OLX.pl wasze doświadczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-21, 18:02   #1
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 225
Question

OLX.pl wasze doświadczenia


Hej, chciałam się zapytać jakie macie doswiadczenia z powyższym portalem?
Wypatrzyłam sobie jeden ciuch z drugiego konca Polski, wiec nie moge go odebrac osobiscie, nie wiem czy podjac ryzyko i zrobic przedpłate na konto ( kwota niewielka, niecałe 60 zł)...

Albo połowe zaplacic przed a polowe po odebraniu przesylki ...
No sama nie wiem. Co o tym myslicie?
Jak duza jest szansa że ten ciuszek zostanie w ogóle wysłany?
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 19:00   #2
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Hej, chciałam się zapytać jakie macie doswiadczenia z powyższym portalem?
Wypatrzyłam sobie jeden ciuch z drugiego konca Polski, wiec nie moge go odebrac osobiscie, nie wiem czy podjac ryzyko i zrobic przedpłate na konto ( kwota niewielka, niecałe 60 zł)...

Albo połowe zaplacic przed a polowe po odebraniu przesylki ...
No sama nie wiem. Co o tym myslicie?
Jak duza jest szansa że ten ciuszek zostanie w ogóle wysłany?
Moja siostra zamawiała kiedyś jakieś tenisówki i jej normalnie przyszły. Wystarczy, żeby sprzedający wysłał za pobraniem.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 19:30   #3
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 225
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;72105531]Moja siostra zamawiała kiedyś jakieś tenisówki i jej normalnie przyszły. Wystarczy, żeby sprzedający wysłał za pobraniem.[/QUOTE]

no właśnie , za pobraniem...

Ta kobieta mi napisała, że już nie wysyła za pobraniem, bo miała dwa przypadki kiedy ludzie nie odbierali przesyłki i musiała płacić za odbiór (???)
Dlatego też wydaje mi się to podejrzane
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 19:34   #4
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Hej, chciałam się zapytać jakie macie doswiadczenia z powyższym portalem?
Wypatrzyłam sobie jeden ciuch z drugiego konca Polski, wiec nie moge go odebrac osobiscie, nie wiem czy podjac ryzyko i zrobic przedpłate na konto ( kwota niewielka, niecałe 60 zł)...

Albo połowe zaplacic przed a polowe po odebraniu przesylki ...
No sama nie wiem. Co o tym myslicie?
Jak duza jest szansa że ten ciuszek zostanie w ogóle wysłany?
Poproś o wystawienie na allegro.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 19:56   #5
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

Sprzedałam mnóstwo rzeczy na olx, trochę sama kupiłam. Nigdy mnie nie oszukano, sama też jestem uczciwa.
Zawsze wysyłam po przelewie, na allegro nie przechodzę, bo po to jest olx, żeby nie trzeba było im oddawać prowizji.
Jeśli ktoś normalnie odpowiada, zapytany poda Ci nr listu poleconego, to nie panikuj
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 21:37   #6
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

na olx kupiłam garnki za 250 zł i robiłam wpłatę na konto
płytę indukcyjną - 230 zł i jw
widelczyki do ciasta - 60 zł i jw

wszystko zgodne z opisem, szybciutko wysłane, dobrze zapakowane, żadnych zastrzeżeń

a najlepszy hit to było żelazko ze stacją parową - pani mi przywiozła je pod dom, bo miała po drodze. dałam jej umówioną kwotę i zobaczyłam bagażnik pełen kosmetyków - okazało się, że jest przedstawicielem handlowym pewnej znanej marki - od słowa do słowa przegadałyśmy miło pół godziny, a na koniec obdarowała mnie próbkami i testerami tej firmy za lekko licząc dwukrotną wartość tego co zapłaciłam jej za żelazko

dla mojego TŻ wypatrzyłam wiosenny płaszczyk Lantiera za 250 zł - facet był z Warszawy, więc chciałam zrobić przelew i żeby wysłał. Okazało się, że 2 dni później będzie z delegacją w Krakowie. Umówiliśmy się w hotelu, a że w holu było lustro, TŻ płaszczyk przymierzył, okazał się idealny i dobiliśmy targu z facetem. Płaszcz był bez śladu użytkowania, a cena - 1/4 tego co kosztował, bo dostaliśmy też paragon.

Edytowane przez 2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Czas edycji: 2017-03-21 o 21:46
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 23:12   #7
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

kupowałam kilka rzeczy, doszły normalnie, po przelewie
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 23:33   #8
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

Nic bym wysyłkowo na OLX.pl nie kupił. Zresztą nie do tego ten serwis był pomyślany.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 06:32   #9
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

kupowałam wysyłkowo i nic się nie stało, pozytywne doświadczenia - ale to ryzyko.

co do płacenia za odbiór przesyłki pobraniowej - no nie dziw się, tak jest. Jeśli ktoś nie odbierze mojej przesyłki, to ja sama płacę za przesyłkę (a to nie małe przecież pieniądze) i jest dodatkowa opłata za powrót przesyłki. No i zmarnowałam swój czas na zapakowanie i wysłanie tego, kolejki na poczcie...
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 06:38   #10
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
kupowałam wysyłkowo i nic się nie stało, pozytywne doświadczenia - ale to ryzyko.

