Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5. - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-30, 12:49   #3121
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87806014]Każdy ma prawo do swojego komentarza, ja twoich nie przycinam jako zbędnych - proszę o wzajemność.
[/QUOTE]

Cenię sobie przejrzystość postów, dlatego przycinam i nie widzę w tym nic złego, dopóki nie służy to manipulowaniu czyjąś wypowiedzią, a mój sposób cytowania manipulacji nie służył. Niektórzy na forum cytują same fragmenty postów bez nicków, więc jak widać tak wolno.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87806015]To są chyba jakieś żarty. Czy gabinety dentystyczne nie powinny być dezynfekowane zawsze? Przecież zakładam, że te wszystkie narzędzia się dezynfekuje w autoklawach, część jest jednorazowa. Bardzo jestem ciekawa na czym polega ta dodatkowa dezynfekcja za 150 od łebka.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Smutne żarty Biorąc pod uwagę skalę zachorowań w Polsce, aż boję się myśleć, co byłoby jeszcze dozwolone, jakby zaczęła się szerzyć o wiele bardziej groźna choroba niż COVID. Chyba zupełnie nic.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-04-30 o 12:50
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 12:49   #3122
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Nie przesadzam. Pracuję w galerii, więc chyba wiem jak to wygląda? Wprawdzie w outlecie i u nas jest jedno piętro, ale sklepów i tak sporo tyle że bez kina u nas i rozciągnięte na parterze bez żadnych schodów ruchomych i pięter. No ok postawią środki do dezynfekcji. No a jak nie mają tyle? Wiadomo, że galerie powinny załatwić wcześniej, ale nie ma co zakładać, że są takie zapobiegliwe. Wiele z nich mogło myśleć, że ma czas i czekać na wytyczne. Galerie nie powinny być otwierane na chybcika, na szybko, zwłaszcza że były plany otwarcia później. Powinny być poinformowane by mieć czas na dokładne przygotowanie się, a nie takie byle szybciej, bo chyba każdej z nas zależy, by w galeriach było bezpiecznie, a nie byle jak? Galerie mają zamknięty obieg powietrza, ciężko je wywietrzyć (choć coś jest w rozporządzeniu, że ma być wietrzone, ale nie wiem jak), więc przez to i przez to, że potrafi być w nich dużo ludzi wirusy krążą i to krążą dłużej niż gdyby dało się wywietrzyć. Wirusy osadzają się i łatwo się zarazić. Do tego zazwyczaj ludzie w galeriach też nie trzymali odległości. No i toalety publiczne, my pracownicy też z nich korzystamy, nie mamy innych, a tutaj też masa ludzi korzysta i jest większe ryzyko zarażenia się. Jak dla mnie niestety jest to trochę większe ryzyko zarażenia się niż w takiej Biedronce zwłaszcza że w markecie da się zrobić zakupy szybko, a w galerii można być wiele godzin. No chyba, że będzie często odkażane. Wiesz oprócz środków do dezynfekcji przydałoby się naklejenie taśm oddzielających, zaplanowanie jak liczyć osoby, które wchodzą (tutaj też jest chyba limit, spory, ale jest), ustalić ogólne zasady, ustalić którym wejściem będzie się wchodzić (z tego co wiem chyba nie wszystkimi będzie w galeriach), mieć ogólnie dużą liczbę środków do dezynfekcji, bo nie wiem czy wiesz będzie wymóg ogólnie dezynfekcji klamek i innych i toalet parę razy dziennie, więc będą musieli mieć sporo środków. To nie jest tak, że postawią środki do dezynfekcji i koniec. To znaczy może być tak, że niektóre galerie tak zrobią, ale to nie będzie bezpieczne. Trzeba i powinno się zaplanować wiele rzeczy, żeby było w miarę bezpiecznie skoro to miejsca gdzie łatwo się zarazić, dużo ludzi, to powinno się przyłożyć, żeby jak najbardziej zminimalizować zagrożenie. No i jak kierować się rozporządzeniem to takie przygotowanie tym bardziej zajmuje trochę czasu. No a dzisiaj dzień roboczy, a jutro już Majówka, potem weekend i czasu jest mało. Dzisiaj pisałam szefowej jak informacje z otwieraniem u nas itp, to znaczy, że wiem, że otwieramy się, ale co i jak. Szefowa powiedziała, że później da znać.

