na jakimś forum lokalnym , trochę sporo zabawy i nie sądzę, że ktoś będzie chciał się denerwować przed ślubem.

Nie przeniosę na piątek bo u nas nie dają ślubów w piątki
Nie zazdroszczę sytuacji, serio. Nie wiem, czy możemy jakoś pomóc, ale w razie czego możesz się z nami dzielić rozwojem sytuacji - zawsze lepiej się komuś wygadać

A może wrzuć jakieś zdjęcia sali? Może nie jest aż tak źle...? Ty pewnie oceniasz to ostrzej, bo jesteś teraz zdenerwowana i wiesz, o ile ładniejsza była wcześniej. My nie wiemy, więc ocenimy po prostu to, co widzimy. I Twoi goście też nie będą wiedzieć.
ciabatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 15:15   #994
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez ciabatka Pokaż wiadomość
Nie zazdroszczę sytuacji, serio. Nie wiem, czy możemy jakoś pomóc, ale w razie czego możesz się z nami dzielić rozwojem sytuacji - zawsze lepiej się komuś wygadać

A może wrzuć jakieś zdjęcia sali? Może nie jest aż tak źle...? Ty pewnie oceniasz to ostrzej, bo jesteś teraz zdenerwowana i wiesz, o ile ładniejsza była wcześniej. My nie wiemy, więc ocenimy po prostu to, co widzimy. I Twoi goście też nie będą wiedzieć.
Proszę zdjęcia - beżowe to stary wystrój, czerwony - nowy

PS - przepraszam za jakość zdjęć, ale chyba coś wizaż z nimi robi, bo ja na komputerze mam w świetnej jakości. Chyba żeby miało odpowiedni rozmiar i się zmieściło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (36,3 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (26,4 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (30,1 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (46,0 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (43,6 KB, 46 załadowań)

Edytowane przez frezja123
Czas edycji: 2014-05-03 o 15:17
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 15:28   #995
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Proszę zdjęcia - beżowe to stary wystrój, czerwony - nowy

PS - przepraszam za jakość zdjęć, ale chyba coś wizaż z nimi robi, bo ja na komputerze mam w świetnej jakości. Chyba żeby miało odpowiedni rozmiar i się zmieściło.
ojej
nie wiem co im odbiło to pierwsze wydanie jest o wiele lepsze, ta czerwień jest taka gliniasta
strasznie przykre

wg mnie powinno się informować pary o zmianie tak wpływającej na wygląd sali!
ja oglądałam salę przed remontem i właściciel poinformował mnie kiedy on się skończy, przyniósł i pokazał wizualizacje i na komputerze i papierową, mówiąc, że gdyby coś się w nim miało zmienić da znać.
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 16:42   #996
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

No tragedia
A najbardziej dziwi mnie, że niby nie mam żadnych praw, bo nie było tego zaznaczonego w umowie kto zaznacza, coś o tym , że jak się wygląd zmieni to jest kara? nikt
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 16:59   #997
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Proszę zdjęcia - beżowe to stary wystrój, czerwony - nowy

PS - przepraszam za jakość zdjęć, ale chyba coś wizaż z nimi robi, bo ja na komputerze mam w świetnej jakości. Chyba żeby miało odpowiedni rozmiar i się zmieściło.
Fakt, na lepsze sali nie zmienili, ale tak naprawdę ostatecznie nie masz wpływu tylko na kolor ścian i podłogi. Serwetki, obrusy, dekoracje ścian, a nawet firanki można zawsze łatwym kosztem zmienić/wybrać po swojemu Może zrobisz czerwono-złoty albo czerwono-beżowy wystrój? Coś w tym stylu: http://www.weselinka.pl/files/images/Czerwone-dekoracje-weselne.jpg. Moim zdaniem wygląda to fajnie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 17:06   #998
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Fakt, na lepsze sali nie zmienili, ale tak naprawdę ostatecznie nie masz wpływu tylko na kolor ścian i podłogi. Serwetki, obrusy, dekoracje ścian, a nawet firanki można zawsze łatwym kosztem zmienić/wybrać po swojemu Może zrobisz czerwono-złoty albo czerwono-beżowy wystrój? Coś w tym stylu: http://www.weselinka.pl/files/images/Czerwone-dekoracje-weselne.jpg. Moim zdaniem wygląda to fajnie.
No tak, tylko, że w tym linku co podałaś nie ma czerwonych ścian, tylko jakieś beżowo - brązowe
U mnie jest wszystko oprócz podłogi uwalone na czerwono.

