differin i acne derm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-04, 22:12   #1
cytryna85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 54

differin i acne derm


moje pytanie brzmi: czy można to stosować razem ? differin przpisala mi dermatolog natomiast acne derm mam bo kiedys kupilam a podobno jest dobry na przebarwienia a troche tego mam wiec pytam czy mozna to polączyć? moze ktoras z was tak robila ?
__________________
Być może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze
cytryna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 16:03   #2
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: differin i acne derm

Przede wszystkim pamietaj o filtrach podczas stosowania Differinu;wiem ze nie powinno sie go laczyc z innymi preparatami zawierajacymi retinoidy.

Acne Derm to kwas azaleinowy wiec chyba moznaby go wlaczyc do kuracji na przemian z Differinem jednak sama bedziesz musiala zobaczyc jak reaguje Twoja skora.

Druga sprawa to pamietaj,ze przy stosowaniu Differinu lepiej odstawic wszelkie srodki przeciwtradzikowe by nie wywolac podraznienia.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:19   #3
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: differin i acne derm

znalazłam właśnie w szafce differin
ale nie pamiętam skąd on się tam wziął a raczej po co
możecie mi w skrócie opisać działanie differinu?
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:34   #4
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: differin i acne derm

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
znalazłam właśnie w szafce differin
ale nie pamiętam skąd on się tam wziął a raczej po co
możecie mi w skrócie opisać działanie differinu?
Wyszukiwarka sie klania sporo watkow tez jest na Kosmetyczce ale...wrzucam Ci link,gdzie mozesz poczytac

http://www.zdrowie.med.pl/czytelnia/005.html
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:38   #5
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: differin i acne derm

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wyszukiwarka sie klania sporo watkow tez jest na Kosmetyczce ale...wrzucam Ci link,gdzie mozesz poczytac

http://www.zdrowie.med.pl/czytelnia/005.html
dziękuję bardzo
i obiecuję poprawę
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:52   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: differin i acne derm

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo
i obiecuję poprawę

Prosze bardzo ale moze zanim siegniesz po niego,by uzywac to sprawdz date waznosci i czy aby przypadkiem nie byl otwierany.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 11:00   #7
szi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 909
Dot.: differin i acne derm

I ja mam pytanie, jesli moge sie podczepic

Mianowicie chodzi o to, ze pani dermatolog przepisała mi differin, ale w zwiazku z tym, ze nie mam "az tak duzych problemow w cera" mam go stosować co drugi dzien, na noc. Czy w zwiazku z tym, moge stosowac kosmetyki do cery naczynkowej?
__________________

szi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-06, 19:03   #8
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: differin i acne derm

Cytat:
Napisane przez szi Pokaż wiadomość
I ja mam pytanie, jesli moge sie podczepic

Mianowicie chodzi o to, ze pani dermatolog przepisała mi differin, ale w zwiazku z tym, ze nie mam "az tak duzych problemow w cera" mam go stosować co drugi dzien, na noc. Czy w zwiazku z tym, moge stosowac kosmetyki do cery naczynkowej?
Przede wszystkim co chcesz wlaczyc do kuracji z Differinem?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 19:48   #9
szi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 909
Dot.: differin i acne derm

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Przede wszystkim co chcesz wlaczyc do kuracji z Differinem?
Zamierzam kupić tonik do cery naczynkowej (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6957) i zastanwiam się nad kupnem tego kremu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18243
I jakis krem zwykły nawilżający, nivea np. Tylko zupełnie się na tym nie znam, dlatego proszę o pomoc w tym wątku
__________________

szi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 19:59   #10
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: differin i acne derm

Cytat:
Napisane przez szi Pokaż wiadomość
Zamierzam kupić tonik do cery naczynkowej (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6957) i zastanwiam się nad kupnem tego kremu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18243
I jakis krem zwykły nawilżający, nivea np. Tylko zupełnie się na tym nie znam, dlatego proszę o pomoc w tym wątku

Calkiem niezly wybor mozna zrobic z tego fajny program pielegnacyjny ale przede wszystkim sama musisz ocenic jak Twoja cera zareaguje
Jedyne do czego moge sie "doczepic"to nawilzacz,na pewno nie stawialabym na Nivea-wybralabym cos innego,zalezy to glownie od kondycji skory i jak silny nawilzacz jest potrzebny?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 20:22   #11
szi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 909
Dot.: differin i acne derm

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Calkiem niezly wybor mozna zrobic z tego fajny program pielegnacyjny ale przede wszystkim sama musisz ocenic jak Twoja cera zareaguje
Jedyne do czego moge sie "doczepic"to nawilzacz,na pewno nie stawialabym na Nivea-wybralabym cos innego,zalezy to glownie od kondycji skory i jak silny nawilzacz jest potrzebny?
A jaki proponowałabyś nawilżacz? Ostatnio jak używałam nivea było w porządku, ale z chęcią wypróbuję czegoś nowego... Co do kondycji, to nie mam cery zbyt tłustej, ani swiecacej, nie jest zbyt problemowa, pomijajac ze czasem coś wyskoczy. Ostatnio w strefie T pojawiły sie problemy (dlatego wracam do differinu, ale zanim pójde do pani dermatolog używam kremu pichtowego), a na policzkach mam cerę naczynkowa. na razie nie mam nic pęknietego, ale jest zaróżowiona i się rumieni. A tak z innej beczki, ale na temat rumienienia się. Kiedy jest goraco, albo gdy biegam, dostaje takich czerownych plam na twarzy... czy to ma jakiś związek z naczynkami itp? Czy to zupełnie co innego?
__________________

szi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 14:15   #12
Atalia
Raczkowanie
 
