Jedno pytanko... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-02, 15:45   #1
elkaas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 15
Question

Jedno pytanko...


...czy na włosach średni brąz może wyjść farbą jasny blond???? chciałam sobie zrobić taki kolorek ale nie bardzo wiem czy wyjdzie bo narazie wiem, że wychodzi tylko rozjaśniaczem, a ja właśnie nie chcę sobie niszczyć włosków proszę pomóżcie!!
elkaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 16:12   #2
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Dot.: Jedno pytanko...

to musisz poprostu zrobic farba rozjasniajaca! farba bierze tylko naturalne wloski, ale raczej polecam farbe rozjasniajaca! ale najlepiej udac sie do fryzjera!

Edytowane przez lilu1980
Czas edycji: 2005-05-02 o 16:15
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 16:26   #3
elkaas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 15
Dot.: Jedno pytanko...

dzieki lilu1980 ale ja sie boje ze to w ogole zniszczy mi wlosy... farba rozjasniajaca podobno strasznie niszczy wlosy i mozna jej uzywac tylko raz... to prawda?
elkaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 16:32   #4
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Jedno pytanko...

Cytat:
Napisane przez elkaas
dzieki lilu1980 ale ja sie boje ze to w ogole zniszczy mi wlosy... farba rozjasniajaca podobno strasznie niszczy wlosy i mozna jej uzywac tylko raz... to prawda?

Niee, nieprawda, ze raz mozna jej uzywac. Natomiast bardzo prawdopodobne, ze na twoich wlosach wyjdzie blond, ale.. zolto-miedziano-ogniscie rudy tak sie rozjasniaja ciemne wlosy. Tez polecam fryzjera.. uzywaja tam mocniejszej wody utlenionej i dlatego mozna osiagnac normalny kolor blondu
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 16:52   #5
izulecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 279
Smile Dot.: Jedno pytanko...

Hmm.. W piatek mialam robione pasemka blond. Naturalne mam tak jak na zdjeciu.. uj ne widac za bardzo (ciemny blond wpadajacy w odcienie rudawe) :P Ale mialam porafbowane na ciemny braz z czego mialam kilkucentymetrowe odrosty Pasemka byly robione w domu.. I dlugo to zajelo bo az 3h siedzialam Efekt mial byc taki, aby byly to pasemka blond.. A wyszedl mi balejaz Od jasnego blondu po odcienie rudawe. Myslalam, ze bedzie zle gdyz odrosty na czubku glowy sa b. jasne gdyz trzymana farba byla tam ze 2h :P :P Ale na szczescie wlosy sie nie spalily i wyglada to extra Jeden minus tego jest, ze mam b. zniszczone wlosy (takie szorstkie gdzie niegdzie w dotyku) ale tez grube i geste

A uzylam rozjasniacza do pasemek Joanny 5-6 tonow

Edytowane przez izulecka
Czas edycji: 2005-05-02 o 16:57
izulecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 19:12   #6
niki*
Przyczajenie
 
Avatar niki*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 24
Dot.: Jedno pytanko...

ja naturalne mam ciemny brąz i udaje mi sie uzyzkac bardzo jasny blond tylko zawsze uzywalam farb profesjonalnych a nie takich "marketowych". ostatnio spodobala mi sie seria Koleston perfect z welli "special blond" to sa najjasniejsze odcienie i po farbowaniu wloski byly lsniace i mile w dotyku, a na moich ciemnych wloskach naszczescie nie wpada w odcien zolci
niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 20:11   #7
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Jedno pytanko...

no tak, niestety jest ze na ciemnych wlosach nie wychodza jasne blony jak sie nie zna zasad koloryzacji, a te powinni znac fryzjerzy..
napewno farbowanych wlosow nie da sie rozjasnic , bez dekoloryzacji i to nie zawsze na ladny blond, a ciemne naturalne rowniez nie beda maialy ladnego koloru, mysle ze lepiej sie udac do fryzjera, no i wez do serca ze bez ingerncji we los nie da sie osiagnac ladnego blondziku
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-02, 20:45   #8
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Jedno pytanko...

A ja nie rozumiem, jak można w domciu farbować na blond. Przecież to bardzo wyzykowne, może wyjść chyba każdy kolor tęczy .... Nie wiem, podziwiam osoby, które mają do siebie aż takie zaufanie.
Moje farbowanie w domu ograniczało się do brązów. Blond (a za niedługo rudy ) oddaję fryzjerom do których mam zaufanie.
Więc odradzam farbowanie w domu.
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 21:53   #9
Mary_Jane
Raczkowanie
 
Avatar Mary_Jane
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 42
Wink Dot.: Jedno pytanko...

