Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-27, 20:57   #2371
KARO123
Raczkowanie

Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Zoya: ferrytyny nie badałam. Lekarka mówi, ze przy tak dobrym żelazie nie ma potrzeby, ale ja już wiem, ze to nie reguła i ją zbadam. Wydałam już tyle kasy na te badania, że różnicy mi to nie zrobi... Wy też wszystkie badania robicie prywatnie? To jest przecież szok, żeby co chwilę coś badać za grubą kasę i na razie nic z tego nie wynika...

Naszły mnie takie przemyślenia...włosy zaczęły wypadać mi po odstawieniu duphastonu, który est syntetycznym progesteronem. Może mam go za mało? Chyba też to zbadam...Jak byłby niski to zaczęłabym znów brać duphaston i może włosy przestałyby lecieć...ale to chyba za proste jest....
KARO123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 22:02   #2372
Zoya11
Raczkowanie

Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Karo mozliwe,ze odstawienie leku hormonalnego mialo wpływ na Twoje wlosy,u mnie odstawienie anty wywowalo lysienie telogenowe,ponoć samo ma minąć jak organizm przyzwyczai sie do braku pigułek i sie wyreguluje.Mija juz prawie 10miesiecy bez anty,mozna powiedziec,ze mialam dwa rzuty linienia,teraz trwa drugie,ale od może jakos tyg jest jakby lepiej...

Wszystkie moje wizyty lekarskie,badania są robione prywatnie,na lekarzy rodzinnych to nie ma co liczyć,trzeba samemu o wszystkowalczyc i się edukowac.Kosztowna zabawa.
Zoya11 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 13:27   #2373
KARO123
Raczkowanie

Zoya: no u mnie to już ze dwa lata będą bez duphastonu...
Ja też wszystkie wizyty i badania robię prywatnie, a to duże koszty, na naszą służbę zdrowia nie możemy liczyć niestety...

Mam pytanie, wczoraj dermatolog kazał mi zbadać testosteron. Teraz jak sprawdzam laboratoria to widzę, ze można zbadać testosteron albo testosteron wolny i nie wiem który zbadać?
Podpowiedzcie jeszcze kiedy najlepiej zbadać progesteron?
Stary 2019-08-28, 14:37   #2374
jakamilka
Raczkowanie

Karo123, kiedy u mnie podejrzewali jakies problemy z babskimi sprawami to progesteron kazali badac okolo 21 dnia cyklu. Z tego co wiem do dla kazdej fazy cyklu laby podaja inne normy. Czyli musisz pamietac w ktorym dniu cyklu pobrali ci krew.

Testosteron wolny to ten co sobie krazy swobodnie we krwi. Czesc testosteronu wiaze sie z odpowiednimi receptorami komorkowymi - ten wolny plus ten zwiazany z receptorami to testosteron calkowity.

A mnie znowu piecze lepetyna. Na 100% to jest na tle nerwowym tym razem - remontuje mieszkanie i pan majster tak mi pomalowal sciany ze farba odchodzi mi platami. Szlag mnie normalnie strzeli - tyle kasy w bloto. No i oczywiscie to plus upal i sru, leb piecze, wlosy leca garsciami

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Jeszcze a propos testosteronu bo bardzo plynnie z tego tematu przeskoczylam na uzalanie sie nad soba...

Ja jak ostatnio jak robilam badania to chcialam byc swietsza od papieza i machnelam i wolny i calkowity (czyli testosteron, jak napisalas powyzej). Jesli mnie moja wiedza ze studiow nie myli to czasami pojawiaja sie problemy z interpretacja wynikow calkowitego.
jakamilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 15:57   #2375
KARO123
Raczkowanie

jakamilka: dziękuję za szybką odpowiedź. Też chyba machnę oba testosterony...

Co do remontu to bardzo Ci współczuję...niedawno robiliśmy generalny i do dziś mnie prześladuje to wspomnienie....

Na głowie mam coraz więcej krost. Podejrzewam, że to od tego aplicortu, a kazała dalej go brać...