Ja niedługo wychodzę i spotkam się z chłopakiem tak jak planowaliśmy, potem pojedziemy do mnie posiedzieć i zjeść Miłego dnia dziewczyny
Sorry, ale muszę to napisać- jesteś mega przewrażliwiona na punkcie wirusa, wszędzie wietrzysz jakieś podstępy, normalnie mam wrażenie, że ty jesteś świecie przekonana, że wirus tylko na ciebie czyha

Do tego wieczne podkreślanie : JA uważam na zakupach, JA się dezynfekuje, JA,JA,JA. Naprawdę jak katarynka tutaj piszesz jak ty to nie dbasz, żeby się nie zarazic.

A z chłopakiem to się nie boisz spotkac? Przecież on może nawlec ci do domu tego koronawirusa.

Tylko inni ofermy, bo odstępu nie zachowują, bo chuchają, bla, bla...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 12:51   #3123
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Moja szefowa cały gabinet musiała przebudować, nakupowac środków ochrony osobistej - nie tylko maseczki, ale fartuchy jednorazowe, kombinezony, czepki. Z tego co mówiła kosztowało ja to 30tys złotych. Podniosła ceny w związku z tym. Przecież dentyści nie przyjmują tak samo jak wcześniej - w samej masce chirurgicznej i fartuchu bawełnianym.


Żeby nie było - ja jako jej pracownik zarabiam dokładnie tyle samo co przed koronowirusem, ta podwyżka jest odliczana z mojej pensji. Także rozważam całkowitą rezygnację z pracy w zawodzie, nie jest to tego warte.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 12:57   #3124
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87805934]Co?? Poważnie się teraz płaci za dezynfekcję u dentysty???

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Owszem 150 zł sobie dzisiaj zawołali aż śmiechem parsłam przez telefon

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87806015]To są chyba jakieś żarty. Czy gabinety dentystyczne nie powinny być dezynfekowane zawsze? Przecież zakładam, że te wszystkie narzędzia się dezynfekuje w autoklawach, część jest jednorazowa. Bardzo jestem ciekawa na czym polega ta dodatkowa dezynfekcja za 150 od łebka.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Pewnie na tym co zawsze tylko teraz jest okazja się wzbogacić to to robią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 12:58   #3125
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Owszem 150 zł sobie dzisiaj zawołali aż śmiechem parsłam przez telefon

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Pewnie na tym co zawsze tylko teraz jest okazja się wzbogacić to to robią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poszukaj innego dentysty, prywatnych jest jednak spoko i nie kazdy taki janusz biznesu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 12:58   #3126
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
To też jest żerowanie na tym, że większość dentystów chyba jednak pozamykana.
Jak cię przyciśnie ból zęba, a wkoło pozamykane gabinety, to zapłacisz ta stówę więcej, byleby pozbyć się bólu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na NFZ nie ma szans żeby w ogóle się dostać u mnie w mieście prywatnie większość otwarta oni jakoś cudownie mogą leczyć widocznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:00   #3127
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Cenię sobie przejrzystość postów, dlatego przycinam i nie widzę w tym nic złego, dopóki nie służy to manipulowaniu czyjąś wypowiedzią, a mój sposób cytowania manipulacji nie służył. Niektórzy na forum cytują same fragmenty postów bez nicków, więc jak widać tak wolno.

Masz jakiś problem z rozumieniem kontekstu wypowiedzi. Z tamtej mojej - która traktowała o oburzającej, bezmyślnej, propagandowej i niezwykle kosztownej akcji obecnej władzy - wyłapałaś tylko cytat o głupim Polaku, który wszystko kupi (powiedzenie stare jak świat - i jak widać - ciągle prawdziwe), a z ostatniej słowo 'przycinać' zrozumiałaś w znaczeniu wycinać, kiedy z kontekstu widać jak byk, że chodziło o negowanie prawa innej osoby do wyrażania własnej opinii. Komedia.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 13:01   #3128
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Poszukaj innego dentysty, prywatnych jest jednak spoko i nie kazdy taki janusz biznesu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Udało się 250 zł bez dodatkowych opłat ufff