Tam na opakowaniu farb są zdjęcia jaki kolor wyjdzie na jakich włosach
(Chociaż oczywiście nie mozna tego traktować aż tak całkiem serio)
Myslę, że to zależy od włosów, moja siostra robiła sobie blond pasemka na ciemnobrązowych włosach i wyszły jej rude, ale moja koleżanka ma czarne włosy i bez rozjaśniania wyszły jej jasneblond. Tak więc jak nie spróbójesz to się nie dowiesz
Mary_Jane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 22:12   #10
niki*
Przyczajenie
 
Avatar niki*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 24
Dot.: Jedno pytanko...

Cytat:
Napisane przez Przezlosliwa
A ja nie rozumiem, jak można w domciu farbować na blond. Przecież to bardzo wyzykowne, może wyjść chyba każdy kolor tęczy .... Nie wiem, podziwiam osoby, które mają do siebie aż takie zaufanie.
Moje farbowanie w domu ograniczało się do brązów. Blond (a za niedługo rudy ) oddaję fryzjerom do których mam zaufanie.
Więc odradzam farbowanie w domu.
heh wlasnie mojej kolezance zaufany fryzjer spalil wlosy i przefarbowal na zolto nice z doswiadczenia wiem ze przede wszystkim trzeba wybrac dobra farbe a przeczytanie ulotki i zastosowanie sie do niej nie jest takie trudnepo wizycie u fryzjera mialam taki sam efekt jak po jakims czasie farbowalam wlosy w domu ta sama farba
niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 23:04   #11
wrzesin
Raczkowanie
 
Avatar wrzesin
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Jedno pytanko...

mam male pytanie czy ten braz to naturalny kolor czy farba? mozna je podjasnic rozjasniaczem na niskiej wodzie utlenionej(np 6% albo nawet 3%-jezeli to dosyc jasny kolor), i to bez wiekszych skutkow ubocznych, po wyplukaniu rozjasniacza maly zabieg regeneracyjny z maska odzywcza pod sauna parowa ii bedzie ok, efekt moze nie byc natychmiastowy ale stopiowo, cierpliwie osiagniesz pozadany kolor, czasem nie warto ryzykowac zniszczeniem wlosow jezeli taki sam efekt mozna osiagnac nie bedac w goracej wodzie kapanym ;] pozdrawiam
wrzesin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-03, 08:24   #12
AngelikaB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 75
Dot.: Jedno pytanko...

to co tu czytam jezy mi wlosy na glowie,farbowane wlosy nie mozna przefarbowac na jasniejszy kolor!obojetnie czy to ma byc blad albo braz,trzeba je odfarbowac profesionalnymi srodkami a i tak bym odradzala!

A wiem o czym muwie,jestem fryzjerka.
AngelikaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 08:48   #13
elkaas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 15
Dot.: Jedno pytanko...

hehe niom tak... ja jeszcze nie farbowalam nigdy wlosow i moj brazik jest jak najbardziej naturalny ale mam jeszcze jedno pytanko... czy takie dobre farby sa bardzo drogie?
elkaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 09:35   #14
wrzesin
Raczkowanie
 
Avatar wrzesin
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Jedno pytanko...

jezeli wlosy ci sie jeza po pojej wypowiedzi, bo sam juz nie wiem ale podejrzewam ze o mnie chodzi. zapytalem czy to natura czy farba, ja tez jestem fryzjerem i wcale nie jezy mi wlosow na glowie to co napisalem, teraz sa bezpieczne srodki, i napisalem tez troche cierpliwosci wiec nie wiem w czym problem.

jezeli to twoj naturalny kolor to mozesz je rozjasnic bez wiekszych problemow(ale blagam idz to salonu w ktorym pracuja na dobrych kosmetykach bo naprawde jezeli ci walnie na glowe wode 12% to mozesz miec mocno przezedzone wlosy)

Edytowane przez wrzesin
Czas edycji: 2005-05-03 o 10:49
wrzesin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 09:40   #15
AngelikaB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 75
Dot.: Jedno pytanko...

nie akurat ciebie nie mialam na mysli
AngelikaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 09:40   #16
wrzesin
Raczkowanie
 
Avatar wrzesin
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Jedno pytanko...

jezeli pojdziesz do salonu firmowego to za kolor na sredeniej dlugosci wlosow zaplaciz ok 120-140 zl, niestey nie orientuje sie w cenach farb ze sklepow ale nie bierz farby Garnier i Palette. wlasnie najlepiej jak bys wybrala sie do fryzjera i byla pewna
wrzesin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 11:16   #17
niki*
Przyczajenie
 
Avatar niki*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 24
Dot.: Jedno pytanko...