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Co do remontu to bardzo Ci współczuję...niedawno robiliśmy generalny i do dziś mnie prześladuje to wspomnienie....

Na głowie mam coraz więcej krost. Podejrzewam, że to od tego aplicortu, a kazała dalej go brać..
Stary 2019-08-28, 19:24   #2376
Anna07_07
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez KARO123 Pokaż wiadomość

Na głowie mam coraz więcej krost. Podejrzewam, że to od tego aplicortu, a kazała dalej go brać...

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Na głowie mam coraz więcej krost. Podejrzewam, że to od tego aplicortu, a kazała dalej go brać..
Co do krost, zrobiłabym diagnostykę w kierunku ŁZS

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wcierki - Alopexy 5% (wieczorem), wcierka Radical Med (rano), maski różne, cassia
Anna07_07 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 20:47   #2377
KARO123
Raczkowanie

Anna07: nie wiem co to za świństwo...po dwóch miesiącach wcierania aplicortu zacżęły mi na skórze łowy takie krostki i strupki wyskakiwać. Wcześniej tego nie miałam...
Stary 2019-08-29, 07:42   #2378
Anna07_07
Raczkowanie

Cytat:
Anna07: nie wiem co to za świństwo...po dwóch miesiącach wcierania aplicortu zacżęły mi na skórze łowy takie krostki i strupki wyskakiwać. Wcześniej tego nie miałam...

Ja kilkukrotnie stosowałam Alpicort E. Wrażenia raczej pozytywne, powstrzymał wypadanie (wiadomo nie od razu ). Jedyny mankament - sucha skóra. Podobno Alpicortu nie można stosować długo, ze wględu na hormon. I trzeba pamiętać, żeby nie odstawić preparatu gwałtownie, tylko stopniowo.
Co do strupków - to mi się kojarzy z ŁZS (na które sama cierpię - teraz w fazie zaleczenia). Na trupki stosowałam maść clotrimazol, miejscowo - u mnie działało. Kiedyś zastosowałam sposób, wskazany tutaj na forum, przez nieodżałowaną Maszkową - wymieszałam clotrimazol z mlekiem i posmarowałam skórę głowy na noc - co za ulga. Cały świąd i pieczenie odeszły. Spróbuj, może u Ciebie też zadziała
Wcierki - Alopexy 5% (wieczorem), wcierka Radical Med (rano), maski różne, cassia
Stary 2019-08-29, 08:00   #2379
KARO123
Raczkowanie

Anna07: tylko, że ja nie mam swędzenia czy pieczenia, po prostu krosty, które bolą jak dotykam je, to tak jak przy trądziku.

Maszkowa, to rzeczywiście miała pomysły super i co za fenomenalny umysł...żałuję, że jej nie poznałam (czytałam cały wątek, stąd wiem, jak walczyła z łysieniem)
Dziś zrobiłam hormony, czekam na wynik. Nawet nie wykupiłam Minovivaxu. Jeśli aplicort e na mnie w ogóle nie działa, to wciąż się łudzę, że to jednak nie androgenowe.
Stary 2019-08-29, 08:10   #2380
Anna07_07
Raczkowanie

Cytat:
Anna07: tylko, że ja nie mam swędzenia czy pieczenia, po prostu krosty, które bolą jak dotykam je, to tak jak przy trądziku.

Maszkowa, to rzeczywiście miała pomysły super i co za fenomenalny umysł...żałuję, że jej nie poznałam (czytałam cały wątek, stąd wiem, jak walczyła z łysieniem)
Dziś zrobiłam hormony, czekam na wynik. Nawet nie wykupiłam Minovivaxu. Jeśli aplicort e na mnie w ogóle nie działa, to wciąż się łudzę, że to jednak nie androgenowe.

