wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-04, 13:30   #1
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Exclamation

WYSYPKA PO ANTYBIOTYKU !! :( proszę o pomoc!!


ostatnio dopadła mnie angina ropna, więc doktore przepisała mi antybiotyk (dalacin 300 mg), niestety po 3 dniach wystapil u mnie wysyp, mam mnustfo małych krostek na brodzie i czole, wygląda to strasznie, niech no ja tylko tą lekarke dopadne okazalo sie ze mam uczulenie na ten antybiotyk ( a nigdy na nic nie mialam) nie wiem czy na dobre forum wpełzłam ( w razie prosze o przeniesienie) prosze tylko o szybkie rady!! miałyście kiedys cos takiego?? jak sobie z tym radzic?? nie dosc ze na co dzien mam problemy z cera... jeszcze tego mi brakowalo czekam na Wasze rady!! pozdrawiam z góry dziękuję
__________________
robaki sikają w krzaki

Edytowane przez olusia006
Czas edycji: 2006-05-04 o 14:00
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 16:25   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Jeśli jeszcze zażywasz ten antybiotyk,to powinnaś go odstawić i iść do lekarki po inny-innego wyjścia nie ma .
Lekarka nie jest tu nic winna,nie mogła przewidzieć,że ten antybiotyk cię uczuli.
Od tej pory,przy każdej wizycie u dowolnego lekarza powinnaś informować,że jesteś uczulona na ten antybiotyk.

A jeszcze zajrzyj do ulotki,czy nie jest to czasem skutek uboczny,przy uczuleniu puchłabyś ,a w skrajnych przypadkach może nawet dojść do uduszenia.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:17   #3
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Olusiu masz po prostu alergię. Widocznie uczulają Cię antybiotyki z grupy Linkozamidów. Wcale nie musisz puchnąć czy się dusić, każdy reaguje inaczej, a przed wysypką, jako działaniem niepożądanym przestrzegają w ulotce. Czytałaś ją chociaż?
Jeśli nie, to przeczytaj:
http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=...lek=673&menu=3
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:24   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Przy uczuleniu na antybiotyki właśnie występuje puchnięcie -,i jeśli jest się uczulonym na dany natybiotyk to przyjęcie go może spowodować nawet uduszenie -tak mi powiedziała lekarka .
A co do czytania ulotki ,to pierwsze co się powinno zrobić jak się bierze jakiś lek .
Zresztą ,tak myślałam,że to może być skutrk uboczny tego antybiotyku
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:29   #5
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

odstaw natychmiast antybiotyk, a kiedy dostaniesz następny dokładnie sprawdź, czy przypadkiem nie dostałaś tego samego pod inną nazwą handlową Mnie tak kiedyś załatwiła "lekarka", szlag by ją trafił na szczęście mam manię czytania ulotek heh
reakcja skórna musi zejść sama, może swędzieć, nie wolno drapać. Nie chcę straszyć, ale ja leczyłam "skutki uboczne" około miesiąca, przy czym zaznaczam, miałam zajęte całe ciało.
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:30   #6
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Puchnięcie występuje głównie przy makrolidach.
Lakarka powiedziała Ci o nim zapewne a propos brania któregoś z nich.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:31   #7
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Bardzo możliwe ,niestety nie pamiętam już nazwy-bo właśnie pomyliłam w tym przypadku alergię ze skutkiem ubocznym
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 17:34   #8
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Ja w ogóle nie cierpię antybiotyków i staram się ich nie brać, bo na wiekszość źle reaguję
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:37   #9
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Ja też nie lubię ,to bardzo mocne leki i biorę tylko w razie ostateczności i tylko jak lekarka mi przepisze-na własną rękę nie .
A ciebie uczulają antybiotyki,czy masz skutki uboczne?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:44   #10
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Już sama nie wiem, bo w sumie po prawie każdym antybiotyku mam wysypkę, większą lub mniejszą, i wyszuszenie skóry. A grzybica to standart, mimo pochłaniania Trilaca w nadmiernej ilości i picia cysterny jogurtów.
Często tak mnie antybiotyki osłabiały, ze czułam się jak pijana i ledwo mogłam się dotoczyc do lazienki.
Kilka w ogóle miałam źle dobranych - miałam po nich dreszcze, coś mi stawy sztywniały i inne, raczej nieprzyjemne, objawy.
Mój organizm po prostu nie lubi się z antybiotykami
Teraz, po latach, mam już listę konkretnych antybiotyków (z nazwy, nie tylko z grupy) i zawsze jak przyjeżdża do mnie lekarz, to mam ją pod nosem.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:50   #11
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Biedna jesteś rzeczywiście .Ja nie miałam aż takich dodatkowych efektów jak ty .Po tym jednym ,tak zle się czułam,że myślałam,że umrę .Ale na szczęście poszłam do lekarki i powiedziała,że to właśnie skutek uboczny-miałam wtedy bóle głowy,wymioty,problemy z oddychaniem.
Bardzo dobry pomysł z tą listą,szkoda,że ja mojego dziada nie pamiętam dokładnie-tylko tak mniej więcej .Ale jakbym usłyszała tą nazwę to bym go rozpoznała ,ewentualnie mogę zapytać lekarkę-bo jest w mojej karcie zapisane co mi przepisuje
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 18:15   #12
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Exclamation Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