Avatar Atalia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 55
Dot.: differin i acne derm

Cytat:
Napisane przez cytryna85 Pokaż wiadomość
moje pytanie brzmi: czy można to stosować razem ? differin przpisala mi dermatolog natomiast acne derm mam bo kiedys kupilam a podobno jest dobry na przebarwienia a troche tego mam wiec pytam czy mozna to polączyć? moze ktoras z was tak robila ?
Ja używałam differinu i skinorenu (odpowiednik acne dermu) na zmianę i tylko na noc, co jakiś czas nawilżacz oczywiście. Taką kurację przepisał mi dermatolog więc śmiało możesz używać tych preparatów zamiennie!!!
Atalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 14:45   #13
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: differin i acne derm

Cytat:
Napisane przez cytryna85 Pokaż wiadomość
moje pytanie brzmi: czy można to stosować razem ? differin przpisala mi dermatolog natomiast acne derm mam bo kiedys kupilam a podobno jest dobry na przebarwienia a troche tego mam wiec pytam czy mozna to polączyć? moze ktoras z was tak robila ?
Moja dermatolog pozwoliła mi uzywać AD razem z Differinem (Differin na noc, AD po przyjściu z pracy), więc myślę, że możesz.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 17:49   #14
dora_angel
Zadomowienie
 
Avatar dora_angel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice nizinne pełne lasow
Wiadomości: 1 335
GG do dora_angel
Dot.: differin i acne derm

Podepnę się pod wątek z takim pytaniem a mianowicie w jaki sposob stosowac tzw. nawilżacz + filtr? mam dwie maści differin używany na noc i skinoren na dzien, ale skora mi sie łuszczy bardzo no i zalecane jest stosowanie filtru wiec nabylam dzis krem nawilzajacy z spf30 i teraz moje pytanie czy nawilzajacy krem stosowac po uprzednim posmarowaniu buzi skinorenem czy zrezygnowac ze smarowania skinorenem na dzien i stosowac go naprzemiennie z differinem wieczorem? Mam nadzieje ze nie zamotalam.
__________________
"Masz rozum, ukryj go!
Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
Bonjour France 04.05.2011r.
Zaręczeni 19.12.2011r.
Małżonkowie 29.12.2012
dora_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 18:01   #15
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: differin i acne derm

Cytat:
Napisane przez dora_angel Pokaż wiadomość
Podepnę się pod wątek z takim pytaniem a mianowicie w jaki sposob stosowac tzw. nawilżacz + filtr? mam dwie maści differin używany na noc i skinoren na dzien, ale skora mi sie łuszczy bardzo no i zalecane jest stosowanie filtru wiec nabylam dzis krem nawilzajacy z spf30 i teraz moje pytanie czy nawilzajacy krem stosowac po uprzednim posmarowaniu buzi skinorenem czy zrezygnowac ze smarowania skinorenem na dzien i stosowac go naprzemiennie z differinem wieczorem? Mam nadzieje ze nie zamotalam.
Ja bym ci radzila uzywac differin i skonoren na przemian tylko na noc, a na dzien tylko krem z filtrami, ktory juz tez nawilza wiec nie musisz klasc kremu pod spod.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 18:09   #16
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: differin i acne derm

Cytat:
Napisane przez dora_angel Pokaż wiadomość
Podepnę się pod wątek z takim pytaniem a mianowicie w jaki sposob stosowac tzw. nawilżacz + filtr? mam dwie maści differin używany na noc i skinoren na dzien, ale skora mi sie łuszczy bardzo no i zalecane jest stosowanie filtru wiec nabylam dzis krem nawilzajacy z spf30 i teraz moje pytanie czy nawilzajacy krem stosowac po uprzednim posmarowaniu buzi skinorenem czy zrezygnowac ze smarowania skinorenem na dzien i stosowac go naprzemiennie z differinem wieczorem? Mam nadzieje ze nie zamotalam.

Nie zamotałaś Ja bym zrobiła tak: zrezygnowała z Skinorenu na dzień i używała samego kremu nawilżającego z filtrem. Chyba że masz czas rano i możesz odczekać jakąś godzinkę po posmarowaniu Skinorenem i potem nałożyć krem, ale z tego co wiem, to mogą wyskoczyć syfki (dlatego ja nie używam - w moim przypadku Acne-dermu, który ma taką samą substancję czynną co Skinoren - pod makijaż; jak pisałam wyżej smaruję się nim po powrocie z pracy). Nie wiem po którym kremie się tak łuszczysz, ale może spróbuj używać Differinu co 2 dzień (chociaż on mnie wcale nie wysusza).
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 11:21   #17
dora_angel
Zadomowienie
 
Avatar dora_angel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice nizinne pełne lasow
Wiadomości: 1 335
GG do dora_angel
Dot.: differin i acne derm

Dzieki za odpowiedz napewno tak zrobie
__________________
"Masz rozum, ukryj go!
Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
Bonjour France 04.05.2011r.
Zaręczeni 19.12.2011r.
Małżonkowie 29.12.2012
dora_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.