To spróbuj zastosować clotrimazol (lub jakiś zamiennik tej maści) miejscowo, tylko na wypryski
Stary 2019-08-29, 09:28   #2381
Zoya11
Raczkowanie

Ja to jeśli bym łączyła uzywanie aplicortu ze zlym stanen skory to bym go najzwyczajniej w swiecie odstawila stopniowo😐a jak nie to od siebie moge polecic szampon capitis duo ,po nim zniknal mi tlusty lupiez i tez mi sie robily normalnie pryszcze na głowie w pewnym momencie.
Stary 2019-08-29, 11:22   #2382
jakamilka
Raczkowanie

Karo123, takie bolace krosty ze strupkami to ja mialam na twarzy, tez po stosowaniu aplicortu. Pani doktor stwierdzila ze to tradzik posterydowy i kazala stopniowo odstawiac.
Stary 2019-08-29, 11:29   #2383
asiawros
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Zoya11 Pokaż wiadomość
Ja to jeśli bym łączyła uzywanie aplicortu ze zlym stanen skory to bym go najzwyczajniej w swiecie odstawila stopniowo😐a jak nie to od siebie moge polecic szampon capitis duo ,po nim zniknal mi tlusty lupiez i tez mi sie robily normalnie pryszcze na głowie w pewnym momencie.
Ja to bym w ogole tego nie stosowala. Skonczysz terapie i od nowa. poza tym wlasnie nie powinno sie go stosowac jesli wystapia lub sa choroby skory glowy. W ogole dla mnie takie sterydowe specyfiki sa do d.... Wkurza mnie to, ze dermatolodzy wciskaja ciagle te swoje wcierki. Sa inne metody regeneracyjne, po ktorych przynajmniej sa efekty. W ogole sporo ludzi nie oczyszcza skory glowy. Mam na mysli tu peelingi. Dziewczyny pewnie uzywacie je do buuzi i ciala a o skorze glowy zapominacie. Ja tez trzeba oczyszczac peelingami. Nie zmyjecie szamponem dokladnie specyfikow, ktore stosujecie. Tak samo jak z peelingiem do twarzy. Po nim lepiej wchlaniaja sie kremy itp.ale to zapewne wiecie wiec zacznijcie tez stosowac do skory glowy)))
asiawros jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 12:51   #2384
KARO123
Raczkowanie

asiawros: no właśnie u mnie nie ma żadnej poprawy od tego aplicortu e. Stosuję już ponad dwa miesiące i włosy jak leciały tak lecą garściami...Ciągle się łudzę, że to jest ten stan przejściowy, o którym piszą w ulotce, ale czy tak długo może trwać? teraz stosuję co drugi dzień i będę te przerwy wydłużać. Ale co potem??? Nie mam żadnej alternatywy...no jeszcze w szufladzie leży recepta na minowivax 5%. To też steryd?
Postanowiłam ,że najpierw poczekam na wyniki hormonów, a potem zdecyduję, czy go wykupię.

Moja skóra głowy jest sucha, bez łupieżu i tylko te bolące krosty gdzieniegdzie. Zacznę je traktować, tak jak radzicie , clotrimazolem...
Zetnę też chyba włosy (mam tak do łopatek) i nie wiem co dalej..
Najbardziej to chciałabym mieć pewność co to za łysienie...Nawet dermatolog nie jest do końca pewna. Jak mi ciągnęła włosy, to wyleciało zaledwie kilka, stąd wykluczyła przyczynę poodstawienną. Najwięcej leci przy czesaniu, no a przy myciu to już masakra...spadają razem z wodą!
Stary 2019-08-29, 15:40   #2385
Zoya11
Raczkowanie

Karo minovivax to po prostu minoksydyl,stosowany glownie w lysieniu androgenowym.W stężeniu 5% jest dostępny również bez recepty w postaci Loxonu Max.Mi nigdy nie proponowano uzywania aplicortu,zresztą nigdy bym się go nie odwazyla uzywac ze względu na potencjalny skutek uboczny w postaci tradziku sterydowego,wystarczą mi w zupełności problemy z cerą te które już mam.Ja bym na Twoim miejscu go odtsawila,uspokoila skore ,jakies peelingi delikatne,moze cerkozel,capitis duo i zoxiderm a pozniej wprowadzila minoksydyl.Oczywiscie mowie tylko hipotetycznie,co by bylo gdybym byla na Twoim miejscu,bo ja akurat dobrze reaguje na minoksydyl i mamy z nim o czynienia od wielu lat.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Mam*