dzieki dzeiwczyny za odzew. nawiazujac do Waszych odpwiedzi, chcialam powiedziec, ze ulotke czytalam, jak najbardziej, zawsze czytam wszystko co lykam. skutkami ubocznymi przy dalacinie, z tego co dobrze pamietam sa wymioty, nudnosci,wysypki,podrazni enia skorne. najgorsze jest to ze zaczelam brac antybiotyk w pt a uczulenie wyskoczylo z niecka z nacka we wtorek - wtedy juz w ogromnej postaci gdybym wczesniej choc male oznaki spostrzegla... oczywiscie we wtorek od razu odstawilam antybiotyk,ale to daleeeeko za pozno nawet nie podejrzewalam,ze moge byc uczulona, nigdy nie mialam zadnych problemow, uczulen, alergii ale nie straszcie ze az mc moge dochodzic do siebie oczywsicie zartuje ze to przez moja lekarz, onna Bogu ducha winna kobicinka, na angine pomoglo, jak reka odjal tylko co ja moge teraz poradzic, jak sie 'leczy' takie rzeczy co sie robi w takich wypadkach chcialabym sobie pomoc, w weekend zajecia, codziennie do pracy, a ja wygladam 'cudownie'!! codziennie tuszuje jakies krostki ale to jest koszmar wole nie myslec!! a o lusterku zapominam prosze o rady jak siem 'wyleczyc' dzieki wielkie za pomoc,pozdrawiam WAS
chciałam dodać ze zadnego puchniecia nie bylo nie ma i licze ze nie bedzie!!!! jeszcze tego by mi brakowalo
__________________
robaki sikają w krzaki
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 18:35   #13
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Olusiu, ja byłam u dermatologa, dostałam jakieś maści. Niestety nie pamietam co to było Ale głównie smarowałam się aptecznymi balsamami, bo miałam potwornie suchą skórę (jak "skutek uboczny" schodził to prawie jak u węża, ze skóry wychodziłam i swędziało okrutnie). Twarz miałam w zasadzie w porządku, natomiast reszta ciała - masakra.
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 18:45   #14
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

nie tylko nie do dermatologa nie mam kiedy nawet isc do lekarza na razie sie nie zapowiada a mi wlasnie raczej buzke zajelo i troszq dekolt, o czym zapomnialam wspomniec, to takie male, ropne krostki. co najgorsze jedne schodza, a na ich miejsce sie nowe 'rodza', wiec jestem cala zasypana, no wlasiwie cale czolo i okolice brody, ust,koszmar!! chce wygladac jak przedtem!!aaaa!! moze ktos mi poradzi co robic??? prosze pozdrawiam,buziaki
__________________
robaki sikają w krzaki
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 18:50   #15
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

nie wiem co (oprócz dermatologa ) mogę Ci poradzić Z tego co napisałaś widzę, że nasze objawy poantybiotykowe, choć nieprzyjemne, są jednak różne. Ja byłam sino-czarno-fioletowa, wysypka była tylko pierwszego dnia jako zapowiedź i nie była ropna, ale bardziej jak potówka. Może dziewczyny będą miały jakieś dobre pomysły, ja muszę przyznać się do porażki.
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 18:53   #16
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

tez masz meszku niezle przejscia, choc Sandija nie jest od nas gorsza w kazdym razie dzieki za zainteresowanie i za info, poratowalas czym moglas dziekuje bardzo a moze rzeczywiscie znajdzie sie ktos co mi cosik poradzi...niecierpliwie bede czekac, pozdrawiam
__________________
robaki sikają w krzaki
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 21:38   #17
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Olusiu,skutki uboczne mogą wystąpić dopiero po jakimś czaie-tak jak w twoim przypadku-dlatego nie mogłaś wcześniej zuważyć,że ten antybiotyk ci nie służy .Jeśli nadal ci nie będą schodziły to możesz iśc do lekarza pierwszego kontaktu,bo nie wiadomo jak to leczyć .
Pozdrawiam i powodzenia
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 22:15   #18
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Olusia Fresa Ci dobrze radzi - leć do lekarza pierwszego konaktu, niech Ci zastrzyk z antyhistaminą zrobią. Na właśną rękę (o ile odstawiłaś antybiotyk) to możesz połykać Zyrtec, olbrzymie ilości wapnia, smarować się Fenistilem i kupić sobie jakieś mazidła apteczne do mycia ciała. Ja polecam Emolium, właśnie zrecenzowałam w KWC

Wejdź na Biochemię Kosmetyczną, tam jest wątek "atak alergii. Co wtedy" - są podane środki łagodzące takie atrakcje na ciele.

No ale do lekarza - marsz natychmiast!
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 06:14   #19
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Dzięki Wam bardzo !! (Freso i Sandijo: )
We pon jestem umowiona u doktore na sprawdzenie(ale szkoda ze nie u tej samej,ja juz bym jej powiedziala co mi narobila ) w kazdym razie jak bedzie ze mna strasznie to moze mi cos poradzi bo to w koncu lekarz pierwszego kontaktu-jak mi Fresko radzisz tak jak mi Sandija radzi lykam wapno,wcory wzielam konska dawke i wydaje mi sie ze choc troszke pomoglo... by sie tylko znuf nie pogorszylo!! poczytam o zyrtecu i tym emolium!nawet nie wiedzialam ze na kwc jest cos na alergie...?? super ze mi pomoglyscie!dzieki za odp! pozdrawiam gorąco
__________________
robaki sikają w krzaki
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-05, 14:56   #20
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

Olusiu,cieszę się ,że mogłyśmy ci w czymś pomóc.Współnymi siłami z Sandija ustaliłyśmy co ci może być.Życzę ci powodzenia w kuracji
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 16:05   #21
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: wysypka po antybiotyku!!:( proszę o pomoc!!

ja bardziej ju ze mna troszq lepiej!
super ze mozna na WAS zawsze liczyc
pozdrawiam
__________________
robaki sikają w krzaki
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.