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:01   #3129
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Miałam iść do dentystki do 200 zł za plombowanie zęba właśnie mi zadzwonili,że 150 zł za dezynfekcję pomieszczenia dodatkowo bym musiała zapłacić na NFZ nigdzie nie mogę się dostać wszystko zamknięte a inne gabinety to koszt tak spory,że to się w głowie nie mieści no cóż pozostaje mi chodzić z bolącym zębem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znajoma mojej siostry też usłyszała 140zł ząb plus 100zł za dezynfekcję. A ja jej zadałam pytanie " a to wcześniej nic nie dezynfekowali?".
Dziwne...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:02   #3130
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Serio dziewczyny myslicie, ze dentysci nie musieli się przygotowac na własna rękę i przyjmują pacjentów tak jak do tej pory? Przecież tu chodzi o kupno tej całej zbroi, wybudowanie śluz między gabinetami, same rękawiczki i maseczki kosztują teraz o 300% więcej, a nie same popsikanie wierteł i sterylizacje Nie popieram brania kasy za samo wejście do gabinetu, ale ceny na pewna pójdą w górę. I wierzcie mi, że ja jako dentysta nie zarobię nic więcej niż wcześniej, bo ta podwyżka idzie do właściciela gabinetu nie dla mnie.

NFZtowe gabinety nie działają, bo Państwo nie daje lekarzom środków ochrony osobistej, a jak wiadomo NFZ to państwowe gabinety.

Edytowane przez Nuova
Czas edycji: 2020-04-30 o 13:06
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:06   #3131
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87806108]Masz jakiś problem z rozumieniem kontekstu wypowiedzi. Z tamtej mojej - która traktowała o oburzającej, bezmyślnej, propagandowej i niezwykle kosztownej akcji obecnej władzy - wyłapałaś tylko cytat o głupim Polaku, który wszystko kupi (powiedzenie stare jak świat - i jak widać - ciągle prawdziwe), a z ostatniej słowo 'przycinać' zrozumiałaś w znaczeniu wycinać, kiedy z kontekstu widać jak byk, że chodziło o negowanie prawa innej osoby do wyrażania własnej opinii. Komedia.[/QUOTE]

To może pisz o negowaniu a nie przycinaniu komentarza?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 13:08   #3132
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87806110]Znajoma mojej siostry też usłyszała 140zł ząb plus 100zł za dezynfekcję. A ja jej zadałam pytanie " a to wcześniej nic nie dezynfekowali?".
Dziwne...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]To się w głowie nie mieści oni się bogacą na ludzkiej tragedi.
Przyłbica maseczki fartuchy dezynfekcja to przecież na porządku dziennym.
Może kupili jakieś super nowoczesne kombinezony albo dezynfekcja trwa godzinę całej powierzchni jakimiś super środkami na wirusa bo nie umiem tego zrozumieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Serio dziewczyny myslicie, ze dentysci nie musieli się przygotowac na własna rękę i przyjmują pacjentów tak jak do tej pory? Przecież tu chodzi o kupno tej całej zbroi, wybudowanie śluz między gabinetami, same rękawiczki i maseczki kosztują teraz o 300% więcej, a nie same popsikanie wierteł i sterylizacje Nie popieram brania kasy za samo wejście do gabinetu, ale ceny na pewna pójdą w górę. I wierzcie mi, że ja jako dentysta nie zarobię nic więcej niż wcześniej, bo ta podwyżka idzie do właściciela gabinetu nie dla mnie.

NFZtowe gabinety nie działają, bo Państwo nie daje lekarzom środków ochrony osobistej, a jak wiadomo NFZ to państwowe gabinety.
Udało mi się jednak znaleźć dentystę który nie bierze kasy dodatkowej to jednak się da?
Nie dają ochrony na NFZ?
To gdzie te wszystkie kombinezony i maseczki które podobno kupiliśmy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:09   #3133
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
To się w głowie nie mieści oni się bogacą na ludzkiej tragedi.
Przyłbica maseczki fartuchy dezynfekcja to przecież na porządku dziennym.
Może kupili jakieś super nowoczesne kombinezony albo dezynfekcja trwa godzinę całej powierzchni jakimiś super środkami na wirusa bo nie umiem tego zrozumieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No to ja Ci pisze - wybudowanie sluzy w gabinecie, kupno rękawiczek, które teraz kosztują 100zl za paczkę a nie 15zl jak przed wirusem, kombinezon za 70zl, maseczka z filtrem, nie chirurgiczna 50zl. No to jest jednak różnica niż wcześniej bawełniany fartuch, zwykła maseczka i tyle. Generalnie są całe wytyczne jak gabinety maja być przygotowane - jeśli tego nie spełniają to sanepid może wlepić karę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:11   #3134
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Serio dziewczyny myslicie, ze dentysci nie musieli się przygotowac na własna rękę i przyjmują pacjentów tak jak do tej pory? Przecież tu chodzi o kupno tej całej zbroi, wybudowanie śluz między gabinetami, same rękawiczki i maseczki kosztują teraz o 300% więcej, a nie same popsikanie wierteł i sterylizacje Nie popieram brania kasy za samo wejście do gabinetu, ale ceny na pewna pójdą w górę. I wierzcie mi, że ja jako dentysta nie zarobię nic więcej niż wcześniej, bo ta podwyżka idzie do właściciela gabinetu nie dla mnie.