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Karo teraz przeczytalam uwaznie,ze masz suchą skórę głowy,ot,zatem to dla mnie zagadka,podalam moją pielęgnację zalecona przez trychologa ale pod kątem łojotoku skóry głowy. A masz jakies problemy z cerą?Trądzik,przetluszcza nie?
Stary 2019-08-29, 19:46   #2386
KARO123
Raczkowanie

Zoya: nie mam i nigdy nie miałam problemu z trądzikiem, choć od czasu do czasu pojawiają się wypryski w okolicy brody i o dziwo na szyi, to takie rzuty są...

Co do skóry na głowie to jest sucha i bez łupieżu, ale za to włosy u nasady przetłuszczają się dość szybko ( co drugi dzień myję). Dziwne jest to, że przy wysiłku skóra głowy poci mi się momentalnie (mam mokrą, włosy jakbym wyszła spod wody) i wtedy swędzi mnie skóra...
Stary 2019-08-29, 20:53   #2387
Plastikowy_Dinozaur
Przyczajenie

Ja używałam alpicortu przez 4 miesiące. Przez pierwsze 2 codziennie, trzeci miesiąc co drugi dzień a później dwa razy w tygodniu. Nie leciały mi włosy po odstawieniu, bo robiłam to tak bardzo powoli. Ja mam suchą skórę głowy i włosy mi się w ogóle nie przetłuszcają, niestety to też nie jest dobre, bo wyglądają jak plastikowe, jak dziewczyn, które spaliły włosy rozjaśnianiem.
Zdecydowanie odradzam odstawienie alpicortu nagle, jeśli chesz go przestać używać to zrób to stopniowo.
Plastikowy_Dinozaur jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 09:58   #2388
nattc_
Przyczajenie

Hej dziewczyny, u mnie tylko gorzej

Włosy wypadają pasmami. Nieważne czy przy myciu, czy przy czesaniu - jak chcę poprawić kucyk w ciągu dnia również, więc jak tylko rano je zwiążę to staram się nie ruszać aż do wieczora, żeby mieć trochę komfortu psychicznego.

Na razie jestem po badaniach hormonalnych, androgeny w normie, chociaż czekam jeszcze na dwa wyniki, w tym DHT. Stosunek LH do FSH wynosi ok. 0.6, więc trochę jak niewydolność przysadki... Nie mam pojęcia, czy to może mieć związek z kondycją włosów. Poczekam na resztę wyników (tarczyca, progesteron i prolaktyna) i lecę do endo.

Poza tym robię jeszcze wit B12, wit D, ferrytynę, żelazo i kilka mniejszych badań. No i zobaczymy. Może metodą eliminacji coś się potwierdzi/wykluczy.

Derma twierdzi, że to nie androgenowe na pewno, a telogenowe. ŁZS rozszalało się na całej skórze głowy, jest tragedia. Za około miesiąc zaczynam kurację izotretynoiną doustnie (po wypróbowaniu wszystkich zewnętrznych środków dostępnych na rynku). Do tego codziennie Loticol (steryd, nie jestem do końca przekonana, ale coś musi zadziałać na tę łuskę), złuszczająca maść robiona w aptece (mogę wrzucić skład jak ktoś będzie zainteresowany), no i szampony typowo przeciwłojotokowe. To już musi pomóc, przynajmniej na ten patologiczny łojotok

Moja derma bardzo poleciła mi taki zestaw suplementów: Anacaps Ducray Progressiv 1 kapsułka rano po śniadaniu, po obiedzie 1 saszetka Gelacet, a po kolacji 1 tabletka Zincas Forte. Twierdzi, że taki zestaw stosowany przez 4 miesiące świetnie sprawdza się u jej pacjentek.