Tak się teraz denerwuję, że szok. Nawet nie wiecie...

Najgorsze, że nie wiem co oni sobie myślą - nie poinformowali nas o tym wcale. Ani o zamiarze, ani po remoncie.
Nie wiem co sobie myśleli - że jak przyjdziemy dzień przed ustawiać stoły czy winietki to nagle to zobaczymy i będziemy zadowoleni?
No czy przynajmniej nie powinni zadzwonić?
Po prostu odechciewa mi się ślubu, ta sala jest ohydna. Po prostu ohydna.

Jakoś dziwi mnie bardzo fakt, że oni mogą sobie zmieniać wszystko bez informowania! Nigdy nie pomyślałabym, że to trzeba zawrzeć w umowie i dziwie się dalej, że niby trzeba. Nie chce mi się wierzyć, że sąd by mnie wyśmiał, bo nie mam niby podstaw prawnych do roszczeń. Przecież każdy wybiera salę na podstawie wyglądu no jak to możliwe, że nic mi się teraz nie należy ?
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 17:16   #999
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
No tak, tylko, że w tym linku co podałaś nie ma czerwonych ścian, tylko jakieś beżowo - brązowe
Tutaj w prawym dolnym rogu jest czerwona sala z beżowymi dodatkami: http://www.weselinka.pl/files/images/Czerwone-dekoracje-weselne.jpg

Cytat:
U mnie jest wszystko oprócz podłogi uwalone na czerwono.
Tylko kolor ścian trudno zmienić. Serwetki, obrusy itp. są do zmienienia bez problemu. Na krzesła można założyć materiałowe narzuty w wybranym kolorze.

Cytat:
Najgorsze, że nie wiem co oni sobie myślą - nie poinformowali nas o tym wcale. Ani o zamiarze, ani po remoncie.
Nie wiem co sobie myśleli - że jak przyjdziemy dzień przed ustawiać stoły czy winietki to nagle to zobaczymy i będziemy zadowoleni?
No czy przynajmniej nie powinni zadzwonić?
Tak, powinni. Przegięli i to znacznie.
Teraz pytanie, co z tym zrobisz. Możesz wziąć salę taką, jaka jest, możesz zrezygnować z sali w ogóle, a możesz wybrać takie dodatki, jakie chcesz.
A po drodze ochrzanić osobę odpowiedzialną za niezapowiedzianą zmianę wystroju.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 17:22   #1000
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość



Tak, powinni. Przegięli i to znacznie.
Teraz pytanie, co z tym zrobisz. Możesz wziąć salę taką, jaka jest, możesz zrezygnować z sali w ogóle, a możesz wybrać takie dodatki, jakie chcesz.
A po drodze ochrzanić osobę odpowiedzialną za niezapowiedzianą zmianę wystroju.
Tylko boję się, że nie zechcą oddać zaliczki, bo powiedzą, że w umowie nie było nic na temat zmian!
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 17:25   #1001
ciabatka
Raczkowanie
 
Avatar ciabatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 488
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
No tak, tylko, że w tym linku co podałaś nie ma czerwonych ścian, tylko jakieś beżowo - brązowe
U mnie jest wszystko oprócz podłogi uwalone na czerwono.

Tak się teraz denerwuję, że szok. Nawet nie wiecie...

Najgorsze, że nie wiem co oni sobie myślą - nie poinformowali nas o tym wcale. Ani o zamiarze, ani po remoncie.
Nie wiem co sobie myśleli - że jak przyjdziemy dzień przed ustawiać stoły czy winietki to nagle to zobaczymy i będziemy zadowoleni?
No czy przynajmniej nie powinni zadzwonić?
Po prostu odechciewa mi się ślubu, ta sala jest ohydna. Po prostu ohydna.