NFZtowe gabinety nie działają, bo Państwo nie daje lekarzom środków ochrony osobistej, a jak wiadomo NFZ to państwowe gabinety.
Rozumiem lekka podwyżkę no ale kurde 150 zł za jednego pacjenta to już dla mnie lekka przesada a ktoś tu pisał,że nawet 200 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
No to ja Ci pisze - wybudowanie sluzy w gabinecie, kupno rękawiczek, które teraz kosztują 100zl za paczkę a nie 15zl jak przed wirusem, kombinezon za 70zl, maseczka z filtrem, nie chirurgiczna 50zl. No to jest jednak różnica niż wcześniej bawełniany fartuch, zwykła maseczka i tyle. Generalnie są całe wytyczne jak gabinety maja być przygotowane - jeśli tego nie spełniają to sanepid może wlepić karę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domyślam się,że wszystko kosztuje ale żeby wołać od razu tyle co sama plomba dla mnie to już przegięcie jednak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:11   #3135
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Rozumiem lekka podwyżkę no ale kurde 150 zł za jednego pacjenta to już dla mnie lekka przesada a ktoś tu pisał,że nawet 200 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czytasz w ogóle co pisze? Ja nie popieram brania dodatkowej kasy od każdego i to w takiej kwocie. U mnie w gabinecie się tego nie robi, ja nie zarobię ani grosza za prace w tej zbroi. A co do maseczek i kombinezonów to proponuje spytać ministra Szumowskiego. Nie mamy na NFZ nic. Kasy tez nie, bo jak nie ma pacjentów to nic nie zarabiamy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:12   #3136
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
To się w głowie nie mieści oni się bogacą na ludzkiej tragedi.
Przyłbica maseczki fartuchy dezynfekcja to przecież na porządku dziennym.
Może kupili jakieś super nowoczesne kombinezony albo dezynfekcja trwa godzinę całej powierzchni jakimiś super środkami na wirusa bo nie umiem tego zrozumieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Udało mi się jednak znaleźć dentystę który nie bierze kasy dodatkowej to jednak się da?
Nie dają ochrony na NFZ?
To gdzie te wszystkie kombinezony i maseczki które podobno kupiliśmy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze nie mam pojecia o co chodzi bo sie z tym nie spotkalam. U mojej dentystki zmienil sie tylko sposob umawiania pacjentow i to ze sa naubierane we wszystko co sie da. A plyny dezynfekcyjne, lazienka, plyny do plukania i ogolne odkazanie i czystosc byla zawsze i cena zostala ta sama co mnie cieszy bo jeszcze ze 4 wizyty mi zostaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:13   #3137
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Czytasz w ogóle co pisze? Ja nie popieram brania dodatkowej kasy od każdego i to w takiej kwocie. U mnie w gabinecie się tego nie robi, ja nie zarobię ani grosza za prace w tej zbroi. A co do maseczek i kombinezonów to proponuje spytać ministra Szumowskiego. Nie mamy na NFZ nic. Kasy tez nie, bo jak nie ma pacjentów to nic nie zarabiamy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak przeczytałam już do końca co napisałaś to przykre,w takim razie,że na NFZ nic nie dostajecie ręce opadają...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:14   #3138
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Szczerze nie mam pojecia o co chodzi bo sie z tym nie spotkalam. U mojej dentystki zmienil sie tylko sposob umawiania pacjentow i to ze sa naubierane we wszystko co sie da. A plyny dezynfekcyjne, lazienka, plyny do plukania i ogolne odkazanie i czystosc byla zawsze i cena zostala ta sama co mnie cieszy bo jeszcze ze 4 wizyty mi zostaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę ale znalazłam już gabinet co nie zdziera akurat i ceny ma przystępne więc uff

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:17   #3139
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Bosze, o niebo lepsze.