co do płacenia za odbiór przesyłki pobraniowej - no nie dziw się, tak jest. Jeśli ktoś nie odbierze mojej przesyłki, to ja sama płacę za przesyłkę (a to nie małe przecież pieniądze) i jest dodatkowa opłata za powrót przesyłki. No i zmarnowałam swój czas na zapakowanie i wysłanie tego, kolejki na poczcie...
ale jak ktos Ci zaplaci a nie wyslesz to dla niego duze wieksze wyzyko jak kupuje cos np za 100zl , bo niestety ale na policje sie chyba tego zglosic nie da... no i raczej jak ktos chce kupic i prosi o wysylke za pobraniem to sie rzadko zdarza,zeby nie odebral
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 07:14   #11
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
no i raczej jak ktos chce kupic i prosi o wysylke za pobraniem to sie rzadko zdarza,zeby nie odebral
Niestety, często się zdarza, że przesyłki pobraniowe wracają do nadawcy. Wcale się nie dziwię, że ktoś nie chce wyslać za pobraniem.
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-22, 07:25   #12
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
ale jak ktos Ci zaplaci a nie wyslesz to dla niego duze wieksze wyzyko jak kupuje cos np za 100zl , bo niestety ale na policje sie chyba tego zglosic nie da... no i raczej jak ktos chce kupic i prosi o wysylke za pobraniem to sie rzadko zdarza,zeby nie odebral
Ryzyko jest zawsze, ale były takie sprawy na policji zgłaszane, paru oszustów się znalazło. Ale nie wolno wpadać w paranoję. Ja akurat drogich rzeczy nie sprzedawałam, najwyżej 80zł, ale jakby zaginęło po drodze, to zakładałam, że odzyskam odszkodowanie z poczty, a ja sama zwrócę komuś kasę przelewem zwrotnym. Na szczęście, żadna przesyłka nie zginęła. Też uważam, że najwygodniej sprzedawać i kupować osobiście, też tak robiłam, ale nie zawsze się da, jednak najczęściej ludzie pytają o wysyłkę.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 16:54   #13
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 225
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

Dzieki za odpowiedzi. Namówiłyście mnie

A czy przesyłka kurierska to rzeczywiście koszt aż 17 złotych?
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 19:56   #14
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

Ja nie wysyłam za pobraniem, ale dopuszczam płatność w formie zalicznki. Tzn wpłacasz mi na konto koszt przesyłki pobraniowej, ja wysyłam, reszte płacisz przy odbiorze.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 20:03   #15
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

Glodomorek - dobry sposób!

lolita96 - przesyłka kurierska może kosztować nawet więcej. Tam, gdzie pracuję klienci płacą 19 zł za kuriera 24h i 26 zł za kuriera 24h pobranie.
W to wlicza się faktyczna cena przesyłki + karton + taśma + strech + wypisanie przez pracownika przesyłki + spakowanie przez pracownika przesyłki.
Co do tego że można przecież ekonomicznie wykorzystywać kartony z innych rzeczy... Cóż, powiem tyle, że większość rzeczy wytwarzamy sami, więc skąd kartony? A jak kiedyś wysłaliśmy w kartonie po ekspresie do kawy, który był niedostatecznie obklejony, to klient nie odebrał przesyłki, bo /ekspresu nie zamawiał/.
Gdzieś ten koszt wszystkiego co napisałam musi być zawarty - jak widzisz super tanią przesyłkę za 8 zł to pewnie po prostu koszty te wliczone są w towar lub firma wysyła po 100+ paczek dziennie i ma bardzo dobre stawki.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 22:03   #16
raventes
Wtajemniczenie
 
Avatar raventes
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość


A czy przesyłka kurierska to rzeczywiście koszt aż 17 złotych?
Jak najbardziej taka kwota przy przesyłce kurierskiej pobraniowej jest możliwa. Wiele zależy od wielkości paczki, jej wagi a bardzo często znaczne różnice w cenie występują między firmami kurierskimi nawet przy tych samych lub niezwykle zbliżonych parametrach.

Co do OLX. Osobiście nic nie kupowałem, ale kumpel 2 razy się naciął. Otrzymał nie ten towar co powinien. Nie wiem czy to było zamierzone działanie, czy zwykła pomyłka, ale sprawy udało się wyjaśnić pomyślnie.

Edytowane przez raventes
Czas edycji: 2017-03-22 o 22:11
raventes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 08:00   #17
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: OLX.pl wasze doświadczenia

Kiedyś to był portal bezpłatnych ogłoszeń.
Teraz aby sprzedać nieruchomość, pojazd, części do niego trzeba sporo zapłacić. Cena w zależności czy płacimy on line czy smsem.
Znajomy wczoraj chciał wstawić anons o sprzedaży czegoś z motoryzacji to mu wyszło 69 zł do zapłaty smsem.
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 09:00:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.