Jakoś dziwi mnie bardzo fakt, że oni mogą sobie zmieniać wszystko bez informowania! Nigdy nie pomyślałabym, że to trzeba zawrzeć w umowie i dziwie się dalej, że niby trzeba. Nie chce mi się wierzyć, że sąd by mnie wyśmiał, bo nie mam niby podstaw prawnych do roszczeń. Przecież każdy wybiera salę na podstawie wyglądu no jak to możliwe, że nic mi się teraz nie należy ?
Ja nie uważam, że jest ohydna, chociaż oczywiście, że lepiej wyglądała w poprzedniej wersji. Ale sala sama w sobie jest ładna i przestronna, lepiej też może to wyglądać przy zapalonych (bardzo ładnych zresztą) żyrandolach.

Po pierwsze: negocjuj, co się da, może nie jesteś pierwszą osobą, która przyszła do nich z pretensjami.

Po drugie: znalazłam taki wątek na dekoracjach, może któraś z rad dziewczyn cokolwiek pomoże: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=647358

Po trzecie: tak sobie myślę, że może nie jesteś pierwszą osobą, której nie podoba się nowy wygląd. Może zrobić coś, żeby właściciele zrozumieli, że to przemalowanie było dla nich strzałem w stopę? Mamy internet, wykorzystajmy go! Pierwszy pomysł na szybko (ale głupi chyba - liczę, że go podrasujecie ): założyć wątek o tej konkretnej sali, wrzucić zdjęcia, zapytać, który wystrój lepszy. Może jeśli wszystkie dziewczyny z tego wątku plus inne wizażanki napiszą, że ten pierwszy...? A potem wątek pokaże się właścicielom... Głupie, wiem ale przecież nic się tak teraz nie liczy jak opinie w necie i każdy potencjalny klient będzie tę salę najpierw guglował. Myślicie, że jest szansa, że to im trochę uświadomi, co zrobili, i zdążą to jeszcze przemalować z powrotem?
ciabatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 18:37   #1002
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Frezja123, współczuję problemu z salą! Rzeczywiście zmiana jest ogromna, ale może uda Ci się jeszcze coś wymyślić... Masz niewiele osób - nie wiem jak u Ciebie, ale w Krakowie na taką grupę można normalnie wynająć restaurację, to nie musi być sala stricte weselna. Powodzenia!

Nie masz żadnych wegetarian na weselu? Ja odkąd byłam kiedyś wege (przez 8 lat), zawsze dbam o to, żeby niejedzący mięsa mieli jakiś wybór Dlatego to menu na mój obiad mnie tak niepokoi, bo nie jest prosto znaleźć niemięsne dania, które będą się nadawać na taką okazję i które restauracja zrobi.

Cytat:
Napisane przez Lana Del Rey Pokaż wiadomość
O, dobrze wiedzieć A które miejsca są najbardziej oblegane?
Dworek Białoprądnicki i Willa Decjusza. Ale odkąd zrobili remont w sali na Lubelskiej, tam też jest ładnie

ciabatka, masz dobry pomysł z tym wątkiem W sumie nie rozumiem, dlaczego tak bardzo zmienili wszystko - wiadomo, że raz na parę lat ścian trzeba odświeżać, ale to nie oznacza przecież, że zmieniać na zupełnie inne! Może coś się uda ugrać
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!

Edytowane przez valaquenta
Czas edycji: 2014-05-03 o 18:38
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 18:39   #1003
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość
Frezja123, współczuję problemu z salą! Rzeczywiście zmiana jest ogromna, ale może uda Ci się jeszcze coś wymyślić... Masz niewiele osób - nie wiem jak u Ciebie, ale w Krakowie na taką grupę można normalnie wynająć restaurację, to nie musi być sala stricte weselna. Powodzenia!