Plus możesz czytać gdziekolwiek, a nie jesteś ograniczona kablem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ciekawa sprawa z tym, że światło lepsze. Wieczorami i tak nie czytam, więc problem oświetlenia i kabla mniej mnie dotyczy, ale absolutnie rozumiem wygodę w tym względzie.


Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No.
Dlatego też, jak ktoś nie musi, to niech teraz dentyste omija szerokim łukiem
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie, mnie przepadły dwie wizyty i zastanawiam się ile jeszcze mogę czekać. Chociaż mój dentysta wciąż zamknięty, a nie uśmiecha mi się szukać innego, bo wcale nie tak łatwo trafić na dobrego stomatologa.



[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87806015]To są chyba jakieś żarty. Czy gabinety dentystyczne nie powinny być dezynfekowane zawsze? Przecież zakładam, że te wszystkie narzędzia się dezynfekuje w autoklawach, część jest jednorazowa. Bardzo jestem ciekawa na czym polega ta dodatkowa dezynfekcja za 150 od łebka.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Są dezynfekowane oczywiście, ale w dobie koronawirusa to nałożono na gabinety jakieś chore wymagania moim zdaniem. Nie pamiętam dokładnie, ale mignął mi artykuł, w którym było napisane, że dentysta może przyjmować pod warunkiem, że będzie w jakimś specjalnym fartuchu, ze specjalną maską. Do tego w gabinecie mieli myć podłogi po każdym pacjencie i dezynfekować wszystko, co się da. A ceny wzięły się głównie stąd, że w hurtowniach medycznych nie ma tych wszystkich wymaganych rzeczy, a jak już są to drogie i dentyści obciążają kosztami pacjentów.


Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Sorry, ale muszę to napisać- jesteś mega przewrażliwiona na punkcie wirusa, wszędzie wietrzysz jakieś podstępy, normalnie mam wrażenie, że ty jesteś świecie przekonana, że wirus tylko na ciebie czyha

Do tego wieczne podkreślanie : JA uważam na zakupach, JA się dezynfekuje, JA,JA,JA. Naprawdę jak katarynka tutaj piszesz jak ty to nie dbasz, żeby się nie zarazic.

A z chłopakiem to się nie boisz spotkac? Przecież on może nawlec ci do domu tego koronawirusa.

Tylko inni ofermy, bo odstępu nie zachowują, bo chuchają, bla, bla...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mam takie samo spostrzeżenie. I nie mogę czytać postów tej wizażanki, bo pisze takie ściany tekstu, z których niewiele wynika. Nawet nie wiem czy umiem to wytłumaczyć, ale to coś w tym stylu: Informacja do przekazania - nie idę do galerii handlowej. Sposób w jaki ta dziewczyna to opisuje: "No ja nie idę na razie do galerii handlowej. Oczywiście jakbym musiała to bym poszła, ale na razie szefowa nam nie mówi, żeby iść, bo przecież w galerii jest niebezpiecznie, bo można się zarazić. Ja jestem odpowiedzialna i mogę wytrzymać, nie muszę jeszcze pracować, ale jakbym musiała to jakoś dałabym radę. Jest mi ciężko, ale staram się nikogo nie narażać, bla bla bla" i Tak w koło Macieju.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 13:19   #3140
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87806064]Kupuje duzo ebooków i czasami cena różni sie dosłownie kilka złoty.
Oczywiście sa tez takie 1/3 ceny.

To prawda z tym światłem. Ja widze duzo plusów w czytniku.
Wiadomo, ze to nie zastąpi ksiazki.[/QUOTE]Ja na upoluj ebooka.

Ustawiłam puap, żeby pokazywało konkretne pozycję max do 20 zł i wcześniej czy później, każda książka, która mnie interesuje jest w tej cenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:19   #3141
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

No niestety w każdym zawodzie są janusze. Dużo osób się poobkupowało w te całe sprzęty i sprzedaje po cenach razy 400%. A przecież gabinet nie ma tego z powietrza, tez to musi gdzieś kupić. Chyba wszyscy wiemy ile teraz kosztują rękawiczki czy zwykle maseczki.