profesjonalne farby kosztuja jezeli sie nie myle ok 30zl ale tylko dostaniesz je w sklepach fryzjerskich ale proponuje zeby na to pierwsze farbowanie pojsc do fryzjera a pozniej odrosty czy odswiezanie koloru samemu robic tylko spytac fryzjera o nr farby przynajmniej ja tak robilam
niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 13:52   #18
elkaas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 15
Dot.: Jedno pytanko...

dzieki wszystkim
elkaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 10:22   #19
ewagood
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 56
Dot.: Jedno pytanko...

witam wcisne ja jescze pare swoich slow...mnie tez naszla kiedys ochota na rozjasnienie wlosow.. poszlam do fryzjera i zrobilam pasemka..i co jakis czas roboilam odrosty..ale wlosy byly bardo zniszczone , mimo odzywek, ktore stosowalam... Teraz ostanio nie chcailam juz robic pasemek, wiec zdecydowlam sie na zafarbowanie calosci.. Kupilam szampon koloryzujacy(6do8 myc) ( moj kolor wlosow to ciemny z idcieniem szarosci) i zafarbowlam wlosy..Powiem ci ze super efekt rozjasnilo mi oczywiscie nie tak drastyczunie bo uzylam sredniego blondu, ale efekt spoko... i jak wiadmo szampon nie zniszczyl wlosow( zmywa sie oczywiscie , ale plus ze mozesz czesciej farbowac) Ten szampon kupilam poza granicami kraju jest z loreala(casting, intensive-pflege-tönung) pozdrawiam
ewagood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-04, 20:35   #20
izulecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 279
Dot.: Jedno pytanko...

Hiehie.. AngelikaB to chyba mnie mialas na mysli..

Co do moich wloskow mam duze zaufanie co do siebie. Od 6 lat obcinam sie sama i farbuje. Nie odwiedzam fryzjerow bo czesto zamiast ladnie mnie obcinac psuli mi cala fryzure. Od 6 lat nie narzekam
izulecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 20:41   #21
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Jedno pytanko...

A ja dzisiaj miałam w swoich łapskach gazetę fryzjerską, gdzie odradzali farbowanie w domu. Ja całkowicie się z tym zgadzam, do tego zawsze lepiej się dowiedzieć, czy wybrany przez nas kolor jest rzeczywiście odpowiedni.
Może macie pecha co do fryzjerów? Ja tylko byłam niezadowolona z TRENDY. Moja fryzjerka włoski ścina bosko, a farbuje tak super, że wszyscy wypytują, gdzie można zrobić taki balejaż.
Życzę powodzenia wszystkim odważnym i samodzielnym.
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 23:41   #22
wrzesin
Raczkowanie
 
Avatar wrzesin
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Jedno pytanko...

co do tego farbowania w domu to tez nie jestem za, bo nie kazdy kolor jaki sobie ktos wybierze w sklepie i jaki sie komus spodoba wyjdzie na danych wlosach, potem jest tylko zgrzytanie zembami i slowa"jak ja wygladam?" "jak potwor" i leci nastepne farbowanie :/


pozdrawiam
wrzesin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 07:41   #23
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Dot.: Jedno pytanko...

A ja mam pytanie- mam rozjasnione wlosy balejazem bardzo gestym wlosy naturalne ciemny braz. teraz chcialabym na odrosty i na reszte wlosow nie robic juz balejazu ale nalozyc farbe. Jaka powinnam?Ze wzgledow finansowych wolalabym sama zrobic to w domu. Za balejaz place 230 zl...Wiec jak? Wpierw farba na odrost na 20 minut a potem na rozjasnione wlosy? No i jaka z tych sklepowych najlepsza?
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 08:15   #24
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Jedno pytanko...

Cytat:
Napisane przez wrzesin Pokaż wiadomość
sauna parowa
A co to takiego?
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 10:36   #25
kala384
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jedno pytanko...

Cytat:
Napisane przez wrzesin Pokaż wiadomość
co do tego farbowania w domu to tez nie jestem za, bo nie kazdy kolor jaki sobie ktos wybierze w sklepie i jaki sie komus spodoba wyjdzie na danych wlosach, potem jest tylko zgrzytanie zembami i slowa"jak ja wygladam?" "jak potwor" i leci nastepne farbowanie :/


pozdrawiam
Hej mam pytanko do Wrzesina,czy moglbys mi poradzic jak rozrobic wode 12% i zmienic jej moc na 6%,bo niestety zakupilam 12% praez przypadek i o ile dobrze pamietam to moge do 12% dodac tyle samo zwyklej wody i wyjdzie mi 6%.Blagam o porade,bo nie mam pojecia czy sie nie myle
kala384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.