Nie masz żadnych wegetarian na weselu? Ja odkąd byłam kiedyś wege (przez 8 lat), zawsze dbam o to, żeby niejedzący mięsa mieli jakiś wybór Dlatego to menu na mój obiad mnie tak niepokoi, bo nie jest prosto znaleźć niemięsne dania, które będą się nadawać na taką okazję i które restauracja zrobi.


Dworek Białoprądnicki i Willa Decjusza. Ale odkąd zrobili remont w sali na Lubelskiej, tam też jest ładnie

ciabatka, masz dobry pomysł z tym wątkiem W sumie nie rozumiem, dlaczego tak bardzo zmienili wszystko - wiadomo, że raz na parę lat ścian trzeba odświeżać, ale to nie oznacza przecież, że zmieniać na zupełnie inne! Może coś się uda ugrać
Dziękuję wszystkim za pocieszenie

Moja mama tam jutro pójdzie, bo ta restauracja jest w moim rodzinnym mieście i ja nie mam możliwości tam jechać przez najbliższy tydzień.
Zobaczymy co powiedzą.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 19:25   #1004
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość
Dworek Białoprądnicki i Willa Decjusza. Ale odkąd zrobili remont w sali na Lubelskiej, tam też jest ładnie
dzięki, pytałam z ciekawości, byłam świadoma tylko tego usc na lubelskiej
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 20:13   #1005
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za pocieszenie

Moja mama tam jutro pójdzie, bo ta restauracja jest w moim rodzinnym mieście i ja nie mam możliwości tam jechać przez najbliższy tydzień.
Zobaczymy co powiedzą.
A ja Ci powiem że IMHO byłoby możliwe unieważnienie tej umowy, tylko że przypuszczam że wymagałoby to wynajęcia prawnika i udania się do sądu co za pewne by trwało więcej niż 4,5 mies. Ale chciałam Cię tez pocieszyć ze brat mojej koleżanki zmieniał salę weselną 3 miesiące przed ślubem i się o dziwo udało bez problemu (aż sama byłam w szoku), także głowa do góry, na pewno dasz radę znaleźć inną która będzie miała wolny termin
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 08:38   #1006
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Moja mama tam jutro pójdzie, bo ta restauracja jest w moim rodzinnym mieście i ja nie mam możliwości tam jechać przez najbliższy tydzień.
Zobaczymy co powiedzą.
Trzymam kciuki!

Cytat:
Napisane przez Lana Del Rey Pokaż wiadomość
dzięki, pytałam z ciekawości, byłam świadoma tylko tego usc na lubelskiej
Nie dam głowy, ale jest chyba jeszcze sala na Hucie - dla mieszkańców dzielnic od XIV wzwyż

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
A ja Ci powiem że IMHO byłoby możliwe unieważnienie tej umowy, tylko że przypuszczam że wymagałoby to wynajęcia prawnika i udania się do sądu co za pewne by trwało więcej niż 4,5 mies.
Też tak myślę... Ja bym się skontaktowała z rzecznikiem praw konsumenta (telefonicznie w Twoim mieście). Bo wydaje mi się, że choć w umowie nie zostało dokładnie określone, że sala ma taki kolor, jaki ma, to przecież rezerwacji dokonałaś na podstawie tego, co widziałaś. A skoro teraz wygląda inaczej, to jest już inna sala...

"Towar jest niezgodny z umową, gdy nie nadaje się do celu, do jakiego jest zwykle używany, oraz właściwości towaru nie odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju" oraz "Towar może być bez wad, ale kupiliśmy go pod wpływem zapewnień sprzedawcy lub producenta (np. umieszczonych na opakowaniu), a okazało się, że zostaliśmy wprowadzeni w błąd, bo nie ma on cech, o które pytaliśmy i na których nam zależało. Niezależnie od tego czy właściwości towaru były przez nas ze sprzedawcą uzgodnione, czy nie, towar będzie niezgodny z umową również wtedy, gdy nie odpowiada oczekiwaniom opartym na składanych publicznie zapewnieniach sprzedawcy, producenta lub jego przedstawiciela. Szczególne znaczenie mają zapewnienia wyrażone w oznakowaniu towaru lub reklamie, odnoszące się do właściwości towaru."