Jak komuś się chce to tutaj są zalecenia dla dentystów, 9 stron do przeczytania:

https://nil.org.pl/uploaded_files/ar...ostat-2403.pdf

W razie niespełnienia zalecen - sanepid wita i wlepia karę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Nuova
Czas edycji: 2020-04-30 o 13:24
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:28   #3142
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Sorry, ale muszę to napisać- jesteś mega przewrażliwiona na punkcie wirusa, wszędzie wietrzysz jakieś podstępy, normalnie mam wrażenie, że ty jesteś świecie przekonana, że wirus tylko na ciebie czyha

Do tego wieczne podkreślanie : JA uważam na zakupach, JA się dezynfekuje, JA,JA,JA. Naprawdę jak katarynka tutaj piszesz jak ty to nie dbasz, żeby się nie zarazic.

A z chłopakiem to się nie boisz spotkac? Przecież on może nawlec ci do domu tego koronawirusa.

Tylko inni ofermy, bo odstępu nie zachowują, bo chuchają, bla, bla...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak po prawdzie to założę się, że większość osób w tym wątku jej posty po prostu pomija.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:30   #3143
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tak po prawdzie to założę się, że większość osób w tym wątku jej posty po prostu pomija.
Ja na pewno. Pisze bardzo długie posty i po prostu nie chce się ich czytać, powtarza to samo po kilka razy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:40   #3144
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Sorry, ale muszę to napisać- jesteś mega przewrażliwiona na punkcie wirusa, wszędzie wietrzysz jakieś podstępy, normalnie mam wrażenie, że ty jesteś świecie przekonana, że wirus tylko na ciebie czyha

Do tego wieczne podkreślanie : JA uważam na zakupach, JA się dezynfekuje, JA,JA,JA. Naprawdę jak katarynka tutaj piszesz jak ty to nie dbasz, żeby się nie zarazic.

A z chłopakiem to się nie boisz spotkac? Przecież on może nawlec ci do domu tego koronawirusa.

Tylko inni ofermy, bo odstępu nie zachowują, bo chuchają, bla, bla...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jestem przewrażliwiona. W galeriach łatwiej się zarazić i to jest fakt. Przy sezonie grypy jest tak samo. Skupisko ludzi, zamknięty obieg powietrza. Jestem przewrażliwiona bo chciałabym, żeby galerie miały więcej czasu i przygotowały się jak najlepiej? To źle? Mogę się chyba tym przejmowac i jako pracownik i jako klient myśląc o zakupach. Dlatego galerie były w dalszym etapie właśnie. Tylko kwestie finansowe i wybory przeważyły. To że galerii nie przygotuje się tak szybko to nie mam racji? No ale ok jak chcecie by byly przygotowane byle jak to Wasza sprawa. Ja rozumiem ze trzeba otwierac ale z sensem i dobrym przygotowaniem. Tera zjest chaos i na szybko. Nie powinno tak być.


Tak trochę się boję, dlatego długo nie widziałam się z chłopakiem. Ok podejmuję jakieś ryzyko, ale bardzo uważamy, więc nie takie wielkie. W skupiskach ludzi bez odstępów chyba jednak ryzyko jest większe No i co do tych odstępów jeszcze wiele Polaków może ich nie trzyma, nie są przyzwyczajeni, ale szczerze mówiąc gdyby sprzedawcy przypominali, to wielu kulturalnych ludzi ktorzy akurat się zapomnieli albo myśleli że już nie ma tego zakazu zrozumieliby. Czasem trzeba przypomnieć. Kasjerki są zbyt zmęczone i ja rozumiem, ale my bedziemy mowic.

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-04-30 o 13:41
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:48   #3145
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Galerie to mały pikus-to co dzisiaj sie wyrabia w biedronkach to głowa mała- wszystkie kasy... czynne kolejki do połowy sklepu ....najczesciej cytowanym słowem jest "ja pier...."
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:50   #3146
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Nie jestem przewrażliwiona. W galeriach łatwiej się zarazić i to jest fakt. Przy sezonie grypy jest tak samo. Skupisko ludzi, zamknięty obieg powietrza. Jestem przewrażliwiona bo chciałabym, żeby galerie miały więcej czasu i przygotowały się jak najlepiej? To źle? Mogę się chyba tym przejmowac i jako pracownik i jako klient myśląc o zakupach. Dlatego galerie były w dalszym etapie właśnie. Tylko kwestie finansowe i wybory przeważyły. To że galerii nie przygotuje się tak szybko to nie mam racji? No ale ok jak chcecie by byly przygotowane byle jak to Wasza sprawa. Ja rozumiem ze trzeba otwierac ale z sensem i dobrym przygotowaniem. Tera zjest chaos i na szybko. Nie powinno tak być.


Tak trochę się boję, dlatego długo nie widziałam się z chłopakiem. Ok podejmuję jakieś ryzyko, ale bardzo uważamy, więc nie takie wielkie. W skupiskach ludzi bez odstępów chyba jednak ryzyko jest większe No i co do tych odstępów jeszcze wiele Polaków może ich nie trzyma, nie są przyzwyczajeni, ale szczerze mówiąc gdyby sprzedawcy przypominali, to wielu kulturalnych ludzi ktorzy akurat się zapomnieli albo myśleli że już nie ma tego zakazu zrozumieliby. Czasem trzeba przypomnieć. Kasjerki są zbyt zmęczone i ja rozumiem, ale my bedziemy mowic.
A skąd wiesz że nie przygotują? Byłaś już tam? Jakoś sklepy spożywcze praktycznie z dnia na dzień się dostosowały.
Zresztą to nie jest w ogóle twoja sprawa, skup się na swojej robocie i będzie dobrze. ; )

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:55   #3147
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
Galerie to mały pikus-to co dzisiaj sie wyrabia w biedronkach to głowa mała- wszystkie kasy... czynne kolejki do połowy sklepu ....najczesciej cytowanym słowem jest "ja pier...."
Trzeba zrobić zakupy przed długim weekendem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:55   #3148
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Nie jestem przewrażliwiona. W galeriach łatwiej się zarazić i to jest fakt. Przy sezonie grypy jest tak samo. Skupisko ludzi, zamknięty obieg powietrza.

a wiesz, gdzie jeszcze łatwiej się zarazić? we wspólnym domu. a mimo to są rodziny, w których jakimś cudem jeden domownik nie zaraża wszystkich pozostałych członków rodziny.
mało tego. na pewno widziałaś te zdjęcia z lotniska chopina, na których ludzie wracający lotem do domu tłoczyli się tłumnie w korytarzach. wydawałoby się, że jeśli choć kilka osób wśród nich jest chorych, to pozarażają innych, bo jakim cudem miałoby się tak nie stać, co nie? no więc GIS podał, że na dzień 8 kwietnia niecałe 9% zachorowań to przypadki z kwarantann po powrocie z zagranicy.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:58   #3149
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Ogólnie ja uważam za zagrożenie jedynie imprezy masowe i wyjazdy za granicę. Resztę bym otworzyła i chętnie z tego korzystała.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 14:01   #3150
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 5.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
No niestety w każdym zawodzie są janusze. Dużo osób się poobkupowało w te całe sprzęty i sprzedaje po cenach razy 400%. A przecież gabinet nie ma tego z powietrza, tez to musi gdzieś kupić. Chyba wszyscy wiemy ile teraz kosztują rękawiczki czy zwykle maseczki.

Jak komuś się chce to tutaj są zalecenia dla dentystów, 9 stron do przeczytania:

https://nil.org.pl/uploaded_files/ar...ostat-2403.pdf

W razie niespełnienia zalecen - sanepid wita i wlepia karę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie,że to podrożało ale dużo gabinetów jednak się zamknęło a wydaje mi się,że maseczki i rękawiczki na stanie miało i nie musiało ich kupować w takich cenach,gorzej jak to co na stanie zacznie się kończyć wtedy a gabinety ruszają to wtedy rozumiem.
Dochodzi kwestia kombinezonu bo co do reszty rzeczy to stomatolodzy byli wyposażeni w te inne rzeczy.
Teraz owszem większy koszt trochę będzie ale wydaje mi się,że zdecydowanie przesadzają ale na szczęście nie wszyscy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-11 16:55:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.