Dziewczyny, czy stosujecie jakąś konkretną dietę czy eliminujecie jakieś produkty? Ja jem świeżo, zdrowo, przestałam pić kawę i jakikolwiek alkohol (jedynie ziołowe herbaty, zielona herbata i woda). Nie jem przetworzonego jedzenia, słodyczy, nabiału i ograniczam produkty z wysokim IG. Nie zauważyłam poprawy jeśli chodzi o zmniejszone łzs czy łysienie, natomiast cały czas chudnę, co akurat dla mnie nie jest skutkiem pozytywnym .
Dziewczyny z łzs - robiłyście może jakieś badania na alergie pokarmowe? Ostatnio zainteresowałam się bardziej tym tematem i znalazłam info, że obecność łzs może mieć związek z alergiami pokarmowymi... sama już nie wiem
nattc_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 13:54   #2389
KARO123
Raczkowanie

natcc: Jak ja Cię rozumiem...sama szukam przyczyny i niestety nie jestem ani o krok bliżej...

Dzisiaj odebrałam wyniki badań:
- prolaktyna 14,35 ng/ml
- progesteron 0,82 ng/ml ( w fazie folikularnej)
- kortyzol 15,34 ug/ml
- ferrytyna 38,70ng/ml
- testosteron mniej niż 10 mg/ml (tu moje kompletne zaskoczenie)
Podobno norma jest od 10... a dht miałam 109,8 pg/ml
Czy za niski testosteron może być przyczyną wypadania włosów?

Te wyniki kompletnie nic mi nie mówią, oprócz tego, że wszystko jest w normie oprócz testosteronu.
Stary 2019-08-30, 14:41   #2390
Zoya11
Raczkowanie

Nattc ja rowniez staram się dbać o dietę,zero produktów mlecznych(teraz raz na jakis czas pozwalam sobie na ser kozi),pilnowanie ig,ciezko mi to wychodzi,ale staram się trzymac tej diety mimo małych kryzysow ...głównie zalezalo mi na poprawie cery,i rzeczywiście jakby mniej zaskornikow mam,za to łojotok nadal mam,zauwazylam,ze jak nie jem to cera robi się sucha,no ale ciężko nie jesc😂odkrylam to majac jelitowke.Berberyna odrobine mi pomaga.Teraz testuje tran i olej lniany. Izotretinoine bralam z przerwami jakos ok 3 lat albo i wiecej,nie pamietam juz dokladnie,duze dawki,male dawki,łojotok i tak wracal po kazdej probie odstawienia.

Karo moge tylko powiedziec,ze ferrytyna powinna byc na poziomie 50-70 jesli chodzi o wlosy,wiec wg mnie powinnas suplementowac zelazo.
Stary 2019-08-30, 15:44   #2391
KARO123
Raczkowanie

Zoya; Żelaza mam 70...

Jak podnieść ferrytynę? Jest jakiś lek?
Stary 2019-08-30, 16:02   #2392
Zoya11
Raczkowanie

Karo ja mialam ferrytyne 47,3 i trycholog zalecila suplementacje żelaza.Biorę Szelazo+SR jedna kapsulka dziennie,efekt poki co to wzrost do 55,3.
Stary 2019-08-30, 16:40   #2393
KARO123
Raczkowanie

Zoya; A długo bierzesz?
Stary 2019-08-30, 16:59   #2394
Zoya11
Raczkowanie

Od około połowy marca,ostatnie badanie na poziom ferrytyny robiłam 30lipca...ona rośnie dosyć wolno ,a zelazo mialam 137 i było w normie,pozniej juz nie badałam powtórnie.
Stary 2019-08-30, 19:14   #2395
KARO123
Raczkowanie

oojjj, to rzeczywiście wolno rośnie...

najpierw pewnie rośnie żelazo, a dopiero potem ferrytyna.
Spróbuję trochę z naturalnymi sokami z warzyw i dołączę jakiś suplement żelaza i po miesiącu sprawdzę czy coś drgnie w wynikach

Najbardziej to obawiam się, że to moje łysienie nie jest androgenowe a ja używam tego aplicortu (który w ogóle nie działa) i jeszcze mam przepisany minovivax. Czytałam ulotkę i on jest tylko na androgenowe. Boję się go trochę. Teraz lecą i strasznie włosy, a jak po nim zacznie się wzmożone linienie to kaplica będzie...
Stary 2019-08-30, 19:51   #2396
Zoya11
Raczkowanie