Prawnikiem nie jestem, ale nie zaszkodzi zapytać w UOKiK-u
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 08:51   #1007
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Dziękuję kochane jesteście
Zobaczę co mama powie jak od nich wróci i jak będą się tłumaczyć z tego, że nas nie poinformowali.
A jutro swoją drogą zadzwonię z ciekawości do rzecznika.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 09:42   #1008
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Dziewczyny, przepraszam, że tak z innej beczki i temat trochę trywialny, ale jak myślicie - czy jak fryzjer zrobi mi włosy o 10, to one będą dobrze wyglądać do 15? Będę jutro dzwonić do fryzjera (za Waszą radą wolę zarezerwować wcześniej ) i nie wiem, jaka godzina będzie odpowiednia.
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 09:52   #1009
waisuga
Raczkowanie
 
Avatar waisuga
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ieper, BE
Wiadomości: 319
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Jak zrobi to dobrze, to wytrzymają Ci nawet do następnego dnia
Ja się czesałam u fryzjera na wesele kuzyna i jeszcze na następny dzień (po spaniu) włosy były w nienaruszonym stanie. Więc myślę, że spokojnie wytrzymają
__________________
Żona od 14.06.2014
waisuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 10:05   #1010
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam, że tak z innej beczki i temat trochę trywialny, ale jak myślicie - czy jak fryzjer zrobi mi włosy o 10, to one będą dobrze wyglądać do 15? Będę jutro dzwonić do fryzjera (za Waszą radą wolę zarezerwować wcześniej ) i nie wiem, jaka godzina będzie odpowiednia.
Włosy pewnie tak Chociaż ja bym się umówiła tak koło 12 jeśli jest miejsce.
Myślę, że gorzej z makijażem, bo on się może łatwiej zetrzeć przez cały dzień. Sama się zastanawiam nad swoim bo mam go o 9 a musi trzymać się do 18-20.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 10:35   #1011
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez waisuga Pokaż wiadomość
Jak zrobi to dobrze, to wytrzymają Ci nawet do następnego dnia
Ja się czesałam u fryzjera na wesele kuzyna i jeszcze na następny dzień (po spaniu) włosy były w nienaruszonym stanie. Więc myślę, że spokojnie wytrzymają
Włosy mam patologicznie proste i bardzo śliskie. Nie chcę ich utrwalać na sztywno lakierem. Stąd moje wątpliwości - nie czy się rozwali, ale czy się nie rozczochra
Fryzura będzie taka: http://img.allw.mn/content/hair/2012...boho-braid.jpg

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Włosy pewnie tak Chociaż ja bym się umówiła tak koło 12 jeśli jest miejsce.
Myślę, że gorzej z makijażem, bo on się może łatwiej zetrzeć przez cały dzień. Sama się zastanawiam nad swoim bo mam go o 9 a musi trzymać się do 18-20.
Na to są sposoby Profesjonalny makijaż jest trochę inny niż codzienny. Ostatnim razem, jak występowałam na festiwalu, musiałam się umalować o 6:30 i wyglądać dobrze do wieczora. Udało się A z kosmetyków profesjonalnych miałam wtedy wyłącznie mgiełkę do utrwalania makijażu, bodajże Kryolan.

Jeśli tylko nie będzie 40 stopni na plusie, to profesjonalny makijaż da radę Jeszcze będziesz się męczyć ze zmywaniem (polecam szmatkę z mikrofibry)

Co do tej 12, to się boję, że trochę późno...
Powiedzmy godzina na fryzjera plus 15 minut na powrót, jestem w domu o 13:15, a na miejscu ślubu musimy być o 14:15. Zostanie mi zaledwie godzina na makijaż, ubranie się i dojazd na miejsce... Nie za mało? Moja fryzjerka w soboty ma otwarte od 8, więc mam spore pole manewru...
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!

Edytowane przez valaquenta
Czas edycji: 2014-05-04 o 10:37
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 10:45   #1012
Kiciakowa
Zakorzenienie
 
Avatar Kiciakowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 668
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam, że tak z innej beczki i temat trochę trywialny, ale jak myślicie - czy jak fryzjer zrobi mi włosy o 10, to one będą dobrze wyglądać do 15? Będę jutro dzwonić do fryzjera (za Waszą radą wolę zarezerwować wcześniej ) i nie wiem, jaka godzina będzie odpowiednia.
Spytaj fryzjerki ile czasu zajmuje jej zrobienie fryzury i myślę, że w domu powinnaś mieć około 2 lub 2, 5h na makijaż plus ubranie się. Sama robisz makijaż czy ktoś Cię maluje?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum przy użyciu Samsung Galaxy S III Mini
__________________
"Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok."
~Coco Chanel
Kiciakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 10:46   #1013
waisuga
Raczkowanie
 
Avatar waisuga
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ieper, BE
Wiadomości: 319
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Moim zdaniem 12 to za późno. A niech się coś przedłuży i co wtedy? Lepiej nie ryzykować.
Ja mam fryzjera umówionego na 8, a makijaż na 9. No ale ja mam ślub o 11 i muszę zdążyć Na szczęście salon, w którym będę się czesać i malować jest naprzeciw mojego domu rodzinnego, więc praktycznie wyskoczę tam w kapciach i myślę, że do 10 będę już uczesana, umalowana i tylko wskoczę w kieckę i siup do urzędu
Natomiast co do wątpliwości odnośnie wytrzymałości fryzury to może po prostu zrób próbną i będziesz wiedziała ile wytrzyma
A makijaż profesjonalny też miałam robiony i potwierdzam - trzeba się namęczyć, żeby go zmyć!
__________________
Żona od 14.06.2014
waisuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 10:51   #1014
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość
Włosy mam patologicznie proste i bardzo śliskie. Nie chcę ich utrwalać na sztywno lakierem. Stąd moje wątpliwości - nie czy się rozwali, ale czy się nie rozczochra
Fryzura będzie taka: http://img.allw.mn/content/hair/2012...boho-braid.jpg


Na to są sposoby Profesjonalny makijaż jest trochę inny niż codzienny. Ostatnim razem, jak występowałam na festiwalu, musiałam się umalować o 6:30 i wyglądać dobrze do wieczora. Udało się A z kosmetyków profesjonalnych miałam wtedy wyłącznie mgiełkę do utrwalania makijażu, bodajże Kryolan.

Jeśli tylko nie będzie 40 stopni na plusie, to profesjonalny makijaż da radę Jeszcze będziesz się męczyć ze zmywaniem (polecam szmatkę z mikrofibry)

Co do tej 12, to się boję, że trochę późno...
Powiedzmy godzina na fryzjera plus 15 minut na powrót, jestem w domu o 13:15, a na miejscu ślubu musimy być o 14:15. Zostanie mi zaledwie godzina na makijaż, ubranie się i dojazd na miejsce... Nie za mało? Moja fryzjerka w soboty ma otwarte od 8, więc mam spore pole manewru...
Hmm no to rzeczywiście za późno ta 12.
Ja bym wzięła w takim razie 11
A jeśli nie to i ta 10 będzie ok, skoro taka prosta fryzura.
Ja też zastanawiam się co robić z włosami, na pewno nie będę kręcić i wymyślać cudów bo mam identyczne włosy jak Ty! proste jak druty

Ale chyba jednak 11 bym brała.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:12   #1015
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez Kiciakowa Pokaż wiadomość
Spytaj fryzjerki ile czasu zajmuje jej zrobienie fryzury i myślę, że w domu powinnaś mieć około 2 lub 2, 5h na makijaż plus ubranie się. Sama robisz makijaż czy ktoś Cię maluje?
Makijaż robi mi makijażystka, która jest jednocześnie moją szwagierką
Masz rację, najlepiej spytać fryzjerki.
W pierwszej chwili myślałam, że 2,5 godziny to strasznie dużo na makijaż i strój, ale potem uświadomiłam sobie, że mam do ubrania nie tylko siebie (5 minut, wskakuję w sukienkę, nakładam rajtki i biżuterię, gotowe), ale i narzeczonego... A to wszystko pod czujnym okiem fotografa, więc zajmie dłużej

Cytat:
Napisane przez waisuga Pokaż wiadomość
Moim zdaniem 12 to za późno. A niech się coś przedłuży i co wtedy? Lepiej nie ryzykować.
Ja mam fryzjera umówionego na 8, a makijaż na 9. No ale ja mam ślub o 11 i muszę zdążyć Na szczęście salon, w którym będę się czesać i malować jest naprzeciw mojego domu rodzinnego, więc praktycznie wyskoczę tam w kapciach i myślę, że do 10 będę już uczesana, umalowana i tylko wskoczę w kieckę i siup do urzędu
Też mam blisko fryzjera Niby robią tam też makijaż, ale te panie są raczej spod znaku blond loczków-sprężynek i perłowych szminek, więc nie mój styl - wolę oddać się w ręce kogoś znajomego o podobnym guście

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Hmm no to rzeczywiście za późno ta 12.
Ja bym wzięła w takim razie 11
A jeśli nie to i ta 10 będzie ok, skoro taka prosta fryzura.
Ja też zastanawiam się co robić z włosami, na pewno nie będę kręcić i wymyślać cudów bo mam identyczne włosy jak Ty! proste jak druty

Ale chyba jednak 11 bym brała.
Zobaczę, jakie będą godziny i pogadam z fryzjerką

Proste włosy też mogą ładnie wyglądać! Możesz wyprostować i rozpuścić albo zrobić taki kucyk na boku, albo postawić na warkocze (pięknie wyglądają kłosy, chociaż to raczej do takich rustykalnych sukienek, albo korony z warkoczy, albo warkocz-wodospad), albo zrobić prosty, gładki kok, albo część zostawić luźno, a resztę upiąć w kokardkę z tyłu... Sporo możliwości
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:19   #1016
Kiciakowa
Zakorzenienie
 
Avatar Kiciakowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 668
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość
Makijaż robi mi makijażystka, która jest jednocześnie moją szwagierką
Masz rację, najlepiej spytać fryzjerki.
W pierwszej chwili myślałam, że 2,5 godziny to strasznie dużo na makijaż i strój, ale potem uświadomiłam sobie, że mam do ubrania nie tylko siebie (5 minut, wskakuję w sukienkę, nakładam rajtki i biżuterię, gotowe), ale i narzeczonego... A to wszystko pod czujnym okiem fotografa, więc zajmie dłużej


Też mam blisko fryzjera Niby robią tam też makijaż, ale te panie są raczej spod znaku blond loczków-sprężynek i perłowych szminek, więc nie mój styl - wolę oddać się w ręce kogoś znajomego o podobnym guście


Zobaczę, jakie będą godziny i pogadam z fryzjerką

Proste włosy też mogą ładnie wyglądać! Możesz wyprostować i rozpuścić albo zrobić taki kucyk na boku, albo postawić na warkocze (pięknie wyglądają kłosy, chociaż to raczej do takich rustykalnych sukienek, albo korony z warkoczy, albo warkocz-wodospad), albo zrobić prosty, gładki kok, albo część zostawić luźno, a resztę upiąć w kokardkę z tyłu... Sporo możliwości
Mi się wydaje, że lepiej założyć więcej czasu 'jakby co' niż na styk makijaż też zajmie pewnie około godziny albo i więcej, a potem to nie tylko założenie kiecki, biżuteria itd... szybko ci minie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum przy użyciu Samsung Galaxy S III Mini
__________________
"Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok."
~Coco Chanel
Kiciakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:24   #1017
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez Kiciakowa Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że lepiej założyć więcej czasu 'jakby co' niż na styk makijaż też zajmie pewnie około godziny albo i więcej, a potem to nie tylko założenie kiecki, biżuteria itd... szybko ci minie
Do wszystkiego dodaję 15 minut, na wszelki wypadek
Co jest oprócz założenia kiecki i biżuterii? Pytam serio
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:34   #1018
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość


Zobaczę, jakie będą godziny i pogadam z fryzjerką

Proste włosy też mogą ładnie wyglądać! Możesz wyprostować i rozpuścić albo zrobić taki kucyk na boku, albo postawić na warkocze (pięknie wyglądają kłosy, chociaż to raczej do takich rustykalnych sukienek, albo korony z warkoczy, albo warkocz-wodospad), albo zrobić prosty, gładki kok, albo część zostawić luźno, a resztę upiąć w kokardkę z tyłu... Sporo możliwości
Bardzo chciałabym rozpuszczone, ale nie wiem czy wypada na ślub, sama nie wiem co chcę mieć na głowie.

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość
Do wszystkiego dodaję 15 minut, na wszelki wypadek
Co jest oprócz założenia kiecki i biżuterii? Pytam serio
Myślę, że jeszcze pomoc w ubraniu narzeczonego
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:36   #1019
Kiciakowa
Zakorzenienie
 
Avatar Kiciakowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 668
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość
Do wszystkiego dodaję 15 minut, na wszelki wypadek
Co jest oprócz założenia kiecki i biżuterii? Pytam serio
Hmm teraz mi nic nie przychodzi do głowy xd ale pamiętam sytuację, jak 3 lata temu szykowalam się na studniówkę. Wróciłam od fryzjera i w domu makijaż robiła mi ciocia wizażystka. Zagapiłysmy się z czasem i okazało się, że zostało mało czasu do wyjścia. W efekcie ubralam szybko rajstopy, sukienkę, buty, płaszcz, poperfumowałam się i pobiegralam do auta. Przed polonezem okazało się, że nie mam kolczyków, bransoletki i naszyjnika. .. nie wiem jakim cudem się nie wyrobilam. Studniówka na 19.00, a szykowalam się (juz w domu po fryzjerce) od 15.30 czy 16.00 ...

Ale na ślub fryzjerke mam w domu 4h przed msza, ciocia mnie maluje w domu (ta sama ) mam nadzieje, że tu się wyrobie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum przy użyciu Samsung Galaxy S III Mini
__________________
"Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok."
~Coco Chanel
Kiciakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:50   #1020
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: "Bo to TYLKO ślub cywilny".Cywilny=gorszy?: (

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Bardzo chciałabym rozpuszczone, ale nie wiem czy wypada na ślub, sama nie wiem co chcę mieć na głowie.

Myślę, że jeszcze pomoc w ubraniu narzeczonego
Przewiduję pomoc w wiązaniu muchy/krawata (jeszcze nie zdecydował, w czym chce wystąpić). Buciki wkładać i guziki zapinać już umie

Pewnie, że wypada mieć rozpuszczone na ślubie. Ale dużo zależy od sukienki

Cytat:
Napisane przez Kiciakowa Pokaż wiadomość
Hmm teraz mi nic nie przychodzi do głowy xd ale pamiętam sytuację, jak 3 lata temu szykowalam się na studniówkę. Wróciłam od fryzjera i w domu makijaż robiła mi ciocia wizażystka. Zagapiłysmy się z czasem i okazało się, że zostało mało czasu do wyjścia. W efekcie ubralam szybko rajstopy, sukienkę, buty, płaszcz, poperfumowałam się i pobiegralam do auta. Przed polonezem okazało się, że nie mam kolczyków, bransoletki i naszyjnika. .. nie wiem jakim cudem się nie wyrobilam. Studniówka na 19.00, a szykowalam się (juz w domu po fryzjerce) od 15.30 czy 16.00 ...

Ale na ślub fryzjerke mam w domu 4h przed msza, ciocia mnie maluje w domu (ta sama ) mam nadzieje, że tu się wyrobie.
Może się zagadałyście po prostu?
Przed ślubem dużo czasu zajmują tradycyjne sukienki, jakieś gorsety, setki guziczków do zapinania, upinanie trenu, upinanie welonu... Mnie to nie dotyczy, druhen nie mam, więc chyba zdążę w te 2 godziny ze strojem, makijażem i zjedzeniem czegoś
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 19:02:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.