Ja też popijam sok z pokrzywy,ponoc dobry na zelazo jest. Ano wlasnie,ja ledwo co sie pochwalilam,ze chyba juz jest lepiej,a dzis siedze i wyciagam włosy ,bo wyłazą ,mniemam,ze loxon5 na ktory sie przerzucilam z 2% zaczyna działać.Mimo,ze strasznie sie zrazilam do leków,to dzis mialam mysl,ze jesli bedzie gorzej to moze wrócę do spironolaktonu,chociaz wizja faszerowania sie lekami przez resztę życia mnie dołuje,bo co po wlosach jak zdrowie się posypie.Takie tam moje lamenty😐
Stary 2019-08-30, 20:27   #2397
KARO123
Raczkowanie

Zoya: Masz rację, zdrowie najważniejsze. Ja też chyba nie wykupię tego minovivaxu. Skupię się najpierw na żelazie i ferrytynie. Chociaż sama już nie wiem. Przydałby się jakiś antydepresant bo psychika siada przez te włosy
Stary 2019-08-30, 21:34   #2398
Zoya11
Raczkowanie

Karo żebyś wiedziała,ja się umowilam na wizytę do psychologa,doslownie całe życie skupiam sie na walce o cere a pozniej i o włosy,ocknęlam sie dopiero jak doznalam skutkow ubocznych po lekach,pomyslalam sobie-Boże co jeszcze zrobie kosztem zdrowia?Oczywiscie nie demonizuje uzywania leków ,ja bralam rozne i niektore mi pomagaly w trakcie brania,ale dla mnie juz pora zebym nabrala dystansu,bo ten problem nie zniknie,jestem juz po 30stce i nie chcę się reszty życia kręcić w kółko tak jak do tej pory.
Stary 2019-08-31, 10:04   #2399
nattc_
Przyczajenie

Zoya11, nie pocieszyłaś mnie . Myślałam, że po pierwszej kuracji izotretynoiną łojotok zmaleje, a przy kolejnych ustąpi w ogóle (tak zapewniała mnie derma...). A zmniejszył się chociaż, czy jest tak samo jak przed rozpoczęciem retinoidów?

Ja mam "dopiero" 23 lata, ale też mam już tego dosyć i psychicznie czasami też nie wytrzymuję. Uczę się dystansu do tego wszystkiego i chciałabym, żeby moje życie nie kręciło się tylko wokół problemów ze skórą i włosami, bo naprawdę można popaść w paranoję. Stwierdziłam, że zbadam wszystko, co może potencjalnie powodować wypadanie włosów, zadbam szczególnie o dietę, mogę się suplementować, natomiast nie mam zamiaru faszerować się lekami do końca życia. Tak jak tu ktoś napisał - perukę można sobie kupić, zdrowia już nie .
nattc_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 13:00   #2400
jakamilka
Raczkowanie

nattc, u mnie ŁZS zdecydowanie ma zwiazek ze stresem i z wysoka temperatura. A jak jest i jedno i drugie to juz w ogole jest macarena. Ograniczylam slodycze, zywnosc wysoko przetworzona, jem duzo warzyw, z owocami staram sie nie przesadzac bo to cukier. Lykam 30 mg cynku dziennie, bo to ponoc pomaga przy lojotoku, stosuje szampony z cynkiem w skladzie (juz mi niedobrze od ich zapachu), regularnie robie peelingi, mieszam z szamponem albo olejek rozmarynowy albo z drzewa herbacianego. I tak dziadostwo wraca, i tak nie obywa sie z raz do roku bez sterydow. Jak tylko ogarne sie z remontem to lece do jakiegos dietetyka, moze kurcze ja musze miec jakas diete odpowiednia. Oprocz cynku, jesli chodzi o suplementy, to lykam biotyne - kupuje na allegro taka co ma 10 mg na tabletke.
Odpowiedz

Tagi
brak miesiaczki, dieta, łupież, łysienie androgenowe, tarczyca, wypadanie wlosow

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości